Jump to content
PirateClub.hu

Zenei játék


Aric
 Share

Recommended Posts

kezdem is egy jó kis jazz/funk/groove albummal:

Medeski, Martin and Wood - End of the World Party(just in case)

http://sharebee.com/fbe361ab

 

Szerintem elég lenne mondjuk csak egy szám, nem rögtön egy egész album. Eleve gyorsabban menne, és nem lenne annyira strapás. És akkor elég lenne annyi, hogy valaki belinkel egy számot, és a következő értékeli, és rögtön rakja is a következőt. De amúgy nem rossz ötlet.

Módosította Aric
Link to comment
Share on other sites

Aric: akkor legyen csak 1 szám kezdésnek.

asbi: én is valahogy így gondoltam, hogy többen írják le a véleményüket róla.

ja, és atomrokkerek meg diszkópatkányok ne nagyon jöjjenek, mert ez a topik nem arról szól, hogy egyből lefikázzuk a másik zenéjét, hanem meghallgatod, majd egy rövid kritikát írsz róla.

nna, azért próbáljunk meg ebből valamit kihozni:

http://youtube.com/watch?v=f1BPIg4HCy8

Medeski, Martin, & Wood - End of the World Party

Link to comment
Share on other sites

atomrokkerek meg diszkópatkányok
ez jóóó! ezt megjegyzem

 

A zenéről:

Nos, az biztos hogy ez elég érdekes fajta jazz, ha persze jazz, mert ebben nem vagyok biztos.

Leginkább akkor hallgatnám ezt a számot,ha valaha eljutok New Yorkba vagy valami borzalmasan nagy belvárosba.

Ja 10/7.3

 

szerk:am hány embernek kell osztályoznia, ahhoz hogy jöhessen a következő szám?

Link to comment
Share on other sites

Aric: akkor legyen csak 1 szám kezdésnek.

asbi: én is valahogy így gondoltam, hogy többen írják le a véleményüket róla.

ja, és atomrokkerek meg diszkópatkányok ne nagyon jöjjenek, mert ez a topik nem arról szól, hogy egyből lefikázzuk a másik zenéjét, hanem meghallgatod, majd egy rövid kritikát írsz róla.

nna, azért próbáljunk meg ebből valamit kihozni:

http://youtube.com/watch?v=f1BPIg4HCy8

Medeski, Martin, & Wood - End of the World Party

 

nyugisnak nyugis és zenei tudás is kell hozzá.

de elég kellemes és dallamos zene.

igen stílusa elég furcsa ilyen keverést sem hallottam még:)

10/8

Link to comment
Share on other sites

Nos, nekem így elsőre kicsit furcsának találom ezt a fajta egyveleget, amit előadnak, de azt határozottan állíthatom, hogy zenélni azért tudnak. Szerintem kicsit nehezen emészthető, kell egy kis idő, amíg betalálnak a fülbe, de ez szerintem jazz sajátosság. :) Tőlem megérdemelnek egy 8-ast a 10-es skálámon.

Link to comment
Share on other sites

láss át a káoszon, és rájössz, hogy nem csak agyatlan zúzás...(ha még próbálkoznál vele, akkor ajánlok még pár számot: Bleed, Combustion, Straws Pulled at Random, In Life-Is Death/In Death-Is death stb.)

na, de azért ne csak én linkelgessem a zenéimet, gyerünk, mutassatok ti is valami jót!

Link to comment
Share on other sites

nagyon hülyeségnek tűnik ez a topik? szerintem egy próbát azért megér.

nekem tetszik az ötlet, mert végre úgy alkotunk véleményt más zenéjéről, hogy valami fogalmunk is van róla :)

 

és akkor a zenék...

