Jump to content
PirateClub.hu

Windows 7


van Persie
 Share

Recommended Posts

Üdv!It beszélhetünk a progiról.Kinek milyen benyomásai vannak az új op. rendszerrel stb.Meghogy milyen a BETA verzió.Meg egyáltalán a Windows 7-et játékoknak találták ki.Ha sok jó véleményt látok akkor felteszem a BETA-t ha magyar.... :P Amúgy le magyarosították/lemagyarosítják?Hát majd még írok,mert nem akartam egy regényt írni... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ha már Redmond "alattvalói" vagyunk..

 

Ahogy feltettem a notimra , egész jó tapasztalataim vannak vele. Még nem volt lefagyás,se kékhalál.. Úgy tűnik,hogy a Windows fejlesztői elkezdtek gondolkodni hétköznapiasan..

 

Üdv.: McKane

Link to comment
Share on other sites

Nekem bejött, van pár apró hibája, de hát még béta verziót se érte el. De már így is 100-szor jobb mint a vista. Még a játékok is szebben futnak rajt. Azt hiszem lesz vére egy olyan windows-unk amit megérdemlünk, ha már annyit fáradozunk a letöltésével és a crack-elésével. Ennyi jár nekünk :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hát azért ne bízzuk el magunkat annyira mert még csak béta ahogy elnéztem a haverom gépén 8gigát foglal de ugye jövő évvégére hízhat még meg lassulhat is.Most így tényleg elég gyors meg minden de mindíg a végleges verzió a csalódás.De remélem nem így lessz mert már én is szívesen váltanék a vistáról jobbra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szívesen osztom meg itt a tapasztalataimat Windows 7 Beta 1 Build 7000-el kapcsolatban.

Gépem : Alaplap: ASUS K8V-MX, CPU: AMD Sempron 2800+ (bios update miatt nincs húzva), RAM: 1.5GB DDR, HANG: SB Audigy 7.1, VGA: Sapphire Radeon HD2600XT 256MB Agp DDR3 SM4.0 DX10, HDD: 1db 320gb (osztva C: és D:) + 1db 80gb (E:), NYOMTATÓK: 1db HP F2180 multifunkciós színes tintasugaras + 1db HP LaserJet 1010 fekete-fehér lézer, LogiTech Coldress Internet Plus rádiós egér és billentyűzet + Labtec webkamera

 

Csak azért írom ilyen részletesen, hogy tisztában legyen mindenki melyik cucchoz mit telepít a Win7.

 

Először is EASUS Particion Managerrel a D meghajtómból lekanyarítottam 17GB-ot I: meghajtónak, oda telepítettem a Windows7-et, hogy maradjon az XP-m a C:-n. 8 perc volt az install, majd 4 perc az első bootolás, 2 automatikus restartal. Gond, probléma és cd-k nélkül minden hardveremhez rakott megfelelő driver-t, kivéve a VGA-hoz. Ehhez a SapphireTech oldalán egy Vista32bit Hotfixes 8.12 Catalystot kellett leszednem.

Sorban telepítettem programokat : Office 2007 Enterprise, CorelDraw X4, MSN Live Essential + MSN Live Plus, Nod32 Smart Security 4.0.68, PowerISO, JetAudio, Nero 6 Ultra Edition 6.6.0.16 + magyarítás + Nero Digital 3.1.0.14, Unreal Commander 0.95, utorrent 1.6, DVDShrink, Auslogic Diskdefrag, Mozilla, Ccleaner, Foxit PDF Reader, Mplayer Classic HomeCinema, GoogleEarth, WhereIsIt.

Mind probléma nélkül működik.

Megjegyzés : a Nero 6-os Vistán nem volt hajlandó elindulni, csakúgy mint a többi program fele. Van mégegy gépem XP Prof SP3-as op-al, és Vistán semmilyen módon nem tudtam beállítani a helyi hálózatot. 2 hétig szenvedtem vele. A Win7 azonnal látta a másik gépet, pedig 7-en WORKGROUP, az XP-s gépen HOMEGROUP van beállítva.

