Jump to content
PirateClub.hu

Műkorcsolya, jégtánc


Darkinadin
 Share

Recommended Posts

Nos, ilyen témát nem láttam, ezért mertem elindítani. Imádom a műkorit, annak ellenére, hogy nem tudok korcsolyázni. Elég sok kedvenc műkorcsolyázóm és jégtáncosom van.

Kinek ki a kedvence?

Nekem a férfiak közül: Alexander Abt, Alexei Yagudin, Brian Joubert, Evan Lysacek, Johnny Weir, Stéphane Lambiel.

A nőknél: Kiira Korpi, Sasha Cohen, Sarah Meier, Sebestyén Juli, Carolina Kostner, Shizuka Arakawa, Irina Slutskaya, Elena Sokolova.

Párosoknál: Aliona Savchenko & Robin Szolkowy, Tatiana Totmianina & Maxim Marinin.

Jégtánsok közül: Albena Denkova & Maxim Staviski, Tanith Belbin & Ben Agosto, Jana Khokhlova & Sergei Novitski, Tatiana Navka & Roman Kostomarov.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Január 18-án kezdődik Helsinkiben a Műkorcsolya Európa-bajnokság.

 

Program:

jan. 18-20.: hivatalos edzések

jan. 20. délután: jégtánc kötelező, megnyitó és a párosok rövid programja

jan. 21.: férfiak rövid programja, páros szabad program

jan. 22.: jégtánc original, férfiak szabad program

jan. 23.: nők rövid programja, jégtánc szabad program

jan. 24.: nők szabad program

jan. 25.: gála

 

A magyarok közül Helsinkiben Sebestyén Júlia, Katherine Hadford, Vardanjan Tigran, Hoffmann Nóra és Maxim Zavozin kettősét láthatjuk az EB-n.

 

Biztos hír:

A 23 éves, kétszeres világbajnok svájci műkorcsolyázó Stephane Lambiel visszavonult a versenyzéstől, ezért őt nem láthatjuk Helsinkiben.

 

 

Módosította Darkinadin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az EB eredményei:

Nők:

 

300px_Gold_medal.gifLaura Lepistö

300px_Silver_medal.gifCarolina Kostner

300px_Bronze_medal.gifSusanna Pöykiö

 

...8. Sebestyén Júlia

...31. Katherine Hadford

 

 

Férfiak:

 

300px_Gold_medal.gifBrian Joubert

300px_Silver_medal.gifSamuel Contesti

300px_Bronze_medal.gifKevin van der Perren

 

...35. Vardanjan Tigran

 

 

Jégtáncosok:

 

300px_Gold_medal.gifJana Khokhlova & Sergei Novitski

300px_Silver_medal.gifFrederica Faiella & Massimo Scali

300px_Bronze_medal.gifSinead Kerr & John Kerr

 

Hoffmann Nóra és Maxim Zavozin az original után a 11. helyről várták a folytatást, azonban Maxim betegsége miatt a szabad programjukat már nem mutatták be.

Párosok:

 

300px_Gold_medal.gifAliona Savchenko & Robin Szolkowy

300px_Silver_medal.gifYuko Kavaguchi & Alexander Smirnov

300px_Bronze_medal.gifMaria Mucsortova & Maxim Trankov

 

 

A Világbajnokságra még közel két hónapot kell várnunk, 2009. március 23-29. Los Angeles ad otthont neki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jé, nem is tudtam, hogy itt is van ilyen topic!

De örülök neki :P :P Csak azt furcsállom, hogy senki nem látogatja...

NAGGYON ÖRÜLÖK BRIAN ELSŐ HELYEZÉSÉNEK!!! Kedvencem, de még sok vam:

férfiak: BRIAN!!; Yannick Ponsero; Peter Liebers; Karel Zelenka; Samuel Contesti; Alban Preaubert

nők: Katherine Hadford; Juli

párosok és jégkori: Nóra és Maxim; Natalie Pechalat+Fabian Bourzat; Anna Cappelini és Luca Lanotte

 

A korizást meg mindenképpen próbáld ki, mert naggyon jó :) Én tavaly (2008) novemberben kezdtem, most járok koritanfolyamra is, seperc alatt sikerélmény!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Végre valaki, akit érdekel rajtam kívül a téma!!!

