Jump to content
PirateClub.hu

Műholdas adások, Kábeltv, Digi és hasonlók PC/TV -n való nézése


Markeee
 Share

Recommended Posts

Az nem vevődetektor, hanem dekóder.

Nézd ezt meg.

http://www.mindigtv.hu/~/media/Files/STB_IDTV_100318.ashx

 

Esetleg itt is megnézheted (Webshop-ok):

http://sat.hu/shop/

http://www.sonycenter.hu/

http://www.infopatika.hu/

http://www.ebolt.hu/

http://www.betacomszerviz.hu/eshop/index.php

 

Vagy bemész egy Euronics-ba vagy Mediamarkt-ba és érdeklődsz biztossan tudnak segíteni.

 

DigiTV: Június 15-én vége a Nagravision 2-nek?

 

 

A meg nem erősített június 3-i Nagravision 2 rendszer végső lekapcsolási dátum nem jött be, most viszont egy hivatalos dátum látott napvilágot.

 

A DigiTV román oldala arra hívja fel az előfizetők figyelmét, hogy azon román előfizetők, akik még nem kapták meg a Nagravision 3 kártyájukat, azok június 15-ig jelentkezzenek személyesen bármely ügyfélszolgálati irodában, ellenkező esetben utána gondjaik lesznek a vétellel.

 

Hogy ez azt jelenti-e, hogy ezen dátumot követően teljesen lekapcsolják a régi, Nagravision 2 rendszert, avagy ahogy már Magyarországon és Szerbiában is, apránként kezdik el lekapcsolni a kizárólag a román csomaghoz tartozó csatornákat, majd akkor megtudjuk.

 

Friss: ezen dátumon nem teljes, de igen sok csatornát érintő Nagravision2 lekapcsolás lesz, majd ezt követően rövid időn belül(ez nem ismert, hogy hány nap, esetleg hét) sor kerül a teljes lekapcsolásra!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

helló

 

Vettem egy Alcor HD-2000 DVB-T vevő készüléket, amely usb-re képes felvenni.

Viszont a felvétellel gondom van! Ha bekapcsolom, hogy vegye fel pl. az rtl-t, amelyet éppen nézem, akkor az sikeresen felveszi, de valamikor a felvétel nem sikerül és 2másodpercet játszik le és megszakad a lejátszás. Viszont ha felvétel közben elkapcsolok egy másik csatornára, akkor még továbbra is írja, hogy felvétel van, de ha a felvétel után le akarom a felvett műsort játszani, akkor csak 3-4 másodpercet játszik le, ezután a kép kimerevedik és csak a hang megy.

Viszont néha-néha (10-ből 1-szer) sikerül a felvétel, hiába kapcsolgatok másik csatornára (az adott csatornaszámon belül)

 

Mi lehet a gond?? A készülékem a hibás?

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Na sikerült megnéznem a HD 2000 mpeg 4 lejátszomat

Már probáltam másik pendrivera is de ugyan ez a probléma. Na de ahogy tegnap irtam rossz a felvétel. Másnap ha a lejátszon lejátszom és még frissiben akkor jó. Még annyit kell tudni hogy a pendrive nagyon melegszik. Ha rádugom már 15 perc után és széthuzzom nagyon forró. Ez baj lehet? Vigyem vissza ahol vettem és majd megmondják?

Link to comment
Share on other sites

Jelen állás szerint ezek a csatornák már Nagra 3-ban mennek:

 

Movies 24

ATV

Duna TV

Sport Klub

1Music Channel Hungary

H!T Music Channel

m1

m2

Minimax (06-20-ig)/Animax (20-01-ig)

SPORT1

SPORT2

STORY TV4

Zone Romantica

DigiSport

ECHO TV

EuroSport 2

Cool TV

Film+

HírTV

RTL Klub

TV2

VIASAT3

Animal Planet

TV6

Link to comment
Share on other sites

Te szentséges Úr Isten scszsuzsa1974!

Szerinted miért váltanak a szolgáltatók kódrendszert?

Azért, hogy ne lehessen illegálisan nézni mert ők az előfizetőkből profitálnak.Így jogos megoldás egy fejlettebb kódolási rendszerre átállni akármennyire nehéz felfogni.

