Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ez a kernel panic..

 

-v-vel bootolj és csinálj róla képet, milyen konfig, melyik telepítő?

 

Config :

Alaplap : Asus P5PL2 Socket i945

Proci : Intel Pentium P4 531 3.0 Ghz

HDD : Maxtor 160 GB ATA300 STA2

Ram : 2 Gb

VGA : MSI NX7600GT T2D 256 MB PCI Express

 

És ezt tettem fel : OSX Leopard 10.5.6 XxX

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Ideneb 10.5.5 a legjobb teleptő magánvéleményem szerint.. már a 10.5.6 sem olyan jó, mert a legújjabb kisérletezgetések vannak benne, amik nem nagyon kiforrottak még, vagy állandóan patchelgetni kell..

Szóval a 10.5.6-os hackintosok még nem olyan jók.

 

A komoly telepítők mely 100% működnek azok az Iatkos és a Kalyway, de ezekből nincsen 10.5.6, szerintem nem is lesz, csak rendszerfrissítéssel lehet 10.5.6-ra feltornázni ezeket, az meg elég körülményes, mert könnyen hazavágja a "hack" rendszert a sima biztonsági frissítés...

 

AMD és INTEL gépeken szoktuk kipróbálni mindig az új telepítőket és a 10.5.6 egyik gépen sem ment tökéletesen, csak akkor ha a 10.5.5-ből visszamásoltunk több kext-et is etc...

Link to comment
Share on other sites

Hello mflex, a segítségedet szeretném kérni.

 

A helyzet az h haverom átjött h megcsináljuk neki a MAC OS X Leopard 10.5.2.-t. Van neki egy 80GB Maxtor PATA133-as vinyoja( amit az én gépemre kötöttünk) és amikor elkezdte telepiteni a MAC-et akkor kiirt egy hibát amit a mellékelt képen is láthatsz. A másik hiba h a Billentyűzetet nem is érzékeli (PS2). Azt nem tudom h az baj ha a vinyot látom már amikor kérdezi hogy hova telepitsem a OS-t, mert még a téma elején irták a telepitései sorrendben hogy,:

6.Ekkor megkérdezi, hogy hova instalálja az os-t (nem látni HD-t még)

7.A fenti tálcáról válaszd ki a DISK UTILITY-t

És az utolso kérdésem az lenne h haverom gépén menne-e a MAC?

Alaplap: ABIT KD7A

Proci: AMD A64 2200+ 1800Mhz

Memoria: 2*512mb DDRI 333Mhz

Videokari: Ati radeon xy 128MB

 

Előre is köszi!

karis

post-1187421-1235143377_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

szia mflex, leszedem az ideneb verziót és megprobálom vele, de viszont nem tudom mit jelöljek be customize menüben.. :S tudnál segíteni ?

 

Alaplap : Asus P5PL2 Socket i945

Proci : Intel Pentium P4 531 3.0 Ghz

HDD : Maxtor 160 GB ATA300 STA2

Ram : 2 Gb

VGA : MSI NX7600GT T2D 256 MB PCI Express

Link to comment
Share on other sites

Kedves mflex!

 

Megköszönném, ha egyértelmű választ kaphatnék a problémámra.

 

 

Alaplap: ASUS M3A

Processzor: AMD X2 4600+

Videó: Sapphire Radeon HD 3870

Memória: 2x1 GB DDR2-800 MHz Kingston

HDD: 80 GB SATA Maxtor (csak ő egyedül telepítéskor, illetve IDE vezérlőn Samsung DVD író)

 

 

Mit csináltam rosszul ?

 

- Ha Mac OSX86 Leo 4 AMD DVD lemezről kezdek el telepíteni, akkor a "legendás" - still root device - sor után kezdhetném elölről a végtelen ciklust, amely mindig itt akad el.

 

- Ha MAC OSX86 Kalyway AMD INTEL 10.5.2 DVD lemezről kezdek el telepíteni, akkor nagyon lassan kb. 2 óra alatt felmegy a rendszer, újraindítás után azonban az almás képernyőnél megadja magát a rendszer

 

 

Melyik "telepíthető" verziót ajánlanád erre a gépre, mielőtt letöltöm a többieket ? (iDeneb, iAtkos stb....)

 

 

Köszönettel: kadettb

 

Link to comment
Share on other sites

Kedves mflex!

 

Megköszönném, ha egyértelmű választ kaphatnék a problémámra.

 

 

 

Sezrvusz Kedves Kadettb!

