Jump to content
PirateClub.hu

20Cup: háromkerekű versenygép a Peugeot-tól


tibiole
 Share

Recommended Posts

20Cup: háromkerekű versenygép a Peugeot-tól

 

A Peugeot 207-es orrát és egy motorkerékpár hátsó részét házasították össze a Peugeot tervezői legújabb tanulmányautójukban. A 20Cup elnevezésű szerkezethez hasonlót nemigen láttunk mostanság

 

user posted image

 

Az alig 500 kilós jármű súlypontja majdnem az első tengely fölé került, ugyanis itt helyezték el a BMW-vel közösen kifejlesztett turbófeltöltéses, 170 lóerős négyhengeres motort, ami egy hatsebességes szekvenciális váltón keresztül hajtja a 18 hüvelykes könnyűfém felnikből és 210/65-ös gumiabroncsokból összeállított első kerekeket. Hogy a szinte súlytalan hátsó rész mégis tapadjon valamennyire, ide egyetlen, úthengerhez méltó kereket helyeztek, amely 377 mm széles és egy egyedi kialakítású 18 hüvelykes keréktárcsára illeszkedik. A 3,63 méter hosszú, 1,77 méter széles és 1,16 méter magas 20Cup a tervezői szerint csodálatos vezetési élményt nyújt.

 

user posted image.

user posted image

 

Az ökörködés zavartalanságát szolgálja a versenysportból átvett multifunkciós kormánykerék is, amelyen a váltót működtető kapcsolók mellett egy műszerfalként használható érintőképernyőt is elhelyeztek, így a sofőrnek egy pillanatig sem kell levennie a kezét a kormánykerékről. Bár a háromkerekű nevéből arra következtethetnénk, hogy valamiféle kupasorozatot készül összehozni a Peugeot ilyen csodabogarakkal, erről egyelőre mélyen hallgat a gyártó. Sokkal valószínűbb, hogy a 20Cup kiállítási látványosság marad, és legfeljebb néhány Peugeot tesztpilóta próbálhatja ki, hogy mire is képes a fura kis háromkerekű.

Link to comment
Share on other sites

Hát én nem tudom.

Jó a teljesítménye, meg minden, de akkor is!

Hogy néz ez ki?! Mintha levágták volna egy személygépkocsi elejét és összeheggesztették volna egy motor hátuljával...

 

...de azért ha ingyen adnák elfogadnám...

 

 

...és venneék rajta egy Dodge Charger-t wink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Hát én nem tudom.

Jó a teljesítménye, meg minden, de akkor is!

Hogy néz ez ki?! Mintha levágták volna egy személygépkocsi elejét és összeheggesztették volna egy motor hátuljával...

 

...de azért ha ingyen adnák elfogadnám...

 

 

...és venneék rajta egy Dodge Charger-t wink.gif border='0' style='vertical-align:middle' alt='wink.gif' />

 

egyetértek, de én még gondolkoznék a Nissan Sivia S15-ön, ha már Charger nem jutna :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...