Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lenne egy másik kérdésem.

Szeretnék feltenni drivert, aza kextet. Le is töltöttem hozzá egy kext helper nevű programot.

Csak behúzza az ember az ablakba a kextet és máris mehet az install.

Csakhogy van egy kis gond. Mikor rámegyek arra, h Easy install, azt rja, h "We failed to log in as rooot,check your password."

Nos, bementem a Utility, aztán director utility. Ott Edit enable root user. Beállítottam jelszót, de a kext helper megint ezt írta ki, h failed, aztán megpróbáltam kivenni a jelszót, h nem írtam be semmi, így sem lett jó.

 

Most akkor hogyan mivan? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Némi szenvedés után ismét nekiveselkedtünk a dolognak, teljesen leirtottuk haver laptopjáról a windózt, fel is telepítettük, de utána a restartnál szépen megfagyott.... Próbáltunk többféle parancsot: (cpus=1, -x, stb... de semmi se hatott). Amit kiír (utolsó sor): "Using 5242 buffer headers and 4096 cluster IO buffer headers"

 

Amúgy Leo4all-ról van szó, szerintem helyes dolgokat tettünk fel a customizenél, inteles gép, természetesen támogatja az SSE3-at...:

- Kernel 9.2.2 vanilla

- Intel ICHx chipset

- GMA x3100 graphics

- Ac97 audio

- RTL8797 lan

 

Config:

 

Toshiba Satellite L40 pro

CPU: Intel Pentium Dual Core 1,46GHZ

RAM: 1Gb ddr667

HDD: 120GB SATA

VGA: Intel GMAx3100

 

 

Esetleg van ötlet, hogy mi lehet a gond? A BIOS beállításokat is nézegettük, de ott szinte semmit nem lehet állítani...

 

 

Biosban ki lehet kapcsolni a második magot, azzal kezdjétek.

Wifi nem fog működni, de tudok szerezni bele olyan kártyát amivel működik.

Mellesleg nem tudom miért de nekem pont ez volt az a típus amivel nem működött rendesen az osx.

A problémát valószínűleg a videókártya okozta de nem találtam rá megoldást.

Kb. 5 percbe telt mire betöltött a rendszer.

Azóta eladtam a gépet és vettem egy iMacet meg egy msi windot. :) Mind a kettőn tökéletesen működik minden.

Link to comment
Share on other sites

Lenne egy másik kérdésem.

Szeretnék feltenni drivert, aza kextet. Le is töltöttem hozzá egy kext helper nevű programot.

Csak behúzza az ember az ablakba a kextet és máris mehet az install.

Csakhogy van egy kis gond. Mikor rámegyek arra, h Easy install, azt rja, h "We failed to log in as rooot,check your password."

Nos, bementem a Utility, aztán director utility. Ott Edit enable root user. Beállítottam jelszót, de a kext helper megint ezt írta ki, h failed, aztán megpróbáltam kivenni a jelszót, h nem írtam be semmi, így sem lett jó.

 

Most akkor hogyan mivan? Köszi!

 

 

a disk utilityben (change pasword) változtasd meg a jelszót... utána már jónak kell lennie a jelszónak.

Link to comment
Share on other sites

Hello mflex, köszönöm, tényleg jó lett! :)

 

Már csak egyben kérném a segítségeteket, és azt hiszem nagyon rendben lennék, az egyéb hibák meg már nem zavarnak.

De egy még igen. Van hang a gépemen, azzal semmi gond. De amint bedugom a füllhallgatót, azon már nincs.

Gondolom valami driver hiba, de én sajnos nem találtam rá megoldást.

Ilyen a hangkártyám:

Egy dell laptopba integrált

SigmaTel STAC9200 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1], az everest szerint.

 

Tudnátok segítni, h melyik driverrel oldódna meg a fülhallós problémám?

Nagyon köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello!

Tudnátok nekem segíteni? :S

Kiírtam a Mac-et, be bootoltam, a darwin elindult, aztán megjelent az apple jel és elkezdett tölteni valamit, de köbö 1 perc után megjelent a képernyő közepén egy karika ami átvan húzva. :S

Ebben segítsetek nekem légyszi, hogy ilyenkor mivan és mit lehet csinálni.

 

Gépem:

Intel Celeron M 1.73GHz

1GB RAM

128MB videókártya

120GB HDD

 

Na valaki tudna segíteni? :S

Nem nagyon sokan írnak ide :S

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Tudnátok nekem segíteni? :S

Kiírtam a Mac-et, be bootoltam, a darwin elindult, aztán megjelent az apple jel és elkezdett tölteni valamit, de köbö 1 perc után megjelent a képernyő közepén egy karika ami átvan húzva. :S

Ebben segítsetek nekem légyszi, hogy ilyenkor mivan és mit lehet csinálni.

 

Gépem:

Intel Celeron M 1.73GHz

1GB RAM

128MB videókártya

120GB HDD

 

Na valaki tudna segíteni? :S

Nem nagyon sokan írnak ide :S

Link to comment
Share on other sites

NA jó akkor utoljára írok és kérdezek tök normálisan próbáltam segítséget kérni de úgy látom hiába...

