Jump to content
PirateClub.hu

Távkapcsolatok


PauL_MarloW
 Share

Recommended Posts

Üdv fiúk lányok!

 

Kiváncsi lennék hogy nektek mi a véleményetek a távkapcsolatokrók és hogy milyen tapsztalataitok vannak ebből :) .

 

Azt kérdezed magadtól h minek nyitottam meg ezt a topicot?

Hát éppen azért mert most mondhatni alakul nállam 1 kapcsolat egy lányzóval csakhát mindez 300kmel arréb, az msnen keresztül.....

 

Régóta beszélgetünk nap mint nap msnen egymással , mikor nem voltam netközelben akkor pedig repkedtek az smsek ^^ .

1 a lényeg h ragaszkodik hozzám a lány legalább is én úgy veszem észre...közösségi portálokon pedig már a lányzó barátai is rám rám kattintottak és írták is üzenetben h remélik azt hogy egyszer majd megismernek...

 

Tervezem is h haverokkal , télen a két ünnep közt v előtter felnézek 3-4 napra hozzá.^^

 

Valamennyire tisztában vok ezeknek a kapcsolatoknak a hátrányával és azzal a kis "gonosz" előnyeivel is pl.:félrelépés stb...

 

Még igaz nem járok ezzel a lánnyal de számos eset volt már arra h rámmozdultak-mozdultam- csajok-ra- a környezetemben és mikor én ezt felfogtam rámjött a bűntudat..h milesz ha Ő megtudja...

 

Mi a véleményetek erről?Meséljetek ti is ilyen sztorikat ^^

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Habár távkapcsolatom még nem volt, de tudom milyen az, amikor az ember nem látja a párját jó ideig, vagy ha igen, akkor is nagyon ritkán, és azt senkinek se kívánnám. Először csak szenvedtek mindketten egymás hiányától, majd szép lassan elfelejtitek egymást. Vagy még rosszabb, ha csak az egyikőtök felejti a másikat, de a másik fél még mindig nagyon szerelmes (sajnos én így jártam volt barátnőmmel).

És habár szeretitek egymást, de mivel alig látjátok egymást, egy idő után valamiféle hiány alakul ki, és elkezdesz másik csaj felé nézelődni, onnan meg már gyakorlatilag vége a kapcsolatnak...

 

Én a helyedben megbeszélném a leányzóval, hogy ez úgyse fog működni, és inkább keressél közelebbi partnert :)

Link to comment
Share on other sites

szerintem sem kéne távol kapcsolatba belebonyolódni szerintem csak rontaná a helyzetet, ha összejössz a csajjal már nagyon hiányzik találkoznál vele, és300 km-el arréb lakik . nem tudnátok túl sokat találkozni és valamelyikőtök szerintem elkezdene mással flörtölni ami nem jó szal szerintem inkább maradjál a helybeli csajokkal ;)

Link to comment
Share on other sites

üdv!

 

nekem már volt ilyen, és csatlakozom az előttem szólókhoz. tapasztalatból mondom, nagyon nem jól teszed ha 1 olyan lánnyal kezdesz aki 300 km-rel arrébb lakik. az én volt bnőm 120 km-re lakik tőlem, és így se nagyon működött... akkor jöttünk össze amikor a suli kezdődött, télen szakítottunk. 5 hónap kellett h mindketten rájöjjünk, ez így nem megy... eleinte jó volt, heti 1-2 alkalommal tudtunk talizni, ennyit engedett a suli neki is, nekem is. de közben (ha szerelmes vagy) iszonyúan hiányzik és az nem a legjobb érzés. 2 óra volt az út csak oda. lényeg az hogy bármennyire szereted, sztem ne menj bele a dologba, csak szenvedés lenne az egész. tudom h elég nehéz lemondani róla, de megspórolsz 1 csomó időt/energiát/fájdalmat. ma már én is így gondolom, eleinte nekem is mondták h hagyjam a francba, de nem tehettem róla, szerelmes voltam. nekik volt igazuk. már belátom. sztem ne menj bele. ha mégis, akkor kösd fel a gatyád és sok sikert hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Nos, talán én leszek az egyetlen aki a távkapcs mellett is tud szólni. Nem azt mondom, hogy ideális, de:

