Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na Hello!

 

Az a helyzet miután leirtam hogy hogyan jártunk a MAC OS X 10.5.2-vel.Mondtátoka választ hogy iPC.NA hát az most folyamatban van... mondjuk igy. :rolleyes: Aztán Én kis naiv gondoltam akkor már előkészitema terepet és Format c: ! Na igen de a gép a MAC-es vinyót meg a Win-es vinyót nem ismerte fel egyszerre!(Miért is ismerné :lol: ) Ezért gondoltam Win CD-vel formázom betettem a CD-t ugy hogy azt a winyót amin már Win volt kihuztam és csak az maradt amina MAC volt. Szépen elindul nyomom neki formázd... megcsinálta.Aztán mielőtt még elért volna a telepitő fájlokat másol menü ponthoz kinyomtama gépet mert nem akartam rá Win-t tenni!Igen ám de ezzel megszakitottam a kis folyamatait borult a rendszer...(Windóóóz... :lol: ) Na aztán megint kezdtem előröl és most már megengedtem hogy a telepitő fájlokat másol cuccot megcsinálja de miután megcsinálta kinyomtam!(alapbol ujraindult volna)Aztán mivel ki volt huzva a Win-es vinyóm igy ezt is C:-re particionálta... Na sebaj de miután ugy kinyomtam visszakötöttem a másik vinyóm gondolva hogy most erröl BOOT-ol! Hát az Istennek se akart arrol BOOT-olni... :lol: Na modnom kezdem elöröl elkezdem eljutottam odáig hogy formázza na nyomom neki formázd!Erre kiirja hogy nem lehet formázni mert sérült vagy valami jó mondom bekaphatod... Kinyomtama gépet előszeretettel megrugdostam :D :D aztán bekapcsoltam!Láss csodát a Win-es vinyórol BOOT-olt be.ezzel nem is lenne probléma.Mert utánna bekapcsolt szépen felismerte mint formázatlan vinyót megformáztam aztán leformáztam FAT32 re.És gondoltam kész vagyok.De... Kiveszem a Win CD-t, elteszem,kikapcsoloma gépet.Másnap kapcsolnám be és kiirja hogy tegyem be a BOOT lemezt mert kell neki.Mondom mi a f... ??:D és most a következő helyzet áll fenn ha benn a BOOT lemez farankón be BOOT-ol és tökéletesen megy a rendszer és miutána BIOS-os részén tul van nem kell a lemez.De ha Nincs bennt akkor kéri.

 

Mit tudok csinálni most hogy ne kérje a BOOTnál a lemezt?? köszia segitséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Tiszteletem a szakértő zsűritagoknak!

 

 

 

"Ha létezne senki nem küzdene a driverekkel hanem mindenki megírná magadnak... Tegyél fel iPC-t:)

 

 

Ha ez nekem szólt, akkor gondoljak arra, hogy az iPC felrakása garantált Intel platformot igényel?

 

 

Köszönettel: kadettb

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

kadettb:

 

Drivereket lehet hozzá szerezni természetesen, de kicsit macerás. Nem kell megijedni, ha nem megy minden egyből, én is vagy 60x raktam fel, miután most normálisan megy.

 

http://insanelymac.com
http://forum.osx86.hu

 

Rikiboy:

 

Te most OSX-et, vagy winfost akarsz feltenni, vagy mind a kettőt? Dualboothoz nem nagyon értek. Ha OSX-et, akkor annak a disk utility-jét használva, formázd le Mac OS X Extended (Journaled)-re. Ha winfost akarsz, akkor meg nyilván annak a formázójával NTFS-re...

Link to comment
Share on other sites

Tiszteletem a szakértő zsűritagoknak!

 

 

 

"Ha létezne senki nem küzdene a driverekkel hanem mindenki megírná magadnak... Tegyél fel iPC-t:)

 

 

Ha ez nekem szólt, akkor gondoljak arra, hogy az iPC felrakása garantált Intel platformot igényel?

