Jump to content
PirateClub.hu

NFL - Amerikai foci


capone
 Share

Recommended Posts

  • Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mik a tippjeitek az alapszakasz végi wild-card helyekről?

 

Szerintem AFC-ben:

5. Denver Broncos

6. (Tennessee Titans - ezt szeretném :D ) vagy Baltimore Ravens

 

NFC-ben:

5. Philadelphia Eagles

6. Green Bay Packers

Látom te úgy kalkulálsz, hogy a Ravens majd megveri a Steelers-t... :sleep::) Akkor én meg azt mondom, hogy szerintem pénteken a Chargers folytatja a menetelését, és ennek egyenes következménye az, hogy a Titans lemarad a play-offról. :) Viccet félretéve, szerintem egész reális az, amit korábban felvázoltam, szóval szerintem, vagy legalábbis remélem az AFC-ben: 5. Baltimore Ravens 6. Pittsburgh Steelers. Az NFC-s tippjeidet elsőre furcsálltam, de aztán megértettem, hogyan számolgattál, és egyet kell, hogy értsek: bár személy szerint azt remélem, hogy a Giants ér oda a wild card-helyre, szerintem a Cowboys lesz a befutó :unsure: , méghozzá így ugyebár csoportgyőztesként, és akkor az NFC-ben: 5. Philadelphia Eagles 6. Green Bay Packers.

 

Farky, remélem az a vereség nem a mostani fordulóban jön össze a Colts-nak, a Jets elleni találkozót még meg kellene nyerniük, hogy leszakítsák őket a Pittsburgh-ről a wild card-helyekért való harcban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát én bizony azt gondolom, hogy a Ravens meg fogja verni a Steelerst ami nem lenne túl jó tehát én se szeretném, de a Steelers idén nem mutat playoff-ra és bajnokhoz méltó játékot(leszámítva előző meccset ahol kimondottan jól játszottak de védelem nélkül, támadó faluk enyhén szólva is csapnivaló...). Hát a papírforma alapján egyértelmű a Chargers siker én is így gondolom de muszáj reménykedni hátha meglepetés születik mert az LP Field-en bármi lehet :D NFC-ben szerintem most a Cowboys szárnyakat kapott és mivel az Eagles a Denver-t fogadja, a Dallas pedig Washingtonba utazik, nem kérdés melyiknek lesz nehezebb/könyebb dolga. A New York Giants érdekes kérdés de szerintem a Packers ér oda még a Wild card helyre. Az biztos, hogy lesznek itt izgalmak.

Link to comment
Share on other sites

Favre és Rodgers is ott lesz Miamiban

 

Nyilvánosságra hozták a profi amerikaifutball-liga (NFL) Miamiban rendezendő januári All Star-gáláján részt vevő játékosok névsorát. Brett Favre, a Minnesota Vikings irányítója 11. alkalommal kapott meghívót a Pro Bowlra, ahol először lesz ott Aaron Rodgers, aki éppen Favre örökét vette át a Green Bay Packersnél.

 

A liga csapatai közül a legtöbb játékost, szám szerint nyolcat a Minnesota Vikings „küldi" a gálára – köztük van a minneapolisiak irányítója, Brett Favre is, aki kis túlzással már a Pro Bowlok állandó résztvevőjének tekinthető.

 

A 40 éves Brett „apó” 11. alkalommal került be az NFL legjobbjai közé (ennél többször egyetlen quarterbacket sem ért ez a megtiszteltetés), ráadásul az elmúlt három évben három különböző együttes színeiben volt ott a gálán – ehhez hasonló eset korábban nem fordult elő a rendezvény történetében.

 

Favre mindenesetre nem kezdőként kap majd lehetőséget a mérkőzésen, hiszen a Nemzeti főcsoport (NFC) támadósorát a New Orlean Saints játékosa, Drew Brees irányítja majd. Érdekesség, hogy az NFC harmadik quarterbackje az az Aaron Rodgers, aki éppen Favre távozását követően lett a Green Bay Packers kezdő QB-je. Rodgers pályafutása során először vehet részt az All Star-gálán.

