Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok.

Volna egy kis gondom remélem tudtok segíteni.

 

Sikeresen felraktam a gépemre a Mac OS X Kalyway 10.5.2-őt.

Miután felraktam,gondoltam átállítom a felbontást 1024x768-ra

 

Miután beléptem a felbontás változató ablakbva,egyszerüen magátol elment a kép de semmit sem változtattam,mert olyan hirtelen is történt,és visszajött de tiszta kék képernyővel.

 

Gondoltam hogy ujraindítom,majd hejre álkl magátol.

De sajnos miután a szurke háttér és alma képernyő után ismét kék képernyö fogad.

 

Amúgy a videokártyám Geforce 8400 GS 256 mb (és a customize menüben a graphic-nál csak az nvinject-et jelöltem be)

 

Ja igen,a magyarosítást se akarta felrakni,annál a hibát meg 100% után írta ki.

Ja és még valami.Az internetet hjol lehet beállítani?

 

Remélem tudtok segíteni.Előre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy a videokártyám Geforce 8400 GS 256 mb (és a customize menüben a graphic-nál csak az nvinject-et jelöltem be)

 

az gáz, húzd újra és jelöld be a 256MB opciót..

magyarítás,ilyennel már én is találkoztam, de ennek ellenére utána teljesen magyar lett

 

Internet, milyen internet? hol, a customize menüben?

 

Van egy progi, Paragon NTFS 6.5

 

Segítségével hibátlanul tudjuk kezelni az ntfs partíciókat! Szóval lehet rá írni és fájlokat módosítani rajta! ;)

 

kösz az infót :)

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor nem tudom, ha azt jelölted be, akkor annak jónak kellene lennie

 

Háát valszeg ez nem az én gépemhez lett kitalálva :(

 

De olvastam és itt van ez az iAitkos Féle ami kifejezetten AMD-s.Esetleg segítenél,hogy ennél a verziónál mit kell kijelölni a Customize menüben?

 

Alaplap: Gigabyte GA-M52S-S3P

Alaplapi lapkakészlet: nVidia Nforce-430

Proci: Amd Athlon 64 X2 4000+

Memória: Kingmax 2x1 GB DDRII 800 MHZ

Hang: Realtek AlC883 @ nVidia MCP61- High Definition Audio (HD)

Videókártya: Nvidia Geforce 8400 GS 256 mb

Vinyó: Samsung Sata II 250GB

Hálózat:RealtekRTL8211/8212

Link to comment
Share on other sites

Akinek a rapid lassú és pl éjszakára izgő-mozgó állapotban hagyja a készüléket, annak az Isohunt-ról reggelre megtelepszik a vinyóján.

 

Mit lehet vele csinálni, hogy szeresse a sata-s merevlemezt? -> GagyiWay verzió, megnézem a csak AMD-s verzió-t, hátha az komázik a computerrel.

Link to comment
Share on other sites

Akinek a rapid lassú és pl éjszakára izgő-mozgó állapotban hagyja a készüléket, annak az Isohunt-ról reggelre megtelepszik a vinyóján.

 

Mit lehet vele csinálni, hogy szeresse a sata-s merevlemezt? -> GagyiWay verzió, megnézem a csak AMD-s verzió-t, hátha az komázik a computerrel.

 

 

Ezt most kurvára nem vágom, miről van szó?

 

Link to comment
Share on other sites

JA, ebből látszik nem vagyok torrentező.

 

Mivel én premiumos vagyok, ezért nekem 2,6m-el jön le.

 

Évi 15 k nem lové azért,hogy az ilyen jellegű problémáid megoldojanak..tehát éves előfizetésről van szó.

 

És ugye szinte minden a rapidon van.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem tudom rajtam kívül ki próbálkozott az Acronis Disk Director Suite-al és az ebben lévő OS Selectorral (talán davedane volt),

de mára megadta magát.....Nem volt hajlandó egyik rendszert sem elindítani (Vista, OSX), úgyhogy ma reggel visszaraktam a Vistát

és elkezdtem tölteni az iATKOS (köszönet mflexnek!) verziót, remélem az már jobb lesz....

 

Jah, és ehhez az iATKOS-hoz kell a Cameleon Bootloader?? (lehet, hogy hülye kérdés :))

 

Üdv : DR!FT3R

Link to comment
Share on other sites

utánaolvastam, a 1O.O.5 ös verziótól kiszedték a MAC ből a Classic environmentet. van valami,amivel emulálni lehet,de nem nagyon tudom mit kell és hogy,majd holnap esetleg

(am MAC ról netezek,sikerült megcsinálnom a hálózatot,usb-t,stb.)

 

Húú légyszíves magyarázd már el,hogy hogyan tudtad megcsinálni a netet.

Nem tom számít e,de T-online-os vok,8mbps nettel,és van rgy D-Link Routerem.

Link to comment
Share on other sites

Jah, és ehhez az iATKOS-hoz kell a Cameleon Bootloader?? (lehet, hogy hülye kérdés :))

 

Üdv : DR!FT3R

 

 

én bejelöltem, de simán be bootol a darwin-nal.

 

nagyon jó os, ezt mondták az ismerőseim is.

 

Viszont nekem kellen egy TOTALTUNESCONTROL, de nem demo, ha valaki talál egy olyat ami 30 perc múlva nem áll le, ez a hátránya a demonak, akkor linkelje be .

köszi.

