Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rikiboy: Az Nforce 6-os chipsettel van baja, nem az asrockal. Talán az 1.4-es iDeneb jó lesz.

 

Mflex: Nem semmi az a VGA tényleg. :o Na és az a hangkártya? Te csak 2.0-ban használod a hangot, vagy 5.1-ben?

 

Amúgy tiszta mákom van, barátnőmnek feltettem az 1.4-es iDeneb-et, ami az én gépemen meg se akart nyikkanni, egyből felmászott csont nélkül. Egy a kis probléma, hogy az egere USB-s, a billentyűzete PS/2-es. És hát telepítőben van billentyűzet, a rendszerben meg csak az egér üzemel :S Pedig feltettem a PS/2 keyboard fixet is, akkor is ugyanez -.- Valakinek valami ötlet?

 

Link to comment
Share on other sites

Mflex! Énis irigykedve néztem a gépedet, áruld már el, összesen mennyi pénzedbe volt eddig?? Kíváncsi lennék meddig kéne gyűjtögetnem... Jahm és hogy mivel tudod kihasználni ezt a hihetetlen teljesítményt?.

 

Z

 

kb 3m, ha jól számoltam...

 

Az asrock alaplapokon működik talán az egyik legjobban a hackintosh, legalábbis én ezt tapasztaltam, nincs azokkal semmi gond, csak jó drivereket kell bejelölni.

 

pl: VIA, JMICRON...etc

 

Mflex: Nem semmi az a VGA tényleg. Na és az a hangkártya? Te csak 2.0-ban használod a hangot, vagy 5.1-ben?

 

5.1 bose hangrendszer van a gép mellett, de a harman kardon rendszeren 7.1-ben.

 

a billetyűzetet kell cserélni USB-re szerintem

Link to comment
Share on other sites

Hello mfelx!

 

Tudnál segiteni akkor hogy mit jelöljünk be ennél a gépnél:

AS Rock AliveNF6G-VSTA

AMD Athlon X2 4000+ (Támogatja az SSE;SSE2;SSE3)

4GB 1066Mhzes DDR2-es RAM (2GB+2*1GB)

ATI Radeon Hd 3650 (512 mb)

SATA2 HDD (500GB)

 

 

Köszi a segitséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Közbe sikerült megoldanom kösz!:)

 

Mfelx egy gyors kérdés, van olyan program vagy bármi amivel csak egy kicsit is ki tudod használnia géped teljesitményét? Mert ammenyire az Appple gépeket ismerem a proci max 2%-on fut és a Ramok 90% nincs használva bűrmit inditazs el :D Tehát ki lehet használni valahogyan??

Link to comment
Share on other sites

Hááát, pontosan úgy értettem, hogy vettem egy külső USB hangkártyát, ami 5.1-es. És rá van írva a dobozára, hogy Mac kompatibilis. Na mondom, ez jó lesz. Igen ám, megy is, rákötöttem az 5.1-et, és van az a program Audio/Midi setup. Ott beállítottam, hogy 6ch legyen, egyesével leteszteltem, és mindegyik hangszóró szólt. Aztán betettem egy zenét, és csak a front left, meg a front right szólt. Még a subwoofer sem. És hogy erre esetleg van-e valami megoldás, vagy ez kizárt?

Link to comment
Share on other sites

Na, akinek nem ment eddig az OS X, az se csüggedjen, mert van egy jó hírem :D Az eddig is zseniális XxX még tovább lett fejlesztve, és kiadtak egy új ISO-t. Javaslom mindenkinek, hogy töltse le bátran :D Vagyis inkább azoknak, akiknek eddig nem ment

 

XxX_x86_10.5.6_Install_Disc_Universal_Final.v2

Link to comment
Share on other sites

Hali mindenki!

Olyan kérdésem lenne h melyik fajta hackintost ajánljátok az én konfigomra?

Konfig:

 

-Alaplap: Intel Eva Cove DG35EC

-Memória: 2GB Kingston DDR2 800Mhz

-Proci: Intel Core 2 Duo E7300 2,66Ghz

-VGA: nVidia 9500GT DDR2 512 Mb

-Winyó: Western Digital 250GB SATA-II (WD2500AAKS-00VSA0)

-Hang: Intel 82801HB ICH8 - High Definition Audio Controller

-Hálózati: Intel 82566DC Gigabit Network Connection

 

És még annyit, hogy aki tud nekem ajánlani verziót, az tudna adni letöltési linket is? PM-ben, torrent lenne a legjobb!

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv: DonBibi

Link to comment
Share on other sites

Igen, válaszoltam is! Amint lejön, mert lassacskán vánszorog csak, elmondom h megy e!

