Jump to content
PirateClub.hu

Zenei játék


Aric
 Share

Recommended Posts

A Lordi-t személy szerint komolytalannak tartom, ezzel a maskarás megjelenéssel, bár farsang idején járunk, lehetnék elnézőbb, de vhogy nem bírom őket. Az lehet, hogy nem olyan rossz a szám és talán az énekes is egyedi módon énekel, de egyébként semmi extrát nem látok benne. 6.5/10

 

A több két rap számról nem akarok semmi rosszat mondani, ugyanis nem az én stílusom, hiányzik belőle a zeneiség, a szövegről csak annyit, hogy elég bekapcsolni a híradót és máris azt látom, csak cenzúrázva... Inkább nem is értékelem, nehogy vki rosszul vegye ;)

 

Itt az én számom:

 

Riverside - Parasomnia

 

http://www.youtube.com/watch?v=BmxqPEygRvg

 

Annyit hozzáfűzök, hogy inkább a zenére tevődik a hangsúly, nem túl kemény, nem túl lágy, nem is metal, de a keményebb rock-nál acélosabb, kicsit talán befordulós és nem biztos, hogy túl könnyen befogadható, de aki ismeri a prog vagy pszichedelikus zenéket, azoknak könnyeben beveszi a füle ;) Az is biztos, hogy dallamos és jól felépített, vannak benne elszállós részek, gitárszólók, egyéb hangszer szólók, sztem minden jó, ami egy jó zenéhez kell :D

Link to comment
Share on other sites

Riverside - Parasomnia: Tetszenek az ilyen stílusú zenék, bár hallottam már kiforrottabbat is azon belül. És végre egy szám, amiben nem csak az instrumentális rész, hanem az ének is normális, eddig ilyet még nem kellett értékelnem itt. Legalábbis nem emlékszem rá, de nem is ez a lényeg. Visszatérve: Szvsz vannak részek, amik feleslegesek lennének, vagy legalábbis amiket megcsinálhattak volna jobban is, de összességében nagyon is jó szám. - 8,5/10

 

 

Következő:

 

Megpróbálkozom megint egy Ayreonnal... .oO( Ígérem, ez lesz az utolsó o.o )

 

Ayreon - The Druids Turn To Stome

http://www.youtube.com/watch?v=Puc_-mAc6d0&fmt=18

Link to comment
Share on other sites

Nyugodtan nyomhatsz még Ayreon-t, hadd kulturálódjon a nép :D Bár nem ez a kedvenc számom tőlük, sőt nem is a kedvenc lemezen van rajta, amit nagyon szeretek tőlük többek között a Computer Eyes-t, az elég jó szám, igazából sok számot szeretek tőlük, mert sok jó számot is csináltak. Ebben is meg van nagyon sok minden, amire rá lehet mondani nyugodtan, hogy zene, az ének itt is rendben van, a hangulat is, zeneileg felső rangú, bár nem ez az együttesre legjellemzőbb szám. Ezt a számot csak azért nem értékelem túl, mert van ennél jobban kedvelt Ayreon szám is, bár ennek is meg van a maga hangulata, ami miatt szeretni lehet. Értékelésem a következő: 8/10

Link to comment
Share on other sites

A Radiohead nem depressziósoknak való, csak vannak olyanok, akik nem tudják befogadni a zenéjüket ;) Én pl nagyon bírom az együttes munkáit, mert egyedi és egyedülálló. Ja, én nem vagyok depressziós...

8.5/10

 

Az Autograph száma tipikusan a 80-as évek dallamos rock időszakából való, amivel nincs is semmi baj, igényesen felépített, gitár, billentyű páros. Annyi bajom van csak, hogy rengeteg hasonló és ilyen típusú zene származik abból az korszakból, ami egy idő után már telítődik bennem, ettől függetlenül nem rossz szám.

7.4/10

 

Dream Theater - The Great Debate Part 1.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zwf_JSJwMYU

 

 

Dream Theater - The Great Debate Part 2.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rb-ItLsPj84&feature=related

 

Sajnos két részben van fent, mert több, mint 10 perc. Biztosan nem a legjobb DT szám, de sztem az első 10 vagy 15 számban benne van simán ;)

Link to comment
Share on other sites

Erről a Radiohead számról csak annyit, hogy egyáltalán nem depis szám, hanem elég szépen rávilágít néhány dologra.Szóval nem a szám szomorú, hanem a világ amit visszatükröz.És sajnos pont ilyen ez a mi világunk.