 

A másik oldal, az AFC támadóit Peyton Manning vezeti majd. Az Indianapolis Colts klasszisa több mint 1.5 millió szavazatot kapott a szurkolóktól, többet, mint akármelyik másik játékos. Manningen kívül Tom Brady és Phillip Rivers irányítja majd a csapatot, azonban a passzolt yardok tekintetében listavezető houstoni Matt Schaub (4467 yard) nem került be a keretbe.

 

Ami a futókat illeti, természetesen ott van a meghívottak között Chris Johnson, a Tennessee Titans nagyszerűen teljesítő futballistája, a Jacksonville Jaguars klasszisa, Maurice Jones-Drew, illetve az idén a vártnál kicsit halványabb, de még így is jól szereplő Minnesota-játékos, Adrian Peterson is.

 

Az elkapóknál is bombaerős a kínálat: Andre Johnson, Reggie Wayne, Larry Fitzgerald, vagy éppen Sidney Rice neve garancia a látványos játékra.

 

Érdekesség, hogy az AFC Északi csoportját megnyerő Cincinnati Bengalsból senki sem lett kiválasztott. Chad Ochocinco, a Bengals elkapója a következőképpen reagált erre a Twitter-oldalán: „Most tudtam meg, hogy sem én, sem csapattársaim nem kerültünk be a Pro Bowl-keretbe. A Bengals-szurkolóknak üzenem, hogy amúgy sem tudnánk játszani a gálán... Super Bowl Baby!"

 

Nos, azt nem tudni, a Cincinnati és Ochocinco eljut-e a nagydöntőig, de az gyakorlatilag borítékolható, hogy a Pro Bowl után egy héttel esedékes Super Bowlon érdekelt együttesek játékosai lemondják majd a szereplést.

 

A Pro Bowlt a korábbi hagyományokkal ellentétben ezúttal január 31-én rendezik meg, mégpedig Miamiban. A csapatokat a drukkerek és a szakírók szavazatai alapján állították össze.

 

NFL PRO BOWL 2010 - AFC

TÁMADÓK

Quarterback: Tom Brady (New England), Peyton Manning* (Indianapolis), Philip Rivers (San Diego)

Running back: Chris Johnson* (Tennessee), Maurice Jones-Drew (Jacksonville), Ray Rice (Baltimore)

Wide receiver: Andre Johnson* (Houston), Brandon Marshall (Denver), Reggie Wayne* (Indianapolis), Wes Welker (New England)

Tight end: Dallas Clark* (Indianapolis), Antonio Gates (San Diego)

Fullback: Le'Ron McClain* (Baltimore)

Center: Nick Mangold* (New York Jets), Jeff Saturday (Indianapolis)

Guard: Kris Dielman (San Diego), Alan Faneca* (New York Jets), Logan Mankins* (New England)

Tackle: Ryan Clady* (Denver), Jake Long* (Miami), Joe Thomas (Cleveland)

 

VÉDŐK

Defensive end: Dwight Freeney*, Robert Mathis* (Indianapolis), Mario Williams (Houston)

Interior linemen: Casey Hampton (Pittsburgh), Haloti Ngata* (Baltimore), Vince Wilfork* (New England)

Inside-middle linebacker: Ray Lewis* (Baltimore), DeMeco Ryans (Houston)

Outside linebacker: Brian Cushing (Houston), Elvis Dumervil* (Denver), James Harrison* (Pittsburgh)

Cornerback: Nnamdi Asomugha* (Oakland), Champ Bailey (Denver), Darrelle Revis* (New York Jets)

Strong safety: Brian Dawkins* (Denver)

Free safety: Jairus Byrd (Buffalo), Ed Reed* (Baltimore)

 

SPECIÁLIS EGYSÉG

Punter: Shane Lechler (Oakland)

Kick returner: Joshua Cribbs (Cleveland)

Kicker: Nate Kaeding (San Diego)

Special teamer: Kassim Osgood (San Diego)

 

NFL PRO BOWL 2010 - NFC

TÁMADÓK

Quarterback: Drew Brees* (New Orleans), Brett Favre (Minnesota), Aaron Rodgers (Green Bay)

