Jump to content
PirateClub.hu

Harry Potter 6


larive
 Share

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Látom nem figyeltél. Mondja a film végén Piton professzor, hogy "van merszed a saját átkomat ellenem használni, Potter? Igen, én vagyok a félvér herceg."

Tehát Piton írta az a könyvet amiből Harry egy csomó dolgot kipuskázott.

 

Nekem a kovetkezo gonjaim vannak a filmmmel, Piton utolso mondataval igen en vagyok... Miert gondolta Piton, hogy Harrrynek mond a felverherceg nev valamit, csak mert egy sotet varazsszot alkalmazott?

 

A legnagyobb gondom, hogy a Sotet Nagyurat Dumbi lazan visszaleverte az 5. resz vegen, itt meg a kis Drako lazan kiutotte a palcat a kezebol es Piton ki tudta nyirni ilyen konnyen Dumbit. Miert nem hopponalt, hiszen ahhoz neki nem kellett palca (2x is lattuk a filmben) Vagy miert nem hasznaltak az idovisszaforgatot Hermioneval (lasd 3. reszben), amikor csikocsort megmentettek. Ugy tunt, mintha hagyta volna Dumbi magat lehet, hogy visszater a kovetkezo reszben, mint Gandalf?

Es ki az az R.A.B. a vegen olvassa fel a hamis horcruxbol Hermione?

 

Egy biztos Bellatrix eszmeletlenul jol jatsza a gonoszt vegig borsozott tole a hatam. Messze o a legjobb szinesz a stabban.

Link to comment
Share on other sites

én a könyvet olvastam el v 2 éve a filmet meg lehet letöltöm de vmi oanra emlékszem h azért hagyta magát megölni mert így Piton nem ment el és ott volt Dumbledore-al! de már rég olvastam a könyvet úgyh nem nagyon emlékszem rá! Dumbledore tudtommal nem kérte meg Pitont h ölje meg legalábbis a könyvben nem a filmet nem tudom!

Link to comment
Share on other sites

Nehéz is úgy megérteni a sztorit a filmből, hogy abból kidobták a tényleges történéseket, és az egészet átgyurmázták egy szerelmi történetre. Ide-oda ugrál az egész, csapong. Szánalmasan rosszul írták meg a forgatókönyvet. Nem tudom miért akartak valami Harry és a haverok féle maszlagot gyártani Dawson után szabadon. A könyvben nem ezen volt a hangsúly.

 

Bár lehet, hogy pozitívabban szemlélik az ultimate fan-ok a filmet.

Link to comment
Share on other sites

én a könyvet olvastam el v 2 éve a filmet meg lehet letöltöm de vmi oanra emlékszem h azért hagyta magát megölni mert így Piton nem ment el és ott volt Dumbledore-al! de már rég olvastam a könyvet úgyh nem nagyon emlékszem rá! Dumbledore tudtommal nem kérte meg Pitont h ölje meg legalábbis a könyvben nem a filmet nem tudom!

 

de igen, mert valami gyűrűt húzott az ujjára Dumbledore amitől annak az "átka" aktiválódott, Piton kezelgette, és utánna kérte meg.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a kovetkezo gonjaim vannak a filmmmel, Piton utolso mondataval igen en vagyok... Miert gondolta Piton, hogy Harrrynek mond a felverherceg nev valamit, csak mert egy sotet varazsszot alkalmazott?

 

A legnagyobb gondom, hogy a Sotet Nagyurat Dumbi lazan visszaleverte az 5. resz vegen, itt meg a kis Drako lazan kiutotte a palcat a kezebol es Piton ki tudta nyirni ilyen konnyen Dumbit. Miert nem hopponalt, hiszen ahhoz neki nem kellett palca (2x is lattuk a filmben) Vagy miert nem hasznaltak az idovisszaforgatot Hermioneval (lasd 3. reszben), amikor csikocsort megmentettek. Ugy tunt, mintha hagyta volna Dumbi magat lehet, hogy visszater a kovetkezo reszben, mint Gandalf?

Es ki az az R.A.B. a vegen olvassa fel a hamis horcruxbol Hermione?

