Jump to content
PirateClub.hu

Zenei játék


Aric
 Share

Recommended Posts

Kamelot - Love you to Death

Szép kis történet, nagyon jók a dallamok, annyi negatívumot jegyeznék meg, hogy nem érződik eléggé a fájdalom, thát sztem kellett volna vmi tetőpont, ahol úgy igazán kirobban.. vagy hogy is mondjam ezt.Ez hiányzik belőle, nálam 8/10.

Link to comment
Share on other sites

Én értem mit hiányolsz ;):D

Vangelis-nek van egy instrumentális száma, ahol én találtam egy ilyen csúcspontot. Nekem nagyon tetszik az a szám, az El Greco lemez első száma, érdemes meghallgatni.

 

Itt van, úgy gondolom érdemes szánni rá egy 10 percet, nem veszt vele senki semmit, max egyel kevesebb meccset játszik le a Fifa-val ;):D

Mondjuk ezt érdemes lenne nagy hangrendszeren hallgatni, mert számítógépes hangfalon nem adja azt az élményt, ami miatt sztem jó a szám.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mHL7w7nHSVQ&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Ez a szám kb olyan, mintha egy másik világból való zene lenne.Szinte érezni lehet egy hatalmas teret, a hosszan szóló hangok miatt talán.Zseniális.És bevezető számnak tökéletes, megadja az alaphangulatot.Több komoly zenét kéne hallgatnom :D

Link to comment
Share on other sites

Ok, és erről mit tudsz te személyesen elmondani?

Nekem hiányzik belőle a dallam, felvezetés, változatosság, és az ének pedig, hát nem is ének, hanem üvöltés. Szeretem én a durvulós zenéket: Opeth, Amon Amarth, de azokban valamiért erőteljesebbnek érzem ezeket a dolgokat.

Ez a Sonic Syndicate ilyen mai divat nemtom milyen hard metal vagy mi, nem?

Csak kérdem. Mondjuk ez a topic arról szól, hogy véleményt mondjuk a belinkelt számokról ;)

Link to comment
Share on other sites

sonic syndicate - jack of diamonds: ez nekem már túl trendi. nyálmetál. 3/10.

Amon Amarth - Death in fire: a hörgés egy kicsit furcsa, de összességében jó szám. 8/10

 

 

Circus Of Dead Squirrels - Elmo's Last Laugh

http://www.youtube.com/watch?v=RoSxR4Jb_3E

mégegy, mert az előzőt senki sem véleményezte:

CODS - 8-bit piece of shit

http://www.youtube.com/watch?v=LkekXy3Nv_Y&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Sonic Syndicate - Jack of Diamonds: ebben a csajokat kell értékelni? :D mert akkor 10/10 :P amúgy... nem szeretem az olyan klippeket amikor a zene nem túl változatos, erről pedig a figyelmünket elterelik az ilyen jólöltözött lányokkal (ugye nem kell említenem a 50cent féle "zenéket") :) nem akarom nagyon lehúzni ezt a bandát, de ahogy elnézem nem sokáig fognak a felszínen maradni, ugyanis a divat elég erősen befolyásolja őket (ahogy látom) és vagy imidzsváltás vagy eltűnés lesz ebből.. az előbbi pedig általában nem sok jót hoz a zenekaroknak.

Link to comment
Share on other sites

Ok, és erről mit tudsz te személyesen elmondani?

Nekem hiányzik belőle a dallam, felvezetés, változatosság, és az ének pedig, hát nem is ének, hanem üvöltés. Szeretem én a durvulós zenéket: Opeth, Amon Amarth, de azokban valamiért erőteljesebbnek érzem ezeket a dolgokat.

Ez a Sonic Syndicate ilyen mai divat nemtom milyen hard metal vagy mi, nem?

Csak kérdem. Mondjuk ez a topic arról szól, hogy véleményt mondjuk a belinkelt számokról ;)

 

 

hát nemtom nekem annyira nem hiányzik belőle semmi, sztem úgy jó ahogy van, de persze az az én véleményem. hát az övöltözés hát igen nem egy lágy zene, de azért vannak benne nem üvöltözős részek is. és hát akkor neis beszéljünk pl a Bring me the horizon-ról, ami már kicsit durvább :D

hát nemtom divatzenének annyira nem mondanám. sima metalcore az All that remains-hoz hasonlóan. ;)

