Jump to content
PirateClub.hu

Mercedes kedvelők topikja!


Daniels
 Share

Recommended Posts

Hali!

 

Itt lehet beszélgetni a Mercedes verdákról. :) Főbb jellemzők: Luxus, precizitás, minőség, design.

Legfőbb jellemző: Nem csak ahhoz kell sok pénz, hogy megvedd, hanem ahhoz is hogy fent tartsd.

Gyári tuning:AMG

Leányvállalat: Maybach.

 

Képek:

Mercedes SL300 Coupe

1954_Mercedes_300_SL_Coupe.jpg

 

Mercedes C63 AMG

mercedes-c63-amg1.jpg

 

Mercedes GLK

mercedes_glk-off-road-package-2008_r19.jpg

 

Mercedes CL500

mercedes-cl.jpg

 

Maybach Exelero

maybach.jpg

 

Nekem tetszenek a mercik, bár a design egyszerűbb, de a luxust és a minőséget képviselik.Bár a szervizelésük és az alkatrészek nagyon sokba kerülnek, sokan szeretik.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát, nekem annyira nem jönnek be a marcik, csak a C63.

Nem ér annyit az autó, mint amennyit kiperkálsz érte...

És a luxus kényelemtől nagyon nagyon messze van!

A szervíz... Hát, épp ma beszéltem egy vevőnkkel, akinek egy új merci sprinterje van/volt és 1 évesen föladta a gép!

Kormányzár nem old ki, igy nem kap jelet az elektromos kulcs, és nem lehet elfordítani a kulcsot.

Az új kormányzárat, csak a németek adják ki alvázszámra, de mivel az uj zár nagyobb, mint a mostani, ki kell cserélni a kormányoszlopot.

A fékbetétek olyan kemények, hogy a tárcsa kopik, nem pedig a gumi!

És ez csak a töredéke amiket elmesélt.

Egy (luxus) tehergépnek azért nem igy kellene műkönie 10-en pár millióért! <_<

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a tehergép más mint a személyautó.Na de mindegy.A merci terepjárókról csak pozitivat tudok mondani, bár nekem nincs, de sok embert ismerek akinek van ilyen G sorozata.Bár egy pl.: elromlott az elosztófedél->go szerviz->tulaj hanyat dobta magát, 720ezerbe került!Auto Bild, emg még más újságok is leírták hogy a G sorozat nem divat terepjáró, hanem komolyan felvehetik a versenyt a Land Roverrel és a Jeep-el! :)

Egyébként még soha nem ültem más osztályú merciben, igy nem tudok véleményt mondani a kényelmükröl.

Link to comment
Share on other sites

Az én főnökömnek, egy ML270-ese van, eddig 2 szor volt benne turbócső cserélve, egyszer meg komplett turbó csere!

A tgk tényleg nem ide tartozik, de ha egy "örök életre" tervezett munka gép nem bírja a strapát, akkor mit mondjunk egy személykocsiról??

De viszont a C63 AMG nagyon ott van, és tetszik is! (az más dolog, hogy hamarabb vennék RS4-et vagy M3-at)

Link to comment
Share on other sites

asszem ez egy 200D :) Kémia tanáromnak(aki amúgy autógyűjtő) van egy felújított 450 SEL 6.9 típusú Mercije.

Felújítva, eredeti német alkatrészekkel.Nagyon szép autó!annak az autónak lelke van, igaz ez a hatalmas lélek sokat eszik(20-22l) de nagyon szép autó!Sokkal szebb és értékesebb mint egy mai Mercedes.

 

Én általában nem szoktam megnézni a merciket, de ezen megakadt a szemem!

 

(nagy arc a kémia tanár, kémiát sosem tanít, Volgával jár, csak néha jön másik autóval, nagyon ért az autókhoz, a legjobban a Porschéhez!)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Aki szereti a hűvös német eleganciát, az vegye meg, fizessen ki érte több milliót, úgyis a csillagot fizetik meg. Hát azért azt nem mondanám, hogy dizájnos kocsi. Legtöbbször csak jót lehet hallani a mercikről, de azért akad egykét rossz is.

Offa: az egy jó kis ződséges Merci! :lol::D vagy taxi emblémát látsz a tetején, vagy a zőldség lé csorog ki a csomagtartóból, mert éppen a piacról megy haza. Viszon nagyon sokat bír az a kocsi, ilyen 1 millió km-t lazán kibír.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Az egy W123-as Merci, és igen mindenkinek vagy a taxi, vagy a zöldségesverda jut az eszébe róla, pedig ezek gyönyörű autók, még anyagból vannak, és lassan már kuriózum. Ez sokkal inkább autó mind az a sok tejfölös doboz amit ilyen-olyan hitelekkel vesztegetnek a hozzá nem értő madaraknak...

 

A mai mercikről meg csak annyit, hogy 20éve még az autó adta el az emblémát, ma meg az embléma az autót.

 

Nagy vágyam egy 190D Merci, nem nagy dolog megvenni mert nem drága annyira, de félek a fenntartási költségektől... valakinek nincs erről tapasztalata hogy egy 2000 köbcentis 190D-nek mennyi is a fenntartása?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...