 

ACPI fix-et bejelölted? indítsd a rendszert -v parancsal és amikor megfagy az egész nézdd meg mi van a legalsó sorban(a -v a verbose mód azaz szövegesen kiírja azt amit éppen csinál...) És azt ami ott van írd be ide de PONTOSAN azt... És ha ezt megtetted tudok neked segíteni valószínüleg...

 

Üdv: Zengine

 

szia mflex, leszedem az ideneb verziót és megprobálom vele, de viszont nem tudom mit jelöljek be customize menüben.. :S tudnál segíteni ?

 

Alaplap : Asus P5PL2 Socket i945

Proci : Intel Pentium P4 531 3.0 Ghz

HDD : Maxtor 160 GB ATA300 STA2

Ram : 2 Gb

VGA : MSI NX7600GT T2D 256 MB PCI Express

 

 

Kedves Cordy!

 

Ha leszedted az iDenebet akkor ezeket mindenképpen jelöld be:

 

- Kernel: StageXNU 9.4.0

 

- VGA: nVidia 256 Mb... Ha esetleg szétesne a kép, vagy egyáltalán nem is lenne akkor ne használj DVI kábelt a monitorhoz hanem sima mezei RGB-t..) Ha csak 1024x768ban megy maximum a kép akkor írj Slig nevű felhasználónak PM-et Ő tud segíteni!

 

- Chipset: Intel ICHx

 

- Ethernet: PcGenRealtek

 

- Hang: AppleAzaliaAudio

 

- A fixek közül jelöld be az ACPI fix-et és a Cpus=1 fixet, USB fixet szintén... Ha PS/2es billed(vagy PS/2es egered ÉS billed) van akkor jelöld be a PS/2 keyvoard fixet... Ha Csak az egered PS/2es akkor csak az egeret... EGYSZERRE A 2-t SEMMIKÉPP!!!

 

Így elvileg kényelmesen el fog muzsikálni a rendszered! Ha valami nem megy írj! Sok Sikert:

 

Zengine

 

Hello mflex, a segítségedet szeretném kérni.

 

 

Előre is köszi!

karis

 

 

Szia! A haverod gépén menne a Mac... Talán RAM ami necces..

Attól még, hogy Látod a vinyódat csináld meg a Disk utility-s részt is... Formázd le MAC OS Extended(Journaled)-re...

Az nem baj, ha ott nem látja a billentyűzetedet... Mikor telepítesz tedd fel a PS/2 keyboard fix-et... A mouse-t semmiképp...

Ami még baj lehet, ha nem vinyó az az, hogy gyorsan írtad a lemezt.... Menj windowsba, és írd ki 2xesen, de maximum 4esen semmiképpen se gyorsabban..

 

Sok Sikert! Ha valami nem megy írj!

 

zengine

 

Ideneb 10.5.5 a legjobb teleptő magánvéleményem szerint.. már a 10.5.6 sem olyan jó, mert a legújjabb kisérletezgetések vannak benne, amik nem nagyon kiforrottak még, vagy állandóan patchelgetni kell..

 

 

Véleményem szerint az iPC 10.5.6, és az XxX 10.5.6 is nagyon jól össze van rakva... az iDeneb 10.5.5-öt Én is szerettem:)

 

Ajánlanám mindenkinek az XxX Leopard 10.5.6-ot. Nekem az van most fent, minden szép és jó, csak a hang megy USB-s hangcuccról. Illetve megpróbálható az iPC 10.5.6 is. iDeneb nekem sose ment, Kalyway se, iAtkos meg telepítés közben kapott hatalmas hibát.

 

 

szevasz! Ez lenyomja neked a zenéket 5.1ben utánaolvastam... Really Works!!!!

 

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/mac/mp9/default.aspx

 

oks, sry

Módosította zengine
Szerkesztés gomb máskor.
Link to comment
Share on other sites

Tiszteletem a szakértő zsűritagoknak!

 

 

 

Egy hosszú csata eredményét írom le, sajnálatos módon nem sikerült telepíteni az OSX rendszert

 

- Leopard "Leo" 4 AMD:

 

hibaüzenet: "still waiting for root device"

Tehát DVD-ről indulok, eddig nincs mit sehol bejelölni, a telepítő szöveges része ezzel záródik

 

- iATKOS 10.5.4 AMD:

 

Ha DVD-ről indulok, a -v opcióval kezdve a telepítést

hibaüzenet: "still waiting for root device"

 

Ha hagyom a telepítést kibontakozni, megjelenik az almás képernyő, tudok állítani opciókat, el is indul a telepítés,

csak 1 óra múlva is kb 1/10 részénél tart a folyamatjelző és ott a vége, nem is ír ki hátralévő időt.

