Jump to content
PirateClub.hu

Műholdas adások, Kábeltv, Digi és hasonlók PC/TV -n való nézése


Markeee
 Share

Recommended Posts

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Helló. Útmutatásra lenne szükségem azzal kapcsolatban, hogy hogyan kell számítógépet TV-vel összekötni. Tegyük fel, hogy van egy gép, amelyiknek a videó-kártyáján van TV-OUT kimenet, és van egy TV készülék, amelyiknek van SCART illetve a klasszikus koaxiális bemenete, és van egy fickó, aki DVD filmet szeretne nézni a TV-n a számítógép DVD olvasóját és lejátszó szoftverét használva :)

Milyen kábelek kellenek külön a hang átviteléhez, külön a képhez? Hogy kell ezeket összeszerelni, hogy ne égessek le semmit? Muszáj-e a hangot is átvinni a TV-re, vagy azt lehet a gép hangfalain is gond nélkül hallgatni (tehát elég, ha a videót vezetem át egy kábellel)? Kb. ezek lennének a kérdéseim. A gépen konfigurálni tudom a kijelzőt, ha létrejött a kapcsolat, viszont a kábelezés megy nehezen egyelőre. Köszi.

Teljesen nem olvastam végig, de sztem ennél jobban nemlehet leírni:

http://hup.hu/node/31378

Mondjuk azt nemértem ha tudod milyen csatlakozoid vannak, akkor google-ig mérnem jutsz már el? :)

A hangról meg annyit, ha jól emléxem az gépről is szólhat...ha neked az megfelel.

Link to comment
Share on other sites

Eljutottam a Google-ig, csak hallani szerettem volna, hogy egy itteni szaki hogyan oldaná meg (oldotta meg) a legjobb minőség elérése érdekében :)

 

Az alábbi elrendezés stimmel? Csak bonyolultnak látszik, de közben nem is az, és jó a kép minősége is?

 

laptop (S-video kimenettel) --> svideo kabel --> svideo/composite atalakito --> rca-rca kabel --> rca-scart atalakito --> tv

Ha így kötöm össze, akkor a hármas RCA kábelből csak a sárgát kell a Composite átalakítóba dugni ugye? A másik kettő a hangé, az lényegtelen (gépről fog menni a hang). És még egy kérdés: színesben fog-e működni vagy szívatni fog és fekete-fehér lesz valami miatt?

Link to comment
Share on other sites

Kénytelen voltam mégiscsak átolvasni :) Nekem amik voltak TV-out-os graf kártyák azokhoz adtak 1 rövid kábelt aminek ugye egyik vége kártyába ment (s video), másik vége meg rca dugalj volt és ehhez rca kábel elég volt (graf kártyához adták eztis), mert tv-n volt rca bemenet. De mivel neked scart bemenet van tv-n ezért rca kábel helyett 1 ilyen kell: rca to scart

http://www.consumer.philips.com/consumer/hu/hu/consumer/cc/_onlineStoreStatus_false/_productid_SWV3612W_10_HU_CONSUMER/_retailStoreStatus_false/SWV3612W-10

Valszeg az a composite átalakító is kelleni fog h. jelet átalakítsa, éshogy jó legyen kép. Mivel graf kártya TV-outjáról beszélünk, úgytudom hangot az nemfog vinni.

De ha van video magnód, arra is tudsz rca-t dugni ésakkor nemkell rca to scart kábel (bár ezis magnó korától függ), csak magnó is fog menni tv-vel együtt.

Minőségről annyit hogy nézhető lesz, nem zavaró, de nem a legjobb.

A fekete-fehér kérdés meg graf kártyádon múlik csak, és hogy betudod-e állítani.

De ha most bejelented hogy LCD tv-d van vga bemenettel ... :)

Link to comment
Share on other sites

3madjára szerkesztve: Végigolvastam az egész témát. és énis szeretnék ingyé' Digi-t nézni ÉS:

 

-Milyen beltérit ajánlotok ami automatikusan frissíti a kódot?

