Jump to content
PirateClub.hu

NFL - Amerikai foci


capone
 Share

Recommended Posts

A 2. hét teljes programja (a Colts - Dolphins találkozón kívül minden meccs vasárnap):

Carolina Panthers - Atlanta Falcons

New Orleans Saints - Philadelphia Eagles

St.Louis Rams - Washington Redskins

Houston Texans - Tennessee Titans

New England Patriots - New York Jets

Cincinnati Bengals - Green Bay Packers

Arizona Cardinals - Jacksonville Jaguars

Oakland Raiders - Kansas City Chiefs

Minnesota Vikings - Detroit Lions

Tampa Bay Buccaneers - Buffalo Bills

Seattle Seahawks - San Francisco 49ers

Pittsburgh Steelers - Chicago Bears

Baltimore Ravens - San Diego Chargers

Cleveland Browns - Denver Broncos

New York Giants - Dallas Cowboys

Indianapolis Colts - Miami Dolphins

 

Közvetítések:

Pittsburgh_Steelers_ikon.gifPittsburgh Steelers - Chicago BearsChicago%20Bears_ikon.gif (2. hét) - 2009. szeptember 20., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 9:30-kor a Sport1-en és 16:00-kor a Sport2-n)

 

Indianapolis%20Colts_ikon.gifIndianapolis Colts - Miami DolphinsMiami%20Dolphins_ikon.gif (2. hét) - 2009. szeptember 21., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 16:15-kor a Sport2-n)

 

A 2. fordulóból a Steelers meccse mellett a Saints - Eagles és a Giants - Cowboys találkozókat várom a legnagyobb érdeklődéssel, előbbi esetében kíváncsi leszek, hogy a sokat emlegetett 6 TD-passzos Brees és az első körben nagyarányú győzelmet arató Eagles (minden valószínűség szerint McNabb nélkül felálló) offense-ének párharcában ki nyújtja majd a jobb teljesítményt és ki örülhet majd a végén, utóbbi meccset pedig nem is kell külön ismertetni. :) Kíváncsi leszek, hogy a tavalyi "sikersorozatát" folytató Lions ellen milyen statisztikai mutatókkal zár majd Brett apó, és hogy a tavalyi döntős Cardinals-nak meglesz-e az idei első győzelme. Go Steelers!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A 2. forduló eredményei:

Atlanta Falcons 28-20 Carolina Panthers

Detroit Lions 13-27 Minnesota Vikings

Green Bay Packers 24-31 Cincinnati Bengals

Tennessee Titans 31-34 Houston Texans

Kansas City Chiefs 10-13 Oakland Raiders

New York Jets 16-9 New England Patriots

Philadelphia Eagles 22-48 New Orleans Saints

Washington Redskins 9-7 St.Louis Rams

Jacksonville Jaguars 17-31 Arizona Cardinals

San Francisco 49ers 23-10 Seattle Seahawks

Chicago Bears 17-14 Pittsburgh Steelers

Denver Broncos 27-6 Cleveland Browns

Buffalo Bills 33-20 Tampa Bay Buccaneers

San Diego Chargers 26-31 Baltimore Ravens

Dallas Cowboys 31-33 New York Giants

 

Az első körben javarészt minden meccsen papírforma-eredmény született, most viszont kis túlzással sehol sem, vagy legalábbis bőven akadt meglepő végeredmény. Szomorú vagyok a Steelers veresége miatt, szinte az egész meccs folyamán remekül teljesített az offense és a defense egyaránt (főként utóbbinál dicséretes, hogy Polamalu nélkül is ilyen jól tartották magukat, meg sem látszott a védelem vezérének hiánya), de az az utolsó negyed (Reed field goal-kísérleteivel egyetemben) nem jött össze. :( De nem csak ez volt a meglepetés, a Packers veresége is váratlan, a tavalyi alapszakasz legjobbja, a Titans ezzel a fiaskóval két forduló után két vereséggel áll, a Patriots botlása pedig ezeknél is nagyobb meglepetés volt számomra (bár nem mintha különösebben sajnálnám őket, sőt... :) ). Az Eagles és a Saints összecsapásától sem ezt vártam, jóllehet a New Orleans, főként pedig Brees az első játéknapon remek teljesítményt nyújtott (a 'szentek' QB-je most "csak" 3 TD-t passzolt), de ettől függetlenül én a Phili-t vártam győztesnek. :huh: A Baltimore eddig szépen menetel, Flacco megint alkotott, ha így folytatják, megismételhetik és akár túl is szárnyalhatják a tavalyi teljesítményt, és a Vikings is rendesen ott van.

