Jump to content
PirateClub.hu

Műholdas adások, Kábeltv, Digi és hasonlók PC/TV -n való nézése


Markeee
 Share

Recommended Posts

Hello all az lenne a kérdésem hogy régen digi tv előfizető voltam(úgy 4 éve) és amikor lejárt a hűségnyilatkozat megszüntettem és nem kértek el semmit se nah és akkor most van nekem egy digi tv full felszerelésem és hogy ezzel is meg lehet csinálni vagy csak ha előfizetek, mert UPC-m van?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha valakinek van egy alapfelszerelése, s adott mellette egy tv-tuner kártya, akkor szoftveresen fel lehet törni valahogy a digit (műholdasról van szó, a tükör jól van beállítva, stb...)? Ha igen, akkor milyen programmal a legcélszerűbb próbálkozni? Ki kell hozzá kerülni a beltérit, s közvetlenül csatlakoztatni, vagy jó a beltérin keresztül is?

 

Nekem kellene belőni lehet az illetőnek, s ilyesmit még nem csináltam :) - bocsi, ha teljesen analfabéta a kérdés, s ha evidensnek kellene lenni a válasznak :)

Link to comment
Share on other sites

Értem. Akkor valószínűleg tesztelés lesz belőle. Szerinted ki kell kerülni a beltérit, vagy jó azon keresztül is? Ugyebár akkor kiírja, hogy letiltva, vagy valami ilyesmi... szoftveresen gondolom olyankor beleszól, vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Niet: Én nem vagyok valami nagy szakértő, de próbálkozz. Beltérin át biztos működik, csak akkor ugye azt nézi az illető, amit a TV-ben is. Szoftveresen persze. AltDVB+plugin+key.

Most kicsit azért megkavarodtam :D Szóval milyen kártya van a gépében?

Link to comment
Share on other sites

Nem egy nagy szám, 20 ezer éves, de gondoltam hátha (ha más nem egy próbát megér, a kapcsolagtás gondolom úgyis beltérin keresztül történne, s csak a feltört egyedüli csatornát kellene így megkeresni):

 

Egy Philips chipset-es Medion tv-tuner 7134

 

De egyébként mindegy, nem, hogy régi vagy új kártya, ha belehet fogni és szoftveresen egy dekódolást ráengedni, akkor már menni kell.... vagy én gondolom csak rosszul? :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Van előfizetésem a Digi TV-re és két darab beltéri egységem van (természetesen legálisan)!

Az egyiken van nota és invest. disc. a másikon nincs

Elösször nyomtam egy gyári beállítás vissza majd kerestettem mind a három műholdon és be is jön!

De ha átkapcsolok mondjuk vmi csatornára ami az intelsaton jön majd vissza akkor megint nem fogja egyiket sem!

Mi lehet a gond??

Nincsen vmi pontos leírás h hogyan kell beállítani a hyundai beltériket h rendesen fogja??

Ja és közben nincsen bekapcsolva a másik beltérim mikor próbálkozom! Azon minden tökéletesen megy..

 

Aki tud az segítsen legyen oly szíves!

 

köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Sima egykimenetes fejed van ugye és a társbeltéri a főbeltérire van rádugva? Ez esetben vagy csak a horizontális vagy csak a vertikális csatornákat tudod fogni. Mindkét beltérinek azonos polarizáción kell lennie, hogy tud nézni a csatornákat.

Megoldás rendkívül egyszerű, de belekerül egy kis pénzbe, de simán megéri.

Kell venned egy Twin Lnb-t (fejet) a meglévő helyére és ezután semmi gondod nem lesz a különböző polarizációjú csatornákkal.

Találsz itt is két darabot, de ha bemész egy antenna üzletbe akkor szerintem ott is lesz választék.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=twin+lnb&c=0

Link to comment
Share on other sites

Igen igazad van amit mondtál mert egy fejesem van de nincsen átvezetve hanem elosztóval van megoldva

Tehát antenna majd elosztó amiből jön egy vezeték az 1. beltérire illetve egy másik kábel a 2. beltéribe!