 

Régebben fölraktam én a Kalyway 10.5.2-t meg próbálkoztam az Ideneb 10.5.5-tel is, de mindkettő kernel panic-kal megállt az apple logonál. Próbáltam sokféle kernellel de mindhiába. Ettől remlélek valami csodát! :)

Link to comment
Share on other sites

Hát ez nem jött össze.... Még próbálkozok. Az XXX x86 10.5.6-os verzió megáll bootoláskor. Feltelepülni felmegy, semmi hibát nem ír ki csak mikor indul a rendszer akkor megáll. Már nemtudom mit írt ki -v módban! :) Közben leszedtem az IAtkos 5i verziót. Nah ez felmegy be is indul, csak nincs net meg a monitor felbontás 1024x768. Nem ártana az 1680x1050! :D Tudtok megoldást? Meg persze a netre is....

Link to comment
Share on other sites

felraktam a XXX x86 10.5.6, elindul, de a hálózati kártyát egyáltaltalán nem ismeri fel, így nincs net, és a hang csak a bal hangszoróbol jön. Minden más oké, egyenlöre. Tudnátok segiteni?

Konfig:

asrock p4vm890

p4 2.4 Ghz

512 ddr

nvidia 7300gt

250Gb ata merevlemez

ata dvd iró

Link to comment
Share on other sites

Régóta szemezgetek már a hackintosh oprendszerekkel és gondoltam leszedek majd felrakok egyet kérdés melyiket.

A config az egy: (notebook)

Intel Core 2 Duo Mobile T5750

3GB DDR2 ram

Seagate 250gb Sata2 winchester

Ati Mobility Radeon 3470 256mb ram

Wifi,bluetooth...

 

 

Erre mit érdemes felrakni ?

Link to comment
Share on other sites

DonBibi: fogalmam nincs, hogy milyen hálókártya lehet ráintegrálva az alaplapodra. Ha realtek, vagy nvidia, annak a driverét kell feltenni hozzá. Videokártya driver telepítéshez ez kell:

http://www.insanelymac.com/forum/lofiversion/index.php/t133989.html

 

kulcsar1: Milyen háló meg hangkártya van ott? Hálókártyához sztem realtek drivert kell feltenned, hangra meg passz :S Én is külső USB-s hangcuccal oldottam meg.

 

Gabi89: Hát sztem ezt:

XxX_x86_10.5.6_Install_Disc_Universal_Final.v2

- írd be googleba, és szedd le torrentel

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na már száguld lefelé 1-1,5óra alatt lent is van.

Holnap (ma) ha hazajövök meg is próbálom feltenni :D

Lesz még majd pár kérdésem ez szinte biztos.

Így elsőnek annyi ,hogy ez megfér egy Linux (Mandriva van fent ) mellett szóval tudja majd bootolni azt is.

Sok fontos adat nincs a laptopon szóval ha véletlen meghalna a telepítés vagy eltolnék valamit (nem jellemző ,de hát kitudja) akkor semmilyen adatom nem veszik oda mert mind meg van az asztali gépen azt a pár dokumentumot ami meg nincs az kimentem előtte.

------

Na a telepítésíg eljutottam ,de nem látja a Sata winchestert biosban is állítgattam de akkor sem volt jó. :(

Amúgy odáig minden rendben megy.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Miután a XxX_x86_10.5.6_Install_Disc_Universal_Final.v2 verzió nem akart felmenni

minden trükkőzésem ellenére sem leszedtem ezt iPC_OSx86_10_5_6_Universal_PPF5_Final és ígéretesnek indult a dolog.Winchestert látta megformáztam customize -ból kiválasztottam ami kell (tuti itt toltam el :-\ redface1x ) majd fel is települt szépen viszont újraindulásnál kis töltés után ez a kép fogad:

20090331103339DSC00682.JPG

 

Látszólag tölt tovább de 5perc után se történik semmi. Szóval várom az ötleteket.

 

A config továbbra is egy:

Intel Core 2 Duo Mobile T5750

3GB DDR2 ram

Seagate 250gb Sata2 winchester

Ati Mobility Radeon 3470 256mb ram

Wifi,bluetooth...

(notebook)

Link to comment
Share on other sites

Gabi, ha a telepítője bebootol, akkor tuti működni fog az, csak kell majd egy kicsit trükközni vele. Milyen chipsete van annak a notinak? sejtem, hogy intel. Próbáld kiválasztani az ICH10, vagy ICHx ATA drivert, vagy a Jmicront. Tuti az a gond, amúgy megnézheted -v vel is bootolásnál, sztem ezt írja ki pár percen belül - "Still waiting for root device" - azaz vinyóval van baja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...