 

 

Köszönettel: kadettb

 

 

 

Kedves Barátom! Az iPC-ben mindenhez van driver szinte az ég világon:D De a legyegyszerűbb ha mindent leírsz nekem PÜ-ben, hogy pontosan milyen géped van(a hangkártya neve is pontosan kell, tehát ha HDAudio akkor kell, hogy ALC hányas szám etc...) Én meg elküldöm neked a számodra jó telepítő linkjét...

Link to comment
Share on other sites

Hát igen csak a winfos fut el a gépemen :D Az az igazság hogy a nevezük igy: 120GB vinyómon lenne a Winfos! és a 80GB vinyómon meg a MAC. és a most a Winfos csak Cd röl BOOT-ol és idegesit :D:D csak erre szeretem volna megoldást hogy a WINfos ne CD röl BOOT olgasson nekem!:)

Link to comment
Share on other sites

ricsi haggyál már a hülyeségeiddel :D...Nekem az lenne a kérdésem h miként tudom azt megcsinálni h ugyebár 1ik vinyon XP a másik meg MAC, és hogy inditáskor ki lehessen választani azt az oprendszert ameiket akarom hazsnálni.

előre is kössz!

 

Acronis Disk Director Suite...

 

osx86 telepítési leírásában ottvan...

 

Sok Sikert...

 

 

Hát ez hihetetlenül nagylelkü ajánlat! :D De nem véletlenül tettem fel a kérdésem! Estlegesen a 110GB adatom elvesztését nem szeretném hogy ebkövetkezzen!De ha nincs más megoldás természetesen az lesz.Csak gondoltam Humanosabban is meg lehet oldani.

 

 

hmm... Nincs 5letem... Hacsak nem kérsz meg vkit, hogy ugorjon át egy vinyóval amíg gyorsban felteszed a winfost...

 

nekem 1x 679GB cuccom szállt el:D Leejtettem egy külső vinyómat:D

Link to comment
Share on other sites

Hallo mindenki!

 

A probléműm a következő: Az iMAC és a xxxFinal-t és a jó hir hogy elindul a telepités! Na mármost ha az iMAC et szeretném telepiteni bejön szépen a fehér hátéren szürke alma és onnatol kezdve sekép se hang a dvd-t se olvassa és a proci se dolgozik. Na viszont ha a final xxx et akkor elindul és a BIOSban van egy pont ahol megakad és onnatol kezdve ugyanaz a szitu se a proci se a dvd. mi lehet a probléma?

post-1223025-1235924980_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

hello

 

Az lenne a problémám h feltettem az iPC-t amin 20percig tölt az alma jel ..de semmi..

utána betettem az XxX 10.5.6 és feltelepiti tök gyorsan...de a rendszer mindig ujraindul :S

 

milehet a probléma??

 

konfigom: Gigabyte Ga MA770 DS3

AMD A64 X2 6400+

Geil ultra DDR2 2gb ram

Gigabyte 9800GT 512

Link to comment
Share on other sites

Az egér problémára meg: vegyél USB-s egeret.

Rikiboy: esetleg a Tiger felmegy rá, de még az se biztos... Amit még megpróbálhatsz, kipróbálni egy olyan kernelt, amibe oda van írva, hogy SSE2

 

 

Na ma halt szét először a Macem:D Most raktam újra... Feltettem az iDeneb tíz.5.5-ös verzsönjét mert az látja mind a két procimagomat és a touchpadomat is:D

Link to comment
Share on other sites

Na én meg most cseréltem tápot, nem is értem, hogy amikor belerakattam, ezt az "atomerőmű" videókártyát, miért nem cseréltem mindjárt tápot... Maga táp többe került mint egy "erő" PC, azért elmehetnek a picsba már ezek is.

 

my machine:

 

MacPro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Karis, akkor tedd fel az USB fixet :D Tuti az a gáz.

 

Mflex, mit meg nem adnék azért a szürkeségért ott baloldalt :D A monitorod is jó. Egyedül a bill meg az egér nem jött be, én maradtam volna a helyedben az Apple perifériáknál. Ennyire jó VGA az a Geforce Quadro? Sajna nem ismerem.