 

Egy biztos Bellatrix eszmeletlenul jol jatsza a gonoszt vegig borsozott tole a hatam. Messze o a legjobb szinesz a stabban.

 

Ez nem a történet, hanem csak és kizárólag a film hibája, a könyvben ezek nem mind így történtek és minden meg van magyarázva. Ja és nem kéne lelőni a piton hármasügynök poént, mert talán van olyan aki nem szeretné tudni a sztori végét.

Link to comment
Share on other sites

sztem kérdezzük meg Rowling-ot! XD

 

am attól függ h a filmet v a könyvet vesszük mert a 2 eléggé eltér egymástól amint hallottam! Aki olvasta a könyvet annak nagy csalódás nekem ezt mondták h sokminden eltér egymástól! Piton is csak azért kezelgette mert még szüksége volt rá! Én nem emlékszem rá h Dumbledor megkérte vna dehát lehet h megkérte mert mondom rég olvastam a könyvet! Lehet hozzákezdek megint mert pár nap alatt elolvasom!

Link to comment
Share on other sites

A legnagyobb gondom, hogy a Sotet Nagyurat Dumbi lazan visszaleverte az 5. resz vegen, itt meg a kis Drako lazan kiutotte a palcat a kezebol es Piton ki tudta nyirni ilyen konnyen Dumbit. Miert nem hopponalt, hiszen ahhoz neki nem kellett palca (2x is lattuk a filmben) Vagy miert nem hasznaltak az idovisszaforgatot Hermioneval (lasd 3. reszben), amikor csikocsort megmentettek. Ugy tunt, mintha hagyta volna Dumbi magat lehet, hogy visszater a kovetkezo reszben, mint Gandalf?

Es ki az az R.A.B. a vegen olvassa fel a hamis horcruxbol Hermione?

 

Egy biztos Bellatrix eszmeletlenul jol jatsza a gonoszt vegig borsozott tole a hatam. Messze o a legjobb szinesz a stabban.

 

Hát elöször is Malfoy azért ütötte ki a kezéből, mer Dumbi már nagyon gyenege volt és Pitont ő kérte meg hogy ölje meg,mert a gyürü miatt meghalt volna csak akkor szenvedve, meg így megmenthette malfoy életét.

Azért nem hoppanált mer a Roxfortban nem lehet ide oda hoppanálni.

Azért nem használtak időnyerőt, mert az 5-dik kötetben összetörik a minisztérium egész készletét.

R.A.B. = Regulus Argus Black(vmi ilyesmi) = Sirius öcsse

 

és egyet értek a Bellatrixot játszó szinésznő tényleg jól játszik.

Link to comment
Share on other sites

ágaskirály: R.A.B az nem csak Sirius öccse nevének a rövidítése. Szerintem olvesd el figyelmesebben a 7. kötetet, mert vmit félreérthettél! Meg szerintem nem kéne lelőni azokat a poénokat, amik a 7. részben vannak, csak azt kéne elmondani, ami kimaradt az eddigi filmekből. Gondolj azokra kik nem olvasták a könyvet.

 

Am a filmről nekem az a véleményem, hogy nekem nagyon tetszett. Igaz, sokminden kimaradt a könyvekből, s a sztori sokaknak érthetetlen lehet, de nekem bejött. Szerintem ez az eddigi legjobb HP rész. Tudom, sokan szidnátok, h mekkora hülye vagyok, de engem a képi világa nagyon megfogott. Nagyon tetszett ez a komor sárgás színárnyalat, sztem sokkal jobb mint a darkos stílus. Meg sztem a színészek is nagyon jól alakítottak, csak Yates maradt továbbra is egy két lábon járó szardarab. De a stáb többi része sztem kihozta magából a maximumot.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Én is csalódtam kicsit... Ami szerintem az alapvető hiba, hogy a történet szempontjából nem összefüggő a film. Szóval sok "nyál", egy kis kviddics, egy kis szükség szobája, meg mindenhonnan egy kicsi, de semmi kapcsolat, csak csipegetés mindenhonnan. Az egy dolog hogy a tinik élete lett kiemelve, a dilm szempontjából ezzel semmi bajom, de a történet annyira háttérba szorult, hogy ez már nagyon zavar. Annyira nincs megmagyarázva semmi, nincs egyszerűen összetartó erő.... :( Szerintem el lett cseszve, sokkal jobb lenne egy könyvhöz hű film, amit 2,5 órába simán össze lehetett volna hozni...