 

A második forduló hétfő esti rangadóján a Miami Dolphins és az Indianapolis Colts találkozik egymással.

Link to comment
Share on other sites

Nem lett volna semmi baja a Steelersnek csak Reed-nek tennie kellett volna a dolgát. A maciknál Gould berúgta a FG-t és ennyi. Egyébként kiegyenlített mérkőzést volt és a jobb rúgóteljesítmény döntött. Azért rossz volt látni két ilyen kiváló játékost (Polamalu, Urlacher) a pálya szélén tétlenkedni.

De a Pats az nagy csalódás, főleg a TD nélküli eredménytelenség, Brady teljesítményéről mindent elmond, hogy 47 passzkísérletéből csak 23 volt sikeres.

A Szentek a Sasoknak is 40 ponton felül szórtak, ezt azért nem gondoltam volna. Brees nagyon elkapta a vezérfonalat, kérdés meddig tartja a markában.

Singletary kezdi összerázni a 49ers-t, jó úton halad a csapatépítés, remélem lesz még pár jó meccse az idén a csapatnak. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem vártam ilyen mértékű vereséget, de szó mi szó megérdemelten nyertek a szentek, sajna minden csapatrészben felülmúltak minket :( , az első félidőben még tartották az iramot a sasok, de a második félidő katasztrofálisan kezdődött és folytatódott, Brees remélem megtartja jó formáját a csoport riválisaink ellen is :P !

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi leszek, hogy a következő körben a visszatérő Vick-el mit tud majd az Eagles. ;) Ha pedig Brees továbbra is (mondjuk úgy, az alapszakasz nagy részében) tartani tudja ezt a formát, akkor a Saints simán ott lehet a playoff-ban.

Link to comment
Share on other sites

A Steelers a hétvégén a Bengals-hoz látogat, ezt a meccs még Polamalu nélkül is kötelező behúzni (a Bears ellen is így lett volna, csak hát... :mellow: ), de a Cincinnati-vel vigyázni kell, az előző körben megverték a Packers-t, úgyhogy okozhatnak még gondot, lehet (sőt talán inkább valószínű), hogy ez sem lesz egy sima meccs. Ettől függetlenül, mégegyszer, nyerni kell! Go Steelers!

 

A 'nagyok' és az eddig menetelő csapatok viszonylag könnyű ellenfeleket kaptak, bár a Colts és a Cardinals összecsapásából még bármi kisülhet, és a Titans - Jets találkozó sem éppen előre lefutott (főleg a 'titánok' eddigi teljesítménye alapján, bár a Jets előző körben aratott, Patriots elleni sikere is sejtet valamit - mindenesetre nem kívánom a Tennessee-nek, hogy szégyenszemre három vereséggel kezdjék az idényt).

 

Earp, én is remélem, hogy a 49ers eddigi egész jó formája kitart (legalább) vasárnapig, és megállítják Favre-ékat. ;):D

 

Közvetítések:

Miami%20Dolphins_ikon.gifMiami Dolphins - San Diego ChargersSan_Diego_Chargers_ikon.gif (3. hét) - 2009. szeptember 27., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 15:30-kor a Sport2-n és 23:00-kor a Sport1-en)

 

Carolina%20Panthers_ikon.gifCarolina Panthers - Dallas CowboysDallas%20Cowboys_ikon.gif (3. hét) - 2009. szeptember 28., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 19:45-kor a Sport2-n és szerdán 14:30-kor a Sport1-en)

Link to comment
Share on other sites

Az aktuális forduló meccseinek nagyjából fele már zajlik, ahogy nfl.com-on elnézem a részeredményeket, a Titans megint nagy bajban van, az első negyed felénél már két TD-t is szerzett a Jets. :huh: Egyébként ha jól látom, Vick már játszik.