Running back: Steven Jackson (St. Louis), Adrian Peterson* (Minnesota), DeAngelo Williams (Carolina)

Wide receiver: Miles Austin (Dallas), Larry Fitzgerald* (Arizona), DeSean Jackson* (Philadelphia), Sidney Rice (Minnesota)

Tight end: Vernon Davis* (San Francisco), Jason Witten (Dallas)

Fullback: Leonard Weaver* (Philadelphia)

Center: Andre Gurode* (Dallas), Shaun O'Hara (New York Giants)

Guard: Leonard Davis (Dallas), Jahri Evans* (New Orleans), Steve Hutchinson* (Minnesota)

Tackle: Bryant McKinnie* (Minnesota), Jason Peters* (Philadelphia), Jon Stinchcomb (New Orleans)

 

VÉDŐK

Defensive end: Jared Allen* (Minnesota), Trent Cole (Philadelphia), Julius Peppers* (Carolina)

Interior linemen: Darnell Docket* (Arizona), Jay Ratliff (Dallas), Kevin Williams* (Minnesota)

Inside-middle linebacker: Jonathan Vilma (New Orleans), Patrick Willis* (San Francisco)

Outside linebacker: Lance Briggs* (Chicago), Brian Orakpo (Washington), DeMarcus Ware* (Dallas)

Cornerback: Dominique Rodgers-Cromartie (Arizona), Asante Samuel* (Philadelphia), Charles Woodson* (Green Bay)

Strong safety: Adrian Wilson* (Arizona)

Free safety: Nick Collins (Green Bay), Darren Sharper* (New Orleans)

 

SPECIÁLIS EGYSÉG

Punter: Andy Lee (San Francisco)

Kick returner: DeSean Jackson (Philadelphia)

Kicker: David Akers (Philadelphia)

Special teamer: Heath Farwell (Minnesota)

 

* A kezdőjátékosok csillaggal jelölve.

 

(Forrás: nemzetisport.hu)

Link to comment
Share on other sites

A 16. hét eredményei:

Tennessee Titans 14-42 San Diego Chargers

Atlanta Falcons 31-3 Buffalo Bills

Cincinnati Bengals 17-10 Kansas City Chiefs

Cleveland Browns 23-9 Oakland Raiders

Miami Dolphins 20-27 Houston Texans

New England Patriots 35-7 Jacksonville Jaguars

New Orleans Saints 17-20 Tampa Bay Buccaneers

Pittsburgh Steelers 23-20 Baltimore Ravens

New York Giants 9-41 Carolina Panthers

Green Bay Packers 48-10 Seattle Seahawks

Arizona Cardinals 31-10 St. Louis Rams

San Francisco 49ers 20-6 Detroit Lions

Philadelphia Eagles 30-27 Denver Broncos

Indianapolis Colts 15-29 New York Jets

Washington Redskins 0-17 Dallas Cowboys

Chicago Bears 36-30 Minnesota Vikings

 

A Baltimore-t is megvertük, és ezzel továbbra is van remény, az utolsó fordulóban még ki lehet harcolni a playoff-részvételt. :rolleyes: Persze ehhez nem elég megverni a Dolphins-t, a többi eredménynek továbbra is nekünk kedvezően kell alakulnia. Az előző körben a Phili megverte a Broncos-t, így egy akadály elhárult, de a Colts veresége enyhén szólva sem jött jól. Ezzel a győzelemmel a Jets még versenyben van, így az utolsó fordulóban a Bengals-nak mindenképpen meg kell vernie a new york-iakat, hogy esélyünk legyen (és az sem ártana, ha a Patriots diadalmaskodna a Texans otthonában). Tulajdonképpen részben a csoportrivális Cincinnati kezében van a sorsunk, ami nem túl jó jel :) , de én azért bízom a Bengals-ban. A gond csak az, hogy pont ezt a meccset rendezik a késői időpontban, így hétfő délutánig izgulhatok, hogy vajon megvan-e a rájátszás. :) Szerencsére azt élőben végignézhetem, hogy a Pittsburgh hozzá tudja-e tenni a tőle telhetőt a playoff-ért. A Dolphins már tulajdonképpen kiszállt a versenyfutásból, de biztos vagyok benne, hogy így sem feltartott kezekkel lépnek majd pályára. Elsősorban a futójátékuktól kell tartani, még akkor is, ha futás elleni védekezésben a legjobbak között vagyunk, valamint Ronnie Brown nélkül a wildcat és a Miami egész futójátéka alaposan meggyengül (Ricky Williams-t azért nem szabad elfelejteni). Miamiban nyernünk kell, a többi pedig nem rajtunk múlik. Go Steelers!