 

Zengine, akkor remélhetőleg ezzel má nem lesz gáz. Én még nem találkoztam vele hibával, még 1x sem fagyott le. Egyedül a google earth töltött kicsit sokat, amikor tokyoban nézegettem a 3D épületeket xD Bár az felróható a lassú netnek, meg az 1 GB ramnak is.

Link to comment
Share on other sites

Hali Slig! :)

 

Az apple bill és egér nekem sosem jött be, ezért maradok a minőségi Logitech-nél, főleg az egér egy rakás kaki.

 

Az nvidia quadro fx 5800 egy high end videokártya, meg a RME HDSPe AIO hangkártya sem éppen egy alaplapi szemét.

 

Bővebben:

 

isascjkaxejucygqx86c.png

 

 

A videokártyát az NVIDIA profi felhasználóknak szánja, elsősorban olyan területekre, ahol a feldolgozandó adatok mennyisége exponenciálisan nő, s ezért valóban kihasználható a 4 Gbájt memória ? csak összehasonlításképpen, az NVIDIA otthoni megoldásai között még a dupla GPU-s kártyák is csak 2 Gbájt memóriával gazdálkodhatnak. A kártya az NVIDIA szerint ideális minden olyan környezetbe, ahol nagymennyiségű adatokból kell valós időben, vagy az időtényező alapján háromdimenziós (vagy akár négydimenziós) képet alkotni ? ez elsősorban orvosi területek, olaj- és gázkutatási projektek támogatását jelenti.

 

A kártya számítási kapacitása hatalmas: az FX 5800 másodpercenként akár 300 millió háromszög helyzetét képes kiszámolni, memóriája másodpercenként 102 Gbájt adatot tud feldolgozni, a GPU pedig párhuzamosan akár 240 utasításszálat is kezel. A kártya támogatja a 10 bites színképzést, és mind az Open GL, mind a DirectX 10 alkalmazásokkal kompatibilis.

 

Az FX 5800 már megvásárolható, ajánlott végfelhasználói ára 3500 dollár.

 

Ismerős által, baráti áron, nekem "csak" 3000 USD volt, egyébként itthon 900k alatt nem lehet rendelni sehol :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hali Slig! :)

 

Az apple bill és egér nekem sosem jött be, ezért maradok a minőségi Logitech-nél, főleg az egér egy rakás kaki.

 

 

Mflex! Énis irigykedve néztem a gépedet, áruld már el, összesen mennyi pénzedbe volt eddig?? Kíváncsi lennék meddig kéne gyűjtögetnem... Jahm és hogy mivel tudod kihasználni ezt a hihetetlen teljesítményt?.

 

Z

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Elég sürgős segitség kellene! haverom gépére telepitjük a MAC-et és kiirja hogy: still waiting for root device.

és onnantol kezdve semmi csak tölt kiirja még 4-5 ször de nem halad sehova

mit csináljak??

 

Haver konfigja:

AS Rock AliveNF6G-VSTA

AMD Athlon X2 4000+ (Támogatja az SSE;SSE2;SSE3)

4GB 1066Mhzes DDR2-es RAM (2GB+2*1GB)

ATI Radeon Hd 3650 (512 mb)

SATA2 HDD (500GB)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Elég sürgős segitség kellene! haverom gépére telepitjük a MAC-et és kiirja hogy: still waiting for root device.

és onnantol kezdve semmi csak tölt kiirja még 4-5 ször de nem halad sehova

mit csináljak??

 

Haver konfigja:

AS Rock AliveNF6G-VSTA

AMD Athlon X2 4000+ (Támogatja az SSE;SSE2;SSE3)

4GB 1066Mhzes DDR2-es RAM (2GB+2*1GB)

ATI Radeon Hd 3650 (512 mb)

SATA2 HDD (500GB)

 

 

AsRock alaplappal felejtős sztem... De azért próbáljátok meg egy mostani release-el... mondjuk egy iDeneb V1.4-el, vagy egy XxX OSX-el... Ezek kezelik már az nforceot:D

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...