Link to comment
Share on other sites

Horty még mindig túl beszűkűlt látókörű vagy azok alapján amiket írsz ;)

OFF

 

ON:

http://www.youtube.com/watch?v=_Yr5rn3Sv_4

Na ennek kíváncsi vagyok az értékelésére Horty. Véleményem szerint "zenei" csak nehéz befogadni ahogy te fogalmaznál :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gospel, ugye nem akarod elhitetni velünk, hogy neked ez tetszik? :D Ez gondolom vmi gúny akar lenni a "nem mindenki tudja befogadni" szövegre.Nos azért sztem ne hasonlítsuk azt a Radiohead számot ehhez a számhoz :D Mert a Radiohead számában legalább van ötlet, viszont ehhez a Suicide Silence szám kitalálásához nem kellett sok ész :lol: A gitár kb annyi hogy le van hangolva sztem drop Cbe, és akkor a main riff az az, hogy bundonként lépeget lefele, és ezt ismétli, meg vannak dara részek.De szerintem még csak technikásnak sem mondható.A vokálról nem nyilatkozom :D Már bocs de én nem tom mi a helyzet az emberekkel akiknek ez tetszik, valószínűleg magas szintű zúzdahiányban szenvednek... sajnos, vagy nem sajnos negatív véleménnyel vagyok az ilyen "zenékről", de ezek a legkisebb elismerést sem váltják ki belőlem. 10/1 .. kap egy pontot mert legalább hangszerekkel játsszák.

 

Itt egy szám ami viszont technikás és biztos nem 2perc volt megalkotni :)

Brown Brigade - Hallowed Be Thy Name (Iron Maiden tribute)

http://www.youtube.com/watch?v=DZpdnB6-5mA

Nem, nem mondom, hogy jobban csinálták mint a Maiden... persze, hogy nem, és ez a szám nem is olyan célból készült.Egyszerűen csak tisztelik az Iron Maident, szeretik a zenéjüket, és eljátszották.Szerintem érdekes egy teljesen más hangú énekessel meghallgatni ezt a számot.Amúgy a minőség nem olyan király, az egyik szóló tök halk, de a második már jól hallatszik.

Link to comment
Share on other sites

Lehet most szubjektív leszek gospel belinkelésével, de nekem pont ilyen igénytelen zúzda kellett ahhoz, hogy egyensúlyba kerüljön a lelkem :D Főleg, amit ma összeszenvedek a külső vinyóm adatainak kimentéséért :) 10/10, congrats :D

Link to comment
Share on other sites

hah. ez nem igénytelen zúzda. ez deathcore. hardcore és blackmetal keveréke.

 

hardcore - egyszerű, de durva

blackmetal - sötét és... sötét :D

 

így hörögni meg azért tehetség kell. hallgass meg egy walls of jericho számot, ott egy csaj énekel (ha jóltudom), de olyan mélyen és férfiasan, hogy le a kalappal.

és durva zúzdahiányifitiszben szenvedek ;D

 

Brown Brigade - Hallowed Be Thy Name (Iron Maiden tribute) - iron maidenéktől akkoris jobb. ez sztem egy elég halovány feldolgozás.

Link to comment
Share on other sites

hjajj.... direkt azért írtam 3 soros szöveget a linkelt video mellé, hogy nehogy vki beírja azt hogy az Iron Maiden jobban játszotta ezt a számot.... ez annyira felesleges és egyértelmű dolog.mégis ki tudna egy Maiden számot jobban eljátszani, mint a Maiden?de azt mondjuk leírhatnád hogy miért olyan "halovány" ez a feldolgozás... ami amúgy nem feldolgozás, mert ugyanazt játsszák mint az IM.

 

hah. ez nem igénytelen zúzda. ez deathcore.

és ha már ez deathcore, akkor nem is lehet igénytelen?vagy a műfajban ez igényesnek számít? :D

Link to comment
Share on other sites

jó. tisztelik, örülök, meg minden, de ha halovány akkor halovány. és pont azért amiért szerinted érdekes: "egy teljesen más hangú énekes".