 

Közvetítések:

Miami%20Dolphins_ikon.gifMiami Dolphins - Pittsburgh SteelersPittsburgh_Steelers_ikon.gif (17. hét) - 2010. január 3., vasárnap, 19:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 12:45-kor a Sport1-en és 23:00-kor a Sport2-n)

 

Dallas%20Cowboys_ikon.gifDallas Cowboys - Philadelphia EaglesPhiladelphia%20Eagles_ikon.gif (17. hét) - 2010. január 3., vasárnap, 22:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 15:45-kor a Sport1-en és kedden 20:15-kor a Sport2-n)

Link to comment
Share on other sites

Igen, ráadásul a Cowboys - Eagles és a Cardinals - Packers találkozó igazi "playoff-főpróba", azon túl, hogy ezek a csapatok ott lesznek a rájátszásban, meglehet, hogy az NFC-s wild card-meccsek párosítása is ugyanez lesz. A főcsoport playoff-mezőnye ugyan már megvan, de a párosítás még sokféleképpen alakulhat, úgyhogy még az NFC-re is érdemes figyelni, nem csak az AFC-ben zajló "véres küzdelemre". :)

Link to comment
Share on other sites

Mi megtettük, amit lehetett, de a többi pályáról sajnos nem érkezett a segítség, így nem sikerült bejutni a playoff-ba. :( Hiába küzdött az utolsó meccseken nagyot a csapat, az az öt meccses vereségszéria végül valóban soknak bizonyult. :unsure: Sokat jelentett volna, ha az első olyan évemben, amikor már szurkolok egy NFL-csapatnak, az be is jut a rájátszásba, de sajnos nem sikerült, bízom benne, hogy jövőre jobban teljesít majd a Pittsburgh és ismét ott lesz a playoff-ban. Addig is még hátravan (azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy) a szezon java. ;)

 

A 17. hét eredményei:

Buffalo Bills 30-7 Indianapolis Colts

Carolina Panthers 23-10 New Orleans Saints

Cleveland Browns 23-17 Jacksonville Jaguars

Houston Texans 34-27 New England Patriots

Minnesota Vikings 44-7 New York Giants

St. Louis Rams 6-28 San Francisco 49ers

Tampa Bay Buccaneers 10-20 Atlanta Falcons

Miami Dolphins 24-30 Pittsburgh Steelers

Detroit Lions 23-37 Chicago Bears

Dallas Cowboys 24-0 Philadelphia Eagles

Denver Broncos 24-44 Kansas City Chiefs

Oakland Raiders 13-21 Baltimore Ravens

Seattle Seahawks 13-17 Tennessee Titans

Arizona Cardinals 7-33 Green Bay Packers

New York Jets 37-0 Cincinnati Bengals

Playoff-résztvevők:

 

AFC

1. Indianapolis Colts (14-2)

2. San Diego Chargers (13-3)

3. New England Patriots (10-6)

4. Cincinnati Bengals (10-6)

5. New York Jets (9-7)

6. Baltimore Ravens (9-7)

 

NFC

1. New Orleans Saints (13-3)

2. Minnesota Vikings (12-4)

3. Dallas Cowboys (11-5)

4. Arizona Cardinals (10-6)

5. Green Bay Packers (11-5)

6. Philadelphia Eagles (11-5)

Wild Card párosítások:

AFC

Cincinnati Bengals - New York Jets (Január 9.)

New England Patriots - Baltimore Ravens (Január 10.)

 

NFC

Dallas Cowboys - Philadelphia Eagles (Január 9.)

Arizona Cardinals - Green Bay Packers (Január 10.)

