Jump to content
PirateClub.hu

Műholdas adások, Kábeltv, Digi és hasonlók PC/TV -n való nézése


Markeee
 Share

Recommended Posts

Ne szemérmeskedj, warez fórumon vagy... :lol: Írd le normálisan a körülményeket, ahhoz, h. tudjunk segíteni... Az a beltéri, amit te is linkeltél az nem okosítható, akkor azzal mégis h. megy 'okosítottan'? Vagy akkor mégis, h. lett megbuherálva, ha nincs normális tünet leírás, elmarad az érdemi válasz is :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

VSziasztok!

Kaptam egy csatorna kódját. Optibox-om van, akitől kaptam, annak is.

A kód ilyen:

(5jegyű szám)HSID:(1szám)X(1szám)A(2szám)/TSID:(1szám)X(4szám)

Az lenne a kérdés, hogy ezt hogyan állítsam be.

Köszi

 

(A google most nem volt jó barátom és nem adott ki semmi használhatót :P )

 

Légyszives valamit mondjatok róla, mert lehet, hogy egy nem kódolt, de fizetős csatorna lenne. Köszi.

(utána megosztom ha nem nagyon terjsztitek :) )

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

Van nekem egy kódolt digim és a következő csatornákat nem tudom hogyan tudnám fogni orton 4100 C típusú beltérivel: m1; rtl klub; tv2; m2 Ezekre a csatornákra lenne szükségem.

Már a duna tv1 és a duna tv2 az jön

Nem tudtok megoldást az általam kért csatornákra?:D

válaszokat köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nekem van egy 4100c Digital Satellite Receiver kártya nélküli beltérim a nagra hármat akarnám feltelepiteni de nem tudom hogy kezdjem. a legnagyobb baj az hogy már az elején elakadtam mert az rs232-es kábelen keresztül nem ismerte föl az Abit bh7-es alaplapom.Ebben kérem segitségetek előre is köszi.

 

Link to comment
Share on other sites

Hali

 

Kulfoldrol, egesz pontosan Angliabol szeretnek muholdas magyar, es persze kulfoldi adokat nezni.

PC adott, egy nem tul rossz 4 magos konfig, gondolom eleg.

Megjelenitok egy 32" FullHD Samsung es egy 720p Optoma projektor - egyik el lesz adva, attol fuggoen, hogy osszessegeben melyik a jobb mindenes altalanos PC hasznalatra, netezni, jatszani, hazimozizni, esatobbi ... :)

Kerdeseim:

 

- mely magyarorszagi, vagy kulfoldi szolgaltatok (akik adnak magyar csatornat is)foghatoak NORFOLK megyeben (kelet-kozep anglia)

- ezek kozul melyek torhetoek fel (inkabb csak ez erdekel)

- kell e vennem belterit, vagy eleg egy muholdas tuner kari, elonyok hatranyok satobbi. Melyiket ajanljatok, ami itt is kaphato

- egyeb kiegeszitok, ami kell az itteni ingyenes TV nezeshez.

 

Lehetoseg szerint es persze ha erdemes menjunk ra a FullHD vonalra. Ha van valami raero szaki erre adhatna par infot ezzel kapcsolatban. Kosz.

Link to comment
Share on other sites

na most olvastam vegig a teljes forumot, sajnos csak az uccso par totyik ir a sajnalatos valtasrol a nagra3-ra a digi eseteben, ezert bocs a hulye kerdesert ket hsz-el elorebb. ahhoz tul hosszu volt a forum, hogy egyszerre bekebelezzem :)

haaat, mivel engem akkor is erdekel a dolog ezert modositanam a kerdeseim ozonet.

 

a 3 (digi, upc, hellohd) szolgaltato kozul melyiket erdemes kihozni LEGALISAN, illetve nem tudom ,mikor kijottem, ez a 3 adott muholdas tanyeros szolgaltatast az orszagban. Itt figyelembe kellene venni azt is h pl a jupszi-hoz eleg csak a smart karit kihoznom, egyszerubben ki is kuldhetik egy boritekba, mig pl a digihez kell a sajat belterije, esatobbi.

 

vagy

 

tudtok e olyan, angliaban is mukodo szolgaltatorol, aki legalabb a nagyobb magyar kereskedelmi adokat szolgaltatja valahol a repertoarja vegen? a virgin es a sky sajna nem :(

 

szoval szeretnek egy par magyar adot lesni ha van ra lehetoseg, mi a javaslat? kosz

Link to comment
Share on other sites

nekem van egy 4100c Digital Satellite Receiver kártya nélküli beltérim a nagra hármat akarnám feltelepiteni de nem tudom hogy kezdjem. a legnagyobb baj az hogy már az elején elakadtam mert az rs232-es kábelen keresztül nem ismerte föl az Abit bh7-es alaplapom.Ebben kérem segitségetek előre is köszi.

 

Ne vedd sértésnek, de honnan van neked nagra3 SW.-d?

Tudtommal még nem létezik.