Csak azt nem értem ha ki van kapcsolva az egyik akkor miért nem jön be a másikon? nem áll át?? a másik h befolyásolhatja ha elosztás van és nem átvezetés?

De akkor lehet h vennem kellene fejet! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ne Vaterázz!Rendeld meg netről a twin fejet!

 

http://mediavox.inweb.hu/index.php?pg=webshop&cat_id=49

 

 

http://sat.hu/shop/index.php?cPath=57_32_42

 

Sajnos lényegesen drágábbak mint a single fejek de ha netről rendelitek meg akkor olcsóbban kijöttök belőle.

Link to comment
Share on other sites

Okés fiúk köszönöm a segítséget! :)

Viszont lenne egy kérdésem!

 

Nekem a DigiTV egy Hyundai HSS-3169NA beltérit adott és 2007-es szoftver van rajta

Szeretném frissíteni de itt néztem h hogyan kell

http://www.digiportal.hu/page.php?14/tabid/557/Default.aspx

csak az a gondom h nekem nem jön be azon a frekvencián ct 24 vagy pro tv international!

Próbáltam frissíteni azon a frekin lévő más adással de nem akarta hanem 0%-on állt

Na ekkor besz*** h elcsesződik nekem aztán kikapcs-bekapcs és hála a jó égnek működik de nem frissült!

Hogyan tudnám frissíteni akkor??

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Múltkor írtam a topikba hogy vettem egy samsung tv-t és simán tudtam fogni a digitális tv adókból pár darabot.

Sajna ez a múlt mert most már egy csatorna sem jön.

Van e valami megoldás vagy egyszerűen cumi az egész mert más kódolást használnak?

T-hom kábelünk van.

Válasz előre is köszi.

Üdv blam

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ.

De a kérdés lényege az hogy a kábelen jöttek a csatornák mert földi antennát már régen megszüntettük.

Nem értem hogy egy darabig jöttek discovery, viasat 3 és 6, travel chanel meg a többiek tvpaprika stb stb.

Üdv blam

Link to comment
Share on other sites

Új szoft kell rá mert magát a Nagra 2 kódot is változtatták.

 

és honnét todom leszedni az uj szoftvert, hogy tudom azt feltenni (azt tudom hogy van hely vmien kártyának, vagy esetleg gépről kábellel?) ha a nagra 1 et tudta (az ugye az ident002A kódok) akkor tudnia kell a 2őt is ? mert ugye egyértelmű hogy buherált a cucc hogy lehessen vele trükközni ? csak unom már hogy havonta leszedem a kódot és nézhetem a stroy tv-t jee :)

Link to comment
Share on other sites

Itt mindent találsz mi szemszájnak ingere. :)

 

http://www.sat-universe.com/

 

Regelni kell.Nem lehet belinkelni mert az egy olyan oldal ahol nagyon figyelik ténykedéseket és azonnal bannolnának.Sima felhasználó csak 10 (!!!) fájlt tölthet le és saját tárhelye van az oldalnak.Kicsit furfangosak...De megéri regelni mert a legfrissebb szoftverek ide kerülnek fel. :)

Link to comment
Share on other sites

Naszóval, az a kérdésem ha a neotion box 501 et felteszem akkor az már tudja majd a nagra2őt ?

Amugy találtam egy magyar nyelvű leírást, nullmodemkábel csinálástól a teljes frissítésig, de az érdekelne hogy van e jobb az nb501 nél vagy ha azt felteszem az már jólessz nekem ? :) mert valahol olvastam nb 601 ről is , viszont a doksiban nb 1000 ből csinálnak nb501 et ebből kiindulva az alacsonyabb számú a jobb ? Illetve ha most nem nb1000 firmware van a lazerstar beltérin akkor nem fog müködni az update? mert az nb1000 to nb501 ről szól.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...