Jump to content
PirateClub.hu

Telepítés


teresdo
 Share

Recommended Posts

Na lássuk...

A közeljövőben szeretnék venni egy laptopot, és Vista helyett XP-t szeretnék rá(gyári vista van rajta).

Tudtommal 2 megoldás van: Vistára rátelepítem az XP-t, vagy a második, hogy Vista mellé telepítem.

Ez eddig még nem okozna gondot, de ugy hallottam hogy nem akarja már a driver felismerni az XP-t, és sok illesztő progit kéne így leszednem hozzá.

 

Kérdés: Tényleg sok dolgot nem ismerne fel ha rátelepíteném Vistára(csak XP-t akarok), vagy pedig nem lenne gond?

 

Link to comment
Share on other sites

Laptop függő.Vannak olyan laptopok melyhez egyáltalán nincs XP-s driver ennél lehetetlen Xp-t üzemeltetni rajta mert nincs hang vagy nincs hálókártya driver akkor meg a netnek annyi...

Viszont vannak olyanok még mindig amihez simán van XP-s driver és minden megy rajta szépen akár XP alatt.

Szóval típus kellene meg gyártó.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm!

Akkor csak annyi a dolgom hogy rátelepítem Vistára és rendesen menni fog, vagy pedig rátelepítem Vistára, és amiket nem ismer fel azokhoz letöltöm az illesztőt? :)

Ha majd esetlegesen le kéne töltenem az illesztőket, akkor a "Driver and Utilities"-ből mindent kivéve az Nvidiat mert ATI van benne. Viszont az "Empowering Technology and Utilities"-ből is mindent? És ugye a Bios-ból nem kell elvileg letöltenem? :)

Link to comment
Share on other sites

Bios nem fontos."Driver and Utilities"-ből meg mindent ja.

Ami viszont baj lehet,hogy a sorrend nem mindegy mindig a régebbi oprendszert kell előbb felrakni.Szóval Xp aztán Vista mivel ha az Xp-t rakod fel a meglévő vistára akkor a vistába nem tudsz majd belépni tudtommal mert Xp boot menüje fog bejönni nem tudja bootolni a Vistát. :(

Link to comment
Share on other sites

Azthiszem, akkor bukott a laptopom =/

 

KIVÉVE HA!

Egyik barátom azt mondta hogy van VistaBootPRO 3.3 ami megkérdezi hogy belépéskor meliyk operációs rendszerbe lépjek be. Szóval ha megveszem a laptopot, letöltöm vistára ezt, felteszem az xp-t a vista mellé, így bekapcsoláskor mindig megkérdezi majd hogy hová akarok belépni.

Lenne a laptopon: vista + xp----> lenne ez által baj?"Összevesznének"? Lassítaná a laptot? a 250 GB-ből csak 125-öt tudnék használni?

Nem tudom lehet e azt hogy a vistára rátelepítem az xp-t? Mert ilyenről is hallottam.

 

Egyik barátom 3 hónapja vett egy gyári Vistás laptopot, mint ez is, és feltudta rakni az XP-t minden komplikáció nélkül(majd ő nála is utánna kérdezek)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...