Jump to content
PirateClub.hu

Windows 7


van Persie
 Share

Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Na most már elárultuk a nem is olyan nagy titkot, lehet keresgetni :D

Van igazság a win7 jóságában, maradjunk annyiban, hogy bizonyos téren jobb volt az XP, de most már a win7 átveszi a helyét lassacskán, mert az XP kicsit idejétmúlt, és szó ami szó, tényleg kezd egész használható lenni a win7.

Ennek ellenére én maradok az általam valószínűleg örökre megszeretett L-inu-x mellett :P

Link to comment
Share on other sites

"valami L-el kezdődő ami állítólag jobb/szebb.........."

 

Lóf@sz az jobb, nem amit itt emlegetek! ;)

 

Szerintem azért jártok ide Linuxosok a W 7 topicba dicsérni az általatok oly nagyra tartott Linux rendszert, hogy valaki egyáltalán elolvassa. :D

 

Mellesleg az is, hű majdnem csúnyát mondtam, aki hasonlítgatja az XP-t, meg a w7-et. Hány év különbség van a két rendszer között. Javaslom a Linux korábbi verzióit is összehasonlítani a jelenlegivel, lehet hogy ott is lesz némi különbség.

Link to comment
Share on other sites

Tudod mit?

Te megérdemled, hogy a Windows-t használd, neked tilos L-betűvel kezdődő oprendszert telepíteni :P

Mi azért Linuxosok hadd élvezzük a szabadságot, a teljesen legális szoftverválasztékot, a gyorsaságot, a biztonságot, a segítőkész és sokat tudó közösséget. :)

És elhiheted, hogy nem szorul rá a Linux társadalom arra, hogy a Win7 topicban csak azért írjon, hogy észrevegyék :)

 

Az összehasonlítgatást illetően mintha pont ezt mondtam volna, hogy az XP már idejétmúlt Win7-hez képest. Természetesen tisztában vagyok a Linux disztribúciók fejlődésével is, de köszi hogy szóltál :)

Link to comment
Share on other sites

Igazából szerintem, naggyából ráhagytam a dolgot. De tényleg nincs értelme vitatkozni, ő is csak annyit tud a Linuxról amit a nagy Win fanok mondanak: hülye parancssoros szar, kockáknak való". És ez nem így van, de ő ezt sose érti meg :)

Link to comment
Share on other sites

Én nem úgy látom ezt a "ráhagytam a dolgot". Igazából teljesen tökéletesen válaszoltál, kb erre a reakcióra számítottam, hisz tudom, hogy nagy Linuxos vagy. Én mindenesetre úgy érzem, hogy tökéletesen kezelted a dolgot. Viszont azt nem értem, hogy egy viccesnek szánt beszólás után, miért kell azonnal kijelenteni hogy "csökkent értelmi képességű", és bizonyára tök hülye. De nyilván bennem van a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Viccesnek szánt?

 

"valami L-el kezdődő ami állítólag jobb/szebb.........."

 

Lóf@sz az jobb, nem amit itt emlegetek! ;)

 

Tényleg nagyon vicces.Belőlem nem éppen jó kedvet vált ki az ilyen.Ráadásul káromkodni sem szabad itt.Még ha használsz módosítójeleket is.

Link to comment
Share on other sites

Még a hülye is tudja hogy a Linux biztonságosabb, stabilabb rendszer mint a windows. ;)

Mindegy nem ezért jöttem ide.

 

Azt akartam megtudakolni hogy milyen szinten futna a gépemen a win 7:

2,8ghz-s intel proci

asrock alaplap

1gb ddr ram(2x512)

Nvidia geforce 6600

160gb winyó

 

a gép kb. 4 éves.

