Jump to content
PirateClub.hu

Warhammer vs. Warcraft


Manfred von Richthofen
 Share

Melyik a jobb univerzum illetve játék?  

191 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Warhammer Vs. Warcraft!

    • Warhammer
      43
    • Warcraft
      103
    • Mind2
      19
    • Egyik sem
      25


Recommended Posts

Az a lényeg, hogy amikor a OW indult, akkor forradalmi MMO volt... nemindult jól? és? így is midnenki WOW-al játszott, mert nemvolt hova vissza menni xd, a legjobb volt/van MMO és ez a lényeg. A warhammerbe semmi újjítás nincsen... ugyanaz mint a wow, csak más grafika meg más környezet, de ez sajnos nemelég :S.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sziasztok! Nem olvastam végig minden hsz.-t, csak az első oldalt. Eléggé nem ismerem a Warhammert, így aztán nem kezdem el szidni. Lehet hogy tetszene, de a WoW-ot akkor is jobban szeretném, ebben biztos vagyok. ;) De ahhoz, hogy összehasonlítsd a WoW-ot a Warhammer-rel nem elég kipróbálni. (ezt elsősorban a WoW-ra értem. Játszasz mondjuk egy napot a WoW-val, ezalatt egy karaktert felhúzol 10es szintre. Nos, szerény véleményem szerint ez körülbelül a játék egy tizede. A játék kb lvl. 30-40en kezdődik, 60on már tényleg jó és lvl 70en (ugye mostmár 80on :)) lehet igazán élvezni a játékot. Arra célzok, hogy keveset tudsz meg WoW-ról, hogyha csak kipróbálod. Na szóval a Warcraft-ra szavaztam, mert imádom :) Ha kipróbálnám a Warhammert, és mondjuk megtetszene, sokat játszanék, akkor se hagynám abba a Warcraftot, mert szerintem nem lesz olyan játék mostanába, ami jobban tetszene nála. Ha törik, ha szakad: WARCRAFT

Link to comment
Share on other sites

Az a lényeg, hogy amikor a OW indult, akkor forradalmi MMO volt... nemindult jól? és? így is midnenki WOW-al játszott, mert nemvolt hova vissza menni xd, a legjobb volt/van MMO és ez a lényeg. A warhammerbe semmi újjítás nincsen... ugyanaz mint a wow, csak más grafika meg más környezet, de ez sajnos nemelég :S.

 

 

Igen jó és szép a wow de én meguntam, váltottam és nem bántam meg, nem tudom hogy te az eredetin játszol-e vagy nem én eredetin nyomtam! Én azért irok most mert tulzás hogy annyira istenited a wow-ot TÉNY hogy jó de meglehet uni!! A másik dolog hogy a War nem másolta le a wow-ot és sokk ujitás van benne én tudom mert a Warron játszok és sokat wowztam. CSAK AKOR MONDJ VÉLEMÉNYT EGY JÁTÉKRÓL HA MÁR JÁTSZOTTÁL VELE!!! A lenti szöveget más helyre irtam és ki hagytam belőle RVR rész ami a terület foglalás ez nem Arathi Basin itt olyan területekre gondolok ahol questet viszel a tényleges map része ,ostrom gépel tördbe a vár kapuját és ha elfoglat területekért bónuszt kapsz és ...stb!Még1x azt mondom hogy AKOR MONDJ VÉLEMÉNYT EGY JÁTÉKRÓL HA MÁR JÁTSZOTTÁL VELE!!!

