Jump to content
PirateClub.hu

Könyvfelcsapós játék


doroti
 Share

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

*A hír akkor jó,ha friss,közérdekű,fontos,és válaszol as alábbi négy kérdés valamelyikére : kivel vagy mivel;hol;mikor;mi történt;vagy mi fog történni*

 

/Magyar nyelv és kommunkáció 9-10.eseknek./ xD

 

Ugyanabból a könyvből tanulunk xD is pont ezt akartam írni de megfogtam a második legközelebb lévő könvyvet és:

"-Nem az enyém - mondta a lány -,de adtam neki egy falat penészes szalonnát, és azóta nem tudom lerázni."

:D

 

Ken Follett:Az idők végezetéig

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A felszólító mód -j jele a szótövek nagyobb részéhez -j (a rendhagyó ragozású jön ige rövid magánhangzós tőváltozatához pedig -jj) alakban kapcsolódik: lépjen, fújjon? szőjön, lőjön; jöjjön; stb.

/A magyar helyesírás szabályai XD, ezt láttam meg először a polcon... nem tom hog ykerült ide XD/

Link to comment
Share on other sites

A hozzám legközelebb eső könyv 23. oldalának 5. mondata a következő.

 

"Az eredőellenállást újabb ellenállások párhuzamos kapcsolásával csökkenthetjük."

 

Jesch - Gyakorlati Elektrotechnika

6. átdolgozott és bővített kiadás

szerk.: Jesch László

Műszaki Könyvkiadó Budapest, 1958

Az első kiadás dátuma: Budapest, 1940. május hó.

 

Az egyik legértékesebb könyvem.

Szép régi darab ;) .

Link to comment
Share on other sites

Az (1+2/n) sorozat monoton csökkenő,korlátos,és konvergál az 1-hez. Így(an) is monoton csökkenő,alsó korlátja 1, legkisebb felső korlátja a1=3-a tizediken,és konvegál az 1-hez.

 

 

 

 

(Szabó Tamás - Polygon Jegyzettár - Kalkulus I. Példatár)

Link to comment
Share on other sites

Azután bekövetkezett az európai háború, amely mindenki részére ,aki az emberiség kapcsolatainak fejlesztését szívén viselte, az elképzelhető legnagyobb csapást jelentette.

Albert Einstein : Hogyan látom a világot?

 

És itt egy másik :

 

Az alapgépben található az elektromos motor és a hajtómű, amelyeket szilárd fémburkolat takar.

Pető Gyula: Ételkészítési Ismeretek

Link to comment
Share on other sites

Felforrásig kevergetjük, és addig forraljuk, amíg a nyers liszt íze már nem érezhető, kb. 6-7 percig.

 

Domokos Lászlóné - Kiskegyedek és Őnagyságák mindentudó szakácskönyve (Kezdőknek és gyakorlottaknak)

Link to comment
Share on other sites

"Az élet határa", "határszituációk", "antinomikus szerkezet", "reakciók", "eleven folyamat" fogalmainak világos megragadása csupán az élet végtelen teljességére vonatkozóan válik érthetővé abban a funkciójában, melyhez e fogalmak a jaspersi elrendező összefüggésükben jutnak.

 

 

(Marting Heidegger: Útjelzők, Osiris, 2003, Bp.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...