(Közvetítéssel kapcsolatos információk később)

Link to comment
Share on other sites

Érdekes meccsek voltak. Sajnos a Titans már múlt héten kiesett de azért sikerült 50 %-osra hozni a mérleget, ami becsülendő egy 0-6-os kezdés után és ahogy Kovács Sándor is mondta, ez jelzi a Titans erejét. És CJ2K megcsinálta! :D Avagy Chris Johnson túllépte a 2000 yard-o álomhatárt ami egy másodévestől óriási teljesítmény, nagyon boldog lennék ha ő kapná az MVP címet. A tippjeim az NFC-ben bejöttek az AFC-ben csak az egyik, a Denver nagyon leeresztett a végére. Meglepetés még nekemn hogy a Giants és a Steelers nem tudta beverekedni magát a playoff-ba. Kiváncsi leszek a wild-card meccsekre hiszen három olyan meccs lesz amit most, az utolsó alapszakasz fordulóban is láthattunk, és mindegyiken óriási fölénnyel győzött az egyik csapat.

Link to comment
Share on other sites

Valóban érdekes meccsek lesznek, és nem tudnám megmondani, hogy ki fog továbbjutni. Az MVP-ről csak annyit, hogy részben meg lennék lepve, ha egy olyan játékos kapná a címet aki nem jutott a PO-ba a csapatával. Nem azért mert nem érdemelné meg, hanem mert nem "szokás" az NFL-ben. Mindenesetre kíváncsian várom a PO-t. :)

Link to comment
Share on other sites

Sajnálom, hogy a Pittsburgh nem jutott be, de remélem ettől még ugyanúgy fogom majd élvezni a playoff-ot, mint a korábbi években. :) Nagy meccsek lesznek, a rájátszás esetében ez nem is lehet kérdéses. ;) Nincs olyan csapat, amelyiknek kimondottan szorítanék, leginkább talán a Phili végső győzelmében bizakodom, de egyre szimpatikusabb a Chargers és a Packers is, valamint a Saints is nagyon megérdemelne egy Super Bowl-győzelmet. Innentől kezdve azt hiszem mást nem is nagyon tudok tenni, minthogy jó szórakozást kívánjak hozzá mindannyiunknak! :)

 

A tippjeim a Wild Card meccsekre:

Cincinnati Bengals - New York Jets

New England Patriots - Baltimore Ravens

Dallas Cowboys - Philadelphia Eagles

Arizona Cardinals - Green Bay Packers

 

Közvetítések:

Cincinnati%20Bengals_ikon.gifCincinnati Bengals - New York JetsNew%20York%20Jets_ikon.gif (Rájátszás, Wild Card) - 2010. január 9., szombat, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: vasárnap 12:15-kor a Sport2-n és csütörtökön 15:00-kor a Sport1-en)

 

Dallas%20Cowboys_ikon.gifDallas Cowboys - Philadelphia EaglesPhiladelphia%20Eagles_ikon.gif (Rájátszás, Wild Card) - 2010. január 9., szombat, 2:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: vasárnap 17:00-kor a Sport2-n, szerdán 17:00-kor a Sport2-n, és pénteken 14:45-kor a Sport1-en)

 

Arizona%20Cardinals_ikon.gifArizona Cardinals - Green Bay PackersGreen%20Bay%20Packers_ikon.gif (Rájátszás, Wild Card) - 2010. január 10., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 20:15-kor a Sport2-n)

 

New%20England%20Patriots_ikon.gifNew England Patriots - Baltimore RavensBaltimore%20Ravens_ikon.gif (Rájátszás, Wild Card) - 2010. január 10., vasárnap, 2:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 14:30-kor a Sport1-en és 18:00-kor a Sport2-n)

Link to comment
Share on other sites

Ebből is látszik, hogy mennyire kiszámíthatatlan a play-off :) , itt nincs papírforma és hasonlók. A tavalyi rájátszás alatt nekem például gyakorlatilag egyetlen tippem se jött be :) , majd meglátjuk, idén ki hányat talál el. ;)

Link to comment
Share on other sites

Cincinnati Bengals 12-24 New York Jets

Dallas Cowboys 34-14 Philadelphia Eagles

 