 

Én a barátnőmet a neten ismertem meg 4 éve. Kb. 3 évig csak leveleztünk, nem is találkoztunk egymással, mivel Ő Pesttől, ahol én élek 220km-re lakik. Viszont annak ellenére, hogy soxor csak hétvégén tudunk találkozni, ami nem ideális mégis jól működik a dolog, legalábbis 15 hónapja nincs gond. Azóta már a menyasszonyom és egy percre sem bántam meg, hogy mellette döntöttem. Az is tény, hogy minden hétvégén leutazni oda, nem költség és időkímélő, de megéri. Most már szerencsére ott tartunk, hogy mivel itt néz állást, amint talál egyet, ahová mehet, költözik is ide. Az elején voltak nehézségek, nem bíztunk önmagunkban annyira, de túl vagyunk rajta és már rég nem is gondolkozunk azon (bár azelőtt sem tettük), hogy szakítsunk e a távolság miatt. Azt gondolom ez két ember egymás iránti elkötelezettségén múlik és ha az megvan, akkor működhet a dolog. Nekünk eddig legalábbis sikerült.

 

Ennyit akartam csak, bocsi, ha kicsit hosszú lett esetleg!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Ugyan ezt akartam leírni, nekem már 1 hónapja van barátnőm, de ugyan igy 300km-re lakik!

Bennem is felmerült már ez...a megcsalásnak nagyobb esélye van.Én bízok a lányban... csak magamban nem!

Én boldog vagyok, és ő is!Őszi szünetet együtt töltjük ha minden igaz! :happy:

 

(két hete bulizni voltam, és igen csak összemelegedtem egy leányzóval, de nem tudtam megcsalni. :) )

Link to comment
Share on other sites

Hát nekem a jelenlegi barátnőm 100Km-re lakik tőlem... mindennap értekezünk és nagyon ragaszkodunk egymáshoz... idáig sajnos csak 1x taliztunk de az mind2nknek nagy élmény volt... én naon szeretem és ő is engem... a szerelem mindent legyőz! :) Szombaton ha minden jól megy akkor jön hozzánk!! :P Már alig várom!

 

A Távkapcsolatokkal annyi a baj hogy sokat kell várni, sok a bizonytalanság és persze a hiány érzet... De ha talizok hát az maga a mennyország! Ha mind a 2 fél kitartó akkor lehet belőle hosszú kapcsolat...:) Szal semmi sem lehetetlen!

 

A Szerelem jó, a szerelem fáj!

Link to comment
Share on other sites

300 km az jó sok rajtad múlik, de a távkapcs.ban sz.tem semmi rossz nincs.

B.nőm és köztem 120km a táv vagyis már nem hisz egy egyetemre járunk és együtt lakunk de erre két évet kellett várni.

Hétvégenként tudtunk csak találkozni és úgy hogy hozzá 2 busz ment csak egy nap visza meg csak 1 szóvak rossz volt de túléltük nagyon jól megvagyunk nuku veszekedés csak sok szerelem :D

Szóval dönts okosan.....

 

by.: MetalGun

Link to comment
Share on other sites

nekem évek óta múködik...

 

volt több távkapcsolatom is.

partneren is múlik, mennyire viseli, de nekem kell egy kis szabadság, hogy ne az legyen, hogy minden nap egymás nyakán lógunk. így kifejezetten jó a hétvége, és mindketten már várjuk.

