Jump to content
PirateClub.hu

Internet - lan problémák!


Recommended Posts

Helló! A probléma a következő... Adott egy gép egy Realtek RTL8139/810x hálókarival, és egy T-Kábel által szervírozott kábelmodem. A gond az, hogy az internetet csak akkor tudom használni, ha USBn keresztül dugom rá a gépre a modemet. Ez azért nem okés, mert az NDIS.sys valamiért nem szereti ezt a megoldást, szal kékhalál. UTPn pedig nemtom miért nem megy, egy ideig működött, most meg a "Hálózati cím kérése" pontnál megáll a kapcsolódás. Én gondolok arra hogy egy vírus blokkolja a hálózati "interfészt", de nem talál semmit a Norton. Ha nem talál semmit akkor meg remélem h nem a hálókarim a szar... ezt hogyan tudnám megállapítani? Segítsetek pls...

 

Köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

megtörtént a csökkentett mód-beli víruskeresés, de nem talált semmit a Terminator. Ja igen... kifelejtettem ezt: "Nincs kapcsolat, vagy korlátozott..." - ez az üzenet, amikor a gép nem kapja meg a hálózati címet. Most már arra gondolok, hogy az én hálókarim a szar, de ezt valahogy ki kéne deríteni... tipp?

Link to comment
Share on other sites

Hát, vagy a hálókari adta fel, vagy pedig az XP miatt szar!

mióta áll fent ez a gond??Régebbóta vagy volt-e valami hardvare bővítés, vagy valami változás a gépben/gépen amiután ezt csinálta???

 

Próbáld meg síma mezei XP-t felhúzni, és ugy megnézni!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hali Srácok!

Segítség kellene. Van 2 gép. Illetve net. Xp és hálókártya. A Kérdés az lenne hogy hogyan lehet egyetlen kábel segítségével hálózatot létesíteni a két gép között?Illetve a Netet megosztani? Kábel emtom milyen 8 eres. Azt mondta srác a számtech boltban ez jo lesz és mégse... Most Hálozat nincs . Netet ugy osztom meg hogy egyik gépbe a modemet az usb-n keresztül dugom a másikat pedig hálókártyán. De igyse tökéletes,mivel ha kikapcsolom akármelyiket ,és ujra bekapcsolom akkor mindig azt írja "nincs vagy korlátozott a net" . Mind2 gépnél. De ha rányomok javítást egyből tökéletes ez mitől lehet?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Internettel kapcsolatos problémám akadt. Megpróbálok rövid lenni. Nekem semmi bajom a nettel.

Feldobom az xp sp3-t, felinstallálom a hálókártyát és már megy is a net.

 

VISZONT!

 

Hoztak nekem egy gépet, hogy rakjak bele egy hálókártyát, hogy tudjanak netezni vele.

Mondtam OK. Én bontottam ki dobozbol a kártyát, és szerintem a gépet is én szedtem szét először.

Egy NEC powermate ml3. Elég régi de még megy.

 

Már ott érdekes volt amikor le kellett flexelni egy kicsit a hálókártya fém részéből

hogy beleférjen a gépbe. De se baj. Megtörtént.

Beleraktam, felismerte.

Biztonság kedvéért uj rendszert raktam rá, mert elég gáz volt. Sőt..

 

A probléma az hogy felismeri a kártyát, van helyi kapcsolat, küldött jel is, de nincs fogadott jel.

Ip címet nem kell állítani, sőt semmit.

A szokásos szöveg: NINCS KAPCSOLAT VAGY KORLÁTOZOTT.. ha jol emléxem.

A net nemjön.

 

Az én gépemen ugyan az a rendszer van. Semmit nem kell állítani. Gondolom azon sem kell, mégsem műkszik.

A DHCP nem akar csinálni semmit.

 

Eszközkezelőkben nem jelez semmiylen hibát.

 

Elméletileg DHCP-vel osztja ki a dolgokat, és ez nem műkszik valamiért. Kifogytam az ötletekből.

Próbálkoztam azokkal a címekkel amiket az én gépem sikeresen megkap. De nem működött velük sem.

Itt gondolok, az ip címre, alh maszkra, átjáróra, DNS-re. Ezeket automatikusan kéne megkapnia, de nem teszi.

 

Valakinek valamilyen tipp esetleg??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...