Jump to content
PirateClub.hu

Harry Potter 6


larive
 Share

Recommended Posts

CSAK H TISZTÁBAN LEGYETEK (AKI NEM KIVÁNCSI A KIHAGYOTT DOLGOKRA, NE OLVASSA EL!!!)

TOVÁBBÁ EGY KICSIT BELENYÚLOK A 7. RÉSZBE IS,SZVAL AKI NEM AKARJA LELŐLNI A CSATTANÓKAT AZ NE OLVASSA EL!!!!!!!!!!!

1.hogy került Dumbi ujjára az a gyűrű?egyáltalán minek volt az ott? : az a gyűrű a Gomoldok ( Mardekár utolsó előtti élő leszármazottai voltak-a gyengébbek kedvéért Voldi volt az utolsó leszárm.- ,akik között ott volt Voldi annya, Voldi apja egy közönséges mugli volt akit később kulturáltan kinyírt.Miután Voldi annya megszülte őt,nem maradt benne annyi élet h felnevelje, ezért árvaházban szülte meg.Még mielőtt megszülte volna őt, az anyja eladta Mardekár nyakláncát,nem tudta, h felbecsülhetetlen érték, csak egy kevés pénzt kért érte.A nyaklán is horcrux lett! És így a gyűrű is! Voldi horcruxokat csak olyan dolgokból csinált amik számára igen becsesek voltak-olyan holmik, amik a Roxfort 4 alapítójától vannak(a kehely, a diadém stb stb majd meglátjátok)...És arról h miért sanyargatta meg magát Dumbi azzal a gyűrűvel? azért mert nem tudta h mi történik vele ha meg próbálja likvidálni a gyűrűt...és a 7. rész(ek)ben úgy fogja majd tudni megtalálni Harry a horcruxokat, mivel a 6. részben vagy 15 emléket nézett meg, nemcsak 3-at vagy mennyit...

2. Draco a Szükség Szobájában nem véletlenül talált rá arra a szekrényre. Már előre ki volt tervelve neki minden, ő már úgy ment Roxfortba h már csak arra várt h meg legyen javítva...

3. és igen, ha hiszitek ha nem, Dumbi kérte meg Pitont h ölje meg ha eljön az a bizonyos pillanat! Ez majd a 7. részben (remélem) kiderül...

4.Harryt-mikor Dumbit meggyilkolták a toronyban- Dumbi sóbálvánnyá változtatta h ne tudjon közbeavatkozni, amit eltervelt, vagyis a halálát...

5.Dumbi nem is önmszántából hoppanált a Roxfortba, hanme Harry hoppanált vele Roxmortsba,mivel hát nem lehetett ki-be hoppanálgatni Roxfortból...és úgy mentek fel a kastályba ketten, seprűnyélen, és többek között azért,merr meglátták a Sötét Jegyet, de az csak csapda volt, hogy odacsalogassák őket...

6. és hol maradtak a hoppanálási órák, amikor elvileg meg kellett volna a 6.osoknak tanulniuk hoppanálni? mivel ezt kihagyták elég nagy bajban lesznek majd az elkövetkezendő részekben,mivel Harry első számú nemkivánatos személy lesz,és nem járkálhatnak a nyílt utcán 3masban (Ronnal és Hermionéval) mint egy boldog család.

7. és végezetül, IGEN, az a bizonyos R.A.B- Sirius öccse volt, IGEN!!!!!! régebben még halálfaló volt, de megelégelte az urát és így akarta őt elárulni...

'röviden' ennyi... :D

ha vmit még nem értetek a filmmel kapcsolatban,akkor szoljatok és leírom :D

U.i.: NE OLVASSÁK EL AZOK, AKIK ROMBA AKARJÁK DÖNTENI A FILMMEL KAPCSOLATOS ÉLMÉNYEIKET!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kicsifrodó: Én elolvastam és nem dőlt össze semmi bennem :)

Azt nekem is most mesélte egyik haverom, aki olvasta a könyvet, hogy egy kicsivel több emléket néztek meg, ahol Tudodkinek :D bemutatták a szüleit :)

Mondjuk arra kíváncsi lettem volna, de biztos meg volt az okuk, hogy pont azt a részt nem tették bele.

 

Amúgy nincs valakinek infója, hogy a 7.rész I felvonása mikor lesz a mozikban előreláthatólag?

Mert azt tudom hogy a 6. rész már karácsonykor lement volna, de eltolták a bemutatás dátumát jó fél évvel :( Tehát azon se lepődnék meg ha már kész lenne majdnem a 7. rész I része :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sajnos azt kell mondanom,hogy nem voltam 100 százalékosan megelégedve a filmmel.Az igaz,hogy látványilag ez is jól sikerült,de a fő gondom az,hogy nagyon lényeges dolgokat hagytak ki a történetből.A könyv és a film között több eltérés is van,hiányoztak a filmből számomra fontos jelenetek,amiket valószínűleg azért hagytak ki,mert így is "hosszúra" sikeredett.Sokkal élvezhetőbb és izgalmasabb lett volna,ha például ezt a részt is ketté bontják.(a 7.rész állítólag már két részletben kerül a mozikba.)Ami a könyvben nem szerepelt,az a film nyitánya volt, amelyben a halálfalók elpusztítják a londoni Millennium Hidat, idejekorán megteremti a baljós alaphangulatot – ez a jelenet a regényben egyébként nem szerepel –, és a feszültség annak köszönhetően is szinte tapintható, hogy bár a főgonosz Voldemort ezúttal csupán gyerekként tűnik fel néhány flashbackben, fenyegető jelenléte végig érezhető.A Potter-filmeknek persze eddig is egyensúlyozniuk kellett az ifjúsági matiné és az egyre sötétebbé váló tónusok között.Ezt a hangulatot jól eltalálták a filmben,mégis izgalmasabb lett volna megtudni,hogy a gyermek Tom Denem,vagyis a későbbi Voldemort,miért is választott például egy barlangot az egyik horcrux elrejtésére?!A filmből egyáltalán nem derül ki,egy-két homályos utalást láthatunk csak,amikor Harry a merengőben nézegeti Dumbledore emlékeit Tom Denemről.A könyveben viszont minden pontosan le van írva.

