Jump to content
PirateClub.hu

Az év autója 2009-ben:


Daniels
 Share

Recommended Posts

Az Opel Insignia lett az Év Autója

Az Opel Vectra utódát választották meg a 2009-es Év Autójának. Csupán egyetlen ponttal kapott ki tőle az új Ford Fiesta.

 

Hétfőn nyilvánosságra hozták, hogy az Opel Insignia nyerte el a 2009-es Év Autója címet. Utoljára 1987-ben kapta egy Opel a rangos európai díjat, az Omega sikere után mostanáig csak dobogós helyeknek örülhettek Rüsselsheimben, legutóbb, 2007-ben például a Corsa második helyezésének.

 

Az Insignia valószínűleg korszerű extráinak (táblafelismerő kamera, adaptív felfüggesztés, új generációs fényszórók), előremutató formatervének, jó aktív és passzív biztonságának és új fejlesztésű motorjainak köszönheti a címet.

 

A 23 európai országból delegált 59 újságíró 321 pontot adott az Insigniának, az új Ford Fiesta egyetlen ponttal szorult a második helyre. Jól jelzi a verseny szorosságát az a tény is, hogy az Opel húsz, a Ford pedig 19 zsűritag pontozótábláján végzett az első helyen. Harmadik helyen futott be a hatodik generációs Volkswagen Golf 223 megszerzett ponttal, mögötte a Citroën C5 (198 pont), az Alfa Romeo MiTo (148 pont), a Skoda Superb (144 pont), és a Renault Mégane (123 pont) végzett. Az Opel Insignia tervezőcsapata januárban veheti át a díjat egy ünnepélyes ceremónián.

 

n01.jpg

n03.jpg

n05.jpg

 

 

Szerintem szép autó lett, sokkal jobb és elegánsabb mint a többi jelölt! :)

Link to comment
Share on other sites

Én azt érzem, hogy ez is nagyon BMW-re sikerült!

Pl: A felni 1-1-ben BMW, ha a középső képre pillantasz akkor 645 ci, az első lámpák is nagyon 5-ös feelinget tükröznek!

De azért szerintem is szép! (mondjuk hamarabb vennék egy új SuperB mint Insignia-t)

Link to comment
Share on other sites

Nem hasonlít ez semmire se. Egyedi autó lett. Eddig az Opel unalmas autókat csinált. De ezt nagyon eltalálták. az insigniára nézve eszembe se jutna, hogy német autó (németek nem olyan jók designban), de ez kivétel. mintha egy olasz autót látnák magam elött.

Meglepődtem, hogy ilyen jól szerepeltek a franciák! 4. lett az új C5-ös. Sokat fejlődött az a kocsi, meg is látszik(gyönyörű azis)

Link to comment
Share on other sites

De én meg azt nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni hogy ez nyert. :D

Ez egy szép, design-os autó lett, semmi köze a BMW-hez, a mazdát is csak futólag érintette.

OFF:Mellesleg ha már a német designról beszélünk, meg kell említsem hogy az Alfa Romeo 8C dizájnere és főtervezője Wolfgang Egger! :D

(jah ezen jót röhögtem, meg ezen is: futómű: Blistein! ) :D :D

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom. Nekem ez az új Opel-sorozat eddigi modelljei nem nagyon jönnek be. (insignia, astra) <_< Az előző sorozat modelljei voltak a legjobbak. :) Nekünk Zafiránk van (B-type), és minden tekintetben a legalkalmasabb autó számunkra a piacon, mindemellett szép is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Elsőre nekem is a BMW-k jutottak róla eszembe...

 

Német mindekettő :)

Jövőre jön az Insignia, kíváncsi vagyok milyen lesz, elsők között fogom kipróbálni, mivel egyik ismerősöm Opel márkakereskedésben dolgozik. Elvileg már van egy pár M.o.-n, de azok még mind külföldi rendszámosak, itthon csak jövőre fog promotálni az autó.

Link to comment
Share on other sites

Srácok ma személyesen is megnézhettem és megcsodálhattam a kis Insigniát :)

Hát mit mondjak?! Kegyetlen szép és hogy élőben is láttam nem hasonlítható semmire!! Köze nincs se BMW-hez, se Audihoz, teljesen egyedi! A képek olykor csalnak!

Csináltam pár saját képet a szalonba, íme:

 

http://kepfeltoltes.hu/081214/Image058_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081214/Image047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081214/Image067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Elég nagy képek, azért tettem code tagba.

Link to comment
Share on other sites

Én nem tudnám semmihez hasonlítani... egyedi lett nagyon! :)

Az Opel most nagyon belelendült! :) Mondjuk ahogy tudom most inkább a közép-felső kategóriás autókra fog összpontosítani. Az Insignia alapára 16.-os 110LE-s motorral 5,5 millió forint alapfelszereltséggel, ami annyira nem is alap, mert a legkisebb felszereltség csomagban is szinte minden benne van amire szükség lehet. A középkategóriás felszereltséggel 5,89 millió lesz a listaára, ami már elég komoly extrákat tartalmaz :)

 

Szerintem a Vectrának mindenképp nagy ellenfele lesz, vagy inkább utódja?! Azt majd eldönti az idő :)

 

 

Szerintem még az új Opel Meriva fog nagy sikert aratni, ami 2009 második felében fog debütálni:

 

Opel_Meriva_Concept_1.jpg

 

opel_meriva_concept.jpg

 

Opel_Meriva_Concept_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ez a legjobb ár/érték arányos autó amit valaha is láttam :P Fura hogy annyiba fog kerülni mint a most kifutó Vectra C, de ennek inkább csak örülök. :) Januártól jönnek majd hozzánk 0 revízióra az autók(Opel szalonban dolgozom), már alig várom hogy közelről is lássam ;) Ez az új Meriva meg.... hát érdekes, ha az első lámpája nem lenne ennyire "ufós" még tetszene is, de ezt is inkább élőben látnám és csak utána hoznék végleges ítéletet :P

Link to comment
Share on other sites

Szerintem túl sokat nem fognak módosítani rajta, de biztos lesz egy-két átalakítás... :)

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...