End of the World Party: az első fél percben csak bámultam, hogy ez aztán az érdekes zene, de egy idő után nagyon megtetszett :) valahogy olyan spamelo hangulatot teremt, de azért hallani, hogy az előadók tudnak zenélni :) 10/7

 

Where is my mind: tipikusan az a zene, ami zeneileg nem egy csúcs valami, de mégis baromira tetszik :D 10/8,5

hozzáteszem, hogy a klip nélkül lehet kevesebbet röhögtem volna :lol:

Link to comment
Share on other sites

cerh2: előtte megkéne várni egy-két ember kommentjét, aztán rakni számot. És normális ember azt hallgat amit akar. De lásd kivel van dolgod: maga a Nemo jó, főleg a kezdés, de már nagyon elcsépelték, sokáig a csapból is ez folyt 8.5/10

 

Beggin: külön tetszik, hogy hallani alatta, igazi hangszereket használtak a számhoz, külön tetszik ez a kicsit jazzes hozzáállás, és különben is, minden a helyén van, ez nagyon tetszik, nem szoktam általában az ilyen zenékre magas pontszámot adni, de ez különösen jó volt 10/10

Link to comment
Share on other sites

cerh2, rakd már takarékra magad.. nem vagy se kritikus, se semmi, hogy ilyeneket állíthass. csak egy begyöpösödött agyú senki vagy..

 

amúgy meg nem tetszik a csaj akcentusa és hangja, de zeneileg jó, szóval összességében csak 6/10

Link to comment
Share on other sites

Yodamester: ez sose volt az én stílusom és nem is nagyon tudok mit írni róla :)

Cerh2: Tarja az egyik kedvencem és a Nemo is nagyon jó :D 9/10

 

http://youtube.com/watch?v=mOoTibcd__g

Link to comment
Share on other sites

asbi, az utóbbi 1 évben hihetetlen nagyot nőttél a szememben :D

 

deny-noob: na igen, csak ők tudják így játszani azt a jó kis keresztény metalcore-t :P 9/10

Link to comment
Share on other sites

yodamester: Nem igazán az én stílusom, de nem mondhatom, hogy nem tetszik. Kifejezetten jó. 6/10

cerh2: Az egyik kedvenc számom volt régebben, most is gyakran hallgatom. Főleg a szintetizátor használata tetszik benne. 9/10

denny-noob: A pörgő lábdob néhol eléggé zavar benne, de amúgy nem rossz. A vokál nem igazán az én világom, az intro se valami jó szvsz, de ha stíluson belül nézzük, akkor egész tűrhető. Nálam ez csak 6/10

 

 

[off]Szerintem úgy lenne értelmes, hogy mindenki kommenteli az előző hármat, és egyben berak egy új számot. Hogy azért a rugalmasságot megtartsuk, így minden számot többen értékelnek, és nem zavarodunk bele.[/off]

 

 

Ez egy kicsit nyugisabb lesz.

Sonata Arctica - The boy who wanted to be a real puppet

http://youtube.com/watch?v=FVHawH0V6EQ

Link to comment
Share on other sites

Madcon: na ez egész jó volt. nem ilyen 'na, nyomjuk be a dobgépet, oszt valamit mondj má rá' zene ez, hanem rendes hangszeres rnb(ha az. nem vagyok jártas ezekben), amiből nem sokat hallani. 9/10

Nemo: a régebbi számok jobban tetszettek, de ez sem rossz, csak én nagyon meguntam, mert egy időben rengeteget nyomatták.8/10

Sound of truth: kb. olyan, mint a többi metalcore banda, ugyanazokra a sémákra támaszkodnak pl. kötelezően kell bele tisztán éneklős rész, persze jól elnyújtott hangokkal. a hörgés olyan átlagos; nem kiemelkedő, de nem is rossz. nem az én világom. de a gitárszóló az egész jó. 7/10

The boy who wanted to be a real puppet: Sonatáék aztán értenek a dalszerzéshez! szépen összerakott szám, minden a helyén. 10/10

 

és újra Meshuggah-val kínozlak titeket :D (ennek a számnak kell egy kis idő... nekem sem tetszett elsőre)

http://youtube.com/watch?v=qc98u-eGzlc

<off>

cerh2: na az ilyen kommentek megelőzése végett írtam az #5-ös kommentbe azt, amit. ha nem tetszik valamelyik zene, nyugodtan írd le, de kultúráltan(már ha úgy megy neked). nem kellenek ide ilyen értelmes kommentek, hogy ezt meg azt hallgat a normális ember. (ja, és a föld nem kerek, nem ovális, és nem is kocka, hanem geoid alakú, ha már így osztom az észt én is :D )

Aric: jó ötlet ez is.

