Jump to content
PirateClub.hu

Abit NF7-S


somewho
 Share

Recommended Posts

Hali!

 

Kiejtés szerint leírni az op.rsz-t.. :lol:

Nah, viccet félretéve, elméletileg-legalábbis amelyik Windows Vista DVD-vel találkoztam, probléma nélkül elindul a telepítő.. Persze a BIOS-ban be kell állítani egy ún.: boot -sorrendet. Nálam ez igy néz ki:CD/DVD meghajtó, floppi :P , végül a merevlemez.. A BIOS-t a gép elindulása után tudod előhívni vagy F2 gombbal, vagy a Delete billentyűvel.. Itt pedig a Boot options, vagy valami hasonló menüt kell keresned.. Ha esetleg nem sikerülne irj akár ide, akár PM-et..

 

 

Üdv.: McKane

Link to comment
Share on other sites

Ha nem tévedek, ez egy NForce2-es chipkészlettel szerelt lap, amihez nehéz lesz drivert keríteni Vista alá (az Nvidia ezekhez már nem készítette el a Vistás drivert)! Meg lehet oldani, mert nekem is sikerült összevadászni (ilyen-olyan buherált NForce3-mas driverek, meg XP-s Nforce2-esek), de az integrált hangkártya nem fog normálisan működni (csak sztereóban fog menni, viszont a digitális kimenet működik, ha jól láttam - viszont nekem ez igy nem volt buli, szóval visszakerült az XP, ahol normálisan működik minden).

 

Paradox féle crack-et pedig ne tedd fel, mert NForce2-őn BSOD-al elszáll boot közben, és csak a reinstall segít!!

Link to comment
Share on other sites

A pc-m:

 

Bios: Phoenix-Award Bios V6.00PG

Alaplap: Abit NF7-S nForce2 chipsettel ellátott alaplap

Memória: 512 MB típus ismeretlen

Processor: AMD Athlon XP 2600+, 2100mHz MMX, 3DNow

DVD olvasó: HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B LG

DVD író: _NEC DVD_RW ND-3520A

Sata vezérlő: Silicon Image Sil3112

VGA kártya: nVidia GeForce FX 5200, 128 MB

Merevlemez: Hitachi 320GB Sata

 

Erre tennék Home Premiumot. Szerintetek elbírná?

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Itt vannak driverek az alaplaphoz, de ahogy nézegettem, nincsen Vista driver.. <_<

Szóval, lehet hogy igaza lesz Pörköltszaft - nak.. Így már én is tanácstalan vagyok.. De amint előttem már írták, maradhatsz az XP-nél.. Nekem sem tetszik nagyon a Vista, megnyugtatlak.. És ahogy olvasgattam a különböző fórumokon, másoknak sem tetszik.. Bár embere válogatja..

Ha esetleg meglesz a memória gépbe, sok sikert! ;)

 

Üdv.:McKane

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
somewho: Neked már bizonyára nincsen szükséged a segítségre ezzel a problémával kapcsolatban, de ha a biosban a bootolás sorrendje úgy van beállítva, hogy a CD-t DVD-t olvassa először, és mégsem reagál a gép rá, akkor felmerül az emberben a gyanú, hogy esetleg rosszul kiírt telepítővel van dolgunk, és hiányzik a boot rész a teleptő lemezről.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...