-Gondolom abba a beltéribe kell egy kártya(??) de milyen?

-Óccsóé is jó a beltéri, nemtudom mennyire számít h olcsó vagy nem.

-Nincs HD tv a családba, de érdemes lenne venni HDMI vel ellátott kütyüt? (talán csak 1-2-3 év múlva lesz lapostv)

Link to comment
Share on other sites

1. A Linuxos beltérik automatikusan frissítik a kódot.

2. Nem kell bele kártya mert a szoftver helyettesíti a kártyát.

3. Ócsóé nem kapsz olyat ami normálisan tudja az automata kódváltást.

4. Megéri mert minden HDMI-s beltérin van Scart is de azok nem annyira ócsók.

5. Hamarosan a Digi kódolási rendszert fog váltani (Nagra 3 lesz) amit csak kártyaszerverrel (internet segítségével) lehet nézni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy haver azt mondta, hogy modern beltérik meg tudják osztani egymással egy előfizetői kártya kulcsát és így több szobában lehet műholdas adást nézni. A Dreambox 800HD PVR nevűt ajánlotta.

 

1. Ki mit tud erről a lehetőségről?

2. Jó ez a beltéri? Árát nézve elég drága, de akkor minden szobába ugyanilyet kellene venni ahhoz hogy LAN-on megosszák a kártyát?

3. Ha jól láttam nincs is Cl modulja, akkor hogy lehet megosztani a kulcsot?

4. Ilyen cardsharing-el egymástól függetlenül is lehet különböző csatornákat nézni egy fejről?

Link to comment
Share on other sites

Kénytelen voltam mégiscsak átolvasni :) Nekem amik voltak TV-out-os graf kártyák azokhoz adtak 1 rövid kábelt aminek ugye egyik vége kártyába ment (s video), másik vége meg rca dugalj volt és ehhez rca kábel elég volt (graf kártyához adták eztis), mert tv-n volt rca bemenet. De mivel neked scart bemenet van tv-n ezért rca kábel helyett 1 ilyen kell: rca to scart

http://www.consumer.philips.com/consumer/hu/hu/consumer/cc/_onlineStoreStatus_false/_productid_SWV3612W_10_HU_CONSUMER/_retailStoreStatus_false/SWV3612W-10

Valszeg az a composite átalakító is kelleni fog h. jelet átalakítsa, éshogy jó legyen kép. Mivel graf kártya TV-outjáról beszélünk, úgytudom hangot az nemfog vinni.

De ha van video magnód, arra is tudsz rca-t dugni ésakkor nemkell rca to scart kábel (bár ezis magnó korától függ), csak magnó is fog menni tv-vel együtt.

Minőségről annyit hogy nézhető lesz, nem zavaró, de nem a legjobb.

A fekete-fehér kérdés meg graf kártyádon múlik csak, és hogy betudod-e állítani.

De ha most bejelented hogy LCD tv-d van vga bemenettel ... :)

Nem na, azért annyira kegyetlen nem akarok lenni veled :D

 

Tehát, annyira fejlődött a helyzetem, hogy megpróbáltam otthon összekötni két különböző TV-vel a lapítót. Az első TV egy Keysmart márkájú kis cucc:

A következőt csináltam: olyan kábelt használtam, amelyiknek mindkét vége S-video. Kábel egyik vége laptopba be, a másik vége az Euroscart átalakítóba, majd az Euroscart be a TV-be. Aztán RCA kábelt is használtam, amelynek a stereo dugaszos végét a laptopba, a két RCA végét pedig az Euroscart átalakítóba, ami persze már a TV-hez volt előzőleg csatlakoztatva. A TV-t bekapcs, AV1-S módra váltottam, a laptopon az Intel videókártya driverével felinstallált kezelőfelületen beállítottam, hogy Clone módban legyen, tehát ugyanazt lássam a TV-n, mint a laptop kijelzőjén, majd azt, hogy PAL módban sugározzon, és kész. Szépen működött. Szinesben. Győzelem :)

Érdekes, hogy sima AV1 módban nem színes, csak fehér-fekete a kép. Erről olvastam a neten, hogy az AV1-S és a sima AV1 különböző frekvenciákkal dolgozik.

