Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a proci és az asus alaplap is probléma, vegyél bele olyat ami támogatja az SS3-at, alaplap meg a jmicron vezérlő miatt mond csődöt...

 

köszi szépen! Azt esetleg meg tudod nekem mondani, hol lehet mo-n macet venni?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok tegnap megprobáltam felrakni ezt az os-t. Elakad mindig itt ez jöt folyamatosan Still waiting for root device.

 

Mi lehet itt a baj?

 

Konfig:

 

MSI Alaplap k9n6gm series

Proci:amd athlon 64x2 4800+

2x1gb kingmax memoria ddr2 800mhz

160 sata samsung vinyó

pioneer sata dvd iró

Ati Radeon x1650 vga

 

Ha valaki tudna segiteni az nagyon jó lenne.

Elöre is köszönöm

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hali! Nekem egy ilyen gépem van: Advent T1 "All in one" pc. Intel chipsetes..82685 vagy valami ilyesmi,3.2-es Ht-s proci pga 478-as.Intel extreme G2,64+32Mb,512Ram. Tehát nem egy nagy szám gép.Talán a wi-fire nemtalált csak drivert. Intel Pro/2000 a wi-fi.

 

De a lényeg,tökéletesen megy rajta a 10.5.2 k betűs release:) nemtom a nevét:)

 

Kérés: Valaki adja elő nekem a kukacot. Nemtudom,hol van már összenyomkodtam mindent. A billenytű kiosztás magyar.

 

Kérdés törölve! Megvan a kukac.

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mflex!

 

Nemtom, hogy rendesen megy-e az usb ezért a system profilerből idemásolom a wlankártyára utaló részeket, mellesleg minipciexpress wlanom... Realtek 8187b:

 

Na az info:

USB High-Speed Bus:

 

Host Controller Location: Built In USB

Host Controller Driver: AppleUSBEHCI

PCI Device ID: 0x283a

PCI Revision ID: 0x0003

PCI Vendor ID: 0x8086

Bus Number: 0xfa

 

Composite Device:

 

Product ID: 0x8197

Vendor ID: 0x0bda (Realtek Semiconductor Corp.)

Version: 2.00

Serial Number: 00e04c000001

Speed: Up to 480 Mb/sec

Manufacturer: Manufacturer_Realtek

Location ID: 0xfa200000

Current Available (mA): 500

Current Required (mA): Unknown (Device has not been configured)

 

 

Jó lenne már véletlenül megoldani:)

 

Előre is thx: zengine

Link to comment
Share on other sites

Nos,a Hackintosht eladtam vettem egy igazi Mac-et. Egy MDD 1.25-ös G4-est.Erre rámegy a leo?

Vagy az csak inteles masinériákon megy? A tigrisben hol lehet kikapcsolni azt a remek funkciót,ami mindig figyelmeztet az aktív internet kapcsolatra majd megkérdi,hogy maradok-e kapcsolatban?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hali! Na vééééégre OS X-ből írok, feltettem a gépemre, de van 1 gigantikus, és egy elnézhető baj. A gigantikus az, hogy nem tudok feltenni VGA drivert, mert nem indul el... Tehát ha telepítésnél bejelölöm pl az Nvinject, vagy Nvdarwin drivert, egyszerűen nem lesz képem, csak nagy feketeség. Viszont ha nem teszek fel drivert, van képem, csak ocsmány, és 1024x 768-as felbontás.... A másik, meg hogy nincs hangom, és még csak azt se látja, hogy a PCI slotban lenne akármilyen kártya is...

 

Konfigom:

 

ASUS M2N4-SLI alaplap

AMD Athlon 64 X2 4000+

1GB DDR2 667Mhz RAM

Geforce 8500 GT 256MB (Windows 512-nek látja :/)

Creative Sound Blaster Audigy SE

Link to comment
Share on other sites

voodoo nem jelöltem be ilyet nem is látok,viszont akármelyik patchet próbálom nem jó

már kb 10x felpróbáltam rakni

melyik telepítő ez?

 

Hali! Na vééééégre OS X-ből írok, feltettem a gépemre, de van 1 gigantikus, és egy elnézhető baj. A gigantikus az, hogy nem tudok feltenni VGA drivert, mert nem indul el... Tehát ha telepítésnél bejelölöm pl az Nvinject, vagy Nvdarwin drivert, egyszerűen nem lesz képem, csak nagy feketeség. Viszont ha nem teszek fel drivert, van képem, csak ocsmány, és 1024x 768-as felbontás.... A másik, meg hogy nincs hangom, és még csak azt se látja, hogy a PCI slotban lenne akármilyen kártya is...