Link to comment
Share on other sites

na most olvastam vegig a teljes forumot, sajnos csak az uccso par totyik ir a sajnalatos valtasrol a nagra3-ra a digi eseteben, ezert bocs a hulye kerdesert ket hsz-el elorebb. ahhoz tul hosszu volt a forum, hogy egyszerre bekebelezzem :)

haaat, mivel engem akkor is erdekel a dolog ezert modositanam a kerdeseim ozonet.

 

a 3 (digi, upc, hellohd) szolgaltato kozul melyiket erdemes kihozni LEGALISAN, illetve nem tudom ,mikor kijottem, ez a 3 adott muholdas tanyeros szolgaltatast az orszagban. Itt figyelembe kellene venni azt is h pl a jupszi-hoz eleg csak a smart karit kihoznom, egyszerubben ki is kuldhetik egy boritekba, mig pl a digihez kell a sajat belterije, esatobbi.

 

vagy

 

tudtok e olyan, angliaban is mukodo szolgaltatorol, aki legalabb a nagyobb magyar kereskedelmi adokat szolgaltatja valahol a repertoarja vegen? a virgin es a sky sajna nem :(

 

szoval szeretnek egy par magyar adot lesni ha van ra lehetoseg, mi a javaslat? kosz

 

A UPC régi műholdjával

http://www.ses-astra.com/business/en/satellite-fleet/satellite-list/astra1kr/index.php

akár egy 60 cm-es tányér is elég volt, de most is működik elméletileg rendesen - legálisan - csak nagyobb méretű tükröt kell felszerelni:

http://www.telenorsbc.com/templates/Page.aspx?id=782
http://www.telenorsbc.com/templates/Page.aspx?id=733

 

Link to comment
Share on other sites

És a magyar Sat tv-nek is van ott lefedettsége? A upc-t tudtam biztosan, de azt nem...

 

Szerk.:

 

Utánanézve, nem is kérdés, h. melyiket válaszd, elméletileg jó kell, h. legyen kint is :)

 

http://www.lyngsat-maps.com/maps/amos3_eurv.html

 

Ellenben lehet, h. szintén nem ártana egy nagyobb tányér. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok kosz a valaszokat, tehat osszegezzuk :

 

Kell egy nagyobb tanyer, mondjuk 120cm jo???

Kell egy belteri (milyen legyen amit itt is megkapok, esetleg ebay?)

T-Home SatTV-nek vannak HD adasai? (megneztem, vannak)

T-Home SatTV eseten eleg a SMART karit kikuldeni, minden mas beszerezheto innen?

 

egyelore ennyi akkor, koszi a valaszokat :)

 

szerk : a belterivel kapcsolatban - nyilvan ha HD adasokat is rendelek, HD-s belterit adnak, es elvben ki is tudjak nekem postazni, ez nem gond. Kerdes : erdemes e? jo lesz e z nekem, vagy inkabb vegyek egy jobbat ha elvezni is akarom a musort :)

 

szerk2:probalom magam kicsit kimuvelni a temaban, es rakerestem a csatornakiosztasra, meg is talaltam az alabbi linken.

http://www.sat-tv-radio.hu/t-home-sat/a-t-home-sat-csatornakiosztasa.html?Itemid=33

A kis tablazattal kapcsolatban lenne kerdesem (TP/Frekvencia/Musorok)

A TP az gondolom transpodert jelent, amirol nem tudom hogy mi de sejtem azert. Amit a tablazatbol latok, az osszes musor, beleertve a radiokat is, 2 satelit (AMOS2 es AMOS3) osszesen 6 transpoderen, hat kulombozo, de egymashoz kozeli frekvencian jon .. huhhh

na most

Ha ket muhold van nem kell veletlenul tanyerbol is 2? Esetleg egy, de az forgathato? Esetleg ezek szomszedos muholdak, es egy beallitassal latszik mindketto? Vagy ez igy teljes hulyeseg? :D

+ a hasonlo kerdes a transpodereket es a frkvenciakat illetoen, esetleg tobb fejet kell vennem a tanyerra, esetleg komolyabb belteri kell hozza?

HD kapcsan, kozep kelet anglia keleti reszen lakom talan mondhatni abba a kis kiugro csucsokbe, ami europahoz a legkozelebb van, a guggolo oregember farkanak a keleti csucskebe. :D Lesz e elvezheto (elvileg csak persze) HD adas, gondolom ahhoz azert kicsit komolyabb jelminoseg dukal.

 

Hat akkor egyelore tenyleg ennyi :)

 

Kosz

Link to comment
Share on other sites

1. A T-home -hoz kellene egy nagyobb tányér viszont az olcsóbb.A UPC drágább de az vehető 60-as tányérral is a UK-ban.A T-home-hoz kell a 120-as tányér.

 

2. Csak akkor kell gyári beltéri ha a kártya párosítva van a gyári beltérivel.A UPC-nél és a Hello HD-nál nincs ilyen.A T-Home-t nem tudom.Digis kártyát csak Digis beltéribe rakhatsz.