 

DEll Inspiron 6400 laptopomon van fent a Kalyway 10.5.2 es Leo, csodálatosan fut, minden rendben van.

De két apróság zavar, ebben kérném bárkinek a tanácsát és nem a hallgatását.

 

1.

A hangkártyámon nem lesz hang, ha bedugom a füllhallgatót. Bedugom nincs hang, kihúzom van hang.

Van valamilyen driver vagy bármi ami megoldhatná ezt?

Hangkártyám:

SigmaTel STAC9200 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1]

 

2.

Ha lecsukom a laptopot és visszanyitom nem jön vissza a kép. Erre sem tudom pontosan a megoldást.

Egy progit kipróbáltam, de az annyit segitett, h ha mondjuk zenelejátszásnál csukom le és visszanyitom zene van, kép nincs. Nekem olyan kéne, ami mondjuk nem is teszi sleepbe a gépet, csak kikapcsolja a világitást és kész.

 

Köszönöm...

 

 

Link to comment
Share on other sites

NA jó akkor utoljára írok és kérdezek tök normálisan próbáltam segítséget kérni de úgy látom hiába...

 

valószínűleg azért, mert senki nem tudja rá a pontos választ, egyébként a sleep mód a gépek 90%-ában nem működik...ez teljesen gépfüggő, hamarosan gondolom a "nagyokosok" javítják.

Általában a legtöbb embernél ki is van kapcsolva , hogy sleep-be "rakja" a gépet, bármilyen módón,csak a képernyő kimélő fut.

 

Az , hogy a füleseden miért nincs hang, meg a jó fene tudja. Talán a külföldi hackintosh oldalakon kellene kérdezősködni, van annyi mint a szemét.

Link to comment
Share on other sites

Az első és legfontosabb kérdés el tudok azzal valamt rontani, ha elkezdem felrakni, ha netán vmit nem tetszik, simán vissza tudom rakni a win-t?

a config:

Alaplap neve Gigabyte MA74GM / MA78GM Series

CPU típusa QuadCore AMD Phenom 9550

Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Award BIOS típusa Award Modular BIOS v6.00PG

és egy 8600gts

 

erre fel lehet rakni?

Link to comment
Share on other sites

Figyeljetek! Ne kínozzátok mflex-et a sok kérdéssel elsőe nem valószínű hogy megy az install a drivereket általában utólag kell feltenni és most valami fontosat mondok: ha nem megy leopard akkor tiger hackintosht használjatok,megbízhatóbb mert a leopard még nem régi OS. Tiger és leopard között igazi különbség semmi csak máshogy néz ki. ennyi!

Link to comment
Share on other sites

NA jó akkor utoljára írok és kérdezek tök normálisan próbáltam segítséget kérni de úgy látom hiába...

 

DEll Inspiron 6400 laptopomon van fent a Kalyway 10.5.2 es Leo, csodálatosan fut, minden rendben van.

De két apróság zavar, ebben kérném bárkinek a tanácsát és nem a hallgatását.

 

1.

A hangkártyámon nem lesz hang, ha bedugom a füllhallgatót. Bedugom nincs hang, kihúzom van hang.

Van valamilyen driver vagy bármi ami megoldhatná ezt?

Hangkártyám:

SigmaTel STAC9200 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1]

 

2.

Ha lecsukom a laptopot és visszanyitom nem jön vissza a kép. Erre sem tudom pontosan a megoldást.

Egy progit kipróbáltam, de az annyit segitett, h ha mondjuk zenelejátszásnál csukom le és visszanyitom zene van, kép nincs. Nekem olyan kéne, ami mondjuk nem is teszi sleepbe a gépet, csak kikapcsolja a világitást és kész.

 

Köszönöm...

 

Dell inspiron 6400

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=15474&hl=dell+inspiron+6400

 

Minden le van írva, lehet hogy sok időt fogsz vele eltölteni de nagy valószínűséggel működni fog a géped rendesen.

Kell egy appleHDA patcher meg egy kernel installer nagy valószínűséggel ha összeszeded a cuccokat.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Letöltöttem a Kalyway féle Mac-et, kaptam egy iso fájlt. Kiirtam nero 7.7-sel, de csak 3-4 kisebb fájlt látok a lemezen ha megnézem. Az egész nincs 2ookb sem....és persze a bootolás sem megy a dvd-ről. Mivel írjam ki vagy mi lehet a probléma? Amúgy a egy HP G6ooo-es laptopra szeretném rátenni, menni fog?

 

Mindenféle segítséget előre is köszönök.

Link to comment
Share on other sites

Helló mindenki!

Kis segítség!

Konfigom:

Alaplap: Asus M2R FVM/VP/S

Proc.: AMD Athlon X2 3800+ X2

Ram: Kingston DDRII 2GB

Vinyó: Samsung 320GB Sata

Videókártya: ATi X1150

 

Kérdés, hogy erre felrakjam-e és hogy milyen drivereket kell felraknom?! Előre is köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Sikerült továbblépnem a bootoláson, de újra elakadtam...

