Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

Köszi a választ,bár figyelemmel követem az újabb kiadásokat is,amiben esetleg valamilyen pach segítségével megoldódna a "probléma"........(Hirtelen nem jut eszembe,de egy csoport dolgozik kifejezetten az AMD-s kiegészítésen),üdv!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia mflex!érdekelne erre a konfigra,felmegy-e és hogy jó legyen leirnád milyen drivereket

v. pacht-et jelölnél te be.jó lenne ha mielöbb válaszolnál.elörre is köszönöm

 

 

GIGABYTE - EG31M-S2 - alaplap

INTEL C2D E6700 - proci

OCZ Reaper HPC 2048MB/800Mhz (2*1024) KIT - memoria

Realtek RTL 8111C (10/100/1000 Mbit) - lan

Realtek ALC888 8-channel audio codec - audio

Asus Nvidia 8600GT 512MB PCI-e - videókártya

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Lett egy új gépem, erre szeretném felrakni a Mac-et. Asszem a 10.5.2 vagy mi van nekem.

A konfig:

-Intel P35 alaplap

-Core 2 Duo E7300 2,6 Ghz

-2GB DDR2 800Mhz RAM

-nVidia 9500GT

-WD SATA vinyó 250GB

-SATA DVD-RAM

 

Feltelepítettem, restartoltam, elindul... Ott a bazinagy alma logo, tölt... Egyszer csak elsötétül a kép, és kiírja hogy "Please restart the computer..:" ezt kiírja vagy 3 féle nyelven... Nah ez mitől van?? Ugy van megcsinálva, h van 3 partíció. Első 2 Primary a 3. pedig Logical. A Mac menne a 2. particióra. A windows megy majd az elsőre, és a chain0 módszerrel oldanám meg a multiboot-ot. Ez működne is, csak egyszerűen a mac nem indul el.... :wacko: Próbáltam már több féle kernellel is, az nvidia-nál az 512-eset pipáltam ki... Nem tudom mi lehet a baj, aki tudja segítsen!

 

Köszönöm!

 

Szerk:

Ezt a hibát kapom-->

http://kepfeltoltes.hu/view/081127/MAsolat_-_mac_VMware_hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ezt a képet neten találtam, igaz itt elvileg vmware alól kapta a hibát, de nekem is ugyan ez jön be. Mikor töli be a mac-et, egyszer puff és ezt kiírja...

Link to comment
Share on other sites

Ez a kernel panic és szerintem a videókártya "produkálja"... újabb verziót kellene telepíteni, ahol a 9000-es sorozatokra is van driver...

 

Sikerült továbblépnem a bootoláson, de újra elakadtam...

 

A telepítés végén kiírja, hogy minden OK., újraindul, elindul az intro, kéri a nyelvet, országot ezt eddig rendben is van, mindent beállítottam. ezután felteszi a következő kérdést: "Do you Already Own a Mac?" És ebből a menüből nem tudok továbblépni, bármelyiket is választom visszalép az introhoz és kezdi elölről az egészet....

 

Mit csináljak? Valaki legyen szives segitsen.

 

Köszönöm

 

 

Ideneb? rakkj fel másik telepítőt..mondjuk iAtkos....

 

Szia mflex!érdekelne erre a konfigra,felmegy-e és hogy jó legyen leirnád milyen drivereket

v. pacht-et jelölnél te be.jó lenne ha mielöbb válaszolnál.elörre is köszönöm

 

 

GIGABYTE - EG31M-S2 - alaplap

INTEL C2D E6700 - proci

OCZ Reaper HPC 2048MB/800Mhz (2*1024) KIT - memoria

Realtek RTL 8111C (10/100/1000 Mbit) - lan

Realtek ALC888 8-channel audio codec - audio

Asus Nvidia 8600GT 512MB PCI-e - videókártya

 

 

felmegy simán ideneb 10.5.5 vagy leo4all 10.5.5 telepítővel próbálkozz... a driverek egyérteműek, hogy mit kell bejelőlni install előtt a customize menüben...