 

Konfigom:

 

ASUS M2N4-SLI alaplap

AMD Athlon 64 X2 4000+

1GB DDR2 667Mhz RAM

Geforce 8500 GT 256MB (Windows 512-nek látja :/)

Creative Sound Blaster Audigy SE

melyik telepítő és pontosan miket jelölsz be?

 

Üdv Mflex!

kipróbáltuk mi is, de nagyon lassú:/

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Hű... Most épp az XxX Leopard 10.5.6 van fent, na ezzel legalább a LAN kártyám megy.

 

Ezeket jelöltem be

 

- 9.5.0 Voodoo XNU 1.0 kernel

- AppleNforceATA chipset

- NForceLAN ethernet

 

mást nagyon nem is, próbálgattam még az SMBIOS-ok közül a 667-est, de baromi lassú lett tőle minden, és jobb nem lett semmi... Akármelyik NVIDIA drivert teszem fel, kuka... :/ A hang egyelőre még nem érdekel, csak képem legyen normális...

 

viszont

 

Kipróbáltam az iPC 10.5.6 -ot is, de azzal még csak rosszabbak voltak a tapasztalataim

 

Ugyanazokat jelöltem be, de nem volt net valami miatt... Viszont ha a renszerből tettem fel az NVInject 0.2.1 256 megás változatát, képem már volt normális... már ha lehet annak nevezni, mert ilyen képbugok előfordultak, de több volt mint a semmi... Ugyanezt a drivert ha az XxX-ben teszem fel, nem megy.... :S Ennek mi lehet az oka?

 

Hű... Most épp az XxX Leopard 10.5.6 van fent, na ezzel legalább a LAN kártyám megy.

 

Ezeket jelöltem be

 

- 9.5.0 Voodoo XNU 1.0 kernel

- AppleNforceATA chipset

- NForceLAN ethernet

 

mást nagyon nem is, próbálgattam még az SMBIOS-ok közül a 667-est, de baromi lassú lett tőle minden, és jobb nem lett semmi... Akármelyik NVIDIA drivert teszem fel, kuka... :/ A hang egyelőre még nem érdekel, csak képem legyen normális...

 

viszont

 

Kipróbáltam az iPC 10.5.6 -ot is, de azzal még csak rosszabbak voltak a tapasztalataim

 

Ugyanazokat jelöltem be, de nem volt net valami miatt... Viszont ha a renszerből tettem fel az NVInject 0.2.1 256 megás változatát, képem már volt normális... már ha lehet annak nevezni, mert ilyen képbugok előfordultak, de több volt mint a semmi... Ugyanezt a drivert ha az XxX-ben teszem fel, nem megy.... :S Ennek mi lehet az oka?

 

Hű... Most épp az XxX Leopard 10.5.6 van fent, na ezzel legalább a LAN kártyám megy.

 

Ezeket jelöltem be

 

- 9.5.0 Voodoo XNU 1.0 kernel

- AppleNforceATA chipset

- NForceLAN ethernet

 

mást nagyon nem is, próbálgattam még az SMBIOS-ok közül a 667-est, de baromi lassú lett tőle minden, és jobb nem lett semmi... Akármelyik NVIDIA drivert teszem fel, kuka... :/ A hang egyelőre még nem érdekel, csak képem legyen normális...

 

viszont

 

Kipróbáltam az iPC 10.5.6 -ot is, de azzal még csak rosszabbak voltak a tapasztalataim

 

Ugyanazokat jelöltem be, de nem volt net valami miatt... Viszont ha a renszerből tettem fel az NVInject 0.2.1 256 megás változatát, képem már volt normális... már ha lehet annak nevezni, mert ilyen képbugok előfordultak, de több volt mint a semmi... Ugyanezt a drivert ha az XxX-ben teszem fel, nem megy.... :S Ennek mi lehet az oka?

 

Szóval tulajdonképp az a legnagyobb bajom, hogy ha felteszek AKÁRMILYEN nvidia drivert az XxX Leopard 10.5.6-ra, ami Voodoo XNU kernelt (1.0 final) használ, akkor nincs képem, csak egy jó nagy feketeség! Ha meg nem teszek fel drivert, ocsmány a rendszer, és valami 32 megás vacaknak látja a kártyámat, mutatom:

 

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/screenshot.tiff

 

De ami még ennél is rosszabb, hogy 1024x768 kép és szinte semmi hardveres támogatás... Ha van valami ötleted, vagy megoldás, hogy milyen drivert kéne feltennem, és hogy, lécci szólj...

Link to comment
Share on other sites

sziasztok !

 

Lenne felétek egy kérdésem , régóta szemezek az operációs rendszerrel , de nem szeretném fölöslegesen leszedni.