Most ennyi program és kb 1 hét használat után a bootolási (18mp gépbekapcsolástól számítva) és kikapcsolási idő (4mp) semmit nem változott, pedig nyúzom éjjel-nappal a rendszert.

Jelenleg ez a tapasztalatom. A C:-n levő XP-m SP3 hun, ugyanezekkel a programokkal, minden ugyanígy beállítva és duplaennyi a bootolási és kikapcsolási idő, Vista Ultimatet is próbáltam, ami minden windows update után lassult és fagyott és semmi nem működött rajta normálisan, ráadásul a Vista SP1 telepítés után elfelejtette a hang és nyomtató drivereket, 1 hét kínlódás volt újrarakni a 2 drivert. De utána se volt tökéletes se a hang se a nyomtató.

Röviden 10/10 ez a béta :)

Link to comment
Share on other sites

Laptopom van.

Én Xp-t használok, mert az működik, ha meg nem akkor azért gyorsan lehet cserélni.

A Vista home basic(angol) pedig második számú op rendszer volt.

Első meglepetés: nem működött az Usb egér sem a magyar billentyűzet. Szép volt,de alig vártam a win7est.

Feltettem és hozta az összes drivert minden ment. A videó kártyához nem a legideálisabbat tette fel, de ezt gyorsan orvosoltam.

Sebességre némileg gyorsabb mint a Vista. A kikapcsolás félelmetes gyors.

Külön tetszett az aksi kímélő üzemmód és, hogy lehet állítani dolgokat. Egy vonat út során sokat számít.

Pozitív tapasztalatok.

Ez a dúrva, hogy meglepi az embert, ha összehoznak valami értelmes win-t.

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek, ha pár erőforrás zabáló szolgáltatást kikapcsolok akkor elfut 512 mb rammal és 1.9 es procival? A Vista futott. Akkor elvileg ennek is kéne, nem?

 

-----------------------------------------------------------

 

 

Mivel a Windows Vista telepíthető termékkulcs megadása nélkül is, így lehetőség nyílik a különböző verziókat is kipróbálni. Home Basic, Home Premium, Business, és Ultimate. Igaz, így csak 30 napig használható (aktiválás nékül), de mi van ha mi tovább szeretnénk "tesztelni" a rendszert? Erre is van megoldás.

 

Mit tegyünk?

 

1. Nyissuk meg a Parancssort (cmd) rendszergazdai jogokkal (Futtatás Rendszergazdaként) és adjuk ki a következő parancsot:

 

slmg -rearm

 

Pár másodperc és a script lefut, újraindítjuk a rendszert, így újabb 30 naphoz jutottunk. Ez a művelet maximum 3-szor végezhető el, összesen így 4*30 (az első 30-at is beleszámolva), azaz 120 napig "tesztelhetjük" az adott Vista verziót.

 

2. Hogy hol tartunk az adott 30 napos periódusban így ellenőrizhetjük:

 

slmgr -dli

vagy

slmgr -xpr

 

Megjegyzések:

- Ezzel nem lesz legális, jogtiszta a Windows Vista

 

 

Windows 7 Beta 64-bit Product Key

 

7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9

 

Windows 7 Beta 32-bit Product Key

 

6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC
GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

Link to comment
Share on other sites

Újabb tapasztalat :

 

Először is sOnt technikája tökéletesen működik, a script lefutása utáni restartnál visszaállt 30 napra.