 

A második TV Sonic márka, sokkal nagyobb képernyőátmérővel. Ugyanaz a mese, mint a kis Keysmarttal, de ennél nem jött össze, hogy színesben menjen :( Ennek nincs AV1-S módja, csak AV, F-AV és RGB. AV módban a hátsó dugaszokkal van kép, F-AV módban a TV elején található dugaszok használatakor van kép, de mindkettő csak fehér-fekete. Akár az S-video kábelt dugtam a SCART átalakítóba, akár a composite kábelt, nem működött (composite kábel használatakor természetesen előbb átalakítót használtam, ami a laptop S-videojából csinált compositeot). A hang jól hallatszott. Nem tudom, hogy mit találhatnék ki, hogy ezzel is színes legyen a kép. Sokkal élvezhetőbb lenne egy film például, és ez a TV van a szobámban :) Tudnátok-e ajánlani valami gyógyírt?

Ja, és van még egy megjegyzendő dolog: ha RGB módra váltok a TV-n, és az S-video kábelt használom az összekötéshez, akkor valami vöröses-csíkos kép látszik, de elég ronda. Ezzel lehetne-e valamit kezdeni, vagy egyáltalán mi ez az RGB mód a TV-n?

 

Még egy apróság: a laptopnak 7 lyukú S-video kimenete van, de a kábel, amit használok, azon csak 4 lábacska van. Ez gond-e a Sonic TV esetében, azaz, ha 7 lábacskás S-video kábelt veszek, akkor vajon színesben fog-e működni?

 

Bárki válaszolhat, aki szaki a témában, és bármilyen megoldás érdekel, ami megoldhatja a problémát (ami tulajdonképpen nem egy probléma, csak egy kényelmetlen szituáció :) Annak is nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázná miért csak fehér-fekete a kép ilyenkor, mert úgy tudom sokaknak volt és van ilyen gondja.

Link to comment
Share on other sites

én hallotam olyanról hogy enyit mondtak hogy "már a másik cégnek a csatornáját is feltölrték" gondolom a T-home ra gondoltak mert azt irtátok a UPC-t azt nem lehet feltörni.

létezik hogy ha véletlenül a DIGI-t nagra 3-ban fogják küldeni hogy akkor a T-HOME nak a csatornáit nézhesük pl orton 4100C tipusú beltérivel?

 

értitek mire gondolok?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Loky: graf kártyád driverével szórakozz, aztán egyszercsak színes lesz majd. Anno énis félórát tököltem vele, mondjuk az geforce2 kártya volt, mostmeg nincs tv a közelemben. Meg szerintem ne csak clone módban próbáld a tv-re ráküldeni a jelet.

Link to comment
Share on other sites

OK. Megnézegetem, de ennek az Intel kártyának, ami a laptopban van nincs túl sok szoftveres beállítási lehetősége. Elég hamar végigzongoráztam őket. PAL vagy NTSC lehetőségek között lehet váltogatni, de az nem segít, aztán felbontás, meg színmélység (a TV-ből a maximumot hoztam ki, azaz 800x600 és 16 bit), fényerő/contrast/hue/saturation és ezekhez hasonló alap dolgok vannak még, s végül a forgatás 90 vagy 180 fokkal. Ennyi. Ha a laptop kijelzőjének a kiterjesztéseként használom a TV-t, akkor is fehér-fekete a kép.