 

Szóval a konfigurációm , nem a legjobb , de szerintetek elmenne rajta akadás nélkül ?

 

Intel® Celeron® CPU 2.40GHz , 512 Mb Ram, NVIDIA GeForce 7600 GS

 

 

A segítséget előre is köszönöm !

Link to comment
Share on other sites

SSE3-at támogatja a procid (CPU-Z-vel meglesheted)

 

Amúgy igeeeeeeeeen van képem!! Quartz meg minden finomsággal, egyszerűen csak a DVI kábelt nem szeresse xD röhelyes... Már csak hang kéne... Mflex, van ötleted, hogy mit tudok kezdeni azzal, hogy lássa a Mac, hogy ott csücsül a PCI foglalatban a kártya?

Link to comment
Share on other sites

SSE3-at támogatja a procid (CPU-Z-vel meglesheted)

 

Amúgy igeeeeeeeeen van képem!! Quartz meg minden finomsággal, egyszerűen csak a DVI kábelt nem szeresse xD röhelyes... Már csak hang kéne... Mflex, van ötleted, hogy mit tudok kezdeni azzal, hogy lássa a Mac, hogy ott csücsül a PCI foglalatban a kártya?

 

 

SzaSz!

 

Arra nem gondoltál, hogy felteszed a PCI fixet??

 

Nekem egy mini PCI-fix kéne a wlankártyámhoz... Könyörgöm somebody help me... Van hangom is, képem is remekül csak egy kicseszett wlan kéne már:D

 

Ezt most nem értem , meg néztem és támogatja , az most akkor ugye jó . De lehet , hogy majd bajban leszek , mert ha ezt a jó kis operációs rendszert felszeretném rakni , akkor nem lehet , hogy nem lesz hang rajta ( nekem egy régebbi C-media hangkártyám van )

 

 

Melyik Cmedia van? a 8737hez vannak drivereim:)

Link to comment
Share on other sites

Ha a PCI fixet felteszem be se bootol a rendszer... De igazából most annak is örülnék, ha az AC97-es hangkártyám menne... Repdesnék az örömtől, ha valahogy hangot tudnék csiholni, és 5.1-el szólna... Le nem szedném többé az fix.

 

Van driver az Audigy-hez, de nekem ÉPP AZ nem jó, merthogy az Audigy SE-t pont nem támogatja... na bumm...

 

Viszont nekem bőven elég lenne, ha ALC650, vagy ALC850 (nemtom melyik van nekem sajna, sehol nem írják, viszont az alaplapom ASUS M2N4-SLI), ha ezt működésre tudnám bírni. Generic AC97 nevű driver kuka. Realtek ALC850 szintúgy... Az agyam eldurran... Valakinek van tippje, hogy mit kéne tenni vele? Akinek sikerül meghívom egy üveg akármire...

Link to comment
Share on other sites

Ha a PCI fixet felteszem be se bootol a rendszer... De igazából most annak is örülnék, ha az AC97-es hangkártyám menne... Repdesnék az örömtől, ha valahogy hangot tudnék csiholni, és 5.1-el szólna... Le nem szedném többé az fix.

 

Van driver az Audigy-hez, de nekem ÉPP AZ nem jó, merthogy az Audigy SE-t pont nem támogatja... na bumm...

 

Viszont nekem bőven elég lenne, ha ALC650, vagy ALC850 (nemtom melyik van nekem sajna, sehol nem írják, viszont az alaplapom ASUS M2N4-SLI), ha ezt működésre tudnám bírni. Generic AC97 nevű driver kuka. Realtek ALC850 szintúgy... Az agyam eldurran... Valakinek van tippje, hogy mit kéne tenni vele? Akinek sikerül meghívom egy üveg akármire...

 

 

Mesterem!

 

Ez a specifikációja az alaplapodnak!

 

Alaplap

- Socket AM2 (Athlon 64 FX / 64 X2 / 64 / Sempron)

- támogatott: 1000 MHz

- memóriahelyek: 4 x DDR2-800/667/533

- NVIDIA nForce4 SLI MCP chipset

- kártyahelyek: 2 x PCIe x16, 2 x PCIe x1, 2 x PCI

- LAN 10 / 100 / 1000 Mbit

- Audio Realtek ALC850 5.1

- csatlakozók: 10 x USB 2.0, 4 x SATA-2, 2 x ATA-133

- ATX formátum

 

Rgo ALC850 kell neked...

 

Az iPC telepítőjében vagy a DVDjén rajta van... Nekem 20 perc múlva lejön ha kell feltöltöm a kext-t FTP-re...-.-

Link to comment
Share on other sites

Próbáltam már azt az ALC850 drivert, de sajnos meg se nyikkant, fel se ismerte :S Hihetetlen... Valakinek ötlet, hogy USB-s 5.1-es, Mac-en működő hangkártya van?

