Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

Rákérdeztem erre a problémára és minden világos lett.

 

A gépem:

 

configom.jpg

 

Alaplap: Asus P5KC

 

VGA: Asus Geforce 8600 512 Mb

 

RAM: 2 GB DDR2

 

HDD: Samsung 500 GB SATA

 

A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy szerintetek az IAtkos v7 felmenne erre a konfigra hiba nélkül?

 

Válaszotokat előre köszönöm.

 

Felmenne... Szerintem lenne mindenhez driver. Ha mégse, majd írj, hogy mi a gáz vele, hol akad el...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Elvileg a GRUB is kezeli, bár nem vagyok biztos benne, de ha felteszed hozzá a chameleon bootloadert, vagy a xiezhy-t, akkor az látni fogja az ntfs meg linuxos partíciókat... Vagyis vindózzal nekem ment, csak akkor először kell feltenned a wint, csinálni egy szabad partíciót a macnek, majd jöhet az...

Link to comment
Share on other sites

Tanácsot szeretnék kérni -

IATKOS V7 10.5.7 telepítettem a PC-mre duplamagos AMD CPUra nForce 570 alaplapos. De valahogy nemindul el a telepítés után az egész. Szerintem a Customizeben adhatok meg vmit rosszul.

 

Feltelepitodik rendesen,hibamentesen, ujrastart után ezt irja ki-

Error parsing plist fileloading darwin/x86

Errors encountered while starting up the computer

 

Bootoláskor ugy volt megadva a Boot sorrend hogy csak CDt keressen a tobbi letiltva. Kivettem hogy ne a CDrol bootoljon, hanem a HDD rol akkor továbbmegy és elojon a Kameleon loader , kiválaszthatom a Macet, látom a

Windowsos lemezeimet, rákattintok a Macre bejon az Alma logo szurke alapon es onnan nincs tovább,csak áll.

Egy HDDm van, C,d,e,f,g re szetosztva, a Cre telepitettem MAC extended journaledre formázva.

Mitol nem megy tovább?

Milyet telepítsek ami biztos elmegy AMDn ,Kalyway 10.5.2est?

 

Link to comment
Share on other sites

Sikerult feltenni a Kalyway 10.5.2eset, SATA HDDre, csak ez van rajta más nincs -no WIN.

Kitoltottem mindent amit az elso indulás során kér, mégsincs hálózatom, sot az USBs HDDt se ismeri fel.

 

Konfigurációm

Alaplap neve Asus M2N-E

Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 570 SLI

Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Videokártya nVIDIA GeForce 7300 GT (MSI NX7300GT-E)

Hangkártya Analog Devices AD1988B High Definition Audio Controller

Hálózati kártya NVIDIA nForce Networking Controller (10.0.0.7)

CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2 4600+

 

Jaj és a másik amivel nemtudok mit kezdeni- majd 6percig toltodik mire bejon a LEOPARD, Chameleon Bootloadert 2ot még nem tettem fel. Miért startol ilyen lassan?

Tudtok Chamelon 2re linket?

 

Link to comment
Share on other sites

1. nem szabad mindet kijelölnöd... csak ami neked kell

 

2. iatkos 7-ben benne van a chameleon 2, meg az nforce lan is.

 

 

10.5.7 letöltési linket vagy torrentet küldhetnél privátban Denielke, mert kéne a fosibára végre egy kétmagot kezelő mac...

Módosította Dadus
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót (ha az időrendben utolsó hozzászólásra válaszolsz, ne a hozzászólás melleti Válasz gombot használd). /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

Elérkezett az a pillanat, hogy azt mondom, hogy TEGNAP VOLT AZ UTOLSÓ, hogy Hackintosh-t próbáltam.Soha többé nem próbálok ilyen módosított MAC-et.Inkább gyűjtök és veszek egy MACbookot. Az történt, hogy unokaöcsém laptopját (Acer Aspire márkájú) újra kellett telepíteni.Előtte azt mondtam, hogy Windows Vistát fogok rárakni de nézzük meg a MAC-et is és először azt rakom fel.

 

Betettem a MAC Iatkos DVD-t, reboot, telepítő, HDD formázása, Elindult a telepítés. (Előtte a megfelelő kernelt választottam ki!)