 

néha persze rossz, hogy az ember nem találkozhat a barátnőjével amikor akar, de megvan a "varázsa" azért :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

szerintem ez élethelyzettől függ. ha tanulsz, akkor elég egy hétvégi randi, kikapcsolódás. de hamár felnőttek vtok, és nagyon komoly terveitek vannak, akkor ne legyen távkapcsolat, mert az megöl mindent. nem ismered meg a másikat eléggé ahhoz, hogy egy életreszóló kapcsolatot tudj kialakítani vele. gondolj bele, soha nincs melletted, mikor szükséged lenne rá, az érzelmeire, a szexre, az ölelésére, nem fogja a kezedet, ha bajban vagy, nem tud ápolni ha beteg vagy, nem segít a gondok megoldásában stb.............. szipi

Link to comment
Share on other sites

Már nem emlékszem, de amelyikőtöktől a 68 km-re van, az szinte már itt van! ;) A 120-100 se mondanám soknak szvsz. ;) A 300 km már elgondolkodtató. :o:blush: Persze attól is függ, ki hogy áll hozzá, ahogy szipi is mondta. ;)

 

Coulthard, a tied szerintem a legszebb történet. :blush: Én is mindig erre törekedtem nem egy távkapcsolatom folyamán, csak nem mindig volt benne a partner partner. :huh::unsure::(:blush:

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat ^^én is ezeken agyalok de még nem vagyok a lánnyal olyan kapcsolatban hogy még idegesítsen az h nuincs itt mellettem meg stb..az még messze van....annyi a szituáció még h minden nap msnezünk hiányol ha nem vagyok fent,rejtv is bejelentkezik néha s csak velem beszél....szal kötődik hozzám én pedig ezt viszonzom,konkrétan nem tértem ki komolyabb dologra -szerelem vallás pl.- ezt tartogatom a találkozásunkig.vannak dolgok amik nem msnre valók.....

 

Én mostanában úgy vagyok a társkeresés üggyelen hogy nem nagyon fog meg a külső én inkább olyan lényt keresek aki lelkileg olyan mint én vagy legalább is megértetem magam vele...kevés az ilyen :C

Link to comment
Share on other sites

Mindegyikőtöknek egy picit igaza van, működhet a távkapcsolat, ha mindkét fél komolyan gondolja. Mindent meg kell beszélnetek nincsenek tabuk így a kapcsolat, hogyan legyen tovább szex... bármi

Az eleje fos tapasztaltam, de működhet,persze a hiány is nagy úr de a szerelem szeretet is;)

Én ha tehetem minnél előbb találkozok az illető leányzóval és kiderül mennyire bírjuk egymást

A "cipő" nagyonis ismerős, kérdések, tanácsokat szívesen adok

 

bye

 

Külső a szemet, belső a szívet fogja meg.

Link to comment
Share on other sites

Szipi, ez amit mondtál, sztem fullra nem így van.

 

már miért ne lehetne megismerni a másikat ha csak hétvégén találkozol vele?

 

embereket akár 1 nap alatt is meg lehet ismerni... ez nem annak a függvénye hogy hónapokat lógj a másikkal...

 

ja és alapvetően sztem nem abból kéne kiindulni hogy vki már a közös életre törekedik...

 

mert úgy más persze, de ki az a hülye aki pár hónap után ami általában több száz km távolságból zajlik egyből az életek összekötését tervezi...

 

aki ezt így gondolja, az magára vessen.

 

de ne mondja nekem senki, hogy két év távkapcsolat után én nem ismerem a barátnőmet....

Link to comment
Share on other sites

Szívemből szóltál The Mad Hatter! :happy: Komolyan, jó volt írásod olvasni! :happy:

 

Az ember távkapcsolatnál annak örül, ami van, ha hétvégén láthatja, akkor már egész héten azt várja, nehogy már ne tudjanak beszélgetni miről személyesen is (ha mást éppen nem csinálnak :D )

 