A legegyszerűbb dolog pl, ha csak a címet alapul veszem, a könyv egy pár jelenetben megjelenik, kb a film közepéig van szó a félvér hercegről, aztán meg ugye a végén odaböki, hogy "igen, ő az"... odaböki, mert tudott erről az egészről, csak ez a film alapján egyáltalán nem derül ki. Szóval olyan logikai bukfencek vannak a filmben, a magyarázások hiánya miatt, hogy nekem nagyon nem tetszett... a végén pedig minimum a temetéssel kellett volna zárni. Azzal hogy a végén kb az a lényeg, hogy ron megengedi harrynek ginnyt, igazából szó se esik az igazgatóról, maga a sztori kerül megint a háttérbe...

Lehet vitatkozni velem ,meg ízlések és pofonok, de szerintem béna lett a movie.

Link to comment
Share on other sites

Jesszus, de szörnyű olvasni ezeket a hozzászólásokat. Látom senki nem olvasta el rendesen a könyveket. Nos akkor tartok egy kis felvilágosítást. :D

 

Első körben tartaros_94 kérlek vedd figyelembe, hogy itt senki nem lő le semmilyen poént, itt már minden meg van igaz könyvben aki meg a filmet akarja úgy megnézni, az eléggé rossz utat választott, ahhoz h megértse az egész sztorit úgy ahogy van, mert a film erre ALKALMATLAN, olyan mint a kötelezők röviden, nagyon rossz kiadásban.

 

De azért figyelem FILMES SPOILER!

 

Többen kérdeztétek, hogy:

1. Ki a Félvér Herceg: a válasz Piton, övé volt a bájitalkönyv régebben, amiből Harry több varázsigét is lopott illetve aminek azt köszönhette,h olyan jó volt bájitaltanból, amit Lumpslock körbekürtölt az iskolában és ez Pitonnak gyanús lett. Ott jött rá Piton h itt az ő könyve lehet a háttérben mikor Harry a SectumSempra átkot szórta Malfoyra. Az már csak csattanó volt, mikor a végén színpadiasan előadta ezt a szöveget Piton, ő már régen tudta,h Harry ismeri a Félvér Herceget.

2.-3. Piton miért ölte meg Dumbledoret? Dumbi miért nem menekült el? Egyszer, Dumbi már haldoklott, megmérgezte ő a Gomoldok gyűrűje, amit Voldi aztán horcruxá változtatott és rászorta ezt a finom átkot, ami megmérgezi azt aki felhúzza ( a gyűrű köve amúgy egyike a Halál ereklyéinek áá de ez már sok:D) illetve Dumbi tudtad Piton áltál, hogy Voldi mivel bízta meg Dracot és nem akarta h Malfoy lelke sérüljön, Pitoné meg nem fog, mert őt megkérte erre, és amúgy se volt már sok hátra neki az átok miatt.

4. A horcrux, amit megtaláltak az hamis volt, az eredetit R.A.B. elvitte (Regulus A. Black, Sirius öccse), mikor rájött h nem akar Halálfaló lenni.

 

Asszem ennyi, jah és 5. Miért lett sz*r a film? Mert az igazi rajongókat nem kérdezték meg h h kéne:D

Link to comment
Share on other sites

Dumbi már haldoklott, megmérgezte ő a Gomoldok gyűrűje, amit Voldi aztán horcruxá változtatott és rászorta ezt a finom átkot, ami megmérgezi azt aki felhúzza ( a gyűrű köve amúgy egyike a Halál ereklyéinek áá de ez már sok:D)

 

Hogy kerult Dumbi kezere a mergezo atok gyuru? Egyatalan minek vette fel. Egy nagy varazslo ilyet hibat miert tesz? Ez total nem derult ki a filmbol.

Link to comment
Share on other sites

Azért vette fel mert vissza akarta hozni a húgát aki meghalt és ez részben dumbi hibája!halál ereklyéje (a gyürü) képessége h a holtakat visszahozza de nem teljesen!Piton nem csak azért ölte meg mert haldoklott az öreg hanem azért is mert megszeghetetlen eskütt tett.