Na kérem, kezdetét vette a rájátszás. :) Nem akármilyen meccseket láthattunk a tegnapi nap folyamán, mindkét találkozó minden tekintetben hozta azt a színvonalat, amit a playoff-tól várhatunk. Mind a két párosításból az a csapat jutott tovább, amelyet előzetesen vártam, bár személy szerint az Eagles győzelmének jobban örültem volna, egyrészt mert ott van a liga azon csapatai között, amelyeket a leginkább kedvelek, másrészt pedig a Cowboys továbbjutásával eldőlt, hogy nem lesz újabb "Favre-Bowl" a divisional round-ban, mivel a kiemelések alapján a Dallas látogat majd Minneapolisba. A Cowboys egyelőre nagyon erősnek tűnik, nem tartom kizártnak, hogy még akár a Super Bowl-ig is menetelnek. A másik találkozón inkább a Jets győzelmében (de fogalmazhatok úgy is, hogy a Pittsburgh csoportriválisának, a Cincinnati-nek a kiesésében :) ) bíztam, ez be is jött; Rex Ryan legénysége bizonyította, hogy nem véletlen az alapszakasz során csapatszinten produkált remek statisztika (az övék volt a legjobb defense, és futásban is ligaelsők voltak) és megérdemelten vannak ott a rájátszásban. Függetlenül attól, hogy (szerintem) a következő körben búcsúzni fognak, jó csapat ez a Mark Sanchez-vezette társaság, meghatározó együttes lesz a következő években.

 

Várjuk a mai meccseket is! ;)

Link to comment
Share on other sites

Jó meccsek voltak a tegnapiak (maiak), de személy szerint csalódtam a Bengals O#-ben (Kivéve Bensonban, 169 yard 1 TD ami több mint amit Palmer összesen passzolt!). Palmertől többet vártam és OchoCinco sem mutatott sokat. Mentségére szól, hogy jól védekeztek rajta és irányító nélkül nehéz érvényesülni. Az Eagles is nagy talány számomra, az a fantasztikus támadó játék amit az alapszakaszban láttunk tőlük, az nem tudom hová tűnt. Bár, mint tudjuk a PO egy másik "bajnokásg".

 

A mai meccsekről: a Patsnél az fog dönteni, hogy tudják-e és ha igen kivel v hogyan pótolni Welkert, mert Moss és Brady kevés lesz. Az Arizon - GB meccsen én nagy rakétákat várok mind Warner, mint Rodgers részéről.

 

Addig is marad a Fantasy Football, de már nagyon izgatott vagyok a jövőhét miatt, amikor is jön a Saints, a San Diego, a Minnesota és természetesen a COLTS. Fantasztikus O# játékok lesznek és valószínűleg ebből a 4-ből kerül ki az SB győztese. Bár ne írjuk le a Cowboyst sem...

Link to comment
Share on other sites

Amiket előzetesen olvastam, azok alapján sok szakértő már most leírja a New England-et, sokan vannak azon a véleményen, amit te is írtál, hogy Brady és Moss nem lesz elég a Ravens védelme ellen, a "marslakó" kap egy kettős coverage-t, és utána már próbálkozhatnak bármivel (Maroney-t bevonni a passzjátékba, stb.), a Baltimore egyszerűen meg fogja fojtani a Pats támadójátékát. :huh: Én azt mondom, várjunk még ezzel, tény, hogy Welker kiesése óriási érvágás a Patriots-offense számára, a Ravens védelme bombaerős, de még bármi lehet.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit félreérthetően fogalmaztam, csak arra próbáltam utalni, hogy te is azt írtad, Brady és Moss párosa önmagában még kevés lesz a Baltimore-defense ellen, az, hogy egyesek már most leírják a Patriots-t, csak az említett szakértőkre vonatkozik. ;) De úgy tűnik ez a korai ítélkezés nem volt teljesen alaptalan, a meccs már elkezdődött, még csak az első negyed felénél tart a találkozó, de a Ravens máris 14-0-ra vezet (az első touchdown Ray Rice 83 (!) yardos futásából született), ráadásul Brady épp most hozott össze egy interceptiont.