 

Azt olvastam valahol, hogy kétféle jelet kell összevegyíteni a kábelekkel (chrominance és luminance), és az kell a TV-hez eljusson, hogy normális legyen a kép. Namármost ez a két jel a laptop S-video kiemenetjében szétválasztódik, és a sok átalakító kavalkádjában csak a 'luminance' az, ami eljut a TV-hez. Ettől lesz fehér-fekete, és nem szines. Na de honnan tudjam én, laikus, hogy az üzletben melyik az az átalakító vagy kábel, amelyik jól vezeti a két jelet? A Keysmart TV-ben ott volt az a AV1-S mód, ami segítségével jól ment (S-videó kábel használatakor), de már composite kábellel azon is fehér-fekete volt.

 

szerk: na és mi van azzal az RGB móddal, ami a Sonic TV-n egy lehetséges mód? kerestem Google-el, de értelmes leírást még nem találtam.

Módosította Loky
Link to comment
Share on other sites

Loky, állítsd a kártyát és a TV-t PAL vagy SECAM módba! Mindkét eszköz egy színmódban legyen. Lehet hogy a TV auto funkciója nem ismeri fel helyesen a sugárzott képet.

 

Az RGB meg azt jelenti hogy a három alapszínt, red-green-blue külön-külön küldi át a kábelen a jeladó a jelfogóba, de az s-videó nem tud RGB-t küldeni, ezért azzal biztos nem fogsz sokra jutni.

 

Az s-videó kábel csak képet továbbít, hangot nem, tehát akkor is kell majd egy 3,5 mm -> RCA átalakító a TV-be, ajánlom az F-AV csatlakozót, azaz előlapi (=front audio-video).

k_10-049.jpg

RCA%203m%202%20pic.jpg

Venned kell egy S-Videó-RCA kábelt, hacsak nincs az F-AV-n nincs S-videó csati.

7_Pin_S_Video_to_RCA_AC_Cable_Adapter_Converter.jpg

 

Ha nem találsz leírást a fentihez:

http://www.epanorama.net/circuits/svideo2cvideo.html

 

Itt pont ezt tárgyalják ki:

http://www.prog.hu/tudastar/4211-34/Notebook+S-video+kabel.html

 

Ha hátulra szeretnéd:

SCART-3 RCA/S-VIDEO sztereó audio/video adapter (Scart dugó-3 RCA+S/VIDEO aljzat, IN/OUT)

42357.jpg

http://www.ebolt.hu/product87807_category2356-SVHS_AV_ADAPTER.html

 

 

 

Egy az egyben, pont amit keresel! Kemény 1400 HUF!

Hama Univerzális PC-TV összekötőkábel (3,5 JACK és S/VIDEO dugó- SCART dugó) 3,0 m

3,5 mm sztereó Jack+SVHS - SCART összekötő kábel; PC/Notebook és TV/képmagnó összeköttetésére; beépített elektronikával, mely az S-videó jelet FBAS jellé alakítja (normál videó jel) ezáltal kiküszöbölhető a fekete-fehér kép; 3 méter.

41972.jpg

http://www.ebolt.hu/product103586_category2356-Hama_Univerzalis_PC_TV_osszekotokabel_35_JACK_es_SVIDEO_dugo__SCART_dugo___30_m.
html

 

Link to comment
Share on other sites

én hallotam olyanról hogy enyit mondtak hogy "már a másik cégnek a csatornáját is feltölrték" gondolom a T-home ra gondoltak mert azt irtátok a UPC-t azt nem lehet feltörni.

létezik hogy ha véletlenül a DIGI-t nagra 3-ban fogják küldeni hogy akkor a T-HOME nak a csatornáit nézhesük pl orton 4100C tipusú beltérivel?

 

értitek mire gondolok?

 

 

Ez hülyeség.MO.-n csak a Digi van feltörve.

A T-Home-t nem törhették fel mert a Conax-hoz nincs hiv. törés.