 

3. Van HD-s adás.

 

4. Ha HD-s adást akarsz nézni akkor jó a gyári beltéri is.

 

5. A két parabola antenna megoldható de marhaság.A forgatható tányérnak se vagyok már a híve.Inkább egy multifókuszos antenna beszerzését ajánlom ahol egy antennán több fej található.Ez a legegyszerűbb megoldás.De ha a gyári beltéri nem kezel DiSEqC-t akkor nem lehet megoldani a dolgot.Kell akkor venned egy DiSEqC switch-et.Az árat nem tudom

 

Viszont a multifókuszos antenna ilyen:

 

http://sat.hu/shop/product_info.php?cPath=57_48_63&products_id=259

 

6. Jó beltéri meg jó fej kell.Ez a legjobb árú, legjobb fej:

 

Inverto Black Multiconnect Single

 

A többi hagyományos néha érdekes dolgokra képes. :)

 

7. A HD adáshoz ugyanannyi jel kell mint a simához.Ha a sima felbontású adás átmegy gond nélkül akkor a HD is át fog.

 

8. A transzpordert majd holnap elmagyarázom.Most fáradt vagyok. :D

Link to comment
Share on other sites

koszi a valaszokat :)

 

multifocus-os antennat nem talaltam e-bayon, de holnap megegyszer ranezek, mert en is faradt vagyok :) igazabol nem tudom mit kell keresni :) satellit dish addig ok, de multi focus .. vagy mi :D mindegy, holnap meg ramegyek.

 

ezta : Inverto Black Multiconnect Single << ezt se nem talaltam ibejen :) :), de erre is ramoccanok, koszi

 

valamint

 

a DiSEqC switch-ek pedig itt vannak

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=DiSEqC&_sacat=0&LH_Auction=1&_dmpt=UK_ConEle_SatCableFreeview_RL&_odkw=DiSEqC+switch&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

 

 

na most roviden - lenyegretoroen. nekem igazabol dozenmatter hogy upc vagy t-home, de szerintem ha a t-home annyival jobb, akkor az. most a 120as tanyer miert gond? mondjuk vihar? szel? meg ilyenek?

majd osszehasonlitom a csatornakiosztast.

emlekszem, mikor kijottem, a digi adta a legtobb ismeretterjeszto csatit es ezert volt csak szimpatikus. amugy a minoseget tekintve - hat, emlekszem negyed oras kimerevitett pixelhalmazra a Viva helyen :(

Link to comment
Share on other sites

Ilyen pixelhamazzal a t-homenál nem nagyon fogsz találkozni... szebb felbontást kapsz majd a pénzért (Diginél régebbi mpeg szabvánnyal ment, t-homenál már DVB-c, MPEG4-es kódolás van), s mindezek mellett normális EPG-t (elektromos műsorújságot) A t-home-nál is van rengeteg minden csak ők 'sunyibbak' sok mini csomag megvásárlásával kapod csak meg sok esetben, amiket szeretnél :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Azért még pár megy... ;)

 

AKTUÁLIS CSATORNA LISTA (NAGRA2 kódolva)

2010-07-21

 

*HBO Comedy

*National Geographic Wild Hun

*Boomerang Hungary

*Mezzo

*GSP TV 1

*TVR 2

*VH1 Europe A

*Zone Romantica Romania

*Cartoon Network(05-21)

---*TCM(21-03)

*Hallmark Channel

*Euforia Lifestyle TV

*TV Paprika

*AXN C.E.

*ID(Investigation Discovery)

*Fashion TV

*TVR Cultural

*Nóta TV

*Disney Channel Hun+Czeh

*HBO 2 C.E.

*HBO Hungary

*Spektrum TV Int.

*Digi Sport Romania

*Travel Channel(05-23)

---- *Playboy TV UK(23-05)

*National Geographic Channel Hun.

*RTS 1 Serbia

*DM Sat

*Analog TV

*Pro TV

*AXN C.E.

*Viasat Explorer E.E.(05-23)

*Film+ Czechia

*Bebe TV

*TV Markiza

*Joj TV

*TA3/Ring TV

*HBO Czechia

*Nova Sport

*TVR1

*Prima TV Romania

*B1 TV

*Digi Sport Plus Romania

*Eurosport

*Pro TV Int

*Sport 1 Czechia

*STV 1

*STV 2

*CT 1

*CT 2

*CT4 Sport

*Prima TV Czechia

*TV Nova Czechia

*STV 3

*Zone Romantica Czechia

*Nova Cinema

*Musicmix(05-23)

----*Musicmix Superone(23-05)

*CNN Int.

*VTV

*Antena 1

*Cinemax C.E.

*Discovery Channel C.E.

*Discovery World

*Discovery Science

*Discovery Travel&Living

*Private Spice

*Viasat History

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A TV6-tal mi a helyzet? Mert pár napja vettem észre, hogy újra elérhető Digin (lehet, hogy már jóval korábban visszakerült, csak nekem nem tűnt fel :) ), ma viszont megint nem működik. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...