Jump to content
PirateClub.hu

Valami nincs rendben a Holddal


PrinceCherry
 Share

Recommended Posts

Eddig azt hittük, hogy a Hold csontszáraz, vulkanikus kőzetminták azonban arról árulkodnak, hogy a felszín alatt víz rejtőzött, ami megingatja az égitest kialakulásáról szóló elméleteket.

 

A Rhode Islandi Brown Egyetem kutatói az Apollo 15 és 17 küldetések által gyűjtött mintákat vizsgálták meg újból, melyeken vulkanikus üveggömböcskékbe zárva 50 ppm vizet észleltek. Ez összehasonlíthatatlanul kis mennyiség ugyan a Föld köpenyének 500-1000 ppm vizéhez képest, ami azonban nem tekinthető mérvadónak, mivel a láva kitörésekor, körülbelül 3 milliárd évvel ezelőtt, rendkívül forró volt.

 

Hőmérséklete feltehetőleg elérte a 7000 Celsius fokot, így a kezdetben jelenlevő víz többsége kipárolgott a magmából, csupán egy kis rész maradt a lehűlt, vulkanikus kőzetté szilárdult anyagban. A magma tényleges víztartalmának megállapításához az Alberto Saal által vezetett csoport megvizsgálta a víz és az illékony gázok koncentrációját az üveggömböcskék magjában, majd összevetette a külső perem szintjeivel, hogy megállapíthassák milyen gyorsan távoztak.

 

spherules.jpg

Ezek a megközelítőleg 0,2 mm átmérőjű zöldes színű gömböcskék az Apollo 15 leszállóhelyének közeléből származnak

 

Ami a Hold kialakulását illeti, az általános nézet szerint a Föld és egy másik bolygóméretű objektum ütközéséből jött létre. A tudósok szerint a becsapódás hője az összes vizet elpárologtatta, viszont a Brown tanulmánya szerint a víz a kezdetektől jelen volt a Holdon, a számítások alapján a köpeny 260-700 ppm vizet tartalmazott. "Ez rendkívül meglepő mivel a holdkőzeteket 40 éve tanulmányozzák és senki sem talált vizet" - tette hozzá Saal. "Szerencsénk volt."

 

A korábbi vizsgálatok ugyanúgy kutattak a víz nyomai után a parányi színes gyöngyökre emlékeztető üveggömbökben, azonban nem hoztak egyöntetű bizonyítékot, ami alapvetően egybeesett az általános nézettel, miszerint a Hold mindig is száraz volt. A Brown Egyetem kutatása másodlagos iontömeg spektrometriával (SIMS) vette szemügyre a gömböcskéket, ami egészen parányi vízmennyiségek kimutatására is alkalmas az üvegekben és ásványokban. Az eljárást kidolgozó Carnegie Intézet szerint a SIMS akár 5 ppm vizet is képes kimutatni, ezért is okozott meglepetést, hogy a mintákban ennek a tízszeresét találták.

 

A kutatók vizsgálatai hidrogént is kimutattak, ami végig a vízzel együtt volt jelen. Ez alátámasztja azt a megállapítást, hogy a víz egészen mélyről, a köpenyen belülről származik, Saal szerint kizárható hogy ez egy másodlagos folyamat, mint szennyeződés vagy napszél eredménye lenne. "Ez arra az érdekes lehetőségre utal, hogy a Hold belseje ugyanannyi vizet tartalmazhatott, mint a Föld felső köpenye, de ennél is érdekesebb kérdés: ha a Hold vulkánjai a víz 95%-át kieresztették, vajon hová tűnt ez a mennyiség?" - fejtegette az eredményeket Erik Hauri, a Carnegie munkatársa, aki maga is részt vett a kutatásban.

 

Mivel a Hold gravitációja túl gyenge egy légkör fenntartásához, ezért valószínűleg a kitörésekkel kijutó vízpára egy része távozott az űrbe, a fennmaradó rész azonban elsodródhatott a Hold hidegebb sarkvidéki területeire, ahol a tartósan árnyékban levő kráterekben pihenhet mind a mai napig.

Link to comment
Share on other sites

Van egy durva elmélet, amit a számos holdra lépés sem cáfolt eddig.

Az elmélet szerint a Hold nem égitest, hanem egy üreges, idegen űrhajó.

És mint ilyen, nem is egy van a Naprendszerünkben. (Szaturnusz hold)

 

Mihail Vaszin és Alexander Cserbakov "szovjet" kutatók az elmélet megalkotói.