Link to comment
Share on other sites

panderson, ez mind szép és jó, hogy nekem leírtad egyenként mi kell a PC-TV összeköttetéshez, de ezek nekem mind meg is vannak. Arra lennék kiváncsi, hogy melyik alkatrész miatt fehér-fekete a kép, és hogy pontosan milyent kellene vegyek, hogy jó legyen. Ott az utolsó alkatrésznél idézted, hogy: "...beépített elektronikával, mely az S-videó jelet FBAS jellé alakítja (normál videó jel) ezáltal kiküszöbölhető a fekete-fehér kép; 3 méter." Mi az a beépített elektronika vagy melyik kábelben van ez? Én melyik átalakítót vagy kábelt kell kicseréljem?

 

ui: nem magyaroszági vagyok, ezért mind értetlenkedek.

Link to comment
Share on other sites

Hogy pontosan mi az az elektronika, azt nem tudom, még nem szereltem szét ilyen kábelt. Hol laksz? Hama gyártmányú kábelek a legtöbb országban kaphatóak, csak meg kell keresni ;)

 

Ha nem találsz elküldöm neked innen :)

 

Azért ajánlottam a legalsót mert az minden az egyben ami neked kell, nem kell semmilyen átalakító hanem dobozból 3,5-ös jack-el (audiónak) és S-videóval (képnek) jön, ez a két kábel egybefut egy scart csatlakozóba. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Hogy pontosan mi az az elektronika, azt nem tudom, még nem szereltem szét ilyen kábelt. Hol laksz? Hama gyártmányú kábelek a legtöbb országban kaphatóak, csak meg kell keresni ;)

 

Ha nem találsz elküldöm neked innen :)

 

Azért ajánlottam a legalsót mert az minden az egyben ami neked kell, nem kell semmilyen átalakító hanem dobozból 3,5-ös jack-el (audiónak) és S-videóval (képnek) jön, ez a két kábel egybefut egy scart csatlakozóba. Ennyi.

Nos, én Romániában, egy Hargita megyei városban lakom. Itt a környéken csak ezek a sima cuccok vannak, és meg kell külön venni őket, majd összerakni. Ha lenne egyben, akkor biztos figyeltek volna itt is, hogy kiküszöböljék a fehér-fekete gondot.

Nem tudom, tényleg elküldenéd? Beszéljük meg PM-ben. Rögtön két adag is érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

Nem TV-zek, és nincs is semmilyen TV adás a lakásban. Az ismerősök nem panaszkodnak. Azt mondják jó minőségű. Csak azt nehezményezték, hogy jóformán kényszerítették őket az átállásra. Félretájékoztatások is voltak, pl. hogy meg fog szűnni a régi analóg szolgáltatás, vagy hogy régi TV-n is működik (amelyiken nincs SCART bemenet). Hát ezek közül egyik sem volt igaz.

 

Megkérdezem őket milyen gyakran szaggat és mi van rossz idő esetén. Nem ártana kutatást végezni, és azt jó pénzért eladni a UPC-nek :P

Link to comment
Share on other sites

Akit érdekel a szaggatás, akkor saját tapasztalat ill. ismerőseim által mondott tények. :D

 

Digi TV: Itt megy el leghamarabb az adás rossz idő esetén.Ezt 90 cm-es antennával orvosolni lehet.

UPC : Stabil még komoly esőben is.Elég nagy vihar kell ahhoz, hogy elmenjen a signal.

Hello HD: Na ezt nem tudom mert nem láttam még élőbe és a környékünkön nem népszerű.Eddig 1 HelloHD-s antennát láttam a városban.De annyit tudok, hogy 2 fej van rajta és az egyik a Hotbirdre néz ami nagy térerővel sugárzó műhold.

T-Home DTH: Hasonló mint a UPC.

Link to comment
Share on other sites

Nálunk koaxiálison jön a digi adás. Átmegy ezen a DVR cuccon, és a DVR Scart-al meg koaxiálissal csatlakozik a TV-hez. Nincs tányér.

 

A Romtelecom-nak van a Dolce szolgáltatása, na oda adják a tányért.