 

A Steelers megint kikapott. :blink: Nem láttam a meccset, úgyhogy nem tudom, ezúttal mivel volt a legnagyobb probléma, min ment el a meccs, de ez így nagyon nem lesz jó. :mellow: Super Bowl-győztestől 1-2-es mérleg, meg különben is. Sürgősen változtatni kell!

 

A 3. forduló eredményei:

Minnesota Vikings 27-24 San Francisco 49ers

Baltimore Ravens 34-3 Cleveland Browns

Detroit Lions 19-14 Washington Redskins

Houston Texans 24-31 Jacksonville Jaguars

New England Patriots 26-10 Atlanta Falcons

St.Louis Rams 17-36 Green Bay Packers

Tampa Bay Buccaneers 0-24 New York Giants

New York Jets 24-17 Tennessee Titans

Philadelphia Eagles 34-14 Kansas City Chiefs

Buffalo Bills 7-27 New Orleans Saints

Seattle Seahawks 19-25 Chicago Bears

Cincinnati Bengals 23-20 Pittsburgh Steelers

Oakland Raiders 3-23 Denver Broncos

San Diego Chargers 23-13 Miami Dolphins

Arizona Cardinals 10-31 Indianapolis Colts

 

A Steelers eddigi eléggé gyenge mérlegéne tudatában nem örülök, hogy a csoportrivális Baltimore így menetel, de még korántsincs veszve minden, még bőven meg lehet őket előzni (bár nem is tudom, ezt miért írom le :) ), és persze nem csak csoportelsőként lehet továbbjutni (bár az lenne a biztos :huh: ).

 

A Titans-nél már a 0-2-es kezdés is meglepett, de az, hogy a harmadik meccsüket is elvesztették, már egyenesen ledöbbentő. :o Igaz a mostani vereséghez hozzátartozott az is, hogy az eddig önmagához képest nagy formát mutató Jets volt az ellenfél, de akkor is... :blink: Jó, hogy a Lions végre nyerni tudott, nem mintha különösebben szimpatizálnék a csapattal (persze ugyanakkor egy csepp ellenszenv sincs), de finoman szólva sem lehet (ill. most már csak lehetett) kellemes egy ilyen vereségszéria. ;)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

A Chargers nem éppen a legkönnyebb ellenfél, de a Steelers-nek sorozatban két vereség után most már mindenképpen nyernie kell, remélem sikerrel veszik az akadályt a San Diego ellen. ;) Ebben a körben Baltimore - New England találkozót is rendeznek, ami amellett, hogy nagy meccs, a Steelers hasznot húzhat belőle abban az esetben, ha kikap a csoportrivális Ravens, ha pedig a Patriots nyer, akkor számomra marad a káröröm. :) Ami viszont szerintem még ennél is nagyobb lesz, az a Green Bay és a Minnesota összecsapása (biztos nem kell külön magyarázatot fűzni hozzá, hogy miért :) ), éppen kapóra jön, hogy az európai fociban nem rendeznek hétközi fordulót, így kedden este pont jó program lesz az ismétlés, addig meg se nézem az eredményt. :)

 

Közvetítések:

San%20Francisco%2049ers_ikon.gifSan Francisco 49ers - St. Louis RamsSt.Louis%20Rams_ikon.gif (4. hét) - 2009. október 4., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 16:00-kor a Sport2-n)

 

Minnesota%20Vikings_ikon.gifMinnesota Vikings - Green Bay PackersGreen%20Bay%20Packers_ikon.gif (4. hét) - 2009. október 5., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 15:45-kor a Sport1-en és 21:00-kor a Sport2-n)

Link to comment
Share on other sites

Hát a St. Louis igen gyenge idén (is) úgyhogy az a meccs sima 1-es szerintem meg is rakom 49ers-t tippmixen.

