Jump to content
PirateClub.hu

Háborús filmek


reni22
 Share

Recommended Posts

Négy filmet is tudok mondani, ami részemről az etalonok közé sorolható, és megnézésre ajánlok:

 

Halál ötven órája (Gondolom az ínyencek egyetértenek. A Bulge-i csata feldolgozása)

Szakasz (Megintcsak nem kell bemutatni. Vietnam)

Katonák voltunk (Mégegy film, ami egy, a Vietnamban megtörtént ütközet feldolgozása)

Sólyom végveszélyben ( Az USA '93-as Szomáliai fiaskója )

Link to comment
Share on other sites

Ott van még az Elit Alakulat is

A régi filmek közül A híd túl messze van (A Bridge Too Far, 1976) nálam abszolút favorit.Meg a A sas leszállt (The Eagle Has Landed) 1976-ból szintén. Utóbbi Michael Caine miatt bejövős sokat hozzátesz a személye :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Halál 50 órája régi

Leghosszabb nap régi

híd túl messze... régi

Ryan új

Elit alakulat új

Sólyom végveszélyben új

Angliai csata régi

Katonák voltunk új

Piszkos 12 régi

 

Ennyi jutott eszembe :)

 

Talán még a Hazafi

 

Link to comment
Share on other sites

Kicsit csalódtam bennetek :P:D (Ne vegyétek komolyan)

Senki nem írta le a legjobb háborús filmet (szerintem): Sztálingrád

Én azért szeretem ezt a legjobban, mert itt nem csak azt mutatják amikor megy a harc, hanem a köztes dolgokat is, amikor összeszedik a hullákat, meg minden ilyen dolgot. Aki még nem látta, annak ajánlom, nézze meg. Nem fog csalódni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Az old school háborús filmekben az nem tetszik ,hogy elképesztően hiteltelenek(Híd túl messze van) ezzel nem legendákat alázok, csak túlzottan 1 nemzetre koncentrálnak.A Katonák voltunk nagyon jó film, én is ajánlom, a Ryan közlegény is remek, eltekintve megint az ömlengéstől.A Sztálingrád című német film is nagyon jó, végre nem egy amerikai produkció de remek színvonalas film.

 

Hajnali mentőakció!Igaz történet alapján íródott és a film is remekül sikerült(elsősorban a színészeknek köszönhetően)Bale hatalmasat alakít!

Amit viszont rajtam kívül senki nem írt az az Acéllövedék!Ebből arra következtetek, hogy nem látták túl sokan...Kubrick filmje igazi mestermű, a mentális leépülést követi nyomon a kiképzőtábortól a vietnami háború pokláig.Számomra a legjobb háborús film.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ami hirtelen eszembe jut a tengeralattjáró,sztálingrád,elit alakulat, tora tora tora,angliai csata,midwayi,csata,a második világ háború története,fegyverek szava,szakasz,u571,hid a kwai folyón,piszkos 12,navarone különítmény,az őrület határán,apokalipszis most,enigma,iraki misszió,vörös vihar,yamato

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Abszolut kedvencem a Kelly hősei Donald Sutherland miatt, de a 2.világháborús kémfilm /szintén Sutherlanddal /a Tű a szénakazalban is egy isteni jó film, nézzétek meg! Amit még hozzá tudok adni a listátokhoz, és nem láttam eddig a felsoroltak között, az az I.világh. alatt játszódó Gallipoli, Mel Gibson az egyik fsz., és a II.vh.-s Ellenség a kapuknál Joseph Fiennes , Ed Harris, Rachel Weisz stb. a szereplők, ez a mesterlövészes filmek egyik legjobbja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szerintem az itt felsorolt filmek mind nagyon jók! Szinte mindet láttam is.

Ami a listából kimaradt ez a két film:Nyugaton a helyzet változatlan és a másik Akiért a harang szól.

Még talán megemlítenék két francia filmet:Hová tűnt a hetedik század? és a folytatása Megtalálták a hetedik századot! című franci filmek, amik egy kicsit másképp dolgozzák fel a háborút!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...

A Tábornok,Patton,

A Halál 50 órája,

Vaskereszt,

Sztálingrád,

Ellenség a Kapuknál,

A Nagy Szökés,

A Nagy Szökés 2,

Híd a Kwai folyón,

Kelly hősei,

Piszkos 12,

Schindler listája,

A Neretvai Csata,

Angliai Csata,

A Híd Túl Messze Van,

A Tizedes Meg a Többiek,

Ellenállók,

A Csíkos Pizsamás Fiú,

A Fegyverek Szava,

A Leghosszabb Nap,

Hart Háborúja,

Ryan Közlegény Megmentése,

A Nap Könnyei,

Katonák voltunk,

A Zongorista,

Elit Alakulat,

Dicsőség Zászlaja,

A Bukás,

 

 

Ezek mind remek filmek olyanoknak akik szeretik a háborús filmeket,mint én is! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Napola a führer elit csapata 

Fekete könyv

Kémek Hídja

 

és ami nálam mindent visz Schindler Listája....na az valóban egy remek film...és a Ryan közlegény sem rossz.....de van sok doku film is pl a második világháború története náci vadászok.....stb...

szóval filmből nincs hiány csak néha kicsit viccesek a filmek (azoknak pláne akik tudják,hogy a német páncélosok milyen erősek és masszívak is voltak)

de ez csak hollywood :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...