Link to comment
Share on other sites

Úgy értettem a divat kifejezést, hogy a metal színtéren, manapság elég sok ilyen hasonló zene jön ki, amikor olvasgatom a Metal Hammer-t és látok egy-két prog alkotás bemutatását, akkor örömömben felkiáltok, hiszen egymás után olvasom az ilyen-olyan metalcore, death, black stb metal lemezeket, amikből már elég sok van. Régebben sokkal több prog rock-metal volt, hátha megint fordítanak időt ezen lemezek bemutatására is ;):D

Nem baj az, hagy kemény vagy zúzós egy szám, de nekem ez valamiért nem azt a zúzást, keménységet adja, mint mondjuk egy Opeth szám, az Opeth számaiban érezhető valami monumentális erő, hangulat, amit másoknál nem igazán találok, és ez megtalálható a lírai és a halál kemény számaiknál is. Lehet nem kéne az Opeth szintjéhez hasonlítani sok zenét, és akkor elviselném, de legyen ez az én bajom :D

Link to comment
Share on other sites

sajnos mostanában a metal cuccok nagy része egy kaptafára készül. nézd meg a legtöbb metalcore bandát: szinte ugyanazt csinálja mindegyik! "dallamos riffek, majd hirtelen váltások és darálások következnek egymás után. Az ének általában hörgés vagy sikítás, amelyet dallamos ének kísérhet, vagy egymásnak „válaszolgatnak”. A gitártémák nagy része a Slayer és más Bay Area-i thrash bandák riffjeit, szólóit illetve gitárhangzását idézi. A basszusgitár általában dobközeli primitív témákból építkezik, általában a gitárokhoz képest halkabban szólal meg ez a hangszer. A dob punk-osan egyszerű 2/4 témákból, és pörgetésekből áll." semmi egyediség nincs ezekben!

 

Horty: Åkerfeldt másik bandájában, a Bloodbathban is megvan az a 'monumentális erő, hangulat'. :) egyik legjobb death metal zenekar.

 

és hogy ne legyen off:

Circus Of Dead Squirrels - Elmo's Last Laugh

http://www.youtube.com/watch?v=RoSxR4Jb_3E

 

Link to comment
Share on other sites

Bob Marley - Concrete Jungle - Nem vagyok nagy rajondója se Marley-nak, se a zenéjének. Erre a számra is csak annyit tudok mondani, hogy nem rossz, de nem az én stílusom igazán. Ennek ellenére: 7/10

 

Circus Of Dead Squirrels - Elmo's Last Laugh - Érdekes téma Oo Nem nagyon tudott megfogni, bár van benne néhány egész jó elem, de nincs rám nagy hatással igazán. - 6/10

 

 

Következő:

Legyen ezúttal instrumentális rock a 60-as évekből.

 

The Shadows - Apache

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=pY-rPDwzM9M

Link to comment
Share on other sites

Úgy értettem a divat kifejezést, hogy a metal színtéren, manapság elég sok ilyen hasonló zene jön ki, amikor olvasgatom a Metal Hammer-t és látok egy-két prog alkotás bemutatását, akkor örömömben felkiáltok, hiszen egymás után olvasom az ilyen-olyan metalcore, death, black stb metal lemezeket, amikből már elég sok van. Régebben sokkal több prog rock-metal volt, hátha megint fordítanak időt ezen lemezek bemutatására is ;):D

Nem baj az, hagy kemény vagy zúzós egy szám, de nekem ez valamiért nem azt a zúzást, keménységet adja, mint mondjuk egy Opeth szám, az Opeth számaiban érezhető valami monumentális erő, hangulat, amit másoknál nem igazán találok, és ez megtalálható a lírai és a halál kemény számaiknál is. Lehet nem kéne az Opeth szintjéhez hasonlítani sok zenét, és akkor elviselném, de legyen ez az én bajom :D

 

jajaja jönnek ki az ilyen olyan féle metal lemezek :D

am Candlejack-nek igaza van tényleg szinte uazt csinálja az összes ilyen banda, de nemtom nekem most így eléggé bejön ez a stílus... B)

Link to comment
Share on other sites

The Shadows! :lol: nem rég láttam havernál egy nem is olyan régi koncert dvd-jüket.ugyan nem voltak fiatalok, de jó volt látni az arcukon azt jókedvet amivel zenélnek, és olyan kellemesen, nyugodtan, egy grimasz nélkül eljátszottak mindent :)

Az Apache című számuk 9/10 nálam.Nagyon egyedi hangzás, jó dallamok, csak engem nem fog meg eléggé hogy 10est adjak.De minden elismerésem az övék.