Briant én is nagyon szeretem, és természetesen szurkolok neki a VB-n.

Már kipróbáltam a korcsolyázást, és könnyebb mint gondoltam. Szegeden tanulok, és ha van időm, akkor el szoktam menni korizni.

 

Hamarosan kezdődik Los Angelesben a Műkorcsolya- és Jégtánc Világbajnokság. Sajnos részletes programot még nem sikerült találnom.

Hírek viszont vannak, jók és rosszak egyaránt.

 

Hoffmann Nóra és Maxim Zavozin jégtáncos párosunk nem indul a VB-n. Nóra koponyatörést szenvedett egy edzés alkalmával, így emiatt kénytelenek kihagyni a los angelesi VB-t.

Sajnos Sebestyén Júliának sem szurkolhatunk, mert ő is kihagyja az idei világbajnokságot, az Achilles-ín sérülése miatt.

Gyógyulást kívánunk mindannyiuknak!

Jó hír azonban, hogy a nők között ott lesz Pádár Bianka, aki ha bekerül az első 24-be olimpiai kvótát szerez.

 

A nemzetközi mezőnyben is vannak változások. A címvédő jégtánckettős, Isabelle Delobel és Olivier Schoenfelder szintén nem tud részt venni ezen a versenyen. Isabelle-nek vállműtétje volt januárban, ami miatt már az EB szereplést is kihagyták. Jelenleg még lábadozik. Gyógyulást Isabelle!

 

Újabb rossz hír a műkorcsolya rajongóknak:

Az m1 csak a gálát fogja közvetíteni március 29-én 23 órától.

 

EuroSport program:

március 24. 21 órától: kötelező tánc (élő)

március 25. 10 órától: páros rövid program (valószínűleg felvételről)

16 órától: páros rövid program (ism.)

21:45-től: férfi rövid program (élő)

március 26. 10 órától: párosok kűr

12:30-tól: férfi rövid program (ism.)

16:45-től: párosok kűr (ism.)

21:30-tól: jégtánc original (élő)

március 27. 10 órától: férfi szabad program

12:30-tól: jégtánc original

15:45-től: férfi szabad program (ism.)

21:30-tól: női rövid program (élő)

március 28. 9:30-tól: jégtánc szabad program

16:30-tól: jégtánc szabad program (ism.)

március29. 17:30-tól: női szabad program

23 órától: Gála (élő)

Módosította Darkinadin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De jó, hogy elkezdtél korizni!!! Itt Pécsen már bezárt, és elvonási tünetek kezdenek rajtam mutatkozni, naggyon pocsék...

Szerda éjjel szétizgultam magam, hogyan fogja futni Brian a rövidet, és amennyire ott örültem, annyira volt ma reggel rossz kedvem a 3. hely miatt, de megy az olimpiára, és majd talán ott...

Most fogom majd az ismétléseket/közvetítéseket nézni m2-n, az eurosportot mariann miatt nem kedvelem annyira, de köszi, hogy leírtad a közvetítéseket, mert az egyik török tv is így adja le :)

 

Nem tudom, szabad-e reklámozni, de nagyon jó hangulatú kis társaság vár Rád, ha esetleg föllátogatsz a http://brian-joubert.allgoo.net/ fórumra, Melindáék vezetésével, mindenféléről lehet velük jókat elbeszélgetni :P Szóval gyere, ha gondolod :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A VB eredményei:

Nők:

 

300px_Gold_medal.gifYu-Na Kim

300px_Silver_medal.gifJoannie Rochette

300px_Bronze_medal.gifMiki Ando

 

...39. Pádár Bianka

 

 

Férfiak:

 

300px_Gold_medal.gifEvan Lysacek

300px_Silver_medal.gifPatrick Chan

300px_Bronze_medal.gifBrian Joubert

 

...31. Vardanjan Tigran

 

 

Jégtáncosok:

 

300px_Gold_medal.gifOksana Domnina/Maxim Shabalin

300px_Silver_medal.gifTanith Belbin/Benjamin Agosto

300px_Bronze_medal.gifTessa Virtue/Scott Moir

 

