Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok!

Szerintetek erre a gépre érdemes felrakni etz az OP rendszert? Elég neki ez a teljesítmény?

Gép:

-Abit BD7II-RAID alaplap

-1,7Ghz Celeron proci

-1GB Ram

-nVidia 6600 256 MB

-80Gb Maxtor IDE winchester

-USB egér

-PS/2 bill

 

Éppenséggel már letöltöttem, ki is írtam IMG Burn-nel.... de mikor berakom és elkezdeném bootoltatni, betölt 4-5 dolgot és bumm... gép restart. Látom mások küzködnek ilyen gondokkal. A vinyó most 2 pertícióra van osztva. Amire telepíteném az OSX-et az 15 GB-os... A másik NTFS-en van és vannak rajta adatok... Ez szerintetek gond? Próbáljam meg ugy hogy Csont üres a vinyó?

 

A válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv.: DonBibi

 

 

 

Ezen a gépen kár probálkozni vele, azon kivül a maxtor IDE vinyóra nem is lehet felrakni.

 

Sziasztok! Én feltettem egy külön vinyóra,fel is ment szép simán a telepítés, az újraindulás után ott az alma logo,alatta forog a szürke kis "napsugár",de tovább semmi :-( Hallott már valaki ilyesmit? Előre is köszi a tippeket...

 

 

Hi

majd nem ugyan az a problémánk csak nekem az apple logó be se jön!!!!

 

 

 

FAT32-re volt formázva? MAjd utána MA OX EXTENDED (jornaled)-re?

 

Rendes kernelt választottál ki?

 

Nincs rajta bootlader

 

Én most írom 2,4xeresen(nekem ez a minima) és vettem egy RW-t, mert kezdett nagyon drága lenni:D

 

RW-t felejsd el.

 

Hi!!!

 

Én fel tettem egy szűz vinyóra rengessen fel is telepítette csak amikor a végére és újra indul akkor utána nem jön be a Mac intrója és azt írja ki hogy valami EBOOT Error!!!!

 

mi lehet a baj????

 

 

Nincs rajta bootlader.

 

Ebbol a MAC OS X Zephyroth AMD fajta valtozatbol melyik a legjobb?

 

 

Egyik sem. A kalyway 10.5.2 V8 a legjobb "hack" . Főleg AMD gépre.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Én feltettem egy külön vinyóra,fel is ment szép simán a telepítés, az újraindulás után ott az alma logo,alatta forog a szürke kis "napsugár",de tovább semmi :-( Hallott már valaki ilyesmit? Előre is köszi a tippeket...

 

FAT32-re volt formázva? MAjd utána MA OX EXTENDED (jornaled)-re?

 

Rendes kernelt választottál ki?

 

Nincs rajta bootlader

 

Köszi mflex! Biztosan belaudtam vhol, mert nem választottam semmilyen kernelt. A formázással (mac majd Mac OS extended Journal) meg úgy úgy gondoltam, ha települ szép lazán, akkor nem lehet gond. Megyek még 1 kört a fórumban, hátha meglelem, hol hibáztam...icon8.gif

Link to comment
Share on other sites

Srácok, jó hír! :)

 

"Drága barátaink úgy néz ki megint nagyot alkotnak.

 

Egy USB-s eszközt, amit elvileg bármilyen szabványos PC-hez csatlakoztatva képesek leszünk a gyári telepítőlemezről rendszert telepíteni, illetve azt úgy használni mintha az egy eredeti APPLE gép lenne.

 

igéretek szerint mindenféle patch és mahinálás nélkül

 

 

 

kiváncsian várjuk a fejleményeket

http://www.efi-x.com/

 

Forrás:

http://www.osx86.hu/

 

Ha ez megjelenik lehet,hogy pénzkidobás lenne , mert akár egy tovább fejlesztett bootloader is képes lenne futtatni eredeti Apple telepítő CD-t.

 

De ki tudja mit hoz a jövő? :) Szerintetek lesz Snow Leopard OSX86? :D

 

UI. Ez az eszköz csak Intel processzoros gépeket fog támogatni sajna. :(

Módosította novistar
Közvetlen link miatt szerkesztve!!!
Link to comment
Share on other sites

Akkor képekben is illusztrálnám és talán így könnyebben áttekinthető lesz mindenkinek.

 

1. Behelyezd a a telepítő dvd-t, de már csak akkor mielőtt a telepítendő vinyót megformáztad (pl partition mangare) FAT32-re!

Te választod ki, hogy a almás képernyőt vagy a diagnosztikát akrod látni,miközben a dvd töltődik. A BIOS-ba állítsuk be, hogy az olvasóról induljon a BOOT.

 

DSCF0771.JPG

 

2. Természetesen tovább lépünk az Angol nyelven...

 

DSCF0772.JPG

 

3.Ezt itt egy fontos rész,mielőtt tovább mennénk felsorolja a kerneleket,patcheket etc...

 

DSCF0773.JPG

 

4.Igaz ezen a képen már látszik 2 vinyó, mert ezekre már lehetne telepíteni (már rajta vannak az os x-ek), de normális esetben még semmi nem látszik, ezért lépjünk a DISK UTILITY-be

 

DSCF0774.JPG

 

5. Bal oldal megfog jelenni a FAT32-es partició és a telepítő dvd, válaszuk ki a particiót és lépjünk tovább az ERASE opcióra, majd MAC OS X- EXTENDED (journaled) opciót kiválasztva formázzuk készre a HD-t. Nyomjuk meg az ERASE gombot. Ebben az esetben Mackintos HD van elnevezve.