 

Na most megkockáztatok vmit, tudom hogy nem túl kedvelt előadó :D , de számomra az, szóval itt van:

Sum 41 - Angels with dirty faces:

 

Mivel koncertes video nem hallatszik ki belőle minden túl tisztán (a gitárok elég csúnyán hangzanak benne XD ) ezért itt van a stúdiófelvétel is:

http://www.youtube.com/watch?v=xpWDLE1XUd4

Nos az album amelyen a szám található a banda legsötétebb albuma.Lelki és politikai témákat egyaránt feszeget.Vagy talán nem is politikai, inkább erkölcsi témákat, főképpen a We're All to Blame c. számban.Az általam linkelt szám az a lelki témájúak közé tartozik, és nem nagyon tudom elmagyarázni de a dallamai nagyon megfogtak, a stúdiófelvételben jól hallatszik.Ugye ez nem a tipikus "hangról hangra kísérem az éneket" riffekből áll, mégis jól hangzik, és passzolnak egymáshoz.A refrénben az ének alatt van egy oktávos szólam, ha jól koncentráltok hallhatjátok.Oktávos szólam XD jól megfogalmaztam.Arra gondoltam, hogy van egy dallam és ennek a hangjait úgy játsza le a gityós hogy ráfog még egy oktávot.Elég gyakori a rockzenében.Na szóval ... áh nem írok tovább mert már kezdem elveszíteni a fonalat, megyek inkább aludni :D

Link to comment
Share on other sites

jó8 b4m! :) ez a szám tetszik a Sum 41-től, mert téényleg jól össze van rakva meg még értelme is van a szövegnek úgyhogy 8,5/10!

 

The Shadows - Apache: de régen hallottam már ezt a számot! ritkán hallgatok instrumentalt, de ez vmiért tetszett/tetszik 9,5/10

 

rakok megint Killswitch Engage-t, mert most olyan kedvem van :)

 

Killswitch Engage- Desperate Times

 

http://www.youtube.com/watch?v=5kJHHJhvgsw

Link to comment
Share on other sites

hááát én nem tudom az előttem lévő zenét nem nagyon tudom sajna véleményezni mivel ez egyáltalán nem az én műfajom, de inkább ezt halgassátok :

http://www.youtube.com/watch?v=385luvMXOmU

 

 

Link to comment
Share on other sites

Killswitch Engage - Desperate Times:

A zene része tetszett, van egy különleges filingje, bejövős.A hörgésre érzékeny vagyok, nem sok fajta hörgés jön be, ez pl nem tetszik, de amikor énekel akkor sztem nagyon jó a hangja.Szerintem kevesebb hörgéssel, és több énekkel kellett volna megcsinálni ezt a számot. 7,5/10

 

Scooter - Maria:

nos... nincs sok hozzáfűzni valóm.minimális ének, minimális dallamok, folyamatos tucc tucc, a szöveg nem túl érdekes. 2/10

Link to comment
Share on other sites

A Scooter számra én is annyit tudnék hozzáfűzni, amit b4m, de én a pontokkal nem vagyok ennyire bőkezű ;) Véleményem szerint zeneileg nincs benne annyi, hogy egy pontot is adhatnék rá. Viszont a Killswitch sem a szívem csücske, de mivel metal-ról van szó és azért hallottam sokkal rosszabbat is, így azért mondjuk 10/5,6 pontot adok rá ;) Nem az én világom egyik se.

Link to comment
Share on other sites

Mivel az előttem lévőket már értékelték ketten is, itt az új:

 

Medieval rock ezúttal.. Aki játszott már valaha a Gothic 1-gyel, annak ismerős lehet a dal.

 

In Extremo - Herr Mannelig

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5APw1RNftqI

Link to comment
Share on other sites

In Extremo - Herr Mannelig

Igen érdekes, ilyet nem hallani mindennap. Zeneileg annyira nem jon be, de azeredetiségéért megérdemel egy 7/10-et.

 

Nalássuk... Rasta-keresztény nu-rock :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=EiPS-JUAZdA

Link to comment
Share on other sites

Bon Jovit sosem tudtam megszeretni... ezt a számot se, bár lehet, hogy tényleg nagyot alkotott vele, de nekem nem jön be. 6,5/10

 

Akkor egy kis prog-rock:

Rush - YYZ

Link to comment
Share on other sites

A népies In Extermo - bár nem a legkedvencebb stílusirányzatom - sztem igen jól idézi a kort és hangulatot, tetszik, hogy anyanyelvükön adják elő a dalt és persze hangszerek kíséretével ;), sztem 7.4/10 pont.