 

szerk: Az agyam szétrobban már! Elterveztem, hogy addig nem alszom, amíg nem lesz hang, de sajna hiába! Látja a DPCI Manager basszus, hogy ott van! Sőt az AC97 plist bigyóját is megszerkesztettem, de még mindig meg se nyikkan... Ha esetleg hasznos infó: 10de:0059 asszem a device és vendor ID. CK804 AC'97 Audio Controller ez meg a neve. Komolyan, kap egy üveg sört vagy valamit az aki segít életre kelteni, mert én már nem bírom tovább... xD

Link to comment
Share on other sites

Próbáltam már azt az ALC850 drivert, de sajnos meg se nyikkant, fel se ismerte :S Hihetetlen... Valakinek ötlet, hogy USB-s 5.1-es, Mac-en működő hangkártya van?

 

szerk: Az agyam szétrobban már! Elterveztem, hogy addig nem alszom, amíg nem lesz hang, de sajna hiába! Látja a DPCI Manager basszus, hogy ott van! Sőt az AC97 plist bigyóját is megszerkesztettem, de még mindig meg se nyikkan... Ha esetleg hasznos infó: 10de:0059 asszem a device és vendor ID. CK804 AC'97 Audio Controller ez meg a neve. Komolyan, kap egy üveg sört vagy valamit az aki segít életre kelteni, mert én már nem bírom tovább... xD

 

 

Üdv! Namost... Ahogy elnéztem vannak elég jó hangkártyák ilyen 20-21 magasságában mint amit AIMon beszéltünk is tegnap...De sztem az a legegyszerűbb, ha alaplapot cserélsz mert az még mindíg olcsóbb mint az hangkari...

 

Én továbbra sem találok megoldást a Wlanra sajnos... Tombolok már..

 

Link to comment
Share on other sites

Jah igaz, próbálok összekaparni egy kis zsét külső hangkarira, az legalább 100 hogy megy mivel a dobozán is rajtavan hogy mac kompatibilis. Szerintem te meg vegyél külső WLAN cuccot, azzal is tuti menni fog. Végülis még mindig olcsóbb, mint egy mac.

 

Alaplapcserének semmi értelme szerintem, mert mi van, ha az új lappal se menne, akkor meg mehetne a fenébe az egész. Különben is akkor már érdemes lenne inteles rendszert, ahhoz meg új proci is kéne, áhh, öreg vagyok én már ehhez :D

Link to comment
Share on other sites

SzaSz!

 

Arra nem gondoltál, hogy felteszed a PCI fixet??

 

Nekem egy mini PCI-fix kéne a wlankártyámhoz... Könyörgöm somebody help me... Van hangom is, képem is remekül csak egy kicseszett wlan kéne már:D

 

 

 

 

Melyik Cmedia van? a 8737hez vannak drivereim:)

 

 

Kaptam egy olyan tippet hogy keress egy 10.4.5 networking patch-et és utána a realtek oldaláról tölthető driver valószínűleg életre kel. Nem biztos csak egy tipp...

Remélem segít valamit.

Link to comment
Share on other sites

Na vettem már mérgemben egy 5.1-es USB hangcuccot -_- Megy. Szól. Az AUDIO/MIDI beállításoknál átállítottam 5.1-re, és ott a tesztnél meg is szólalt minden... DE!!! Zenelejátszásban a 2 front szól csak, és semmi több! Winfosban volt minden... Nos itt még annak is örülnék, ha legalább mélynyomóm lenne még... Van valami program, megoldás, vagy valami erre?? Pls, help!

Link to comment
Share on other sites

Kaptam egy olyan tippet hogy keress egy 10.4.5 networking patch-et és utána a realtek oldaláról tölthető driver valószínűleg életre kel. Nem biztos csak egy tipp...

Remélem segít valamit.

 

 

Na most újrarakom a rendszeremet, és ha sikerül imába foglalom a nevedet:)

Link to comment
Share on other sites

Ez a kernel panic..

 

-v-vel bootolj és csinálj róla képet, milyen konfig, melyik telepítő?

 

Szóval a konfigurációm , nem a legjobb , de szerintetek elmenne rajta akadás nélkül ?

 

Intel Celeron CPU 2.40GHz , 512 Mb Ram, NVIDIA GeForce 7600 GS

 

 

A segítséget előre is köszönöm !

 

nem, ez nagyon kevés vegyél bele 2GB memóriát.

 

Jelenleg ilyen most a hátterem, szeretem kusztomizálni :)

 

0c7nx2iiueeuf0nnsxnp.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...