 

A legenda úgy tartja, az özönvíz idején még nem volt az égen a Hold.

Ugyanez megjelenik a szláv hagyományok egy részében is, valamint a Jelenések könyve is arról ír, hogy csak tizenhárom millió évvel ezelőtt "kapta el" a Föld a Holdat.

Vaszin és Cserbakov ezekből indult ki, amikor kidolgozta űranyahajó-elméletét.

 

Ma már olyan elméletek is keringenek, hogy a Földből szakította ki egy kozmikus ütközés...

 

Rengeteg elmélet született, amelyekben felhasználták, a tömeget, a gravitációt, a leszálló egységek keltette szeizmikus hullámokat, stb. stb.

 

Az 1977 óta felállított elméletet még ma sem cáfolták.

Rengeteg fizikus és csillagász olvasta a Hold-hajóról készült könyvet, és senki nem talált benne alapvető tudományos hibát.

Később egy, a Hold mozgását megfigyelő NASA-kísérletsorozat azt a végeredményt produkálta, hogy az égitest sokkal tömörebb a felszínén, mint a mélyben! Ami eleve részben igazolja a "szovjet" kutatást.

Hogy ebből mi az igazság, azonban csak akkor derül ki, ha megint hajlandóak leszünk felmenni a Holdra, és leásni a mélyére, hogy fény derüljön a nagy, idegen-űrhajó titkára!

 

És bármi más titokra is!

 

Apollo 15 1971. július 26.

Apollo 17 1972. december 19. UTOLSÓ HOLDPROGRAM!

1974-ben leállt a "Holdverseny"!

 

Szal, elég régi kövecskéket vizsgálunk!

Lám azóta még én is megszülettem, pedig .... hehe, még csípőben sem voltam akkor.

 

 

 

 

 

De... Oszama bin Laden sokkal fontosabb... :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én már olvastam róla Nemere István egyik könyvében. Bár az ilyen élienes témára vevő vagyok, de ez egy kicsit merész állítás :huh: Ha a Hold egy űrhajó akkor gondolom a Hold elméleti tömegénél kissebb tömeggel, csak a töredékével kell rendelkeznie. Akkor mégis mivel magyarázzátok az apály-dagály jelenséget?

Link to comment
Share on other sites

Azért van tömege... nem egy MilenumFalcon...

 

Az Iapetus a Szaturnusz 17. holdja: 3 561 300 km-re kering a bolygó körül.

Titán volt a neve a görög mitológiában.

Átmérője: 1436 km közepes átmérőjű.

Tömege 1,88·1021 kg, sűrűsége 1,27 g/cm³;

1671. október 25-én fedezte föl Giovanni Cassini.

 

Egyedi égitest, nemcsak összetétele, hanem más miatt is: Egyik fele vakítóan fényes, másik koromfekete. Erősen kráterezett.

 

incredibleiapetus_13.jpg

 

-A Iapetus gravitációja csak 1/40 a Földi gravitációnak.

-Tengelye körül a Iapetus 79 naponként egyszer fordul körbe.

-Teljesen kör alakú, hatalmás pályája van, ami a többi holdpályától 15 fokos szögben döntött.

 

Iapetus-Tilt-Radii3.jpg

 

-A felszínén, az egyenlítő mentén, hatalmas kiemelkedés látható. Az összes többi helyen a holdnak lapos a felszíne.

Ez a kiemelkedés 19 km magas és 19 km széles.

 

incredibleiapetus_5.jpg

 

-A hold teljesen gömbölyű.(!!!)

- Felületéről "tornyok" emelkednek ki.

 

incredibleiapetus_3.jpg

 

Vajon a Csillagok háborúja sci-fi, halálcsillagát honnan mintázták?

 

Deathstar-Comp2.1.jpg

 

 

Teljes cikk angolul:

http://www.enterprisemission.com/moon1.htm

 

És egy másik furcsa Szaturnusz hold.

 

A Mimas a Szaturnusz hetedik holdja, amit William Herschel fedezett fel 1789-ben.

 

A Mimas a görög mitológiában egy óriás volt, aki Héraklész áldozata lett.

 

A hold átmérője: 392 km.

Sűrüsége: kicsi (1,17 g/cm³), főként jégből áll.

Hőmérséklete: −200 °C.

