Jump to content
PirateClub.hu

Elfelejtünk kézzel írni


PrinceCherry
 Share

Recommended Posts

Az ausztrál tanárok attól félnek, hogy a számítógépek miatt a gyerekek elfelejtenek kézzel írni. Attól tartanak, hogy a 11-12 éves diákok nem tudnak majd jól teljesíteni a vizsgákon, mert annyira elszoktak már a tollal írástól – helyette inkább laptopokon tudnának gépelni. Az AP szerint a térségben a kézzel írás minősége annyit romlott, hogy külön órákat kell beiktatni az alapok megismétléséhez. Nemcsak a rossz tanulóknak, a legjobbaknak is el kell ezekre járniuk, mert náluk is jelentkeznek a problémák.

 

Szerintem nem ennyire egyszerű a helyzet... <_<

Link to comment
Share on other sites

szerintem jogos gondolat.

ez, és még sok egyéb (a társadalom ellustulása,stb.) mind az elkényelmesedésnek köszönhető. A gépiesített világban a gyerek lehet, hogy tényleg nem tud majd írni, hiszen nem lesz rá szüksége.

Ismerek olyan korombeli - 17 éves - srácot, akinek fogalma sincs arról, hogy kell mosogatni, mivel mindig mosogatógéppel csinálják.

Kérdés, hogy az írástudás hiánya valóban negatív értékként jelenik-e majd meg a jövőben.

Link to comment
Share on other sites

szerintem is jogos....én magamon tapasztalom hogy nyári szünetbe amikor nem írok kézzel szinte semmit akkor nehezen rázodok vissza a suliba az íráshoz. rengeteg íráshibám van és sokszor énse tudom elolvasni amit írok mert annyira ronda :lol:

Link to comment
Share on other sites

Én is rondán ízok,de ez van. :D

 

Ha lesz gyerekem, (nagyon nem akarok) 14 éves koráig nem adnék neki számítógépet a kezébe.

Ne legyen kocka,legyenek rendes barátai,járjon is velük el koncertre,bandázni...

És ha kell eljáratom kreativitás fejlesztésre (írás,rajzolás,festés,olvasás -> szereptanulás meg ilyesmi)

Link to comment
Share on other sites

Ennyire súlyos lenne a helyzet? Én azt hittem, hogy az írás olyan, mint a biciklizés. Nem lehet elfelejteni. Én is csúnyábban írok, ha sokáig nincs toll a kezemben, de azért, hogy elfelejtsem, hogyan kell leírni az s betűt. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Mivel ilyen világ várható nem értem mit sírnak.

 

Én is rondán ízok,de ez van. :D

 

Ha lesz gyerekem, (nagyon nem akarok) 14 éves koráig nem adnék neki számítógépet a kezébe.

Ne legyen kocka,legyenek rendes barátai,járjon is velük el koncertre,bandázni...

És ha kell eljáratom kreativitás fejlesztésre (írás,rajzolás,festés,olvasás -> szereptanulás meg ilyesmi)

 

Ez sem feltétlenül a jövő. Mire gyereked lesz lehetséges, hogy már nem PC-ért hanem "PCX1421"-ért fognak sírni, ami kitudja mennyit "ront" a jelenlegi helyzeten.

Link to comment
Share on other sites

Javít a helyzeten a kézírásfelismerés fejlődése, de elkövetkezhet egy olyan kor is, amikor átalalkul az ÁBC és olyan alakot vesznek fel a betűk, amiket a palmtopon írunk :D

De ha tényleg így fejlődünk, eljönnek hálisten a tabletPC-k, és azon meg simán lehet kézzel írni. Aminek örülnék is :D

Link to comment
Share on other sites

A kéz általi írással való dokumentálást soha nem válthatja fel az elektronikai eszközök általi dokumentálás, ez még a mai high-tech korszakban is alapigazság - képtelenség megjósolni meddig marad meg a minősége egy manapság nyomtatott lapnak, míg lásd: sumer, egyiptomi, római stb. kultúráknál jól bevált módszer volt a saját kezük általi dokumentálás...

 

Emellett egy laptopnak véges tartalékai vannak míg nekünk ennél jóval több...

 

Hozzáteszem, nyáron én is rendszeresen elszokok az írástól, de ez szinte a sulikezdés első pár napjában kompenzálható :)

Link to comment
Share on other sites

hát igen, a nyári szünet utáni tanítási órák érdekesek szoktak lenni, valahogy nem megy olyan dinamikusan az írás mint pl évvégén, de amúgy pár nap vagy hét és újra belelendül az ember, szóval ennyire azért nem kell parázni.amúgyis az írás olyan mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni, csak bele kell lendülni, ha hosszú szünet után újra belekezdünk... najó a biciklizés lehet rossz példa, mert szvsz biciklizni megtanulni nem kell csak a félelmet kell legyőzni hogy felborulsz :) de ha írni megtanulsz akkor beidegződnek a mozdulatok és az örökre megmarad.

Link to comment
Share on other sites

Én kiskoromban a nagy H betűt felejtettem el mindig,hogy hogyan kell írni.

Meg megtanulni újra a matekot. Diszkalkúliás vagyok. :(

 

Hego,az meglehet.

Majd,repülő kocsival hozom haza az iskolából.De lehet,iskola sem kell majd mert a születéskor beépítenek egy tudás chippet és, egy újszülöttel is lehet beszélgetni a relativitás elméletről. :D

Link to comment
Share on other sites

Az AP szerint a térségben a kézzel írás minősége annyit romlott, hogy külön órákat kell beiktatni az alapok megismétléséhez

Nem, nem nem. Nem ez a megoldás! Adjanak mindenkinek egy vadi új laptopot, hogy a többiek is elszokhassanak a kézzel írástól! LOL

Link to comment
Share on other sites

én mindig olyan rondám írok h általában nem tudom elolvasni :huh: na jó, ez nem teljesen igaz, de nemhistzem h olyan könnyen el lehet felejteni...bár mint ahogy sokan írták előttem, ősszel nehéz visszarászkódni a suliba írás terén is

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...