 

Én idén még nem éreztem elégségesnek a tudásomat ahhoz, hogy elinduljak egy ilyen fantasy football játékban :) , de jövőre biztosan kipróbálom majd. ;)

 

Szerk.: Mire sikerült ez a hozzászólást elküldenem, egy újabb Rice-futásnak köszönhetően már 21-0-ra módosult az állás. És most Brady egy újabb interception-t dobott. :blink: Nem akarok semmit elkiabálni, de lehet, hogy egy negyed alatt elúszott a meccs a Patriots-nak, és enne akár igen csúfos vége is lehet.

Link to comment
Share on other sites

Igen, megelőztél :) , kicsit lassú most az oldal és emiatt eltartott egy ideig, mire sikerült szerkesztenem a hozzászólásomat. De időközben már vége az első negyednek, a Ravens még értékesített egy mezőnygólt, így 24-0-ra vezet. Hát nem tudom, elég egyértelműnek tűnik a dolog, úgy néz ki érvényesül az, amit írtam. :huh: Nem tudom, a Pats képes lehet-e innen megfordítani az állást, Brady eddig nagyon gyengén játszott, ráadásul a legjobb elkapójuk (legalábbis nálam Welker határozottan jobb játékos, mint Moss) nélkül kellene visszahozniuk a meccset (időközben szépítettek egy touchdown-al).

Link to comment
Share on other sites

Nem voltak rossz meccsek, de hasonlóan az alapszakasz összecsapásokhoz elég egyoldalú volt mindkét meccs. Egyiken se született számomra meglepetés és hiába nem rossz csapat ez a Jets szerintem is következő körben búcsúzni fog. A Dallas szerintem az egyik esélyes a végső győzelemre, de lehetetlen megtippelni még azt is, hogy ki játssza a döntőt, ezért én meg se próbálom, lényeg, hogy ne a Chargers legyen az :D .

 

A New England mecsét én most nem követem nyomon, majd holnap délután megnézem teljes egészében. De amint itt láttam fölényesen vezet a Ravens, és ez nem hiszem, hogy változni fog, Pats sajnálhatja, hogy Welker megsérült, ha ő játsazna lehet máshogy nézni ki a dolog.

 

Az Arizona - Green Bay meccset viszont végignézem, nagy csatát várok :D Az Arizonában játszik az egyik kedvenc elkapóm Fitzgerald de a Green Bay is szimpatikus csapat nekem.

 

Jó szórakozást a meccsekhez!

Link to comment
Share on other sites

Hát aki az Arizona - GB meccset nem láttam, az nagy valószínűséggel az ÉV MECCSÉT hagyta ki. Óriási Offense játék volt mind 2 fél részéről, ami így visszagondolva az 1. negyedben dőlt el. Én azt hiszem megszerzem valahonnan a meccset, mert ezt még jó párszor meg kell néznem. :D

Link to comment
Share on other sites

New England Patriots 14-33 Baltimore Ravens

Arizona Cardinals 51-45 Green Bay Packers

 

Bizony egyet kell értenem Farky-val, még ha számomra személyes kötődés miatt a Pittsburgh-Green Bay is marad az idei legnagyobb mérkőzés, egyébiránt szerintem is a tegnapi Cardinals-Packers találkozó volt az év meccse. Különösebben nem is érdemes részletezésbe bocsátkozni, aki nem látta, az bánhatja is nagyon, aki viszont végignézte, az minden bizonnyal sohasem fogja elfelejteni, a rájátszás-rekordot jelentő 96 pont azt hiszem önmagáért beszél. :) Előzetesen kicsit alábecsültem Warneréket, tudtam, hogy az Arizonának a playoff-részvétel idén is meglesz, de a párosítástól függetlenül biztos első körös kiesőként tekintettem rájuk, a tegnapi találkozón viszont alaposan rámcáfoltak. :) Ilyen játékkal a Cardinals bármeddig viheti, nagyon várom már a szombati New Orleans-Arizona (és Drew Brees-Kurt Warner :) ) összecsapást. ;)

 

A másik mérkőzésen nem született csoda, a Baltimore tulajdonképpen simán húzta be a meccset azok után, hogy már az első negyedben 24-0-s előnyre tett szert. Ennyit jelentett Wes Welker kiesése, de Brady is nagyon gyengén játszott, a Ravens gond nélkül lépett tovább a divisional round-ba.