A Minnesota - Green Bay nem semmi egy meccs kíváncsi leszek mi sül ki, egy biztos ahogy a sport1-en is mondták: "Aki ezt a hétfő esti rangadót kihagyja, az nem is szereti igazán az amerikai focit" ;)

Link to comment
Share on other sites

A Minnesotának eddig nagyon megy, van egy olyan érzésem, hogy Brett papa a volt csapata ellen is sikerre vezeti új "kenyéradóját". A Vikings-nek passz- és futójáték terén is két olyan játékos áll a rendelkezésére (a már említett Favre, illetve Adrian Peterson - előbbit szerintem külön nem kell jellemezni :) , utóbbiról pedig mindig elmondják, hogy a liga talán legjobb futójátékosa), akikkel a soraikban a már most biztosnak mondható playoff-részvételen túl szerintem akár egészen a Super Bowl-ig is menetelhetnek. Szimplán az ő párosuk persze ehhez nem elég, meg sok csapatról elmondható így, hogy esélyesek a döntőbe jutásra, de ha tartják magukat, a Vikings messzire juthat.

Link to comment
Share on other sites

Green Bay győzelmet várok (és remélek) kétségkívül ez lesz a hét legpikánsabb meccse, remélem az öreget (ha játszik, ahogy olvasom elég sok mindenét fájlalja) lezúzzák, persze az is benne van a pakliban, hogy valami nagy játékkal rukkoljon elő régi csapata ellen, de azt nem szeretném, régen nagyon bírtam őt is és a Packers-t is (az utóbbit még mindig :) )...

Link to comment
Share on other sites

Amikor a Sport TV elkezdett NFL-meccseket adni, még különösebben nem érdekelt az amerikai foci (nem értettem a szakkifejezéseket (csak a touchdown jelentését tanultam meg nagyon hamar :) ), csak néztem -mondhatni tudatlanul- hogy mi megy a pályán :) ), de akkoriban a Favre vezette Pakcers meccseit néztem a legszívesebben, alig ismertem néhány játékost a ligából, de tudtam, hogy ő ott valami nagy ember. :) Nem volt éppen a legszebb dolog, hogy a nyáron a sok huzavona után végül egykori csapata legnagyobb riválisánál kötött ki, de emiatt nem kívánok neki rosszakat, remélem játszani fog, és majd a pályán dől el minden. ;)

Link to comment
Share on other sites

Félreértés elkerülése véget, nem azért írtam azt, hogy zúzák le (am fociban amúgy sem dívik a szándékos sérülésokozás), hogy esetleg megsérüljön, azt én sem kívánom neki, csak szorongassák ahogy lehet, sackeljék minél többször (ha hozzá tudnak persze majd férni), hogy ne legyen kedve játszani s az már fél siker lenne a Packers-nek ;)

Link to comment
Share on other sites

Bocsánatot kérek, én is félreérthetően fogalmaztam :) , nem arra akartam utalni, hogy bárki is sérüléseket kívánna az öregnek. ;) A lényeg, hogy remélem, a pályán nyújtott teljesítmények döntenek majd a Packers és Favre párharcában, mert szerintem nyugodtan titulálhatjuk akár így is a meccset. Szerintem jó, hogy nem a Green Bay van hazai pályán, így legalább a szurkolói fennhangok nem hátráltat(hat)ják Favre-t, jókora nyomástól mentesülhet ezáltal; bár így is lesz rajta elég, azért ha valaki a volt csapata ellen játszik, ahol gyakorlatilag legendává vált...

 

Felmentem az NFL hivatalos oldalára, hogy megnézzem a már zajló meccsek részeredményeit, a Patriots többek között Brady iménti 1 yardos touchdownfutásána is köszönhetően 10-7-re vezet a Ravens ellen, a Titans pedig megint hozza az idei formáját, a Jaguars 17-3-ra vezet :huh: , a többi meccs nagyjából papírforma szerint alakul, azt még megjegyezném, hogy Eli Manning már az első negyedben összehozott 2 TD-passzt, egyre nagyobb formában van.