Am a filmről annyit h egy nagy rakás sz**!Az 5ik rész után egy ilyen gagyi részt kiadni nagy vétek volt...a Trialer többet ért mint a film...sok részt kihagytak...volt olyan jelenet amit sokkal jobban meg kellett volna csinálni...Az egész filmből Ron poénjai maradtak meg más nem...pedig a könyv az tetszett....

Hát reméljük a 7 és a 8ik rész jobb lesz(gy.k.:Tom h 7 részes de a 7ik részt ketté szedik..ezt gyenglbbek kedvéért irtam csak le)

Link to comment
Share on other sites

ágaskirály: R.A.B az nem csak Sirius öccse nevének a rövidítése. Szerintem olvesd el figyelmesebben a 7. kötetet, mert vmit félreérthettél! Meg szerintem nem kéne lelőni azokat a poénokat, amik a 7. részben vannak, csak azt kéne elmondani, ami kimaradt az eddigi filmekből. Gondolj azokra kik nem olvasták a könyvet.

 

Am a filmről nekem az a véleményem, hogy nekem nagyon tetszett. Igaz, sokminden kimaradt a könyvekből, s a sztori sokaknak érthetetlen lehet, de nekem bejött. Szerintem ez az eddigi legjobb HP rész. Tudom, sokan szidnátok, h mekkora hülye vagyok, de engem a képi világa nagyon megfogott. Nagyon tetszett ez a komor sárgás színárnyalat, sztem sokkal jobb mint a darkos stílus. Meg sztem a színészek is nagyon jól alakítottak, csak Yates maradt továbbra is egy két lábon járó szardarab. De a stáb többi része sztem kihozta magából a maximumot.

 

Azért nem írtam részletesebben mer nem akkartam ahogy mondtad lelöni a poénokat egyépként a könyv jobb mint a film én a 7-et 3szor lvastam.

Link to comment
Share on other sites

hát igen.... aki olvasta a könyvet, mint pl. én, hatalmas csalódás ért...rengeteg mindent kihagytak, főleg a fontos infókat! <_< hát nemtudom h kit sajnáljak jobban: akik olvasták a könyvet és meg is nézték a filmet-biztos csalódtak...akik meg nem olvasták a könyvet nagyon sok információt nem tudtak meg, szerintem a fele filmet nem is értik h mi miért volt meg hogyan... :( nem érte meg érte 200km-t utaznom a legnagyobb kánikulában :wacko: a 7-est legalább 2 részre szedik, remélem ütősebb lesz! :unsure:

 

 

Nekem unokatesóm nagy HP fan, elolvasta az összes könyvet vagy 6× mindegyik részt és ő is azt mondta hogy nem lett a film valami jó. Ő a rendezőt okolta. Meg szerinte ezt a részt kellett volna két részre szedni, nem az utolsót (moziba)...

 

Nemtudom hogy mi hogy van, én egyik könyvet se olvastam és még a 6-ot nem láttam moziba, de jövőhéten megnézem 3D-be :)

Aztán valaki leírhatná (aki olvasta a könyvet), hogy mit hagytak ki belőle, ami fontos info vagy lényeg volt :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem nagyon tetszett a film annak ellenére, hogy olvastam a könyvet és hiányolok belőle pár részletet. Az is baj volt vele, hogy valami elkezdtek, de nem fejeztek be. Lehetett volna még kviddics meccs, vagy valami. Amúgy a hetedik részt kötelező lesz 2 részre szedni, ha azt akarják, hogy a film ne legyen totális bukta.

Link to comment
Share on other sites

A film nagyon tré lett.

Egyébként még nem láttam, hogy bárhol írták volna, de mikor megölik Dumbledoret, az a könyvben nem teljesen máshogy van ? Talán megdermeszti Harryt és ezért nem tud semmit tenni, a filmben viszont Harry csak nézi ahogy megölik.

 

Lehet, hogy én tudom rosszul, nem vagyok a toppon ilyen téren.