Ennyit a kárörvendésről és a rosszindulatúságból.A Digi fejesei is kárörvendenek azon, hogy kicsesztek sok ezer emberrel akik ingyen nézték adásaikat.Jogos hiszen épp ez a dolguk, hogy minél több előfizetőt toborozzanak.

 

Egyébként meg nem hiszem, hogy havi 3000 FT 55 csatornáért (Digi+ csomag) bárkit is földhöz vág. (A csatornákért kifizetett összeg meg kiszámolható.)

 

http://www.digikabel.hu/Dija

 

 

A HELLO HD ennél sokkal drágább.

 

Tessék felhívni az ügyfélszolgálatot.Ennyi.

 

 

-ABTeam2008.A MindigTV-ben majd tuti lesz HBO csomag csak az Conax kódolást használ amit nem lehet törni.Ezt azért mondom mert minden hónapban kerülnek fel új csatornák így a HBO sem lesz majd kivétel. (Remélem) Sajnos a kódbetyárok ismételten hoppon fognak maradni.Maradnak az FTA csatornák.Ejj be kár. :D

 

 

Akkor a beltérit nemtudjuk már használni?nincs megoldás?

 

Igen, nem tudjátok használni és NINCS megoldás.Vagy van egy megoldás.Elő kell fizetni de ezt már leírtam.

Link to comment
Share on other sites

Neked sem kötelező itt lenni te igazságszolgáltató.

A lecseszésről meg annyit, hogy 2 oldala már a Nagra 3 kódolásról van szó és mindenki leírta kerek perec, hogy nem lehet törni.Ennek ellenére páran megkérdezik, hogy "Most akkor hogyan tudom nézni?"

Tehát az, hogy mások megértik elsőre az sajnos nem így van.A sokadik ilyen hsz után már elfogy az emberek türelme.

Ugyanez folyik a Windows 7 topikban is.Ott viszont a töréssel kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

Neked sem kötelező itt lenni te igazságszolgáltató.

A lecseszésről meg annyit, hogy 2 oldala már a Nagra 3 kódolásról van szó és mindenki leírta kerek perec, hogy nem lehet törni.Ennek ellenére páran megkérdezik, hogy "Most akkor hogyan tudom nézni?"

Tehát az, hogy mások megértik elsőre az sajnos nem így van.A sokadik ilyen hsz után már elfogy az emberek türelme.

Ugyanez folyik a Windows 7 topikban is.Ott viszont a töréssel kapcsolatban.

 

Kedves!Mindig van mindenre megoldás,eddig legalábbis volt.Az okosok,AKIK értenek hozzá,mindig megoldást találnak megoldást az ilyen kaliberű dolgokra.És attol hogy még pár hete azt irták itt hogy nincs megoldás,az nem jelenti azt hogy ez igyis van.Én csak érdeklödtem.És valoban nem lenne nagy összeg 3rugó,de énis mint 2 gyerekes anyuka,munkanélkülin itthol,nincs idöm tv-ézni,de a gyerekek a mese csatornát szeretik,ugygondoltam h azért miért fizetnél havi 3-at,szinte 1 csatornáért.Erröl ennyit.Nem kéne egyböl más torkának ugrani,ha nemtudjuk mizu.PANDERSON!Köszi hogy te nem kaptál be!

Link to comment
Share on other sites

Na szóval.

Vannak olyan kódolások amiket több hónapba telik feltörni így nem éri meg a Hackereknek.Tehát több gondjuk van vele mint örömük.

A kártyaszerver lehet a megoldás amihez gyors internetkapcsolat szükséges de az is fizetős.

 

Amit arra írtál, hogy majd lesz megoldás elmondom neked, hogy NEM lesz.

A UPC Direct egy újabb fajta Cryptoworks kódolást használ elég régóta és még manapság sincs törés hozzá.Nem is lesz.

De a T-Home és a Hello HD által használt Conax is nagyon megbízható amit szintén nem tudtak törni.

Tehát nem mindenre lesz megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Dióhéjban kiegészítve Kr@sstheon1y hozzászólását:

 

Az eddig használt kódolást azért tudták feltörni, mert az azt fejlesztő cégtől kirúgtak pár munkatársat, akik hatalmas pénzeket csináltak azzal, hogy megosztották (kb.) az egész világgal a tudásukat, persze a kódoló cég és a TV terjesztők kárára.