Link to comment
Share on other sites

Ismerem a Dolce Tv-t és elég jónak mondják.Jobb minőségű de drágább mint a Digi.Láttam már Romániában "műsor" közben.Ott van még Focus Sat meg Boom TV is. Ezekről mit tudsz?

 

De azt nem értem, hogy a Digi hogyan jön tányér nélkül.Vagy a kábeles szolgáltatást használjátok?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok guruk!

 

Az a kérdésem, hogy hol lehet átfogó összefoglalót olvasni arról, hogy Cl modulos beltérivel hogyan lehet pl. a Dig* *V adásait nézni?

 

CAM, modulok, emulátorok, programozható kártyák, mik ezek?

Megfelelő(en programozott) CAM-al lehet eredeti FW-vel is nézni a fizetős adókat?

Kártyát lehet sajátkezűleg programozni? Jelenleg van 1 kártyám, de honnan tudom azonosítani mik a paraméterei (CPU sebsség, meg hasonlók)?

Pl. ilyet:

http://www.satele-digitalsat.hu/index.php?oldal=Show&ID=12

 

Köszönöm!

 

Üdv egy kezdőtől!

panderson

Link to comment
Share on other sites

Helyesbítek: nálunk koaxiálison jön a digitális UPC adás :)

 

A Digi TV az csak tányéros. Amúgy ez az RDS&RCS telekommunikációs cég tulajdonában van. Alig várom, hogy a városunkban is elkezdjék szolgáltatni a netet.

Link to comment
Share on other sites

Teljesen jó a kérdés panderson.

A netboard.hu fórumon olvashatsz leírásokat a D?g? TV illegális vételéről.

 

1.A CAM-ba meg a modulba nem vagyok olyan biztos de ha jól emlékszem akkor a két fogalom egyet jelent.A CAM modul egy külön szerkezet amibe rengeteg smart kártyát bele lehet rakni és így a beltérid képes lesz felismerni más szolgáltatók kártyáit is.Szerintem ez egy nagyon hasznos dolog.Nekem soha nem volt modulom de szeretnék egyet és ha jól hallottam akkor illegális dolgokat is ki lehet csalni ezekből a CAM-okból. A legismertebb és a legillegálisabb modul neve: Diablo CAM. :) Majd be szeretnék ilyet szerezni. :)

 

2. programozható kártyák.A nevében benne van, hogy mire jó.A mobilodban is hasonló kaliberű kártya van csak más funkcióban használva és az kisebb. :D

Kártyát lehet házilag programozni de soha nem csináltam még ilyet.(Nem volt rá alkalmam mert nem annyira elterjedt dolog.)Szerintem nem egyszerű programozni és ehhez egy speciális card loader kell ami nem olcsó ahogyan a kártya sem ill. a CAM modul sem az.Több tízezreket kell kifizetni ezekért a berendezésekért.Valószínűleg az egyedi gyártás ill. az illegalitás miatt.

A kártyák tulajdonságát sem ismerem annyira de azt tudom, hogy több szempont szerint vannak csoportosítva.EEPROM mérete,Memória mérete,Flash memória stb.

Azt is mondták, hogy a kártyák típusa sem mindegy.Ha pl. egy kártyára feltöltötted a Digi Tv-hez szükséges adatokat nem biztos, hogy ugyanazzal a kártyával a UPC adásait is tudod nézni.Még akkor sem ha a csatornanyitáshoz szükséges adatok vannak rajta.Az ehhez szükséges szoftvereket meg nem tudom, hogy honnan lehet leszedni.Soha a büdös életbe nem találkoztam olyan weboldallal ahonnan a smart kártya szoftvereit lehet lehúzni.

 

"CAM-al lehet eredeti FW-vel is nézni a fizetős adókat?" Elméletileg ezekhez is tört FW kell.De szerintem ezt turpisságot a Diablo CAM alapból tudja. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...