 

Mimas_moon.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Azért egy kérdés. Ha egy idegen hajó, akkor miért nem látunk, olyan helyet ahonnét kisebb űrhajok szálnak fel? Biztos, hogy feltűnne vmik okos csillagásznak, ha hajtómű sugarakat észlelne a hold közeléből. Még ha akkor is indulnak mikor a hold pont ellentétes irányában lévő féltekéről indulnak. Na meg.. Egyszer úgyis mindenki hibázik.. De érdekes volna, hogyha kiderülne, hogy mi az ők játékszerei vagyunk és egy idő után inváziót inditanának :P Independence Day...

Link to comment
Share on other sites

Talán azért nem látunk hajtómű sugarakat, mert más meghajtással működnek.

 

-Inváziót indítanának?

-Már megtették.

 

Link to comment
Share on other sites

Én azt sem hiszem el hogy az ember volt a Holdon, nem hogy azt hogy a Hold egy ürhajó :D

1974-ben leált a Holdverseny, akkor a mai fejletebb technologiával miért nem mennek a Holdra vizsgálodni?! Mert nem jutottak el odáig azért, nekem nem meséli be senki :D

Hold egy hatalmas ürhajó, meg földönkivüli invázió, juj ugye nem gondoljátok komolyan. Ennyi erövel akkor már létezik a sárkány, söprünyélen repülö boszorkány stb. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1974-ben leált a Holdverseny, akkor a mai fejletebb technologiával miért nem mennek a Holdra vizsgálodni?!

 

A hozzászólás eme részével teljesen egyetértek. Vagyis ez a kérdés engem is foglalkoztat, a technika mennyivel fejlettebb lett 30 év alatt és, ha jól tudom tervben sincs, hogy holdra menjen ember.

 

Én azt sem hiszem el hogy az ember volt a Holdon, nem hogy azt hogy a Hold egy ürhajó.

 

Ezt viszont, mi sima Userek itt a Földön ( :D ) sose tudjuk meg szerintem. Ez az admin-ok titka. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az hogy rengeteg "ürhajó" bolygó van a naprendszerben, csak azt bizonyítja , hogy teljesen természetes jelenség!!!

Nem hiszem, hogy az idegenek itt hagyták megrohadni az egész űrflottájukat, majd mentőkabinban hazarepültek!!

A holdon több km átmérőjü kráterek vannak, szerintem ha valamijen emberi termtmény készítette volna, akkor az az aszeteroida nem állt volna meg a külső 2 km-n, hannem szépen keresztül haladt volna rajta!!

Emberek meg azért nem mennek a holdra mert körülményes az emberek ellátása, és egy robot jobb munkát végez!

Link to comment
Share on other sites

nem járt ember a holdon ez teljesen biztos mert ha járt vna akkor miért nem mentek vissza rá????!!!

mondjuk nem tom v 30 éve voltak először a holdon azóta már kolóniának kéne ott lennie!!!

Amerika csak fel akart vágni h hú de jók vagyunk voltunk a holdon!!!!!(ezt is csak azért h borsot törjenek az oroszok orra alá!!!!

Egy nemzet van aki fel tud menni a Holdra az pedig az Orosz!!!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nem mindig van közelebb hozzá.

 

Amúgy azzal érveltek, hogy fejlődött a technológia, és miért nem mennek vissza a Holdra 30 év után?

- előszöris, honnan tudjátok, hogy nem mentek azóta?az egy dolog hogy hivatalosan nincs bejelentve.

- másodszor a Marsra elmentek, a Holdra pedig nem? Persze talán a Marsra sem mentek, ez is benne van.

- ha már azt mondjátok hogy fejlődött a technológia, akkor gondoljátok, hogy nem tudnának eljutni a Holdra?

 

 

"A Hold egy űrhajó" elméletre csak annyit hogy: be....nék ha egy Halálcsillag lenne a Föld mellett :D a végén még úgy járunk mint az Alderaan.

A piramisok meg talán Csillagrombolók :D Végülis ki tudja?A piramisos topik szerint a Föld a Hold és a piramisok között összefüggés van :)

Link to comment
Share on other sites

Nem mindig van közelebb hozzá.

Amúgy azzal érveltek, hogy fejlődött a technológia, és miért nem mennek vissza a Holdra 30 év után?
- előszöris, honnan tudjátok, hogy nem mentek azóta?az egy dolog hogy hivatalosan nincs bejelentve.
- másodszor a Marsra elmentek, a Holdra pedig nem? Persze talán a Marsra sem mentek, ez is benne van.
- ha már azt mondjátok hogy fejlődött a technológia, akkor gondoljátok, hogy nem tudnának eljutni a Holdra?