 

a feldolgozás téma meg tökmindegy, érted mire gondolok :D

 

sztem igényesen hörög. de ezt meg is magyaráztam. mivel nem zenélek komolyabban (jó, zongoráztam néhány évig, de annyira nem fogott meg), ezért annyira nem is figyelem, hogy most "istenem mekkora csicska, hogy ilyen kis béna riffekkel van telesz_rva" (jó, ez kicsit erős volt).

 

vannak profibbak, ez tény pl: carnifex, job for a cowboy, hatebreed, on broken wings, etc. de azért őksem piskóták :)

Link to comment
Share on other sites

Nah, látod b4m, a legótvarabb zenét is meg lehet magyarázni hogy az mégis zene csak "nehéz befogadni" :D Az említett profibbak közül Hatebreed - Destroy everything, a szám címét ismételgeti aztán megy valami szöveg amiból kb annyit érteni hogy "i must destroy everything" persze a "zene" ritmusától teljesen más ütemben. :D Ja de természetesen még mindig sokkal zeneibb mint a rapzene ugyebár, mert azért ez mégiscsak 2 gitár meg egy dob hát öcsém akkor az rossz nem lehet :) :) A szöveg meg hát öcsém ennek van mondanivalója csak nem tudod befogadni és értelmezni.

 

Nagyjából így szokta Horty megmagyarázni a rockzene felsőbbrendűségét, gondoltam akkor én is hasonlóan teszek :)

 

Elvégre ez egy zenétlen szar, be van b.szva egy dobgép azt csá a szöveg meg csak arról szól hogy "madafakkin niga", elvégre nem használnak benne gitárt.

http://www.youtube.com/watch?v=TUCBZZfz71k

 

Egyébként mielőtt félreértések keletkeznének, nagyjából hasonló mennyiségű rockzenét fogyasztok mint rapet, de amiket Horty szokott írni és ahogy attól a hajam az égnek áll.

Link to comment
Share on other sites

off:

 

Gospel: jóhát nekedis a legértelmesebb számot kellett kiválasztani :D

 

on:

road - ez am tök poén zene. :D de a vezetésről elég szar dalszövegeket lehet írni. pedig szeretem a rallyt is forma1-et is :) klipbe meg viccesek az effektek :D

 

de am hmm... tökre fülbemászó zene

 

8/10

 

Link to comment
Share on other sites

Lehetőleg ne bombázzuk szét a topicot egymás zenei ízlésének a leminősítésével. És próbáljunk meg valamiféle értelmet is vinni az értekelésekbe, értsd: Kerüljük az olyat, hogy ha nem tetszik a stílus alapból, akkor 2 pontnál többet nem adunk.

 

Legyen valami nyugisabb most és ugorjunk is el egy kicsit a rocktól és a raptől.

Amethystium - Shadow To Light

Egyszer már beraktam korábban csak akkor épp senki sem értékelte. Ez a banda direkt arra épít, hogy a zenével egyfajta világot hozzon létre, úgyhogy legjobban úgy élvezhető, ha becsukod a szemed és beindítod a képzelőerőd.

 

http://www.youtube.com/watch?v=elKMpGBhQ9Q&fmt=18

Link to comment
Share on other sites

Voller látom nem értetted meg amit írtam, látod, ilyen buta vagy. Olvasd át még párszor ;)

Anyádat butázd! Igenis értem, amit mondasz. Azt mondod, hogy a rap jobb, mint ez a Hatebreed. Amúgy lehet hogy az, söt biztos. Köztudott hogy egy metál számot nagyon el lehet k*rni. Ettöl függetlenül nem szeretem a rap-et, és valószínüleg meg se fogom szeretni.

 

Mindegy, nem akarok veszekedni. Ígyis sok a duma, kevés a zene.

 

Sotajumala - Kuolinjulistus

 

http://www.youtube.com/watch?v=huHT3J68EzI

 

Tudom, death mtál, fujj. Mindenesetre egy ebbe a müfajba tartozó számnak igen összetett és nem csak csépelés.

Link to comment
Share on other sites

Először is bocs ha hülyeséget írok, most jöttem haza, és rájöttem, hogy nem tudok aludni, szóval felnéztem pirate-re.

Másodszor: srácok ne menjetek már át fikázásba... nagyon olyan irányba ment át a dolog.nyugi.