Persze életfelfogás és kor kérdése is, ki mit vár el egy ilyen távkapcsolattól, de ahhoz mindenképpen találkozni kell nem egyszer, hogy kiderüljön van-e értelme az egésznek, lehet-e tervezni hosszabb távra is az illetővel. ;) Lehet, aki a közös életre törekedik, már abban a korban jár, hogy ezt igényli, s ezért nem megfelelő neki így a kapcsolat. :blush: De nem lehet magadhoz láncolni egy vadidegent! :D Meg kell ismerni a másikat, s ez akár egy nap alatt is sikerülhet, ahoyg The Mad Hatter is mondta! :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv Paul! :)

 

Van egy szitud nem mondom. :)

 

Két irányból tudnám én ezt megközelíteni:

1, amennyire ismerlek már, hát sztem részedről nem lenne gond a távkapcs. Tipikusan az az emberke vagy aki "nyelvlógatva" várna minden hétvégét, minden találkozást, minden közös pillanatot, stb. :)

2, nem tudni a hölgyemény értékrendjében milyen helyet foglalnak el az ilyen távszerelmek. Lehet h most úgy érzi tudná viselni a dolgot, de közbe rájön h mégsem, akkor akár kettős játékot is játszhat... Szerintem...

De itt is rád hivatkozhatok csak, mert ha te "őt szúrtad ki magadnak", sztem az értékrendje eléggé rendben lehet, és megfelelően tudná kezelni a kapcsolatotok, stb.

A 19-20 hszel egyet értek személy szerint.

 

Bár nekem mázlim van, csak 20 km-t kell leküzdenem. :)

 

Paul, biztos h jó ötlet azért egyből leső találkánál szererlmet vallani?

Link to comment
Share on other sites

the mad hatter! de így van, hidd el, ezt a tapasztalat mondatja velem!

mérhetetlenül egyszerű erre a válasz. azért, mert egy hétvégén egy mesterséges, kreált környezetben taliztok, és nem abba a lakásba ahova naponta haza kell mennetek, ahova naponta várjátok haza a másikat, ahol naponta együtt vásároltok be, ahol együtt viselitek a gondokat, ahol együtt élitek meg a bánatot, örömet, fájdalmat, ahol együtt vállvetve mentek keresztül a rátok rótt feladatokon stb...

a hétvégi tali, egy idealizált állapotot teremt. arra a napra egész héten vártok, azt tervezgetitek, akkor érzitek magatokat jól, az egy megtervezett körülmény, amibe belecsöppentek. de annak a talinak köze sincs a valósághoz. az egy idealizált környezet. és itt fognak majd felmerülni a legnagyobb problémák, mert nem látod a kedvesedet a hétköznapi életben, amikor naponta fáradt, kimerült, nyúzott, elhanyagolt, kialavatlan stb...

de ezeket a dolgokat csak az értheti meg, aki már élettársi, együttélési kapcsolaton van túl, és nemcsak járogat vkivel. óriási különbség van a kettő között. egy hétvégi tali alkalmával szépnek, okosnak látjuk a másikat, minden okés, de a hétköznapokban amikor kell tudni alkalmazkodni, tolerálni, elviselni a másik rigolyáit stb... ahhoz kell ám felnőni, és a tűrőképességet feszegetni.

és hidd el, rengeteg pár volt úgy, hogy csinálta az álomkapcsolatot, és mikor arra került a sor, hogy együttélni, akkor hamar megszabadultak egymástól, mert vannak olyan viselt tulajdonságok, beidegződések amiken képtelen felülkerekedni az ember, mert elviselhetetlen a másik számára, még akkor is ha szereti.

és egy messziről jött ember azt mond amit akar, de mikor együtt éltek, akkor jön a feketeleves. akkor derülnek ki vkiről a rejtett tulajdonságok, és kerül felszínre az igazi arca vkinek.

és ilyet ne mondj, hogy vkit egy nap alatt meg lehet ismerni! én vok az élő példa, hogy nem! én mindig mindenkinek tartogatok meglepetést, ha nem így lenne unalmas lenne az élet. még egy szakember sem tud egy nap alatt megismerni vkit, legfeljebb felületes véleményt tud vkiről kialakítani, de az köszönő viszonyban sincs a valósággal.