Párosok:

 

300px_Gold_medal.gifAliona Savchenko & Robin Szolkowy

300px_Silver_medal.gifDan Zhang/Hao Zhang

300px_Bronze_medal.gifYuko Kavaguti/Alexander Smirnov

 

 

 

Nos tehát ezek lettek az eredmények az idei Los Angeles-i Műkorcsolya- és Jégtánc Világbajnokságnak. A legjobbak közül szinte mindenki idei csúcsot futott, ami szerintem nem elhanyagolható, főleg a mezőny erősségét nézve.

Hamarosan jön a Japan Open, azután még néhány hét és vége a szezonnak. Jövőre pedig már téli olimpia is lesz Vencouverben.

Az rebesgetik, hogy Evgeni Plushenko visszatér a versenyzéshez, és a jövő évi olimpián mindenképpen szeretne részt venni. Nem tudom, hogy Evgeni most milyen formában van, de ha jövőre tényleg indul és nagyon készül is rá, akkor elég nagy ellenfelet jelent majd Briannek és Evannek. Mindenesetre én szurkolok Briannek is, és Evannek is, Plushenkonak már van úgyis egy olimpiai bajnoki címe. :lol:

 

Köszi szurkea a reklámot, mindenképp be fogok nézni a fórumra, illetve regisztrálok majd! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Igazából mostanság nem sok minden történik műkorcsolya vonatkozásban. Vége a szezonnak, ilyenkor már csak gálák vannak.

 

Ha valaki valami nagyon jót akar látni, annak ajánlom az orosz Sztárok a jégen (RSOI 3) műsorát. Sztárokkal korcsolyáznak olyanok, mint Alexei Yagudin, Maxim Staviski, Irina Slutskaya, Tatiana Navka, Albena Denkova, Margarita Drobiazko, Povilas Vanagas és még egy páran. Hétvégenként szokott lenni, és az FS-Vids fórumán minden adás fönt van és letölthető.

 

Egyelőre ennyit az ajánlóból, ha találok valami mazsolázni valót, ismét jelentkezem majd!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Versenyszezon nagyban tombol: Éppen az Európabajnokság zajlik Tallinban, a párosoknál már eredmény is született:

 

1. Yuko KAVAGUTI és Alexander SMIRNOV

2. Aliona SAVCHENKO és Robin SZOLKOWY

3. Maria MUKHORTOVA és Maxim TRANKOV

 

A férfi rövidprogram után az állás:

1. Evgeni PLUSHENKO (91.30-as pontszámmal)

2. Brian JOUBERT (88.55)

3. Yannick PONSERO (82.40)

 

Holnap az MTV 20 órától közvetíti a szabadprogramjukat, 23 nap múlva kezdetét veszi az ezévi vancouveri Olimpia is!!

 

evt_header.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szija! Azt írtad, hogy a FS-Vids-ről le lehet tölteni a közvetítéseket... Pontosan mi az oldal címe és hogy lehet letölteni? Mert találtam egy olyat, h fsvids.net, de fogalmam sincs, h honnan lehetne ott letölteni...

Előre is köszi

Amúgy én is imádom a műkorit és a jégtáncot!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Heló! tudom, hogy elvileg nem nekem szólt a kérdés, bocsi, ha belekotnyeleskedésnek tűnne...

 

Szóval felregisztrálsz fsvids.net-re; és egy év lemaradással, de rögtön tudsz versenyeken lévő prgramokat töltögetni, pl. most már a 2009-es seasonba belépsz, ott a világbajnokságon lévő női rövidprogramról ide ugrik:

http://www.fsvids.net/forums/index.php?showtopic=4670&st=0

. Viszont kell speciális account a jelenlegi (gondolom pl. olimpiai) programokhoz, de abban sajnos nem nagyon vagyok jártas. Viszont itt egy nagyon jó koris fórum vár, ha gondolod (és persze nem muszáj BJ rajongónak lenned, sokat beszélgetünk korcsolya-keretben is !)

http://brian-joubert.allgoo.net/portal.htm

 

szurkea

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...