 

Sziasztok. Egy gyors kérdés, felettem a Mac osx -et a kalyway változatot. Minden ok , hang ,kép. Csak egy gond van nincs bemeneti hangeszköz, tehát a mikrofont nem tudom használni. Valami megoldás? Hangkártya soundmax integrált.

 

 

én a helyedben megoldanám egy usb mikrofonnal vagy videókamerával illetve annak a mikrofonjával....

Link to comment
Share on other sites

Kalyway-ből frissebb nincs, csak hamár felraktad tudod frissíteni 10.5.5-re

 

a lerújabb leo4all verzióban láttam, hogy a 9-es sorozatú kártyákhoz is vannak már a telepítőjében driverek, mondjuk ezt a 10.5.2-essel is meglehetne csinálni, hogy később telepíted fel rá a drivert, de mivel alapból kernel panic-kal kivág ezért felejtős ebből a szempontból, ha még alapfelbontásban betöltödne a rendszer semmi gond nem lenne.

 

még egy dolgot próbálj meg a kalyway-el..szedd ki az egyik memóriát és próbáld meg úgy betöltetni a rendszert.. nem tudom milyem memóriát használsz, de a kingmax típust nem nagyon komálja az osx, persze csak akkor, ha a 2gb nem egyben van :D

 

megj: szerintem ez nem fordulna elő, ha az osx teljesen külön partición lenne, de ez csak szvsz...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A paromnak vettem egy macbook-ot mac os x op rendszerrel es szeretnem magyarositani. Jelenleg 10.5-os verzio van rajta. Ezenkivul szeretnek egy magyarositott iPhoto programot.

Ha valaki tudna ebben segiteni azt nagyon megkoszonnem.

Termeszetesen nem ingyen szeretnem!!!!

 

Koszonom

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Macbook mac osx-el? még jó :DDDD

 

tudtommal 10.5.2 és 10.5.4-re készült teljes magyarosítás, de valami extra szarul és ráadásul a finder is kifagy tőle.. külön magyar iPhoto nem létezik.

 

semmi értelme ez miatt elcseszni az os-t.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Ilyen gépem van: MSI

És akárhogy is próbálom nem tudom rá feltenni a 10.5.2 Kalyway-t :s Még a telepítőig sem jut el :s

Próbáltam mindenhogy: -v -x -y cpus=1, de nem sikerült.

Sajna mindig itt feladja magát: 2008121422231920081001141.jpg

Pedig az asztali gépemen elindul a telepitője tehát nem a DVDvel van a baj...

Mi lehet a probléma?

És hogy lehetne megoldani h elinduljon a laptopomon?

Szívesen várom a segítségeket :D

Link to comment
Share on other sites

Hali! Jók vagyunk már... FElmegy az OSX simán... Csak az a gáz, h amikor restartol akkor fekete képernyő két egérkurzor az egyik felfagyva a bal felső sarokba és semmit nem csinál csak néha forog a nagyon dolgozom jelzése(az a kis szines kör:D) Safemode-ban elindul simán de nem mondja meg, hogy mi a baja:S

 

Valaki ötlet esetleg?

 

SSE3 modbin kernellel próbáltuk:

 

Toshiba Satellite L40 Pro... Fejebb már írtam konfigot... Inteles CoreDuo, GMA 965 ICH8 chipsetes... egyszer már ment rendesen de nem volt hang ezért reintalloztunk azóta megint szívunk...

Link to comment
Share on other sites

megjelent a 10.5.6-os frissítés..azt ajánlom, hogy aki hackintosh-t használ még véletlenül se updateljen, mert 95%-ban teljesen hazavágja a rendszereket...

 

 

Mondjuk eredeti apple gépen (mint nálam semmi gond nincs vele), de a 2 haver hackintosát, már újra is kellett rakni.

 

Majd egy nagyokosok álltal készített 10.5.6-os hackelt verzióval kell felrakni, már ha valaki akarja, de egyenlőre szerintem az iDeneb 10.5.5 INTEL/AMD gépeken egyaránt kiválóan teljesít.

