Jump to content
PirateClub.hu

Hány kb/s minőségtől tudod élvezni az mp3 hangzását (zenében)?


manusz.
 Share


Recommended Posts

Nocsak, meglepve olvasom, h. sokan igényt tartanának FLAC- re is! Mostantól, ha zenéket linkelek mindenképp szem előtt tartom ezt, hiszen eddig azt hittem igény sincs rá :huh::happy:

 

Én minimum 192 Kbps -től hallgatok bármit, az alatt nem igazán... max még egy 160 -as VBR belefér, de az alatt semmiképp. A legjobban kedvelt zenéket viszont csak és kizárólag 320 kbps minőségben tárolom :) (ha tehetem, magyar zenében ez ugye néha problémás, külföldiben viszont egy rutinos keresőnek zökkenőmentes)

 

A Walkman mobilom a 128 kbps, vagy még esetenként (gyengébb kódolás) a 160-192 kbps zenénél is felsír szabályosan :)

Link to comment
Share on other sites

Én idáig úgy gondoltam, hogy 128kbps sem rosszabb, mint az ennél magasabb minőségek. Tényleg jobban szól a 320 mint a 128. Én azért töltök le mp3-at, hogy meg tudjam hallgatni, és el tudjam dönteni, hogy milyen az a lemez, és ami jó, azt próbálom megvenni CD-n. Én arra szavazok, hogy CD-ről kell hallgatni a zenét. Szerintem az már mindegy, hogy eredeti vagy írt CD.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Attól függ mien cuccon halgatod.

Ha nem csúcs hifi akkor 128-tól felfelé,

ha jó szerkezet akkor 320-nál alább nem szabad adni.

A legjobb a flac lenne de annyi helyet foglal, hogy akkor már inkább

normál audio cd.

Link to comment
Share on other sites

Én inkább a veszteségmentes formátumokat preferálom. Nekem megéri azt a sok helyet fenntartani. Mp3 formátumban szinte csak magyar zenéim vannak.

Link to comment
Share on other sites

Hát változó! :)

 

Pl. régi verziójú Lame codec-el tömörített mp3, (Lame 3.92), ott minimum 192 kbps. Ennél alacsonyabb bitrátánál elég "dobozhangja" van a zenének. De van nekem olyan zeném is, ami szintén Lame 3.92-vel lett leszedve, és 320 kbps, mégis elég torz az egész, holott eredeti CD-ről lett másolva.

Rájöttem időközben, hogy ez codec, és progifüggő.

De pl. már a Lame 3.97-nél, Lame 3.98-nál 128 kbps-ben is egész jó minőséget lehet elérni, ha Joint Stereo-ra állítom.

 

Visszatérve a szavazás témájához, nekem 192 kbps amit már meghallgatok.

Telefonra viszont mindig 128 kbps, Joint Stereo-ra konvertálom át a számokat (Lame 3.98 Codec + Easy CD-DA Extractor 12-t használok), mert 512 MB memóriakarira nem sok zene férne 320-ba, meg 256-ba, mert a legtöbb zeném ilyen minőségű., meg ott a fülhallgaton nem is veszem észre, hogy rosszul szólna, de itthon a Genius Home Theater-en azért már igencsak észrevehető lenne! :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...