Remélem tudtok segíteni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Már majdnem mondtam valamit, hogy mind meg is..... de aztán végére értem az első mondatodnak. :D Igen tudjuk, a krokodil is sokkal jobban megvédi a nyaralót mint egy tacskó, mégis az utóbbiból van több. Talán mert a többségnek ismerősebb. Tudod birka elv, egy szamár megy elöl a többi birka meg utána. ;)

 

Az 1 GB ram az nem túl sok, de ha eddig XP volt rajta, úgy a Windows 7 is el lesz vele. Fogyasztása alapból 800-900 MB körül mozog, ha egy vacak Firefox böngészőt indítasz, ami könnyen eszik 100-150 MB között, akkor már gyorsan ott van a dolog, hogy merevlemezre kell írni valamit.

 

Részemről javasolt megduplázni, programok indulásánál érezhető amikor megduplázod. Ha drivereket találsz hozzá, nagy baj nem lehet vele.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mennyire vágysz full-extrás Win7-re, vagy hogy mire akarod használni, de ha pl játékhoz szeretnéd, meg office-hoz, akkor van egy egész békés megoldásom számodra, amire a szükség miatt én is rátaláltam véletlenül pár napja:

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6093527&st=210&p=1343837261entry1343837261

2 napja próbáltam ki, tényleg meg 150-200 mega rammal alapjáraton, virtualboxban van fent de úgy is gyorsabb mint az eredeti win7 rendes gépen. Magyarnak nem magyar, de update-tel le lehet hozzá szedni, előre aktivált, működik szépen, pár dolog ki van belőle belezve ami nem szükséges. Szerintem tegyél vele 1 próbát ;)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Virtualboxot úgy ahogy ismerem, pont múlt héten beszéltem róla egyik ismerősömmel.

A win 7 alap dolgokra kellene, nem fogok már játszani gépen. pl.:zene, képek, netezés, photoshop stb. szóval átlagos dolgokra, nem akarok half life 2-vel jtászani meg ilyenek. :D De azért nem szeretném azt hogy felteszem és lasúbb mint a mostani XP sp3.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nero6-ot nem tudom hogy kell ilyenre használni.

Mondok egy egyszerű de nagyszerű ingyenes progit inkább:

http://www.imgburn.com/index.php?act=download

Kicsit lejjebb a mirror-ok alatt ott a magyar nyelvi fájl is, amit letöltesz kibontasz és a telepítési mappában a languages mappába beteszed.

Ha elindítod a progit rögtön az első kis ábra azt fogja nyújtani hogy kiírhatod az ISO-t :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi szépen a segítséget.

 

Most azon agyaltam hogy felrakom a win 7-et, az eléggé sok ramot elfoglal, felrakom mellé még az avg-t sztem akkor fullig is van a ram... a ddr1-es 1gb-os ramok meg eléggé drágák... alaplapcsere szintén...

 

Még annyi, hogy a kis win7 ami 3-400mega rambol elfut, az csak virtualbox alatt működik?

Link to comment
Share on other sites

Igen, természetesen. Leformázod a neki adandó meghajtót valami jó partícionáló programmal. Aztán utána már csak rá kell telepíteni az előre formázott partícióra. Arra figyelj, hogy az előre leformázott partíciót formáztasd le még majd a win telepítő partícionálójával, mert különben lehet hogy első telepítés után nem fog bootolni, ez nem ennek a win7 verziónak a hibája, hanem nálam mindegyiknél jelentkezett. Utána nem kell meglepődni hogy kicsit fapados lesz. Hiszen ki van belőle véve sok minden. Nekem egyedül a samba megosztás galibázott mert az is ki van véve alapból. Valahogy biztos rá lehet tenni újra. Aktiválás az ide az oldalra feltett legújabb aktivátorral rögtön telepítés után ajánlott. Ettől függetlenül a WGA-t kerülni kell frissítéseknél mert már nekem is kiírta hogy nem eredeti pedig volt rajta aktivátor.

Ha egyéb kérdésed van, ne szégyenlősködj :D Bár ez az oprendszer már nemáll túl közel hozzám, valami még megragadt a régebbi időkből :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...