Link to comment
Share on other sites

Na hát tegnap este megnéztem én is a HP 6-ot :)

 

Nekem tetszett, szerintem nagyon jól meg volt csinálva! Nem olvastam a könyvet és nem is fogom, szóval hogy mi maradt ki és mi nem az különösebben nem érdekel, mert érthető volt az egész minden lényeges szerintem benne volt ami tovább viszi a storyt.

 

 

Sokan fikázzák ahogy néztem máshol is, de inkább azok akik olvasták a könyvet.

Előttem írta valaki példaként a Gyűrük urát, szerintem teljesen jó példa erre a filmnre is, miszerint nem lehet benne minden, mivel egy filmet nem úgy készítenek, hogy előveszik a könyvet és betűről betűre leforgatják ami a könyvben történt :)

Megsúgom hogy nekem a Gyűrük ura bővített extra változatban is megvan, ami +1 órával hosszabb, tehát a mozis verziókból meg ami a tv-be ment ennyit kivágtak és így is rohadt hosszú volt.... Szerintem a HP-val is ez a helyzet, 160 perc volt a film, nekem így is nagyon hosszúnak tűnt, alig vártam már hogy felálhassak :) De a történet nagyon jó volt!

 

 

Szóval okoskodni és fikázni lehet, hogy ezt és ezt így kellett volna, de akkor ne ide írjátok hanem a forgatókönyv írónak és kérjétek azt hogy Ti írhassátok és forgassátok le a 7. részt! :) Sok sikert hozzá! :)

Link to comment
Share on other sites

Na hát tegnap este megnéztem én is a HP 6-ot :)

 

Nekem tetszett, szerintem nagyon jól meg volt csinálva! Nem olvastam a könyvet és nem is fogom, szóval hogy mi maradt ki és mi nem az különösebben nem érdekel, mert érthető volt az egész minden lényeges szerintem benne volt ami tovább viszi a storyt.

 

...

 

Szóval okoskodni és fikázni lehet, hogy ezt és ezt így kellett volna, de akkor ne ide írjátok hanem a forgatókönyv írónak és kérjétek azt hogy Ti írhassátok és forgassátok le a 7. részt! :) Sok sikert hozzá! :)

 

Én is megnéztem a filmet, nem bírtam így elmentem moziba:D

 

Nos, asszem ez a minden szükséges infó benne volt, ami kell, azt nem hiszem, hiszen a horcruxokat nem mondták el, pl h Dumbi szerint mi lehet még az, ugye van a medál meg a pohár meg a diadém...meg meg...nah szal aki olvasta tudja, aki nem az nem. És azért kivi vagyok,h ezt h fogják majd a Halál ereklyéiben pótolni. Majd Harry lesz a kisokos aki ezekre rájön vagy mi?

Amúgy meg nem volt annyira vészes, sőt nekem tetszett, most kivételesen sok olyan szöveg volt benne, ami a könyvben is benne volt és ez tetszett.

Az sem zavart különösebben a szerencse főzet nem aranyszínű volt, meghogy azért az nem egészen így ment, meg a Ginny-s rész is elég sovány volt meg hasonló.

 

Aki meg nem bírja a hosszú filmeket ne üljön be rájuk;) Ugyanis a moziműsornál is oda van írva h hány perces a film...:P

Link to comment
Share on other sites

Egyet kell értenem LadyShadow-val: ebben a részben a horcruxokra jobban kellett volna koncentrálnia a rendezőnek a szerelmi szálak helyett, hiszen a végkifejletben kulcsfontosságuk lesz...

Viszont aki nem olvasta végig a történetet, azt ugyanúgy "átvágta" ez a rész, mint azok nagy többségét, aki még nem jutott hozzá a 7. könyvhöz évekkel ezelőtt. Aki olvasta valamennyi részt, sejti, mire gondolok :D.

Link to comment
Share on other sites

Viszont aki nem olvasta végig a történetet, azt ugyanúgy "átvágta" ez a rész, mint azok nagy többségét, aki még nem jutott hozzá a 7. könyvhöz évekkel ezelőtt. Aki olvasta valamennyi részt, sejti, mire gondolok :D.

 

 

En nem olvastam, de mivel csaptak be a filmnezoket? Erdekelne. Pitonra gondolsz?

 

Ez a resz megerte vola, hogy kettobe szedjek, mint a 7-et.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...