 

Szerk.: Most vetem csak észre, hogy ebben a fordulóban Jets - Saints párharcot is rendeznek majd, a két csapat formáját figyelembe véve az sem lesz kis meccs. ;)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Igen! Végre ismét nyert a Steelers! :happy: A tegnapi meccsen nagyon ment a csapatnak, a harmadik negyedre 28-0-ra elhúztunk, aztán a San Diego elkezdett felzárkózni, bár helyesebben szólva "csak" jöttek a touchdown-ok nekik is, mivel igazi veszélyben nem forgott a győzelmünk. A támadójáték jól működött (bár ezzel az előző meccseken sem volt igazából nagy gond, "csak" az ellenfelek több pontot szereztek, mint mi :) ), végre a futójáték is eredményes volt (Mendenhall (!) két TD-t is elért); igaz az a 28 kapott pont (mellesleg 4 touchdownból) még mindig elég sok, látszik, hogy a defense nincs teljesen rendben, bár ebben a helyzetben (Polamalu hiányára gondolok elsősorban) azt mondom, egy Chargers ellen úgy-ahogy belefért. A lényeg most az, hogy két forduló után újra nyerni tudott a csapat. Go Steelers! B)

 

Jól jött, hogy a Patriots megverte a Ravens-t, így legalább hoztunk rajtuk egy kicsit a csoportban, de úgy tűnik, hogy idén a Bengals-ra is figyelni kell, mert azok után, hogy az első körben vereséget szenvedtek, sorozatban három győzelemnél járnak (köztük egy Steelers felett aratott 'diadallal' <_< ). Nagy harc lesz az AFC északi divíziójában.

 

Ma pedig (illetve nekem majd csak holnap este :) ) jön a Vikings és a Packers összecsapása, már nagyon várom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tegnap este néztem meg felvételről a 'nagy meccset' :) , Favre óriási volt. A Vikings győzelmére számítottam, viszont azt nem gondoltam volna, hogy Brett-nek ekkora szerepe lesz a sikerben, de én úgy gondolom, megérdemelte. Remélem a november visszavágó is ilyen jó meccs lesz. ;)

 

A 4. forduló eredményei:

Washington Redskins 16-13 Tampa Bay Buccaneers

New England Patriots 27-21 Baltimore Ravens

Jacksonville Jaguars 37-17 Tennessee Titans

San Francisco 49ers 35-0 St. Louis Rams

Indianapolis Colts 34-17 Seattle Seahawks

Cleveland Browns 20-23 Cincinnati Bengals (h. u.)

Kansas City Chiefs 16-27 New York Giants

Houston Texans 29-6 Oakland Raiders

Denver Broncos 17-10 Dallas Cowboys

New Orleans Saints 24-10 New York Jets

Miami Dolphins 38-10 Buffalo Bills

Chicago Bears 48-24 Detroit Lions

Pittsburgh Steelers 38-28 San Diego Chargers

Minnesota Vikings 30-23 Green Bay Packers

Link to comment
Share on other sites

Tegnap este néztem meg felvételről a 'nagy meccset' :) , Favre óriási volt. A Vikings győzelmére számítottam, viszont azt nem gondoltam volna, hogy Brett-nek ekkora szerepe lesz a sikerben, de én úgy gondolom, megérdemelte. Remélem a november visszavágó is ilyen jó meccs lesz. ;)

Én is így láttam, bár én a Packers győzelmében reménykedtem, de valóban, Favre lehengerlő volt, na majd a visszavágón... ;)

 

Link to comment
Share on other sites

A Steelers számára ezen a hétvégén tényleg kötelező a győzelem, elvégre a csapat a Detroit Lions-hoz látogat; remélem hasonló (vagy még nagyobb :rolleyes: ) pontzuhatag lesz, mint a Chargers ellen, de természetesen csak a mi oldalunkon. :) Kellene már egy olyan meccs, amikor az ellenfél pontjainak számát alacsonyan tartjuk, erre a célra pedig a Lions-nél alkalmasabb alany aligha van a mezőnyben. :) Érdemes lesz odafigyelni a Bengals-Ravens találkozóra is, mivel két csoportbeli ellenfelünk találkozik egymással, és a leenő győztestől függetlenül valamelyik csapatot utolérjük majd (hacsak nem lesz döntetlen a meccs), amennyiben megverjük a Lions-t. Go Steelers!