 

- Leopard 10.5.2 AMD:

 

Eddig ez volt a legbíztatóbb, winchestert leformázva, opciókat belőve, elindult a telepítés, az első kiíráskor jelezte, hogy 6 óra 30 perc van hátra, majd komótosan neki is látott, kb. 3 óra múlva végzett is vele, majd újraindításkor az almás képernyőig jutottam, ott fagyott meg a rendszer.

 

 

Tehát ASUS M3A alaplapom van, AMD 770-es chipset - északi híd RX780, déli híd ATI/AMD SB600.

 

Ezt az alaplapot nem támogatja egyik Leopard sem ?

 

Esetleg tudna valaki technikai tanácsot adni ?

 

 

Köszönettel: kadettb

 

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv! Hát figy, ami still waiting for root device-ot ír ki, azt a lemezt már dobhatod is ki, mert nem fog menni. Azt tudom ajánlani, szedd le az iPC-t, iDeneb 1.4-et, vagy XxX Leo 10.5.6-ot. Letöltőhelyre ajánlom a kalózöblöt, vagy a zöld démont... Már ha érted :D

 

 

5.1... Azért az behalás lenne, ha bilgéc media playere oldaná meg a gondomat :D De kiprószálom

Link to comment
Share on other sites

szia zengine.

köszi szépen h igy összeszedted nekem, de sikerült feltennem a leo XxX 10.5.6-ot viszont vele csak 1 problémám van. amikor felakarok valamit telepiteni. pl macmessenger akkor kernel hiba :S (de megköszönném hogyha ehez a verzióhoz is tudnál egy listát irni nekem hogy miket jelöljek be)

előre is köszi szépen

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Karis haverja vagyok. a helyzet a következő amikor beraktam a telepitő lemezt MAC OS X 10.5.2 szépen bejön minden kiválasztom hogy az AMD-s Keleway-t telepitse aztán elkezdi tölteni és kb 1-2 sec es töltés után ujraindul az egész gép. Na hát gondoltam Én hogy a gépem gyenge és ezért nem megy fel hát átugrottam Karishoz hogy felrakjuk az Ő gépére feldugva a vinyómat mert neki komolyabb gépe van.Elkezdtük telepiteni ügyelve arra hogy a Costumize menü beállitások megfeleljenek nagyjábol az Én gépes báilitásaimnak is gondolok itt AMD proci driver mert mind a 2 őnknek AMD je van és hasonlók.Na szépen fel is ment a MAC vagy 2 óra alatt.Erre elkezd betölteni szépen betölt(hihetetlen lassan) de biztosan betöltött.Remek beállitotuk a dolgokat ugy nagyjábol szépen.Jelzem 6400+ os AMD-n 2gb DDR2 es RAM-on szaggatott.Na sebaj hazahoztam hogy kipróbálom. Szépen bekötöm a gépbe és elinditom BIOS ba kivárom azt az 5 sec et elkezdené betölteni 1-2 sec ismét. és ujraindul...

 

Tehát ez csupán annyit tenne hogy a gépem nem birja?Az az felejtsem el a MAC-et? :(

Link to comment
Share on other sites

szia zengine.

köszi szépen h igy összeszedted nekem, de sikerült feltennem a leo XxX 10.5.6-ot viszont vele csak 1 problémám van. amikor felakarok valamit telepiteni. pl macmessenger akkor kernel hiba :S (de megköszönném hogyha ehez a verzióhoz is tudnál egy listát irni nekem hogy miket jelöljek be)

előre is köszi szépen

 

Seatbelt kext! Megoldja rögtön.

?

 

http://dl.getdropbox.com/u/384839/Drivers/seatbelt%2010.5.5.kext.zip

 

Ha nem tudod feltenni így, akkor reinstall, majd a seatbelt-et jelöld be.

 

Karis (és haverja)!

 

Az újraindulás problémára ez a megoldás: beírod, hogy cpus=1

 

A kalyway lassúságára nem tudok megoldást, mert az a disztró nekem sose ment fel, rühellem is eléggé. Ajánlom inkább az iPC, illetve XxX verziókat, mind a kettő 10.5.6

Eddig ez a kettő volt az, ami stabilan, szépen felment, nekem XxX van fent, és hibátlan, mint már említettem. Ha valami nem megy, szóljatok...

Link to comment
Share on other sites

Seatbelt kext! Megoldja rögtön.

?

