Jump to content
PirateClub.hu

HD Ready illetve Ful HD tv-k!


replica
 Share

Recommended Posts

Helósztok!

 

Karácsonyra gyüjtögetek egy 32"-os Lcd tv-re.

 

Namármsost ugye létezik HD Ready és Full HD.

 

Aggodalmam akkor kezdődött amikor ezeket a sorokat olvastam:

 

"Még az úgynevezett HD Ready jelölésű tévék sem képesek digitális jelek vételére, hiszen ezekben ugyanolyan analóg vevő (tuner) működik, mint az öreg csöves darabokban. Vagyis a set top box nélkül ezek sem veszik a digitális jeleket."

 

Forrás:

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=215645"]http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=215645

 

Szóval az lenne a kérdésem hogy ez valóban igaz-e.

 

A tv-t én hoszabb távra (Több évre) szánom, ezért javasolt megvennem a Full HD-s tv-t a fent említett jövőbeli tv adások miatt? Vagy az is jó ha olyan HD Ready tv-t vennék amiben van MPEG-4 ?

 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv: Replica

Módosította Dadus
Halott link miatt szerkesztve !
Link to comment
Share on other sites

A HD Ready TV-knek kisebb a felbontása mint a FullHD-seknek, de ha ez nem zavar akkor mehet egy MPEG-4 tuneres HD Ready TV is. Bár én inkább a FullHD-t ajánlanám.

De ezekkel úgyis csak a földi sugárzást fogod, ahol nem lesz túl sok csatorna, max. még 1-2 az eddigiek mellett.

Ha ennél többre vagy kiváncsi akkor pedig vagy KábelTV, vagy digikábel, műhold, IP-TV amikhez úgyis kelleni fog egy Set Top Box, mert a szolgáltatók szépen kódolják az adást.

Lehet ám, hogy nem mindent tudok pontosan, ezért kérdezz meg másokat is. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Érdemesebb FullHD-ra áldozni, nem sokkal lesz drágább mint egy minőségi HD ready-s tv.

MPEG 4-es TV meg egyenlöre csak a Sony W4000-ese van, azt meg nem javasolnám.

Ha minden igaz jövőhéttöl vagy már ezen a héten kapható lesz az LG 5500-asa ami HD ready, de MPEG 4-es! És úgyszint LG 5700-asa ami FullHD és MPEG 4-es. Samsungtól meg ha minden igaz decembertől indulnak be az MPEG 4-es TV-k. Én addíg mindenféle képpen várnék a TV vásárlással.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...