 

Én nem fogok vitatkozni! ÉN nekem most jelenleg a War.. a top! Én WoW-tam elég sokáig és még lehet fogok is de jelenleg nagyon unom!Most elmondom nekem mi tetszik a War..-ba ,hozzá teszem PVP orientált játékos vagyok.Természetesen a játék pvp része nagyon jó, azért mert nem 5 másodperc egy 1v1 elleni harc és xp lehet szerezni pvp-be meg tárgyakat(lotolni holttestet) ,sok pvp küldetések is vanak (pl.: ölj meg 10játékost ...stb).Szakma kezelése könyebb, itt nem kell quest helper meg nagy angol tudás(4.-kes unokafivérem Warhammerezik) mindent mutat a map hova kell menni és hol kell ölni.De legjobban a Public Questek tetszenek ez nekem új volt röviden a dungeonokat helyettesíti.A negatívuma a játéknak az hogy a ruhák nem annyira változatosak ennek ellensúlyozására kitalálták, hogy a különböző tárgyak átfesthetőek, de szerintem majd javitani fogják ezt a kis problémát ,több ruhát raknak majd a játékba.

Link to comment
Share on other sites

Jó én egyet értek, és nem istenítem a wowot. Én is meguntam már nem 1x és nem 2x... de az nemváltoztat azon, hogy jó, mindent meglehet unni, a warhammert is a wowot is és bármit a világon, ez egyértelmű. Warral nemjátszottam, de láttam videókat (lesz tört server, vagy trial kipróbálom... de vakon semmit se probálok ki sok ezer forintért) és ha emgnézek egy wow vagy warhammer videót, látszik melyik fut simábban és melyik dinamikusabb. A warhammert is unta már meg nem 1 ember (ennyi idő alatt) és ment vissza wowra (példát láttam rá) majd ha ezzel is játszotal annyit mint a wow-al akkor mondj megint ilyen véleményt :) mert megunsz egy játékot egy másik játék érdekes, de meddig?

Link to comment
Share on other sites

Igazad van jól látod! Én most nem játszok a WoWal de lehet hogy 1 hónap vagy 1 év és megint fogok.A Warnak vanak hibáji hiszen még nem olyan régen megy azt is alá huzom hogy nem lesz olyan népszerű játék mint a WoW és nem azért mert rosszabb, mert abban az időbe a wow kiemelkedő volt és mindig az, és ha valami nem olyan nem azt a hatást érzékelteti az ember visszamegy a másikra ez szerintem elég baj!Igazad van aban is hogy most meguntam és a másik meg érdekes.Nem tudom meddig lesz érdekes ez a jövő titka :rolleyes: !

Módosította spdeluxe
TILOS a közvetlenül előtted írott hozzászólás teljes beidézése!
Link to comment
Share on other sites

Az mmorpg-k szerintem a szerepjáték név megcsúfolásai. WoW-os ismerőseim leírásai alapján a játék két központi dologra koncentrál: legyél level 70 és szerezd be a legjobb cuccokat. Amikhez egyedül kevés vagy, ahhoz keress pár társat, és csináld úgy.

A Warhammer világot kedvelem, a táblás stratégiát még művelem is (igaz, 40K), de a hajam az égnek áll még a gondolattól is, hogy mmorpg-t készítsenek belőle. A barátaimmal jókat szerepjátékozunk, stratégiázunk, ennél több nem kell.

 

Az tény, hogy a Blizzard minden lehetséges dolgot ellopott a Warhammer uniwerzumából (Star Craft is lopás). Ettől függetlenül nagyon jó játékokat készítettek, amik a mai napig nem koptak el. A Blizzard egyedi ötletekkel nem, de az ötletek profi megvalósításának képességével rendelkeznek. Azt kell, hogy mondjam, a Games Workshop hatalmas hibát követett el, amikor nem bízta rá a Blizzardra a fejlesztés lehetőségét.

Link to comment
Share on other sites

Na látod :) erről van szó... blizzard lehet lopott (vagyis biztos) de mégis megcsinálta maga is amit akar... anno megveszik a warhammert most azlenne a legjobb mmoprg és mindenki agyba főbe játszaná, ez igazán nem a blizzard hibája, anno elkelett volna adni nekik és most nemlenne az ami, de persze elösször kiprobálom a wart és majd meglátom mi lett belőle, bár sose játszottam (olya sokat) warhammer játékokat, amióta az eszemet tudom warcraft 2,3 tolom/toltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Egyik sem, nem vagyok oda értük.