 

Gospel: jah, mindent meg lehet magyarázni, de nem biztos, hogy a magyarázat elfogadható. de most mit mondjak?bocs ha egy zenében a zenét és az érzelmeket keresem és figyelem.és most nem a rapről beszélek, hanem az ilyen -core cuccokról. mellesleg amikor ezt a hsz-t írom, éppen rapet hallgatok :D de sztem túlzol Hortyval kapcsolatban. nem ennyire szélsőséges...pl rengetegszer említette már a Jean Michael Jarre-t amiben nem sok gitár van :D

de most komolyan gondoljunk bele.. egy rap/hiphop számban biztos nincs akkora hangsúly a zenei részen mint egy (normális) rock számban.és most nem arról van szó, hogy melyik a jobb, mert pl engem abszolút nem érdekel hogy vki a rapet szereti vagy akármilyen -core zenét, vagy technot vagy akármit.mindenki azt hallgat ami tetszik neki, ezért nem ítélem el.azt viszont el lehet dönteni, hogy melyik műfajokban van több hangsúly a zenén.amikor arra van szükségem akkor UG hiphopot hallgatok, de az nem menne, hogy csak azt, mert van amikor arra van szükségem, hogy állat dallamok mesterien összepakolva búgjanak a fejemben :lol: elég hülyén írtam le :D na és ilyet elég kicsi a valószínűsége, hogy hiphopban találok.

 

Amethystium - Shadow To Light

Hm, rájöttem, hogy mostanában ilyesmi zenék kellenek nekem.chillout music ahogy a feltöltő is nevezi :) kell egy kis chillout ebben a rohanó életben... jelenlegi hangulatomban ez 9/10 hmm... valami még hiányzik belőle a tökéletességhez.igaz, hogy ez lazulós zene, de sztem nekem még hiányzik belőle vmi erős tetőpont.de nagyon jól meg van csinálva.a szám elején lehet még érezni a sötétséget, azok a mély dallamok pont ezt az érzetet keltik.

Link to comment
Share on other sites

Voller mit anyázol te szerencsétlen :lol:

"Azt mondod, hogy a rap jobb, mint ez a Hatebreed."

Ezt mikor mondtam kiscsillag? Nah látod ennyi vagy, anyázol azt kész, továbbra is tartom hogy egy buta ember vagy. ;)

 

Az Aric által linkelt szerintem 8/10.

 

Ezt meg biztos ismeritek

http://www.youtube.com/watch?v=R795KiMD4zs

Link to comment
Share on other sites

Gospel, jelenleg nem tudom mi bajod van, légyszíves emelj ki pár gondolatot, ami neked már "ez már nekem sok" kategóriába tartozik és megpróbálom elmagyarázni, miért írtam azt. Sztem elég nagy hülyeség volt belekezdeni ebbe a dologba, holott talán olyan dolgokra próbáltam válaszolgatni, ami alapból ökörség. Mi az, hogy egy a Radiohead zenéi depressziósoknak való? Szted ha az lennék, így fogalmaztam volna? Vszínű lerohantam volna Helion-t, de nem, talán megpróbáltam elmagyarázni, hogy nem a depressziósok hallgatják, sőt... és úgy látom van olyan ember, aki velem egyet ért, jelenleg b4m, aki megértette mit is akarok és ezzel együtt nekem van szűk látókörűségem. Engem nem érdekel, hogy beraktál egy értékelhetetlen számot, csak azért hogy megpróbálj engem felvilágosítani. Én tudom, hogy mi az, ami nehezen befogadható, de jó és az nem azért nehezen befogadható, mert a zene is és az éneknek nevezett akármi sz@r és kellene neki 50 hallgatás, hogy talán két szót felismerjen az ember, hanem azért, mert van benne munka és gondolatok, de vannak olyan emberek, akik elsőre nem képesek feldolgozni, észrevenni az értékeket. Rengeteg ilyen költemény is van vagy film, amik Oscar-t kapnak, de lehet az emberek nagy részének megülik a gyomrát, de ha többször megnézi, akkor megérti és megszereti.

Most megyek, de majd rakok be egy számot, a gyengébbek kedvéért vmi egyszerűbbet ;)

 

Itt lenne a szám:

 

Dire Straits - On Every Streets

 

http://www.youtube.com/watch?v=PjO0zmFR7nM

 

Ja, sztem nincs értelme itt ilyenről vitázni, át lehet vinni egy másik topic-ba rap vagy rock, disco vagy rock, nem érdekel. Ezt legfőbbként egy ilyen Elite Membernek kéne tudnia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...