 

A telepítés végén kiírja, hogy minden OK., újraindul, elindul az intro, kéri a nyelvet, országot ezt eddig rendben is van, mindent beállítottam. ezután felteszi a következő kérdést: "Do you Already Own a Mac?" És ebből a menüből nem tudok továbblépni, bármelyiket is választom visszalép az introhoz és kezdi elölről az egészet....

 

Mit csináljak? Valaki legyen szives segitsen.

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

régebben nekem is csinált ilyet, bár én a leo4all-t telepítettem éppen, mert a kalyn nem voltak meg a megfelelő driverek.

nálam a megoldás egy tulajdonképpen kuruzsló módszer volt. rákattintottam arra hogy egy másik macről migrálja az adatokat, egy darabig kereste a cuccokat utána visszalépett ahhoz a menühöz és tovább tudtam menni ezután. Még egy másféle megoldás, ha van bluetoothod vagy firewired akkor azt kapcsold be. A bt. lehet usbs is.

Ha ez nem segít, akkor van valamiféle megoldás amit single user módban kell beírni (-s indításkor) és az helyrehozza.

Ha nem boldogulsz estére ha lesz időm utánézek neked.

 

Megnéztem:

 

Ha azokat amiket írtam nem segítenek akkor:

 

Issue: Upon install, ...

... process hangs in an infinite (?) loop circling ...

... chosing language and creating / transferring an ...

... acount ("Do you already own a mac?").

...

... to problems concerning the network card.

 

Solution 1: Importing an account ...

... an existing (Tiger) installation.

 

...

... 2: Booting with the flag "Graphics Mode"="640x480x32". The ...

... setup screen, thus skipping the "loop". As one is not able to create a new ...

... , only the default "admin" is created. This can be ...

... later on.

 

Solution 3: Some people ...

... success with disabling the network card in the bios or ...

... the cable.

 

Solution 4: Boot using "-s" flag ...

... type ->

 

/sbin/mount -uw /

 

passwd root <- Type any password you want

...

...

touch /var/db/.AppleSetupDone

 

reboot

Link to comment
Share on other sites

hi! Segítsen vki! Berakom a lemezt,bebakancsol,aztán megjelenik az alma,és innen nem hajlandó tovább menni,pedig nem kevés időt hagytam neki (fél óra). Mi lehet a gond?

 

Leírom a pc hardverconfigját:

D2C,2Gh

4 Gb DDR2 ram

120 gb NTSC IDE vinyó- ide akarnám rakni,bár ez meg van osztva (partícionálva) a Winfos XP Home rendszerrel

40 Gb dinamikus NTSC sata vinyó

ATI Radeon x1050 videókari

sata samsung dvd író

 

Előre is köszi!!!

 

Valaki tudna segíteni? Berakom a lemezt,bebekancsol megjelenik az alma,és onnan kezdve nem történik semmi,pedig 30 percig vártam,és egy igen erős géppel rendelkezem: intel C2D,4giga memó,200Gb merevlemez.

Link to comment
Share on other sites

Valaki tudna segíteni? Berakom a lemezt,bebekancsol megjelenik az alma,és onnan kezdve nem történik semmi,pedig 30 percig vártam,és egy igen erős géppel rendelkezem: intel C2D,4giga memó,200Gb merevlemez.

 

Kapcsold ki a biosban az egyik procit vagy bootolj cpus=1-el.

Ha nem megy másfajta lemezzel is próbálkozhatsz.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,már elég régóta kacérkodom a gondolattal hogy kipróbáljam ezt a "Nagymacskát"! Előtte több helyen is igyekeztem az infókat,tapasztalatokat elolvasni,de nem tudom eldönteni az én konfigurációmhoz melyik is lenne a legideálisabb.(Kalyway,Zephyroth's,Leohallv4.1...stb)?

Ime a konfig: Alaplap:ASUS M3N78 PRO

CPU:AMD Phenon 9600 AM2 4XCore Black Edition

Mem: 2X KINGMAX 1024Mb DDR2 1066Mhz

VGA:Inno3D 9600GT 512MB DDR3 HTD PCIE

HDD:Samsung 500GB 7200rpm 16MB SATA2

LG GH-20NS10RBBB SATA Optikai Meghajtó

 

Főként a Cpu +Vga miatt vagyok bizonytalan....... :huh:

Köszönöm előre is a válaszokat,üdv! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hahóóóóóóóóóóóóó,esetleg valakli? Megköszönném a választ,sajni idáig kettő dvd a leírtak szerint,sajni nem jött be! Az a gyanúm hogy a 4-magos cpu-t nem szereti a "cica"?

Link to comment
Share on other sites

Hahóóóóóóóóóóóóó,esetleg valakli? Megköszönném a választ,sajni idáig kettő dvd a leírtak szerint,sajni nem jött be! Az a gyanúm hogy a 4-magos cpu-t nem szereti a "cica"?

 

a cica szereti,csak a kalyway nem,ugyanis ha jól tudom azt 2magosra optilalizálták! Tötsd le az eredetit,és szerezz be egy efiX usb ezközt!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...