 

Azóta sokat tanultak ezek a cégek és nagyon odafigyelnek, hogy ne szivároghasson ki ilyen jellegű információ.

 

Technikai háttér / mese:

 

Az eddigi (amúgy "NagraVision 2" nevet viselő) kódrendszert sem akarta senki komolyan feltörni, mert nem volt hozzá külső segítsége.

 

Az új, NagraVision 3 kódja túl gyorsan változnak, ahhoz, hogy az eddig módon nézhető maradjon az adás. Ezenkívül persze sokat fejlődött a titkosítási algoritmus is.

 

Nota bene:

 

Ma csak oldható meg, hogy egy db. jogszerű előfizetéssel (értsd előfizetői kártya és annak kódjai) tudsz több beltérivel TV-zni, de ehhez nem jók a legelterjedtebb okosított készülékek.

(Gyakorlatilag mint amikor az otthoni internetet egy router-en megosztod a laptop és a PC között, de akkor is meg kell venned a router-t / elosztót.)

De ha van kártyamegosztó eszközöd, akkor gyakorlatilag bármely műholdas TV szolgáltatót választhatod (de ez is minimum a legalitás határán van).

Utóirat:

Nem létezik feltörhetetlen kódolás, ezt is fel fogják törni előbb vagy utóbb (hisz így jutottunk el NagraVision2-ig és 3-ig), de addig még jó sok víznek kell lefolynia a Dunán.

Ami biztos:

- törés lesz, de még nagyon soká (itt valószínűleg években mérendő, de senki sem tudja biztosan)

- hatalmas pénzbe kerül lecserélni a legális ügyfelek készülékeit, ezért egy jó ideig még NagraVision3 lesz a Digi-né

- az előzőből az eddigi megszokott módszerrel működő beltérik nem fognak tudni hasznot húzni

- amennyiben lesz törés akkor az elején kell majd az elejétől lesz érdemes befektetni okosított beltéribe / kártyába vagy akármibe, mert

- amikor megjelenik a törés azonnal el fog indulni az új kódrendszer bevezetése

- a macska-egér játék nem fog megállni, de

- benne van a pakliban, hogy a mostani okosított beltérik már csak ingyenes vagy más NagraVision 2 kódolású csatornákhoz (egyre ritkább) lesz jó (magyarán a pénzveszteség rajtad marad) ... így megy ez...

 

panderson

Link to comment
Share on other sites

Jól érted, jelenleg csak a ténylegesen előfizetett csatornákat tudod majd használni, házilag nem lehet minimális kártyát teljes csomagúvá aktiválni. Beltérit meg így is venni kell (v előfizetéssel jön), mert abba egy hitelkártya méretű kártya kell a működéshez.

 

panderson

Link to comment
Share on other sites

köszönöm a választ.akkor azsem megoldás.hogy előfizetöt választok,megrendelem,fizetek egy kissebb csomagot,de az összes csatiját befogjam?kérem nem lebaszni!

 

Nem leb@szni.A kártyát nem tudod módosítani.Így nem megoldás. :D :D

 

(Legközelebb mellőzd a vulgáris szavakat mert azokért itt büntetnek.)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Én aztán bogarásztam itt egy jó darabig, de így sem hámoztam ki belőle ami engem konkrétan érdekel.

Kb. 3 hete szépen sorban leállnak a DIGI csatornáink. Lehet ezzel valamit kezdeni? Két kártyás beltérink van, eddig minden flottul működött. Olvastam, hogy van aki új kódot ír be és megy tovább, de azt hiszem jól szedtem le, hogy a mi rendszerünk erre nem alkalmas. Ha valaki tud gyermeki tudásomhoz illő magyarázatot, esetleg tanácsot adni, azt megköszönném :D

Link to comment
Share on other sites

Abban az esetben, ha legális digiről van szó, akkor valószínű, hogy nem raktad be az új Nagra 3-as kártyákat, s nem aktiváltad őket... Csináld meg gyorsan, bíz benne, h. nem büntetnek a csúszás miatt, s ugyanúgy megkaphatod lehet az egy hónap ingyen hbo-Cinemax packot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...