 

Közvetítések:

Denver%20Broncos_ikon.gifDenver Broncos - New England PatriotsNew%20England%20Patriots_ikon.gif (5. hét) - 2009. október 11., vasárnap, 22:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: Nincs)

 

Miami%20Dolphins_ikon.gifMiami Dolphins - New York JetsNew%20York%20Jets_ikon.gif (5. hét) - 2009. október 12., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 16:15-kor a Sport1-en és 21:15-kor a Sport2-n)

Link to comment
Share on other sites

Közvetítések:

Denver%20Broncos_ikon.gifDenver Broncos - New England PatriotsNew%20England%20Patriots_ikon.gif (5. hét) - 2009. október 11., vasárnap, 22:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: Nincs)

Nem lesz ismétlés (?) akkor későn megyek ágyba, ugyanis a Broncos is kedvenceimhez tartozik, ezért szinte kötelező megnéznem ;) !

Az Eagles a Buccaneers-el játszik elméletileg sima meccs, de aztán kitudja mi lesz, a tippjeim nem nagyon jönnek be idén… :unsure::D

 

 

Link to comment
Share on other sites

A Steelers ismét nyerni tudott, bár ez az ellenfél ismeretében a találkozó előtt sem volt igazából kérdéses. :) 28-13-as állásnál azt vártam, hogy folytatódik a pontáradat, helyette viszont ugyanúgy, mint az előző fordulóban a Chargers-t, a Lions-t is "magára húzta" a csapat, de reméljük Polamalu visszatérése után már az ilyen 'apróságok' nagy része is kiküszöbölhető lesz. Go Steelers!

 

A Bengals-Ravens csoportrangadón azt hiszem nyugodtan mondhatom, meglepetéseredmény született, de a Pittsburgh számára talán ez a kedvezőbb, én úgy gondolom, hosszútávon a Baltimore lesz a meghatározóbb, ugyanakkor ez a meccs is csak még inkább nyomatékosítja azt, hogy idén a Cincinatti-vel is -immár nagyon- kell számolni. :huh: A Titans eddigi gyalázatos szereplése és a Colts (vagy inkább Peyton Manning) szárnyalása alapján papírforma volt, hogy a 'titánok' az ötödik kör után is nyeretlenül állnak majd. Amit még mindenképpen meg kell említeni, az a Patriots veresége: hasonló a helyzet itt is, mint a Bengals-Ravens párosításnál, egy ezidáig meglepően jól szereplő csapat győzött le egy 'gigászt'. És azt hiszem az is szembetűnő, hogy a Patriots-nál nincs minden rendben, elvégre már a nyitókörben is nagyon közel álltak a vereséghez, de öt kör után így is 3-2-es a mérlegük. :huh:

 

Az 5. forduló eredményei:

Baltimore Ravens 14-17 Cincinnati Bengals

Buffalo Bills 3-6 Cleveland Browns

Carolina Panthers 20-17 Washington Redskins

Detroit Lions 20-28 Pittsburgh Steelers

Kansas City Chiefs 20-26 Dallas Cowboys (h. u.)

New York Giants 44-7 Oakland Raiders

Philadelphia Eagles 33-14 Tampa Bay Buccaneers

St. Louis Rams 10-38 Minnesota Vikings

San Francisco 49ers 10-49 Atlanta Falcons

Arizona Cardinals 28-21 Houston Texans

Denver Broncos 20-17 New England Patriots (h. u.)

Seattle Seahawks 41-0 Jacksonville Jaguars

Tennessee Titans 9-31 Indianapolis Colts

(Szabadnaposok: Chicago Bears, Green Bay Packers, New Orleans Saints, San Diego Chargers)

Link to comment
Share on other sites

Én sajnos a Denver - Pats meccs félidejében elaludtam és reggel látom, hogy mi lett a végeredmény. Le is szedtem a meccset, mert ezt meg kell nézzem, mert az első 2 negyedben mutatott játék alapján nem vártam volna Broncos sikert. De örülök, hogy a Colts (PM :D) megint fantasztikusan játszott.

Link to comment
Share on other sites

A 2008-as Super Bowl hőse, David Tyree a Baltimore Ravens csapatában folytatja pályafutását. A 29 éves elkapó leginkább azzal szerzett magának hírnevet, hogy a 2007-es szezon nagydöntőjének, a XLII. Super Bowlnak a hajrájában úgy kapta el Eli Manning irányító passzát, hogy estében sisakjához szorította a labdát (ez az eset „helmet catch" néven vonult be az NFL történetébe).