Másodjára pedig megpróbáltam szétgyilkolni a rendszert de nem sikerült. 3 különböző böngészőben (ie8, ffox és maxthon) kb 50-60 oldalt nyitottam, több gigás fájlokat másoltam, dvd-t írtam Ashampoo-val (az előző hsz-ben igaz azt írtam hogy megy a Nero 6-os de nyögdécselt egy-két lemeznél, ezért váltottam), msn-n rakás emberrel duma egyszerre, plusz le és feltöltés, plusz képernyőkímélőket teszteltem. Ennyitől az xp-m már kinyúlt volna, ez csak picit lassult, be és 1-2 perc háttértáras berregés után helyre is pofozta magát. Úgyhogy továbbra is le a kalappal a win7 előtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a megnyitott ablakok méretét nem engedi se mozgatni, se teljes képernyősre változtatni, se kicsinyíteni a win 7-es? Még bezárni sem tudom a megnyitott oldalakat, ha ráklikkelek a jobb sarokban az x-re, egyedül az eszköztárnál tudom bezárni a használt alkalmazásokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Én kifejezetten IMÁDOM

Soha többé nem fogok XP-t használni...Vistáról nem is beszélve,mert eddigse használtam mert szar xD

Nekem nagyon bejön,sztem nagyon cucc lett még a béta verzió is,most vmi 7022-es Build-et használok de már ez is jó...Igaz h már találtam egy pár BUG-ot benne de attól függetlenül én imádom

Minden elismerésem a Májkroszoftnak...(eddig a Vista miatt még megöltem volna őket :P )

Alig várom már a FULL-t...állítólag augusztusban jelenik meg...tehát lehet h szülinapi ajándékom lesz a Windows 7 :))

Lehet h rászánom magam,és megveszem életem első eredeti Windowsját mikor megjelenik :)))

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

 

milyen víruskergetőt használtok (és annak melyik verzióját)

daemon tool-t mivel helyettesítitek?

 

előre is köszi

 

jah windows update nektek is hibá ír ki vagy régi crackot tettem fel hozzá és az újjal már csatlakozni is tud?????

Link to comment
Share on other sites

Találtam benne egy nagyon bosszantó hibát...

Apám 2 napja eltiltott a gép elől és felrakott vmi LockMyPC programot amivel rakott jelszót a gépre...én akkoris tudtam netezni safe mode-ban,csak az nem olyan jó úgy...

Gondoltam csinálok egy System Restore-t amit a Windows csinált 4 nappal ezelőtt mert leszedett vmi update-et a Windows 7-hez és csinált System Restore Point-ot.

Nah...most jön a hiba...

Megcsináltam a system restore-t...(gyengébbek kedvéért: kitöröl minden programot,fájlt amit a restore point után installáltak-raktak fel...így a jelszavas programnak is annyi lett)

nah és amikor megcsinálta a restore-t,és beindult a Véndóz,észrevettem vmi furát...2x olyan lassú lett a gép mint volt...és tudom is h miért...mert amikor a restore-ba mentem bele,VISTA töltése volt,egyszóval...vista fájlokat nyomott vissza nekem...ezért lassab ez a szar...

Ezt a hibát jelentettem is a Májkroszoftnak mert ez nagyon idegesítő...most újra kell rakjam ezt a szart...nem mintha sokáig tartana...(15 perc :D)

Csak ezt szerettem volna megosztani veletek

Ha még találok hibákat,szólok :)

Helló

Link to comment
Share on other sites

Rakd fel a hangkártya driver-t xD

De komojra fordítva...őszintén szólva nem tudom...én amikor felinstalláltam,minden drivert felismert automatikusan,semmit nem kellett installálnom...

Viszont ha vkinek ez nem jön be akkor fel kell rakni a drivereket...Ha a driver csak XP kompatibilis,másold fel a cdről a merevlemezre egy mappába és jobb klikk a setup.exe-re,properties,rányomsz a COMPATIBILITY fülre,és ott kiválasztod h XP service pack 2.Muszáj működjön így.

Remélem segíthettem

Link to comment
Share on other sites

Nekem is nagyon bejön a windows7!!! Én 2008 Dec.27-én telepítettem fel még a legelső bétáját és azóta is nagyon szépen fut!! lekörözi az XP-t is !!! December óta apróbb hibák voltak vele!!!(1-2 játék nem futott) de amúgy szerintem ez az eddigi legjobb windows!!!Driverekkel nem volt gondom mindent felrakott!! Szal már várom a végleges kiadást!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...