 

Info:

 

http://www.eagle-of-liberty.com/totaltunescontrol/

 

Most nézem, hogy csak 8 dollár , hát akkor megveszem :D

 

Na itt látható, hogy erről a kis szerkenytűről kézben lehet tartani az iTunest teljes egészében vezérelni lehet vele...kereső stb...

 

20080817132923pic.png

Link to comment
Share on other sites

Mflex tudnál még egy kicsit segíteni esetleg? (gondolom már kicsit untatlak,de sajnos tök hülye vok a Mac-hez,na meg az angol nyelveh is :lol: )

 

Na szóval felraktam az iATKOS féle verziót,és meg kell mondjam NAGYON JÓ!

Sokkal gyorsabbak voltak a műveletek.De van egy két gondom.

 

A Customize mneüben pontosan csak azokat jelöltem be amiket mondtál csak alapból be volt jelölve az iATKOS V4 Main System is tehát hagytam bepipálva.

 

A telpítés gyönyörűen felment,de mikor bootolna be a vinyóról (Boot from cd-rom stb...)

Akkor ezzel a hibával találkozok. Az oprációs rendeszer betöltése sikertelen...

De eztet csak akkor írja ki,ha DVD lemez nélkül csinálom,DVD lemezzel bebootol.

 

A másik gondom az internet.Sajnos már az elején olyan hiubával találkozok a regisztrációnal nem tudom mit kell kiválasztani pl: Cable modem,dsl modem,stb...

És akármelyikre rámegyek nem tom mit kell beírnom pl:DSL-Sercver stb...

 

A netem amúgy Vezetékes T-online 8mbps,PPPoE kapcsolat kell vagy mi,de van egy D-link DSL modemem (T-online adta),és egy D-link Routerem.

 

Remélem tudsz segíteni,vagy bárki aki tud,mert mostmár legalább megtaláltam asszem a gépemnek valö MAC OS X-et.

Link to comment
Share on other sites

csak alapból be volt jelölve az iATKOS V4 Main System is tehát hagytam bepipálva.

 

még jó bakker, hiszen az az egész lelke, meg az egész OS x :D

 

 

Akkor ezzel a hibával találkozok. Az oprációs rendeszer betöltése sikertelen...
De eztet csak akkor írja ki,ha DVD lemez nélkül csinálom,DVD lemezzel bebootol.

 

Akkor DVD-ről boot és utána az első oldalról kapd le és telepsd fel a vinyóra a cameleon bootlaedert

 

 

A netem amúgy Vezetékes T-online 8mbps,PPPoE kapcsolat kell vagy mi,de van egy D-link DSL modemem (T-online adta),és egy D-link Routerem.

 

Valamit kell állítani a rendszeren, de hogy mit..halvány fogalmam sincs :( vagy a BIOS a ludas? Talán más tudja (mindent én sem tudok)

 

felbontást nem tudtam 1024x768-ra rakni,alapból elég érdekes 832x600-on

 

Akkor viszont a 8400-as kártyádhoz kellene valami fasza driver...

Link to comment
Share on other sites

Valamit kell állítani a rendszeren, de hogy mit..halvány fogalmam sincs vagy a BIOS a ludas? Talán más tudja (mindent én sem tudok)

 

Nem hiszem hogy maga a gép a ludas,vagy a bios,mert a hálókari integrált,csak annyit kéne tudnom hogy hogyan kéne kitölteni a regisztrációhoz hasonló lapot,aztat nem tom.

 

Nem tudnátok példákkal alátámasztani,hisz egyértelmű hogy akkor lenne net,hogyha megadom azt amit a szolgáltatóm adott felhasználó nevet és jelszót,meg hogy mi a router ip címe stb,csak nem tom hogy mi a DSL Server stb...

Pl:

fh.név:adsl800000@t-online.hu

jelszó:sadéjfaséfjséfj

(Eztet természtesen kitaláltam,nem az igazi jelszóm,és felhasználói nevem :) )

Link to comment
Share on other sites

felhasználó név akármi mac.com-os felhasználó nevet később is csinálhatsz.

jelszót nem is szoktam beütni, hanem tovább lépek.

 

amit itt kiírtál ,akár oda is beírhatod, de telefonszám meg ilyenket is rendesen üss be, úgy értem, hogy visszadob, ha 77441+9978179+7 szb baromságot ütnél be, de...

 

Attól, hogy a felhasználói fiókot ezt kitöltöd rendesen vagy "kamuval" ,attól a netnek mennie kell(ene).

Link to comment
Share on other sites

ööö az a baj,hogy a regisztrációval nem is foglalkoztam oda csak baromságokat írtam be,de még asszem elötte van egy olyan menü ahol ki kell választani a netkapcsolatomat.

pl:-cable modem

-dsl modem stb.

-vagy amit mindíg szoktam az,hogy ez a számítógép nem rendelekizik internet kapcsolattal,ez szoktam bejelölni,mert nem tom hogy mit jelöljek ki ,és hogy hogyan töltsem ki pl eztet: DSL Cable.

 

De az lenne a legegyszerübb,ha leírnád te hogyan csináltad meg hogy megy nálad a net mac os x alatt?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...