 

A laptop telepítés közben magától leállt de úgy, hogy 2 percig se kép,se hang, se világító ledek!!

 

Utána végül elindult és felment rá a Vista szépen de azt történt, hogy azóta a notebook KÉPTELEN ÉRZÉKELNI A WLANT!

Nos ilyenkor mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

Mélyformázás, újraparticionálás nekem ez segített féléve kb hasonló szívásnál...

 

Meg nemtom... feltetted a wlankártya driverét a Vistára? A helyedben az innen letölthető OEM 7et raknám inkább rá mert az alapból megtalál minden drivert:D

 

Sok Sikert!!

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

efi megy a karin?kextek rendben?gfx?okés?ha minden megy akk szedd le máshonnan!nálam a carbon magasabb fps-el megy mint winen :D

 

Elérkezett az a pillanat, hogy azt mondom, hogy TEGNAP VOLT AZ UTOLSÓ, hogy Hackintosh-t próbáltam.Soha többé nem próbálok ilyen módosított MAC-et.Inkább gyűjtök és veszek egy MACbookot. Az történt, hogy unokaöcsém laptopját (Acer Aspire márkájú) újra kellett telepíteni.Előtte azt mondtam, hogy Windows Vistát fogok rárakni de nézzük meg a MAC-et is és először azt rakom fel.

 

Betettem a MAC Iatkos DVD-t, reboot, telepítő, HDD formázása, Elindult a telepítés. (Előtte a megfelelő kernelt választottam ki!)

 

A laptop telepítés közben magától leállt de úgy, hogy 2 percig se kép,se hang, se világító ledek!!

 

Utána végül elindult és felment rá a Vista szépen de azt történt, hogy azóta a notebook KÉPTELEN ÉRZÉKELNI A WLANT!

Nos ilyenkor mit csináljak?

ezt semmi képpen sem fogd az osx telepítőjére!az 1 dolog hogy nem indul be kext-hiánya és pontos beállítás nélkül de ki nem lövi az esztközt vagyis nem teszi működésképtelenné!szerintem telejesen másfelé keressétek a hibát!Már elég régóta foglalkozom osx-el és mégcsak külföldi hatalmas osx-el foglalkozó fórumokon sem volt ilyenről szó :)

Módosította Gabi89
Dupla post helyett használd a szerkesztés gombot.
Link to comment
Share on other sites

De mégis akkor melyik verziót éri meg használni? IDeneb vagy IAtkos?

 

 

iAtkos gyorsabb... Kicsit butább a telepítője de a mai átlag PC-kre fel lehet csiholni, nekem 2. próbálkozásra sikerült,intelre 2 magosan összehozni... most is arról írok... Amit szeretek benne, hogy van hozzá egy vodooPS/2 driver amitől szépen van í/0-m és nincs sem felcserélődve sem semmilyen bugom nincs hozzá:D Ezenkívül a VodooHDA is bennevan ami a legtöbb integrált hangkártyát simánlazán kezeli... Az enyémet is:D

 

1228426024Picture_1_www.kepfeltoltes.hu_.png

Módosította zengine
Link to comment
Share on other sites

Acer Aspire 5310-re simán felment az iDeneb 1.5.1

a wifin kívül minden működik.

Eladtam a Macbook-om és már nagyon hiányzott az osx, így most elleszek vele, amíg megveszem az új macbook-ot :)

 

Próbálta valaki ezt:

SnowOSX Universal 10 6(432)GM-v3 5

most töltöm... kíváncsi vagyok rá.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A kérdésem a következő lenne:Szeretném kipróbálni az iATKOS v7 10.5.7-et a következő konfigurációra

 

Alaplap:ASUS M3N78 PRO

CPU:AMD Phenon 9600 AM2 4XCore Black Edition

2X KINGMAX 1024Mb DDR2 1066Mhz

VGA:Inno3D 9600GT 512MB DDR3 HTD PCIE

HDD:Samsung 500GB 7200rpm 16MB SATA2

LG GH-20NS10RBBB SATA Optikai Meghajtó

 

Csak hát az a nagy helyzet hogy a billentyűzetem,egerem nem PS/2 hanem vezeték nélküli illetve maga az OS-t is külön egy másik meghajtóra (ATA)-ra akarnám rakni.Azt nem tudom hogy ezek függvényében megoldható lenne-e?