Link to comment
Share on other sites

ennyi játék van azt mégis csődbe ment majdnem az egész fejlesző cég.

 

edit: pár oldallal ezelőtt írták hogy a kiegeket nem nézzük új gémnek akkor annyira nem is új ;) [énis odaírtam a tft t de mindegy]

 

áááá szerinted 1 cég fejlesztette az egészet? az mmo-t teljesen más készíti(készítette) mint az RTS-t! XD

meg mi nem is új a DOW újabb a W3-nál! tudtommal a Warcraft-nál a W3 a legújabb!(a Warhammer-nél meg mostmár a DOW2 de még az 1 is újabb volt a W3-nál)(ez csak egy észrevétel)

 

"meg OMG meg mittom én mien magyarhoz nem méltó szöveget beszéljetek rendesen! (magyarul)"

És akkor az mennyire magyar hogy "mittom, mien, h, ien" stb.

 

áááá én épp azt írtam h a wow-osok írnak így olvass vissza! XD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
áááá én épp azt írtam h a wow-osok írnak így olvass vissza! XD

embeeeer, annyira ordít rólad, hogy a wowhoz annyi közöd van, hogy egyik "überhaveroddal" kitaláltátok hogy az egy [fekália], és azóta aki wowos, az hülye is... -.-' nem mondom, hogy nem ismerek olyat aki így ír, de ugyanúgy vannak a warhammerben is ilyenek... ja és nézz körbe az interneten... ha igaz lenne amit írtál, akkor az internethasználók 90%-a wowozna... gondolkozz már mielőtt írsz... :@

Link to comment
Share on other sites

mondjuk én is wow-oztam még régen és onnan tudom hogy segítséget szerettem volna kérni az induláshoz erre lehurrogtak hogy hogy lehetek ilyen láma hogy nem tudom nah nekem itt telt be a pohár és soha többé nem wow-ozok! és ezt nem haverokkal találtuk ki szóval azt sem mondhatod, én pedig a saját tapasztalatomat mondom!

 

nekem mind1 ha már nem szeretem a wow-ot akkor mindenki azt mondja hogy h***e vagyok!

 

maradjatok akkor a wow-nál engem nem érdekel és ne h***ézzetek le a véleményem miatt!

 

köszönöm!

 

 

Link to comment
Share on other sites

A WOW csak onlány élvezhető, máshogy nem igazán...én eddig kétszer játszottam emberek ellen DOW-t és egyáltalán nem tetszett...leszedtem a Soulstorm javított, turbózott AI-ját és akkor már állandóan aknáznak, meg védelmi gócokat hoznak létre. Én az Orkokkal vagyok, velük ezt könnyű megsemmisíteni, mivel mindig jön az erősítés, nem tud az ellenség fejlődni, mert a védelme felemészti a nyersanyagot.

Nekem grafikailag is jobban bejön a DOW, véresebb, látványosabb...meg mikor egy Warboss szétcsapkodja egy SM fejét a földön, annál nincs is szebb látvány! :)

 

A WOW-ban az a rossz, hogy sok időt igényel, van 2-3ismerősom aki nyomja és bulik helyett is ott ült, merthogy, valami klánharc lesz...Soulstormban egy kör 30-100perc max.

Link to comment
Share on other sites

mondjuk én is wow-oztam még régen és onnan tudom hogy segítséget szerettem volna kérni az induláshoz erre lehurrogtak hogy hogy lehetek ilyen láma hogy nem tudom nah nekem itt telt be a pohár és soha többé nem wow-ozok! és ezt nem haverokkal találtuk ki szóval azt sem mondhatod, én pedig a saját tapasztalatomat mondom!