Egyszóval nekem jobb volt könyvben,a film nekem a 2 óra 34 percével még így is rövid volt.... :)

 

Link to comment
Share on other sites

tejóég, kíváncsiságból megnéztem a filmet, de már bánom. az előző részek filmváltozata sem volt nagy szám, de ez! köze nincs a könyvhöz. életemben nem töröltem le ilyen hamar filmet azután, hogy végignéztem (hehh, nem is néztem végig, az utolsó negyed órába már csak beletekergettem). komolyan mondom, azon csodálkozom, hogy a rowling nem perel... mennyivel jobb volt a könyv! pedig nem is vagyok egy olvasós fajta

 

irritálónak találtam, hogy néhány könyvbéli jelenetet teljesen kihagytak illetve átírtak, olyan szinten, hogy rá sem ismertem az eredeti történetre. gondolok itt az új miniszter meg sem említésére, vagy a weasly-éknél töltött karácsonyra. a direkt a film kedvéért kitalált jelenetek kitalálását szintén nem értem, mert a sztorit ugyan nem vitték előre, fél órát azért elvettek a filmből.

a legrosszabb az egészben, hogy az ilyen hüleségek miat a főcselekmény olyan szinten háttérbe szorult, hogy a legelemibb dolgokat is kihagyták. egyáltalán azt sem értem, hogy így hogy akarnak 7. részt rendezni, elvégre annak a kulcsmotívumait a pont ebből a részből kihagyott jelenetek alapoznák meg...

 

és akkor a hab a tortán: a filmtörténelem legidegesítőbb karakterének járó díjat át lehetne adni a lawender-t játszó csajnak. döbbenetesen rosszul játszotta a szerepét a hölgy, amit a magyar szinkron(?) csak fokozott!

 

összegzés: aki még nem olvasta a könyvet, annak nézhető, ugyanakkor felejtős darab. akik olvasták, azok meg ismét csalódhatnak egy nagyot :(

Link to comment
Share on other sites

Gyenge volt, film se volt. Ezt nem nevezem filmnek. Ezért kár volt letölteni 1 gigát. Csak lógnak a cselekedetek a levegőben, se füle, se farka. Máshogy nem tudom leírni szép szavakkal. Aki nem akar csalódni, az rá sem néz.

Link to comment
Share on other sites

pontosan. a legrosszabb az egészben, hogy meg lehetett volna csinálni ezt a filmet jóra, fölösleges ostoba jelenetek nélkül, kicsit jobban a történetre fókuszálva. belefért volna az egész könyv a legtöbb részletével együtt 2,5 órába, csak ugye ha már film, akkor legyen akciódús és látványos, mint amerikában. szánalom

Link to comment
Share on other sites

...okoskodni és fikázni lehet, hogy ezt és ezt így kellett volna, de akkor ne ide írjátok hanem a forgatókönyv írónak és kérjétek azt hogy Ti írhassátok és forgassátok le a 7. részt! :) Sok sikert hozzá! :)

 

Csak idézni tudom magam :D

Kihangsúlyoznám még egyszer hogy ez egy film és nem egy könyv! Szerintem király volt én mindent értettem nem lógott semmi a levegőben :)

Link to comment
Share on other sites

Aki elolvasta, persze, hogy érti. De én pl. nem olvastam. Ennek az lenne a feladata, hogy a főbb dolgokat megfelelően bemutassa, ehelyett Ron volt a főszereplő, aki nem tudott választani két csaj közül. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Lehet h azt mondjátok h semmi baj nem volt a filmmel de mikor majd a hetet nézitek és megemlítenek dolgokat akkor majd fingot sem fogtok érteni belőle ha nem olvastátok a könyvet mert végülis ennek a résznek az lett volna a legfontossabb szerepe hogy előkészítse a nézőt a hétre. De ehelyett Ronon meg a csaján meg a szerelmi szálakon volt a hangsúly. Nem azt mondom h szar volt sőt Rupert kitűnően játszotta a szerepét néhol jobban mint Radcliffe de majd ha a hetet nézitek akk majd lehet h egy csomó dolgot nem fogtok érteni. (Vagy esetleg úgy gondolták h majd a hétbe beleteszik amiket ebből kihagytak? Akkor igen hosszú filmre számíthatunk hacsak nem rontják el :S MEGINT mivel én a harmadik (esetleg a második) rész óta nem láttam egy jó kis Harry Potter mozit. :( )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...