 

DSCF0775.JPG

 

6. Ezen a képen megjelenik a Mackintosh HD-nak elnevezett HD, kattintsunk rá.

 

DSCF0776.JPG

 

7.Istal előtt lépjünk be a CUSTOMIZE menübe, ahol válasszuk ki a nekünk fontos dolgokat. Ezen a képen egy 7600gs 256MB kártyának az pciója van éppen kiválasztva. (egyértelmű)

 

DSCF0777.JPG

 

8.AMD-és gépekre az egyik patch-et jelöljük ki! Fontos!

 

DSCF0778.JPG

 

9. Ezen a képen jól látszik, hogy egy VIA chipset-es alaplapnak kell kiválasztani ezt az opciót.(persze mindenki azt jelöli be, amilyen kell neki)

 

DSCF0779.JPG

 

10.Indítsuk el az Install-t, majd hamarosan megjelenik az ellenőrző, a SKIP gombbal lépjünk ki.

 

DSCF0780.JPG

 

11.A telepítés kb 20-30 perc...

 

DSCF0781.JPG

 

12.Ha kész a telepítés , mást ugysem lehet csinálni mint RESTART.

 

DSCF0782.JPG

 

13.Amikor újra indul a gép, természetesen nem nyomunk le semilyen gombot, hanem hagyjuk, hogy a DVD segítségével betöltödjön az üdvözlő képernyő, majd kitöltjük az adatokat (mint a windows-ban számítógépnév etc...)

 

DSCF0783.JPG

 

Ha kész vagyunk az alábbi kép fogad...

 

DSCF0784.JPG

 

Majd betöltődik az OS X.,de ekkor még nincs bootlader, az első hsz-ben lévő linkről kapjuk le és telepítsük fel a HD-re (kb 5 sec)., Majd RESTART és már minden ok.

 

20080813131958DSCF0785.JPG

 

Az utolsó képeken pedig egy realtek ALC888- as hankártyához lehet látni a telepítést. ezután is RESTART és már van hangunk is.

 

DSCF0786.JPG

 

DSCF0787.JPG

 

Nagyjából ennyi lenne :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Srácok, jó hír! :)

 

Ezért senki nem fog fizetni, ráadásul az update-t sem oldja meg.

 

Felesleges ,mert a HACKINTOSH agytrösztök egyre jobb OS-x ket dobnak mindenki elé a jövőben.

 

Persze ettől én még maradok a gyárimnál, mert nem olcsó mulatság volt :)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudná valaki a Data.hu ra feltölteni ezt a telepítőt? Megőszülök mire lejön a Rapidról. Torrentről gyorsan lejött az egyik verzió de szerintem hibás, mert egy gépen sem hajlandó elindulni. Kipróbáltam AMD Sempron Procival, Intel Pentium 4-el, Intel Celeronnal, Core 2-vel ATA és SATA vinyókkal SATA DVD-vel, de mindegyiknél ujraindul vagy mefagy a Darwin még az elején. Azt még kipróbálnám hogy ez a telepítő mit csinál. Ha ez sem megy akkor ennyi volt az OS x-ből.

Link to comment
Share on other sites

Nekem meg tudnátok adni egy Kompatibilítási listát ehez a változathoz?

 

Mégis milyen listára gondoltál?

 

Megtudnátok mondani hogy miért nem látja a winyómat?

 

 

Bővebben is kifejtenéd ezt? Mindent úgy csináltál, ahogy le van írva? Primary, Fat32 etc....

Link to comment
Share on other sites

olyanra,mint pl az osx86 oldalán is van,de ott csak a 10.5.0-hoz.

 

Hát ilyen listáról nem tudok , illetve még nem láttam, de lehet létezik.

 

 

Mflex igen, mindent úgy csináltam FAT 32, primary, de mégse látja, a Desktopon látja az ntfs particiókat is, de a laptopon abszolút semmit se lát :S

 

 

Ezt most nem értem, ha egyszer leformáztad ,akkor annak ott is kell lenni-e, valamit nem jól csináltál szvsz

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

egy dualboot módszert szeretnék kipróbálni,de elösször megkérdezem szerintetek működni fog?

 

Szóval van egy üres vinyó.

Azon a vinyón csinálunk egy FAT32 partíciót,melyre felrakjuk a MAC OS X-et.(Modnjuk ez lessz a C meghajtó)

Miután felraktuk a Mac-et.

Utánna felrakjuk az xp-t.Az xp telepítőjén belűl csiálunk egy partíciót (mondjuk D meghajtó) magának az xp-nek.Miután az xp is feltelepült,utánna mi fog be bootolni?

 

Mert ha az xp akkor jó lenne,mert van egy Chain0 dualboot módszer.

Az első megoldáshoz képest jóval egyszerűbben is megoldhatjuk a dualbootot!

Ez az egyik legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás!

 

Az OSX telepítőDVD-n levő chain0 file-t másoljuk be a Windows root(c:/) partíciójára, majd a boot.ini végére szúrjuk be a következő sort:

D:\Chain0="Mac OS X86"

 

és akkor meg már volna boot menü,és menne mind a 2 os?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...