 

A nagydöntőben végül a New York Giants 17–14-re győzött a szezonban addig veretlen New England Patriots ellen.

 

A Baltimore Ravens Tony Curtis tight endtől vált meg annak érdekében, hogy hely legyen a keretben David Tyree számára.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A 6. héten jónéhány meccs lesz, ami több mint érdekesnek ígérkező. ;) A Steelers előtt ismét egy papíron sima meccs áll, a Cleveland Browns a soros ellenfél, jó lenne, ha a támadójáték mellett már a defense is úgy működne, ahogy az elvárható (itt természetesen a kapott pontok számára gondolok). A Titans a Patriots otthonába látogat, így a Tennessee 0-6-ra "szépülő" mérlege tulajdonképpen papírformának is nevezhető, érdekesnek ígérkezik még a Ravens - Vikings találkozó, de amire én a leginkább kíváncsi vagyok (természetesen csak a Pittsburgh meccs után :) ), hogy mit hoz majd a Giants és a Saints összecsapása, azon belül is a két nagy formában lévő irányító, Eli Manning ill. Drew Brees csatája. ;)

 

Közvetítések:

New%20England%20Patriots_ikon.gifNew England Patriots - Tennessee TitansTennessee%20Titans_ikon.gif (6. hét) - 2009. október 18., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 17:00-kor a Sport2-n)

 

San_Diego_Chargers_ikon.gifSan Diego Chargers - Denver BroncosDenver%20Broncos_ikon.gif (6. hét) - 2009. október 19., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 15:00-kor a Sport1-en és 21:00-kor a Sport2-n)

Link to comment
Share on other sites

A 6. forduló eredményei:

New York Jets 13-16 Buffalo Bills

Atlanta Falcons 21-14 Chicago Bears

New Orleans Saints 48-21 New York Giants

Green Bay Packers 26-0 Detroit Lions

Cincinnati Bengals 17-28 Houston Texans

Minnesota Vikings 33-31 Baltimore Ravens

Seattle Seahawks 3-27 Arizona Cardinals

Oakland Raiders 13-9 Philadelphia Eagles

Pittsburgh Steelers 27-14 Cleveland Browns

Jacksonville Jaguars 23-20 St. Louis Rams

New England Patriots 59-0 Tennessee Titans

Tampa Bay Buccaneers 21-28 Carolina Panthers

Washington Redskins 6-14 Kansas City Chiefs

(Szabadnaposok: Dallas Cowboys, Indianapolis Colts, Miami Dolphins, San Francisco 49ers)

 

A Pittsburgh ismét nyerni tudott, az offense nagyjából azt nyújtotta, amit ebben a szezonban meg lehetett szokni, és most már az ellenfél pontjainak száma is közelít az elvártakhoz - ennyit tesz, ha Polamalu a pályán van (persze most nem azt akarom mondani, hogy minden meccsen ilyen alacsonyan kell tartani a bekapott pontokat, mert olyan azért ugyebár nincs :) ). Jövő héten nehéz meccs vár ránk, a Vikings jön a Heinz Field-re, az eddigiek alapján azt mondom, az esélyes is inkább a Minnesota, de biztos vagyok benne, hogy a fiúk mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy egy újabb csapat veszítse el hibátlan mérlegét a hetedik körben. ;)Go Steelers! B)

 

A Patriots alaposan helyben hagyta a Titans-t, előzetesen is Brady-ék győzelmét vártam, de ilyen különbségre nem számítottam, jót fog tenni a 'titánoknak', hogy a következő körben szabadnaposak lesznek. :) Kedvelem a Giants csapatát, szorítottam nekik, hogy a Saints elleni meccset követően ők büszkélkedhessenek tovább hibátlan mérleggel, de Brees-ék ismét bebizonyították, hogy idén az egyik legnagyobb bajnokesélyesként kell kezelni a New Orleans-t. Azért remélem az 'óriások' a következő fordulóban tovább folytatják a menetelést. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...