 

nah h a Marson már voltak ezt h érted mert azt tudjuk(sztem mindenki) h csak űrszondákkal mentek és nem emberekkel!!!!!

amúgy meg ha az amcsikra gondolok akkor felvágnának h hú már megint voltunk a holdon ugye mien faxák vagyunk????

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gépekkel értettem, nem emberekkel.Amúgy valaki már leírta: minek küldenének embereket, amikor a gépek pontosabb munkát végeznek, és nem annyira körülményes azokat felküldeni mint az embereket.Ráadásul a gépek nem félnek a haláltól :D

Az meg hogy az amcsik már megint voltak a Holdon, az senkit nem izgatna különösebben, hiszen elvileg már többször is voltak.

Link to comment
Share on other sites

A holdon 100% hogy voltak az Amerikaiak!És tudjátok, hogy honnan tudom ilyen biztosra?

Onnan hogy 100% hogy az Oroszok figyeltek minden egyes Amerikai űrhajót.És hogy ha valóban nem száltak volna le a holdra a yenkik akkor az oroszok szóltak volna elszőzör hogy ti nem voltatok a holdon.Meg szerintem akkor már Kína és talán India is nagyba figyelte a yenkiket.

 

Szerintem azért nem mennek mostanába a holdra, mert irgalmatlan nagy költségekkel járna.Hiszen a holdprogram is ezért lett vége a nagy költségek miatt

Link to comment
Share on other sites

mivel magyarázod azt h a köveknek össze vissza van árnyékuk????

 

ja és ha Armstrong volt az első ember a Holdon akkor ki fényképezte le őt a hajón kívülről h kiszáll a hajóból????????

talán egy Holdlalkónak oda adták a fényképezőt h te figy csinálnál rólam egy képet??

A Holdlakó meg: persze miért is ne!!!!

 

Ha nincs pénz akkor miért költenek arra h háborúzzanak????

 

 

Link to comment
Share on other sites

Azzal, hogy a holdon ott volt az ürhajójuk aminek voltak lámpái+ a nap!!

Egyébként a háború megéri az amcsiknak!! Teljesen úgy mint rómának!! Azok is a háborúból éltek olyan jól!!

Amint elkényelmesedtek, előjött náluk is ,(Úgy mint a görögöknél) a mai kor betegsége, ami jellemzően minden nagy kultúra végét jelenti!! (görög író: igazi szerelem csak két férfi között lehet!) <_< (Bocs hogy elkanyarodtam a témától) :unsure:

 

u.i: b4m azt én írtam, és örülök, hogy végre valaki felfogta!! ;)

Link to comment
Share on other sites

mivel magyarázod azt h a köveknek össze vissza van árnyékuk????

 

ja és ha Armstrong volt az első ember a Holdon akkor ki fényképezte le őt a hajón kívülről h kiszáll a hajóból????????

talán egy Holdlalkónak oda adták a fényképezőt h te figy csinálnál rólam egy képet??

A Holdlakó meg: persze miért is ne!!!!

 

Ha nincs pénz akkor miért költenek arra h háborúzzanak????

Annyival magyarázom a fényképet, hogy amikor a kép készült Armstrong nem akkor lépett először a Holdra :D egyszerűen lefotózták amint rálép a talajra, emlékként.Nem emlékszem pontosan a képre.

Az is lehet hogy csődöt mondott a fényképezőgép az űrben, szóval amikor visszatértek a Földre, felvették az egészet egy stúdióban :D Mint a redbull reklámban :lol: Bár én láttam azt a dokumentumfilmet amikor tervezték a fényképezőgépet a Holdra.Az első gond az volt azthiszem, hogy abban a ki...... vastag kesztyűben be sem tudta nyomni a gombot a gépen :D

 

Az első kérdésedet nem igazán értem.Milyen kövek?

Link to comment
Share on other sites

Manfred, szerinted ha megrendezett lenne akkor ilyen amatőr hibákat vétenének? :lol: :lol: Na ne viccelj már. A holdtükröt is az emberek vitték fel a Holdra. Plusz a már említett konkurencia simán leleplezte volna ha kamu lett volna. A Holdra nem olyan nehéz eljutni és messze sincsen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...