 

A Bon Jovi-t szeretem, nem biztos, hogy orrba-szájba tudnék tőlük lemezeket hallgatni, de egy Best Of koncertet meg tudok nézni egyet, ahol inkább a régi nagy slágerek játsszák a főszerepet, van is egy ilyen koncertem, de sajnos az "Iszlám lájf" nem tartozik ebbe a kategóriába és a kedvenceim közé se, saját válogatásra nem is tenném rá, max utolsó számnak. De mivel valójába nem rossz szám, csak én nem szeretem, ezért erre is 7.4/10 pontot adok ;):D

 

A Rush az a zenekar, aki minden lemezén tudott vmi újat mutatni, persze voltak hullámvölgyek, de én inkább a korai időszakát szeretem, ahonnan ez a szám is származik. Mivel nagy prog fan vagyok, ezzel együtt Rush fan is, így természetesen 10/10-et adok. Ez a szám ének nélküli, de nem is hiányzik bele a szöveg, hiszen a hangszerek magukért beszélnek. Ez a zene valójában.

 

Na, mivel ennyit írtam, ezért én is keresek gyors egy számot.

 

Transatlantic - We All Need Some Light

 

http://www.youtube.com/watch?v=sOOnGZ3AXYM

 

Ha valaki nem ismerné a bandát, akkor annyit kell tudni róla, hogy egy ún hobbyzenekarként működik, Neal Morse (Spock's Beard, Neal Morse), Roine Stolt (The Flower Kings, Karmakanic, The Tangent), Mike Portnoy (legfőbbként Dream Theater), Pete Trewavas (Marillion, Kino) és még asszem Daniel Gildenlöw (POS), tehát elég nagy nevek alkotják ezt a nagy zenét ;)

Érdemes...

 

 

És egy kis érdekesség: Rush - YYZ Animated

 

http://www.youtube.com/watch?v=rHYt0BqSwno

Link to comment
Share on other sites

Rush - YYZ

 

Rush-ot vágom, kedvencem tölük! Nagyon alkottak ezzel a számmal, 10/10!

 

Korn - Thoughtless

 

Egy kis régi nu-metál.

http://www.youtube.com/watch?v=qvb_IkMmYFY

Link to comment
Share on other sites

Transatlantic - We All Need Some Light: Ez kimaradt legutóbb. Én már csak a felállás alapján azt mondanám, hogy ez csak 10/10 lehet... És nem is tévedtem. De ilyen nevektől nem is várhatunk kevesebbet. (És igen, Gildenlöw is ott van.)

 

Isten háta mögött - Közelítő távolító: A magyar zenekarokat soha sem szerettem igazán, az újabbakat legalábbis nem. Belőlük se lesz kivétel sajnos.

Elég kiforratlannak hangzik a banda, mindenesetre. Ez a szám legalábbis ezt mutatja. Elég sok a hirtelen tempóváltás, ami nem is lenne rossz, ha jól lenne megcsinálva, a dob se tetszik annyira, az ének se (Főleg, hogy az énekre különösen érzékeny vagyok.), a minőség - remélhetőleg - csak a YouTube miatt ilyen gyenge, de ha ettől eltekintek, akkor se hiszem, hogy sokkal jobban tetszene. Ez így csak: - 5.5/10

 

 

 

 

Következő:

Ha már szóba jött Daniel Gildenlöw neve:

 

Pain of Salvation - Second Love

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=6IDYwZUK1jY&fmt=18

Link to comment
Share on other sites

A POS is olyan, hogy nehezen csinál rosszat, bár annyira nem ismerem a a pályafutásukat, de a BE lemezt hallgattam párszor és azért az nagyon ott van. Ez a szám is arról árulkodik, hogy a Viva Chart-ra fel se kerülhetnének ;) Zeneileg, érzelmileg ott van. 10/8,3

 

Bár említetted, hogy nem nagyon bírod a magyar együtteseket, legalább is az újakat, én megpróbálkozok eggyel ;)

Nem is mai, de magyar, emellett progresszív, folkos, gitáros, változatos, érdekes, izgalmas, stb, stb

 

Barbaro - Kerek erdő

 

http://www.youtube.com/watch?v=IkN2_F1J2-o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...