és egy párkapcsolatnál régen rossz ha nem veszed komolyan, csak amiatt van, hogy ne unatkozz, vagy hogy legyen melletted vki, aki kielégíti az igényeidet. két év után is érhet téged meglepetés egy kapcsiban. majd erre akkor fogsz rájönni ha együtt éltek. szipi :)

Link to comment
Share on other sites

alakul nállam 1 kapcsolat egy másik velem ellenkező nemű lányzóval
- első olvasatra ez úgy jött le nekem, mintha már lett volna tapasztalatod máshogy is, illetve, hogy lány vagy :lol: - ne vedd sértésnek, de ezt nem hagyhattam ki, még korrigálhatod megfogalmazásod :rolleyes:

 

Annyit mondhatok, hogy az én barátnőm is 300 km-re lakik legalább, de a nagy különbség köztünk annyi, hogy én a barátnőmmel minden hétköznap találkozok. Nem kell nagy varázslatra gondolni: egy helyre járunk egyetemre - és ez az, ami miatt a felső oktatás előtti életkorban nem lehetséges a távkapcsolat, egyszerűen nincs idő rá.

 

Ha láttad a Cooltúra (Roadtrip) c. filmet, akkor tudod mire gondolok ;)

Link to comment
Share on other sites

Wáá tényleg nem s figyeltem,persze transzi vok xD

 

Kijavítottam :D

 

nem akarok még az első találkozásnál szerelmet vallani...úgy "képzeltem" el az egészet h mikor haza kell jönnöm és netalán elkisér a vonathoz adok neki 1 csókot nem szerelem vallás ez de jelzek rá :D...

 

sokat agyalok lehet ez a baj xD

 

Láttam a cooltúrát és abban igazad van kedves lazlo cask én nem vok egyetemista és valószínű h nem is leszek..családi támogatás nulla,az éretségim se a legfényesebb...

Szal ah minden jól megy én 2 év múlva már dolgozok és lesz nekem arra türelmem és időm hogy várjak és egyeztessek a lánnyal h neki mikor jó....és remlem nem fog leszakadni a vonat alat ta híd ha kiköpök az ablakon xD

Link to comment
Share on other sites

hát, köztem és barátnőm között a távolság kb 50 méter :D :D :D :D :D itt lakik a szemközti házban, és nagyon jó, hogy tudom, 2 perc alatt lemászhatok a negyedikről, és átmehetek hozzá, hogy láthatom... a távkapcsolatnak az egyetlen "előnye" hogy lehet ottalvós bulit csapni :P

 

szerintem 300 km túl sok, legalább 2-3 óra út, csak oda. ha ezt mindketten tudjátok vállalni, akkor egy próbát megér, onnantól már csak a felek kitartásán múlik a dolog

 

mindenesetre szorítok :)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Hát igen, 2-3 óra út! :) +buszjegy, vagy vonatjegy. Mi megbeszéltük barátnőmmel, hogy ha esetleg anyagiakban nem vagyunk csúcson, akkor felezzük a jegyek árát! :)

 

barátnőm jön őszi szünetben, és nem tudom hogy mi tévő legyek szexualitás terén.(mindketten 17 évesek vagyunk, és még mindkettőnk "szűz") tudom hogy ő belemenne a szexbe simán, én viszont nem szeretném elkapkodni...

szerintetek megéri már az első napokban vagy első héten lefeküdni vele? vagy ismerjem meg még jobban?