 

http://dl.getdropbox.com/u/384839/Drivers/seatbelt%2010.5.5.kext.zip

 

 

 

Valóban a Seatbelt kext kell... Ez a kext fixeli a mountolandó DMG-ket... Nagyon hasznos kis dolog... Ha nem tudod feltenni szólj és elmagyarázom hogy működik a kext helper...:) Emiatt ne rakd újra a rendszert:)(amúgy nekem is fel kellett tennem) Az XxX Leo nagyon jó, csak nekem nem ment fel(az a cucc amúgy inkább AMD-n akar csak menni). Ajánlanám MacMessenger helyett az Adiumot... a Macmessenger semmivel sem tud többet nála... És egyszerre több fiókhoz tud kapcsolódni(Nekem 1 program HÁROM fiókhoz csatlakozik, 2 MSN és egy AIM) Ez a legjobb chatprog...

 

Üdv! Hát figy, ami still waiting for root device-ot ír ki, azt a lemezt már dobhatod is ki, mert nem fog menni. Azt tudom ajánlani, szedd le az iPC-t, iDeneb 1.4-et, vagy XxX Leo 10.5.6-ot. Letöltőhelyre ajánlom a kalózöblöt, vagy a zöld démont... Már ha érted :D

 

 

5.1... Azért az behalás lenne, ha bilgéc media playere oldaná meg a gondomat :D De kiprószálom

 

 

Na megoldotta??:)

 

 

http://zengine.atw.hu/

 

 

érdemes benézni... most lett kész...

 

Ha furcsa karakterek lesznek állítsátok át a nézet/karakterkódolásnál Unicode-ra...

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Karis haverja vagyok!Gondoltam regelek már.

 

Na tehát. Elöször is köszönöm a segitséget!Másodszor irtad hogy: Az Újrainditási problémákat megoldja ha beirom ezt: cpus=1 na igen ki akartam próbálni és lehet Én vagyok a hülye de sohol nem találtam hogy hogy a pi-be lehet egyenlőségjelet irni BIOS-ba.

Esteleg leirja valaki?

 

Köszönöm:)

Link to comment
Share on other sites

nekem még olyan kérdésem lenne hogy az internet kapcsolatot miképpen kell beállitani?...a customize menübe pipálom az internetet és után a MAX OS X -en már lesz netem?...meg még azt h a chameleon bootloadert telepitsem miután felment a MAC OS X ??

Link to comment
Share on other sites

Igen XxX_x86_10.5.6_Install_Disc_Universal_Final - ezt mindenkinek ^^

 

nekem még olyan kérdésem lenne hogy az internet kapcsolatot miképpen kell beállitani?...a customize menübe pipálom az internetet és után a MAX OS X -en már lesz netem?...meg még azt h a chameleon bootloadert telepitsem miután felment a MAC OS X ??

 

Ha a customize menüben jó lan kártyát pipálsz be, akkor igen. Chameleon bootloader nem kell...

Link to comment
Share on other sites

hali, sikerült feltennem az XxX-et erre a laptopra

http://logout.hu/bejegyzes/blue_x/acer_aspire_5315_1_resz_a_bemutatas/hsz_1-50.html

de nemtudom meiket jelöljem be netnél costomize-ban..esetleg valakinek vmi ötlete vagy van hozzá kext?

(anélkül hogy ujratenném a mac-et)

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Óh, az Acer divatlaptop :D A netnél mit takar? LAN, vagy WLAN? WLAN-nak elvileg semmit nem kell... Ha megy, akkor jó, ha nemmegy, akkor Atheros valamit. A LAN-hoz őszintén szólva fogalmam nincs, ilyet, hogy Broadcom még sose hallottam, de nézegesd, hátha van benne driver. Amúgy WLAN = AirPort a macben.

Link to comment
Share on other sites

Tiszteletem a szakértő zsűritagoknak!

 

 

 

Szóval beljebb és kintebb is vagyok. Sikerült feltelepítenem az XXX 10.5.6. Final Disc változatot, ebben van alaplapi ATI-ATA driver az ASUS M3A alaplaphoz, 15 perc alatt felment, és megszólalt, mert hangkártya driver is volt hozzá.

 

 

 

Kérdéseim a következőek:

 

- hogyan kell alaplapi drivert "szerezni", illetve be lehet-e "hegeszteni" tudományosan a rendszerbe ?

- ha nincs megoldás, akkor várni kell egy újabb verzióra ?

- magyarul nem hajlandó kezet fogni az alaplapi hálózati kártyámmal, de a Wi-Fi kártyámmal sem

- és nem beszéltem nyomtatóról, szkenerről

 

 

Létezhet-e olyan fórum, ahol pont az ilyen eseteket boncolgatják ?

 

 

Köszönettel: kadettb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...