Jump to content
PirateClub.hu

Szerinted legjobb rendező!


Swarm
 Share


Recommended Posts

Húú nem is tudom ennyi zseni közül kire voksolhatnék.

 

David Finchert nagyon jó thriller-rendezőnek tartom a Hetedik és a Harcosok klubja miatt.

A Coen-fivérek nagy kedvenceim a Hollywoodi lidércnyomás és a Fargo miatt, imádom őket:D

Tim Burton egyedi látványvilága csodálatos (Sweeney Todd, Ollókezű Edward)

Spielberget mindig is többre tartották szerintem, mint ami, bár a Ryan közlegény megmentése nagyon bejött.

Christopher Nolan a jövő nagy rendezője lehet, de már most nagy dolgokat tett le az asztalra (Memento, Tökéletes trükk, Batman filmek)

Coppola nagyon nagy filmeket csinált, csak az az egyetlen nagy bajom vele, hogy egyből pár óriási film után kiégett (megjegyzem a Keresztapa az egyik kedvenc filmem.)

Így a maradtak közül én Stanley Kubrickot és Quentin Tarantinot hagytam meg.

Kubrick egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül egy zseni. Kész. Nincs több hozzáfűznivalóm.

Tarantino pedig olyan kultuszfilmeket csinált mint a Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban, csak az az egyetlen félelmem, hogy egy idő után ő sem tud újat nyújtani.

De ezektől eltekintve én Tarantinora voksoltam :)

 

 

megjegyzem Sam Mendest beraknám a listába, mivel az Amerikai szépség az örök kedvenc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Steven Speilberg tartom a legjobbanak hiszen nagyon jó és máig legendás filmek tulajdonosan :) pl a Jurassic Park 1-2 vagy akár Ryan közlegény megmentése de visszont a 2005-s Világok harcát is remekül összehozta és hát a Transformers-eket is neki köszönhetjük és hihetelen hogy mindig tud újat mutatni :D

 

de ott van George Lucas is akinek a Star Wars-t köszönhetjük ami a legjobb Sci-fi-k egyike és több generációnak vált kedvencévé :D

Link to comment
Share on other sites

Nehéz a választás, az biztos! Én nagyon jó rendezőnek tartom például Mel Gibsont is, és nem szabad Clint Eastwoodról sem megfeledkeznünk, ő rengeteg kiváló filmet tett le az asztalra. Ridley Scott filmjei is bejönnek, főképp történelmi eposzai (Gladiátor, 1492, Mennyei Királyság, és jön majd a Sherwood is tőle). Spielberg, a mozimágus pedig szerintem is kihagyhatatlan, véleményem szerint olyan filmeket csinál, amelyek majdhogynem mindenki számára érthetők, de mégsem sekélyesek, általában mély érzelmi töltettel rendelkeznek. Rengeteg jó filmje van, ez vitathatatlan, bár mostanában sokan szidják. Quentin Tarantino és Guy Ritchie is kitűnő filmeket rendeztek. Frank Darabont nevéhez nem fűződik olyan sok mű, mint mondjuk Spielbergéhez, de azok egytől-egyig kiválóak. No, hát kb. ennyi a véleményem. :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon fogós kérdés...

David Lynch nagy kedvenc a Mullholland Drive miatt.

A Coen testvérek több filmjét is imádtam (Fargo, Barton Fink).

David Finchert a Hetedikért és a Harcosok Klubjáért szerettem - bár a Hetedikben a "doboz tartalma" ismerős volt a Barton Finkből.

Stanley Kubricktól szerintem főleg a Full Metal Jacket és a Gépnarancs volt ütős.

Tarantino a Kutyaszorítóbannal és a Ponyvaregénnyel szerettette meg magát.

Scorsese-től a Krisztus utolsó megkísértését és a Taxisofőrt értékeltem nagyra.

A többiek helyett viszont más kedvenceim vannak:

1. Terry Gilliam (12 majom, A Halászkirály legendája, Brazil)

2. Adrian Lyne (Jákob lajtorjája)

3. Eric Bress és J. Mackye Gruber (Pillangó-hatás)

4. Richard Kelly (Donnie Darko)

5. Andrew Niccol (Gattaca)

6. Ridley Scott (Szárnyas fejvadász)

7. talán ülepednie kellene, de idesorolnám még Vadim Perelmant is (Szemvillanás alatt)

8. Mike Leigh (Mezítelenül).

Szóval nem is tudom. Sok kedvenc film, azaz sok kedvenc rendező.

De valamennyi közül szerintem a legjobb a Donnie Darko, tehát az én szavazatom más, azaz Richard Kelly.

Link to comment
Share on other sites

Egyértelmű, hogy Kubrik. :) Elképesztő a látásmódja. A Clockwork Orange az egyik kedvenc filmem lett, de itt mondhatnám még az Acéllövedéket, vagy a Ragyogást, ami Stephen King adaptáció.