........

maradjatok akkor a wow-nál engem nem érdekel és ne h***ézzetek le a véleményem miatt!

 

1.: hát nem tudom te hol játszottál, én a revolon mindkét frakcióban csak segítő szándékú emberekkel találkoztam induláskor...

2.: ez a "maradjatok a wownál" kijelentés valahogy nekem lenézésként jött át... na mindegy... azért, mert neked nem volt szerencséd, ne általánosíts... én sem a rólad levont következtetés alapján ítélem meg azokat, akik wh-znak...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

nah hali

sztem a warhammer 40K Dawn of War 2 jobb mint a wow

egyébként ha ezt valaki kétli akkor sztem még nem játszott a játékkal mert én ajánlom a játszását

a dawn of war soulstrom részét márt 5 szer kivittem igaz 3X a space marinokkal

sztem a spacek a legjobbak

space marin atack!!!!

:D

itt egy kis video a 2 ről

">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az én szavazatom a Warcraft univerzumra esett. Az első játék amivel komolyabban játszottam anno, a Warcraft 3 volt. Kegyetlen jól megtervezett, kivitelezett játék, észbontó sztorival, és a mai napig aktív játékostáborral. Bár az utóbbi inkább a Starcraft-on látszik meg, de szerintem nagyon jól észrevehető a Warcraft 3 környékén is. Ugyanezt eljátszották a WoW-val, feltettek mindent a játékra, és ügyesen kiegészítették a más, akkor sikeres MMO-kból (100000 játékos?) tanultakat, és létrehoztak egy egész pofás játékot. És ez Blizzard sikerének megcáfolhatatlan bizonyítéka. (Bizony, kedves értelmes embertársaim, a Blizzard nem azért sikeres, "mert h asok eletelen kuczkat odalnacoltak ahoz a (egybkent sz*r!!!!) jatekhoz").

Továbbá még áttérnék a "lopott sztori" témára is. Még maga Tolkien is erősen támaszkodott a mitológiai elemekre, és szinte minden fantasy univerzum Tolkien műveire, vagy a mitológiára tér vissza, az újabbak pedig a régebbiekre. Ha örökké élek se fogom megérteni, mi a probléma azzal, hogy a Warcraft kezdetben egy Warhammer másolat volt, azóta a Warcraft univerzum kibővült, kapott rengeteg olyan csavart a sztoriba, ami nagyon magasra felemeli a többiek közül.

Link to comment
Share on other sites

Igen, Salla, igazad van, sőt (remélem, nem sértem senki hitét), még a vallások is átvettek ezt-azt korábbi, már nem élő vallásokból.

És ugyanígy Realpat-nak is, nem mindegy, milyen az első benyomás a játékot művelő emberekről. Bár a WH-t még nem próbáltam, de helyette a Lineage 2-t már elkezdtem. Nos, ott segítőkész emberkék nem nagyon akadtak, pedig nem a "húzd a szintem pls" kéréssel álltam elő, hanem kérdéssel, hogy valamit hogy kell megoldani - ráadásul magyar szerveren. És ettől fogva a Lineage 2 törlődött is a gépemen.

Bezzeg a WoW. Igaz, eleinte gondok voltak, mert Exodar volt a kezdőm, és mire átkeveredtem SW-be... :D

De onnantól kezdve nagyon sokat segítettek nemcsak az allisok, de nem egyszer a hordások is, így bizony, az ellentábor is :). Szóval az emberi környezet is nagyon nagy tényező abban, ki melyik játékot kedveli meg :).

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

PuKk.

Kicsit elkéstem a hozzászólással. :D

A WoW szerintem az egyik legjobb MMO.

A WH-s játékok meg rendesen elvannak szúrva.

Na de.

A Blizzard-nak annakidején nem adta el a jogot a Games Workshop,igy lett Warhammer-ből Warcraft.

Warhammer sztori terén űbereli a Warcraftot,és persze a Warhammer 40k a Starcraftot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...