Jump to content
PirateClub.hu

Nah ezt magyarázza el nekem valaki!


Predator.Shifty
 Share

Recommended Posts

Helló!

http://www.youtube.com/watch?v=_Isi2cwJsp4

Inkább érdekes mint vicces, de belőlem azért kicsattant a nevetés! :D Ha valaki elmagyarázza, hogy ez hogy lehetséges kap egy szóbeli vállveregetést! :D

Link to comment
Share on other sites

Dj Bubu tied a szóbeli vállveregetés! :D Valóban ez a megfejtés, és a aki azt hitte h vitorlázik v hasonlók, a rotor zaja megvolt tehát a motor működésbe volt! :D ÉS itt télleg nincs rásegítés! :D

Link to comment
Share on other sites

A helikopter olyan aerodinamikus légi jármű, amely motor segítségével forgatott szárnyakkal tudja önmagát a levegőbe emelni. Repülési magasságát és irányát nem szárnyakkal és vezérsíkokkal, hanem a forgószárnyak állásszögének változtatásával tudja szabályozni. A helikopter szó a görög helix (csavar) és pteron (szárny) szavakból keletkezett. A motor meghajtású helikoptert a szlovák származású Jan Bahyl találta fel. Az első stabil, sorozatban gyártott típust Igor Sikorsky tervezte.

 

A merevszárnyú gépekhez képest a helikopterek sokkal összetettebbek, drágábbak, körülményesebb a fenntartásuk és kisebb a teherbírásuk. Jelentős előnyük, hogy a helikoptert a levegőben tartó felhajtóerő megteremtéséhez a helikopternek nem kell viszonylag nagy sebességgel mozognia, mint a repülőgépeknek: a helikopter képes egy helyben lebegni, hátrafelé haladni, és mindenek felett függőlegesen egészen kis helyen is le- és felszállni. Pusztán a töltőállomások helye korlátozza mozgásterét.

Link to comment
Share on other sites

Akkor hogy tényleg meggyőzzelek! :D Az utolsó pár pillanatban a rotorok enyhén előre mozdulnak, nem olyan sokat de észre lehet venni! Meg a hátsó (azthiszem stabilizáló a neve :) ) légcsavar is forog! Meg a futóműveit is is behajtja, de ezt már szinte bármelyik RC gép megcsinálja! :D

Link to comment
Share on other sites

akkor filmezz le te is egy helikoptert és állitgasd majd a kamera frekvenciáját és meglátod hogy állni fognak a rotorok ha olyan sebességgel megy, nah meg modell nem lehet nézd csak meg a rotorok hajlásszögét nem egyenesek meg vannak hajolva ami azért van mert nagy sújt kell hogy emeljen és ez érthető is...egy modellnek soha nem fog úgy meghajolni esetleg egy-két mm-t azok nagyon könnyűek....

Link to comment
Share on other sites

ilyet még szabad szemmel is lehet látni, nem kell kamera hozzá - akár autókereket nézve is! a legviccesebb amikor visszafelé pörögve látjuk a kerekeket, vagy az első-hátsó kereket más irányba!!

Link to comment
Share on other sites

Valóban, ez is igaz! Ha ezek után kételkedsz tényleg csak a gyakorlati kísérletezés marad! :D

 

Kételkedett a fene, csak nem volt kedvem elemezni :D Elsőre megnéztem, nem tűnt akkora cuccnak, hogy nekiálljak elemezgetni :P

 

Az addig oké, de emelkedés meg ereszekedés közben a rotor forgási sebessége változik ezzel mit kezdesz?

A rotorlapátokat is lehet állítani, csak a forgás sebességét kell ugyanazon tartani, a lapátok döntése megoldja :P Ha meg nagyobbat "kap bele" a levegőbe ugyanannál a forgási sebességnél, akkor megoldottuk a rejtélyt. De ember legyen a talpán, aki megcsinálja! Annak soook reszpekt ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hello!!

 

Mondjuk ez tényleg ott van egy hozzászólásban ami 410+-t kapott:

 

"the camera frequency makes it look like the blades are stopped. Basically the frames of images that the camera take per second Match the blade speed to make the blade look like its always in the same position. "

 

Szóval szerintem is a kamera nem bírta rögzíteni

 

üdv.:miszkyy

Link to comment
Share on other sites

Nah látom senki nem tudja a választ hát én akkor megmondom :) Nos a rotorok olyan frekvencián pörögtek hogy a kamera állónak látta ez nem egy igen furcsa jelenség sőt akármikor le lehet utánozni akármilyen forgó eszközzel...

 

Mondhatam volna hamrabb én is de csak most járok erre.

Stroboszkóp is ezen az elven működik.

Addig kell alítani a villogási sebességét amíg a forgó tárgyat állónak nem látod.

A kijelzőröl pedig megtudon a forgási sebességet.

Link to comment
Share on other sites

Nah látom senki nem tudja a választ hát én akkor megmondom :) Nos a rotorok olyan frekvencián pörögtek hogy a kamera állónak látta ez nem egy igen furcsa jelenség sőt akármikor le lehet utánozni akármilyen forgó eszközzel...

 

Én is gondoltam egy ilyesmire, csak nem éppen ilyenre, arra hogy olyan gyorsan pörög hogy nem lehet látni :)

A másik gondolatom még az volt h vmi meleglevegőt fújt ki és az fenttartotta vagy nemtom mit de vmit fújt ki :)

Link to comment
Share on other sites

ilyet még szabad szemmel is lehet látni, nem kell kamera hozzá - akár autókereket nézve is! a legviccesebb amikor visszafelé pörögve látjuk a kerekeket, vagy az első-hátsó kereket más irányba!!

 

Igen, én is szoktam nézni az autókerekeket, amikor visszafelé forognak (igaz még csak kamerában láttam ilyet, élőben annyira nem figyelem)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...