Link to comment
Share on other sites

Hát, ez a Arizona-Green Bay meccs egy csoda volt! :D Csak a vége kicsit rosszra sikerült. Végül is azon bukott el a meccs, amiben a leggyengébbek voltak az egész szezon alatt. A támadó fal :( Nagyon sokszor odaértek Rodgers-hez. Na meg néha a bírók is érdekesen ítéltek. A Steelers és a Cardinals elleni meccs volt a legjobb az egész szezonban eddíg. Remélem ettől már csak izgalmasabbak lesznek (ha van olyan) :D Kár a Packersért, de majd jövőre... :D Ezek után a másik kedvenc csapatomnak kell szurkolnom, úgyhogy GO COLTS :D

Link to comment
Share on other sites

"Kis" túlzással már a Wild Card körben látott találkozókkal is el lehetne telni, annyira jók voltak :) , de a főcsoport-elődöntőkben, elsősorban a résztvevő csapatok offense-játékából kiindulva még látványosabb meccsekre számítok, mint amilyeneket az elmúlt hétvégén láthattunk. Warnerék Packers ellen nyújtott teljesítménye miatt a New Orleans-Arizona összecsapást várom a leginkább, borítékolható, hogy a támadójáték fog dominálni, szerintem rendkívül látványos meccs lesz. Kíváncsi leszek, hogy a Colts-offense mihez tud majd kezdeni a Ravens védőegységével, nem tartom kizártnak még azt sem, hogy a Baltimore-t ismét a főcsoport-döntőig viszi a defense-e, de még így is Manning-éket tartom a mérkőzés elsőszámú esélyesének. A Vikings-Cowboys-t szerintem az teszi igazán ígéretessé, hogy gyakorlatilag megjósolhatatlan a végkimenetel (bár úgy igazán melyik playoff-meccsnél lehetséges ez :) ), a Dallas-nak nagyon megy, kérdés, hogy a Minnesota (és Favre) melyik arcát mutatja majd az alapszakasz végén látott botladozás, illetve a pihenő után. A Chargers-Jets találkozóra pont annak az ellenkezője igaz, ami az előbbi párosítást jellemzi, itt számomra túlzottan egyesélyesnek tűnik a továbbjutás kérdése, de ki tudja, lehet, hogy Sanchez-ék megint tudnak valami újat mutatni. Egyelőre annyi biztos, hogy egytől egyig nagy meccsek lesznek, a többi pedig majd elválik. ;)

A tippjeim a főcsoport-elődöntőkre:

Indianapolis Colts - Baltimore Ravens

San Diego Chargers - New York Jets

New Orleans Saints - Arizona Cardinals

Minnesota Vikings - Dallas Cowboys

 

Közvetítések:

New%20Orleans%20Saints_ikon.gifNew Orleans Saints - Arizona CardinalsArizona%20Cardinals_ikon.gif (Rájátszás, főcsoport-elődöntő) - 2010. január 16., szombat, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 11:00-kor a Sport2-n)

 

Indianapolis%20Colts_ikon.gifIndianapolis Colts - Baltimore RavensBaltimore%20Ravens_ikon.gif (Rájátszás, főcsoport-elődöntő) - 2010. január 16., szombat, 2:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: vasárnap 12:15-kor a Sport2-n és hétfőn 22:00-kor a Sport2-n)

 

San_Diego_Chargers_ikon.gifSan Diego Chargers - New York JetsNew%20York%20Jets_ikon.gif (Rájátszás, főcsoport-elődöntő) - 2010. január 17., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 11:30-kor a Sport2-n)

 

Minnesota%20Vikings_ikon.gifMinnesota Vikings - Dallas CowboysDallas%20Cowboys_ikon.gif (Rájátszás, főcsoport-elődöntő) - 2010. január 17., vasárnap, 2:00 (Közvetítés felvételről: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 13:45-kor a Sport1-en)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...