Link to comment
Share on other sites

Hali! Jók vagyunk már... FElmegy az OSX simán... Csak az a gáz, h amikor restartol akkor fekete képernyő két egérkurzor az egyik felfagyva a bal felső sarokba és semmit nem csinál csak néha forog a nagyon dolgozom jelzése(az a kis szines kör:D) Safemode-ban elindul simán de nem mondja meg, hogy mi a baja:S

 

Valaki ötlet esetleg?

 

SSE3 modbin kernellel próbáltuk:

 

Toshiba Satellite L40 Pro... Fejebb már írtam konfigot... Inteles CoreDuo, GMA 965 ICH8 chipsetes... egyszer már ment rendesen de nem volt hang ezért reintalloztunk azóta megint szívunk...

 

biosban kapcsold ki a második magot, sztem az a baj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia! Köszi már megy... Csak annyi volt a baj, hogy a VGA driverből egyel butább kellett... Wlannal szvunk most... Ma veszek újat...

 

Könyörgöm valaki találjon drivert Realtek 8187B Wlan kártyához... És magyarázza el hogyan kell feltenni, mert felakasztom magam mostmár... Előre is köszi...

Módosította zengine
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vègre 1/2 èv keresgèlès ès rengeteg pròbàlgatàs utàn sikerült felraknom ès jelentem teljesen jòl működik nincs vele semmi gondom. Mindig is tudtam hogy minden màs os-t ver na de hogy ennyire. Billèk majd talàn 100èv mulva hoznak lètre olyan op rendszert amilyen a Leopard màr most... :D :D

Link to comment
Share on other sites

Jo Reggelt mflex !!

 

Olvasgattam a hozzaszolasokat, nezegettem a netet mert szeretnem kiprobalni a Mac os-t.

tele van a hocipom a Microsofttal, allandoan van valami amiert nem mukodik rendesen a gepem..

Eredeti Xp-m van fenn, anno probaltam Vistat, nem jott be....

szoval...

 

letoltottem ezt: http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...2&hl=mac+os

 

hogyan is kellene hozzakezdenem...??

kiirom az iso-t szep lassan, megformazok egy vinyot Fat32re aztan lassuk..

Kihuzgalom a gepbol a tobbi HD-t es hajra...

 

Jo lesz nekem az a vezio ?

 

ha bejonne szivesen megvennem az eredetit, akar meg a hardwer reszet is lecserelgetnem a gepnek...

 

 

na a mostani konfigom:

 

ASRock 4Core Full HD Alaplap qATX

4 x 1Gb Kingston DDR-II 800Mhz Hyperspeed Memoria

Intel Core Quad 6600 Proci

a mac os-t egy 250es satas vinyora szeretnem felrakni, amit elozoleg Partition Managerrel leformaztam FAT32-re

Ati Radeon HD 2600 XT videokartya

600 W Tap

Aplus LAN Case

 

 

Segitsegedet elore is koszonom !!

 

Tisztelettel : betyko

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

asus m3a78-cm laphoz (amd780v+sb700) valamint amd 4850e-hez melyik "disztró" a legjobb? az integrált videókártyát szeretném használni majd ezután is

mert 10.5.2 utáni HCL-eket nem találok nagyon, azokban meg még nem láttam a 780as chipsetes lapokat

köszi

Link to comment
Share on other sites

Hellosztok, én iAtkos-al próbálkoztam, vagyis többel is próbáltam, de a többivel a telepítőig nem jutottam el. ez volt az egyetlen amivel végig is tudtam menni rajta :D egyetlen egyszer sikerült, hogy végigment és ott volt hogy akkor kész a telepítés és csak regelni kell a hackintosht (ahova bekell írni nevet, email címet stb..) szóval azóta már odáig se jutok el, mert bebootolom szépen a mac-et és csak bejön rendesen a grafikus rész, és kiírja hogy please restart the computer... újraindítom 5000-szer, de semi változás. Customizebe rontottam el vmit?