 

(1 évig voltunk nagyon jó barátok, msneztünk meg telefonon is beszéltünk, és ugye a barátok mindent elmondanak egymásnak...)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na hát igen megvan a maga hátránya és előnye a távkapcsolatnak :)

Én is most éppen egy ilyen kapcsolatba vagyok de szerintem rekordot döntök a távolságban mert az én barátnőm 467.4 kilomérerre lakik tőlem de még csak egyszer találkoztunk viszont minden órában beszélünk mobilon INGYEN (T-Mobile) Suliban, itthon vagy ha tehetem MSN :)

De nem is ez a lényeg hanem az hogy nagyon szeretem de kínoz az az érzés hogy nem lehet mellettem :huh:

Pontosan ma vagyunk együtt 100 napja :rolleyes: És eddig úgy van hogy lejön hozzánk őszi szünetbe 2-3 napra és nagyon várom már :happy: :happy: Téli szünetbe meg én megyek fel szintén 2-3 napra ;)

 

U.I.: Szipi te olyan jól ki tudod fejezni ... már könyvet kellene írni ezekből a tanácsaidból mert akármilyen témába nézek te ott vagy és hasznos tanácsokat adsz :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem is volt részem távkapcsolatban, igaz a táv 60Km-volt de nekem még ez is soknak tűnt :)

Nyári kapcsolat volt így rengeteg időt töltöttünk együtt, de ha most ilyen helyzetbe kerülnék hát nemtudom bevállalnék-e egy ilyet... most a b.nőm 10Km-re lakik tőlem, kocsival 7perc :) és ez így nagyon tetszik. Ezelőtt olyan b.nőm voltak akik messzebb laktak mindig Bp. másik kerületében, de nem jelentett gondot.

 

Egyik haveromnak a b.nője is kb 300Km-re lakik tőle, de már együtt vannak 3 éve :o Mondjuk szinte csak hétvégente találkoznak, szóval ha azt a 3 évet elosztjuk heti átlag 2-3 talira az nem is olyan sok :) Szóval így elég hosszan el lehet "húzni" egy kapcsolatot :)

Szerintem teljesen más ha a b.nőd ott lakik a közeledben vagy esetleg veled lakik szinte :) az már egy teljesen új dimenzió egy kapcsolatban. A távkapcsolatban az a jó hogy sok mindent megengedhetsz (itt nem a megcsalásra gondolok) és nem kell görcsölnöd hogy vajon mit szól ez + az hogy ha elmész ide vagy későn jössz haza... viszont az a hátránya hogy nem lehet melletted, illetve nem lehetsz mellette ha hirtelen szükséged lenne rá. Hogy kinek mi a jó és mi a rossz azt döntse el maga :)

 

 

Ami a szexet illeti, szerintem nem kéne görcsölni a kérdésen, az úgyis jön magától! :)

Attól hogy 1-2 éve "ismeritek egymást" m,ert msn-en meg telefonon beszéltetek az közel sem jelent semmit, mivel a szex a testiségről szól és ugyebár se a telefon se az msn-en nem ér fel egy élő emberi párbeszéddel ahol ott áll előtted a partnered és tudod hogy milyen kérdésre hogy reagál "testileg" :) Ez egy kicsit viccesen hangzik de így van!

Én 2 éve vagyok együtt a b.nőmmel, sőt szinte már együtt élünk, de van hogy telefonon tudunk csak beszélni, de az megint más mivel én már nagyon jól ismerem őt és akármiről is beszélek vele telefonon vagy MSN-en, mindíg tudom hogy éppen mit csinál hogy reagál arra amit írok neki :)

Link to comment
Share on other sites

A tavkapcsolat tenyleg nagyobb szabadsagot ad, de nem mindegy, hogy valaki el a lehetoseggel vagy pedig visszael vele. Hiszen tenyleg jo dolog neha csak a haverokkal lemenni valahova, beulni par sorre vagy hasonlo, ugyanakkor reszegen osszeszedni egy masik csajt/sracot mar erosen visszaeles a tavkapcsolat nyujtotta lehetosegekkel. Foleg, ha a masik fel huseges.

Nem tudom elkepzelni, hogy mukodhet hosszu tavon egy tavkapcsolat. Szerintem az ilyennek csak akkor van jovoje, ha a felek tudatosan torekszenek arra, hogy egy ido utan mar ne tavkapcsolat legyen a kapcsolatuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...