 

Szeretem, na. :)

 

Spielberg meg elásta magát nálam az E.T.-vel. A mai napig nem szeretem. De a Jurassic park egész jó volt. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorrendet nagyon nehéz állítani, de szerintem ők (egyfilmes rendezőket kihagytam):

Régebbiek közül:

 

Billy Wilder (A vád tanúja, Van, aki forrón szereti, Legénylakás)

Charles Chaplin (A kölyök, Modern idők, A diktátor)

Sidney Lumet (12 dühös ember, Kánikulai délután, A domb)

Milos Forman (Száll a kakukk fészkére, Hair, Amadeus)

Scorsese (A taxisofőr, A rettegés foka, Lidérces órák)

Stanley Kubrick (Mechanikus narancs, Ragyogás, Dr. Strangelove, avagy...)

Orson Welles (Aranypolgár, A per, Falstaff)

Hitchcock (Psycho, Észak-északnyugat, Gyilkosság telefonhívásra)

Fábri Zoltán (Az ötödik pecsét, Isten hozta őrnagy úr, A Pál utcai fiúk)

Polanski (A bérlő, Rosemary gyermeke, Kínai negyed)

Coppola (A keresztapa trilógia, Apokalipszis most, Magánbeszélgetések)

Sergio Leone (A jó, a rossz és a csúf, Volt egyszer egy vadnyugat, Volt egyszer egy Amerika)

Makk Károly (Liliomfi, Ház a sziklák alatt, Szerelem)

Szabó István (Mephisto, Bizalom, Apa - Egy hit naplója)

John Cassavetes (Egy hatás alatt álló nő, Arcok, Szeretetáradat)

 

Mostaniak (1-2 régebben is alkotó):

 

Anders Thomas Jensen (Ádám almái, Gengszterek fogadója, Valgaften)

David Fincher (Játsz/ma, Hetedik, Harcosok klubja)

Tarantino (Kutyaszorítóban, Ponyvar., Sin city)

Woody Allen (Annie Hall, Manhattan, A világ második legjobb gitárosa)

Tim Burton (Ollókezű Edward, Az Álmosvölgy legendája, Sweeney Todd)

Michael Mann (Szemtől szemben, A bennfentes, Az erőszak utcái)

Susanne Bier (Testvéred feleségét, Esküvő után, Hogy szeretsz?)

Clint Eastwood (Titokzatos folyó, Gran Torino, Elcserélt életek)

 

Jelen és jövő rendezői lehetnek:

 

Alejandro González Inárritu (Bábel, 21 gramm)

Matthew Vaughn (Torta, Csillagpor)

Cristian Mungiu (4 hónap, 3 hét, 2 nap, Nyugat)

Florian Henckel von Donnersmarck (A mások élete)

Link to comment
Share on other sites

1. David Lynch

2. Clint Eastwood

3. Federico Fellini

 

Rajtuk kívül Lars von Trier, Andrej Tarkovszkij, Werner Herzog, Roman Polanski is jó. Esetleg Romero. Magyarok közül Jancsó, Tarr, Szabó István. Meg még sokan. De a legnagyobbnak Lynchet tartom, annyira különbözőképpen tud nagyszerűt alkotni (Radírfej-Straight Story-Útvesztőben három külön világ, de mégis mind nagyszerű). Eastwood lineáris, felesleg nélküli filmjei teszik naggyá. Fellini pedig szinte belevarázsolja a nézőt a bemutatott helyzetbe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Egy nagyon nagy nevet kihagytatok,persze a nevet nem biztos h sokan ismerik,de a filmjeit kivétel nélkül mindenki..A csúcsvigjátékokat ő rendezte.

Szóval Pat Proft az.És irom a filmjeit.

Rendőrakadémia összes része

Csupasz pisztoly összes része.

Nagy durranás 1-2

Horrorra akadva összes

Osztály vigyázz!

Sziki szökevény

Ettől nagyobb rendező nem is kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Legjobb rendező? Fene se tudja... olyan sok zseniális rendező van, hogy képtelenség egyetlen egyet mondani :).

 

Stanley Kubrick, Sergio Leone, Alfred Hitchcock, Federico Fellini, Roman Polanski (és még sorolhatnám)... őket mind zseniális rendezőnek tartom.

 

Viszont megemlítenék 3 nagy nevet, akiket még senki sem sorolt fel:

 

Michael Curtiz: (Kertész Mihály) magyar filmjei is vannak, de igazából amerikában bontakozott ki tehetsége. Ő rendezte a Casablanca című remekművet, amiért Oscart is nyert (és abban az időben az Oscar jelentett is valamit).

William Wyler: pl. Ben Hur, kell többet mondanom? Talán még annyit, hogy 3 Oscart nyert.

Cecil B. DeMille: Valószínűleg nem sokan hallottatok róla, pedig régen nagyon nagy név volt. Egyébként van egy életműdíj, amit 52 óta osztanak és róla kapta a nevét (The Cecil B. DeMille Award) ami nem kis megtiszteltetés...

Link to comment
Share on other sites

Cecil B. DeMille: Valószínűleg nem sokan hallottatok róla, pedig régen nagyon nagy név volt. Egyébként van egy életműdíj, amit 52 óta osztanak és róla kapta a nevét (The Cecil B. DeMille Award) ami nem kis megtiszteltetés...

 

Én már hallottam róla, pont egy életműdíj kapcsán. Tudnál mondani egy-két művet, amit ő rendezett?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...