Ha esetleg igen melyik kernelt és milyen drivereket kellene kijelölnöm.......?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Hali,igen usb-s a "beviteli eszközeim".Én is a voodoo-ra gondoltam,de biztos tippet szerettem volna,amit köszönök is egyben!Több fórumon is szétnéztem,gyűjtve a tapasztalatokat de valahogy ezen kérdésre sehol sem találtam utalást.Ellenben azt is tudom hogy egy AMD-s gépre nem is olyan egyszerű a "varázslat" sok probléma adódhat esetlegesen menet közben,na de majd meglátjuk! :blush:

 

Mindenesetre még egyszer köszi a felvilágosítást,üdv! :D

Link to comment
Share on other sites

Semmi gáz nem lesz! Bár nem tudom, milyen chipsetes az alaplapod, tippelek rá, hogy nforce. Ha igen, akkor applenforceata chipsetet telepítsd fel. Vga-d hoz asszem jó lesz az EFI string, de ha mégse, biztos van egyéb nvidia driver is. A hang pedig gondolom alaplapi HDA, tedd fel hozzá a voodoohda drivert. Szóval minden menni fog. Utána win7-en bootloader-javítás a cd-ről, majd mehet fel az EasyBCD, 2.-es bétája. Ott pedig hozzá tudod adni a mac os x-et.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Köszönöm Gaara-sama a segítségedet,de az a gondom hogy sajnos elakadtam :huh: .Két fajta lemezt is kipróbáltam,de viszont minden bizonnyal nem helyesen jelöltem be a Customizeben .

Most megpróbálnám az iDeneb v1.6 10.5.8 Lite Edition hátha szerencsésebb lennék evvel a verzióval!

De viszont itt elkelne egy kis segítség......mellékelnék is egy pár képet a rendszerről,illetve maga a customize-ről.Vajon itt miket jelöljek be hogy helyes is legyen?

 

86071965.th.png-ez a rendszerem

 

60917165.th.png 26561135.th.png

 

Azt tudom hogy nekem a 9.5.5 Kernel Voodoo-t kell bejelölnöm,de pl. nekem ACPI BIOS-om van,akkor ACPI Fix mehet rá?Vagy még.....AppleSMBIOSPatched itt mit tegyek? A BIOS-ban AHCI SATA/IDE van beállítva,itt jelőlhetem ezt? Valószinüleg az előző telepítéseknél ezt nem jól csinálhattam,ez okozhatott galibát.

Hozzá teszem mindig eljutottam az almás logóig de utána betöltés közben fagyás. Fent van már az EasyBCD partició-manager,így ha jól gondolom a chameleon-ra így nincs szükség?

 

Elnézéseteket a buta kérdésemiért,de OSX86-ban még igen kezdő vagyok,ha megtennétek hogy rá néztek a képekre is nagyon megköszönném,illetve tanáccsal is ellátnátok hogy mit is jelőljek be a konfigurációmhoz/Köszönöm előre is! :unsure:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Irigyellek a Phenomod miatt :D

 

Nos... nekem is ez van fent, mivel eléggé hasonló a konfigunk (csak az enyém egy kategóriával régebbi), ezért ugyanazokat kell bejelölnöd, mint nekem. Ezek lennének:

 

- Chameleon 2 bootloader

- 9.8.0 Kernel Qoopz

- AppleSMBIOS EFI

 

Driverekből:

 

- Audio: VoodooHDA

- Chipset: AppleNforceATA

- Network: NforceEthernet (ez nálam nem ment - egy másik kext kellett hozzá, de bízzunk benne, hogy nálad megy. Ha mégse, átküldöm az enyémet)

- VGA: NvEnabler

 

Minden mást hagyj úgy, ahogy van, és akkor jó lesz. ACPI fix nem kell elvileg. Ha mégse jó, akkor a rendszer -v -vel indításakor kiírja, hol akad el... Arról csinálj egy fotót, és akkor talán meg tudom állapítani, hogy mi is a baj...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...