 

Konfig:

 

ASRock P4i65G

ATI (Sapphire) Radeon HD 2600 Pro 512MB

Intel Celeron D 3,0GHz

Kingston 1GB + 256MB

Maxtor IDE 40GB

Samsung IDE 160GB

Realtek hangkari

Link to comment
Share on other sites

Jo Reggelt mflex !!

 

 

Ezen a gépen mint a villám olyan lesz, de a megfelelő drivereket jelöld be a coustomize menűben...

 

iDeneb 10.5.5-öt raknám fel inkább rá alapból, de a kalywax 10.5.2 az egyik legjobb telepítő...a frissítésekkel csak óvatósan :) ha egyszer felkerült a rendszer....

 

SS3 támogatást, ha nem tudja a proci, akkor egyből felejtős az egész srácok...

 

Van driver, de annyi a baj vele, hogy a realtek USB configuration utility nem indul el hanem ha a dockon jobklikket nyomok az ikonára indítás után akkor kiírja, hogy application not responding... Valaki valami 5let?

 

az USB egyáltalán müxik rendesen?

 

Valaki tud ati x1050-es vidikari drivert adni Leohoz? Nagyon kéne! THX!

 

szerintem ilyen nem létezik :S

 

V
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok , próbálom a gépemre a Kalyway_Leopard_10.5.2-öt feltelepiteni elis ér a végézez majd kiirja hogy nem tudja a "/volumes/untitled/ BaseSystem.pkg..... (mindig más ez a fájl) creálni, minden drivert bepipáltam.AMD-s gépemvan.

Választ köszönném.

 

Közbe sikerült a telepitőig eljutnom de mikor iniciál akkor ezzel a szöveggel failed error:The installer could not create install some files in volumes/mac contact the software manufacturer for assintance

Link to comment
Share on other sites

hali!

 

Van egy asus x50vl tipus laptoptom 2gb rammal 250vinyoval.Olyan problémám van h nem látja a vinyot nem tudjátok mi lehet vele vagy meg lehet csinálni h lássa?sajnos sata-s a vinyo nem baj az?elöre is köszi a vátaszt

 

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

bebootoltam a lemezt, beírtam a '-v -x -y cpus=1' -et és a mellékelt ábra mutatja mit adott ki... ha nem olvasható (telefonos kép), a vége "still waiting for root device"

 

F8 nélkül nem jött be a grafikus képernyő, csak újraindult.

 

http://kepfeltoltes.hu/090111/DSC00027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

az adatok:

 

mínuszos lemezre írtam 4xes sebességgel

processzor: intel core2duo 2,4GHz

RAM: 2 GHz DDR2

alaplap: MSI P35 neo 2 FIR

VGA: ATI HD 3650 512 MB

HDD: 40GB SATA

 

mi lehet a baj? plíz segítsetek!

 

Köszi!

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

sziasztok!szeretném ltenni ezt a remek kis ost de nagyon nemakarja az igazságot :(

 

a konfigom:

 

asus m2n se plus

amd semptrom 2100mhz

1 gb ddr 2 ram

250gb samsung sata winyó

1 db samsung ide-s dvd iró!

 

Nos!kiirtam az isot 4x esen a dvd decrypterrel!bebotool a dvd ről a gép de amikor bejön az apple jel elis kezd tölteni de kapok 1 karikát áthúzva és onnan kakukk semmit nemtölt tovább:(

Nos amikor bebootoltatom és nézem közben a diagnosztiká akkor ennél a sornál áll meg

"Still waiting for root device"és ez jelenik meg egymás alatt jó sokszor és semmi történés!

Mi lehet a próbléma?

Tud valaki nekem segíteni?

Előre is köszönöm nektek!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

a proci és az asus alaplap is probléma, vegyél bele olyat ami támogatja az SS3-at, alaplap meg a jmicron vezérlő miatt mond csődöt...

 

mostanában nem olvasgattam a pü-ket, de a legtöbbre nem is tudom, hogy mi lehet a probléma.. legtöbbször a fent említett dolgok a ludasak (proci, alaplap), vagy rossz driverek bejelőlése a customize menűben, amik összeakadnak más kernelekkel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...