</off>

Link to comment
Share on other sites

húúú emberek ne linkeljetek már ennyit, legalább 2-3 értékelést várjunk meg, na :)

Beggin: nekem nagyon tetszett, megint egy tök egyedi és lazulós zene, a hangszereket nagyon értékeltem benne 10/9

The boy who wanted to be a real puppet: hát ez egy gyönyörűség volt számomra, a szövege külön élmény volt :) 10/10

A Frozen is viszonylag tetszett, egész jó zene, habár egyedinek nem mondanám, kicsit olyan Evanescence-nek tűnik számomra...10/7

 

Normális ember az ilyen zenéket hallgatja, nem a mosógépfrekvenciát meg azt a hülye zenét(nem mondom ki a nevét) ahol csak beszélnek és nem énekelnek.

muszály kötözködnöd, ugye? végre egy nem-vitatkozós téma, de te itt sem bírod ki...biztos vannak barátaid, akik ugyanilyen véleményen vannak, és kiváncsiak a kicsinyes kritikáidra, szóval magyarázd ezt nekik

Link to comment
Share on other sites

Mepróbálom értékelni.

 

Meshuggah: megszoktam tőlük, nehéz zene, tényleg kell idő amíg megfejted 9/10

Frozen: ennél van sokkal jobb számuk is, mint pl. a Stay My Ground 7/10

 

kiváncsi vagyok, hogy ti hogyan fogadjátok a Tool-t :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=hii17sjSwfA

Link to comment
Share on other sites

asbi, az utóbbi 1 évben hihetetlen nagyot nőttél a szememben :D

hehe, igyekszem ^^

 

Tool - Vicarious: kellemes, ha olyan hangulatom lesz elő fogom szedni. szöveg kifejezetten tetszik. 8/10

 

a többit nem jellemezném, mert az már nem az én világom :)

 

Radiohead - Fake Plastic Trees (live)

http://youtube.com/watch?v=HDS4wOd_o1I

 

Link to comment
Share on other sites

Asszem innentől én is beszállok ;)

 

Radiohead - Fake Plastic Trees, igen, ez egy jó szám, nem hallgattam agyon,d e már régóta ismerem, egyszer megláttam a klipjét a VH1-en, és akkor megtetszett, de úgy a Radiohead zenéjét is bírom összességében. Ha pontozni kell, akkor 10/8 asszem.

Igen, a Tool elég kényes téma, nem mindenkiben tud mély nyomot hagyni, persze itt olyanokra gondolok, akiknek elég a Viva, vagy még az is meghaladja képességeiket :D Bár igazi zenekedvelők között is van, akinek kicsit nehéznek mondható, akár csak a Porcupine Tree vagy a Pain Of Salvation, odafigyelős zene, az már egyszer biztos, én is sokmindent meghallgatok, de a Tool-ra még nem szántam rá magam, de sztem lassan nekifekszek :D

 

Opeth - Soldier Of Fortune (Deep Purple cover)

 

http://youtube.com/watch?v=PEP3TClmGDs&feature=related

 

Személy szerint 10/9-es a szám, de semmivel nem rosszabb.

 

A bandától és egyébként is az egyik kedvenc számom, de ha meghallgatjátok, akkor sztem többen rájönnek, hogy miért. Hozzáteszem, hogy az Opeth zenekar progresszív death metal-t játszik, ahol zúznak meg néha hörögnek is, de ebben a számban egyik sincs jelen, ezzel is mutatva, hogy sokak által (a hörgés és zúzás miatt) lehordott bandák, zenészek mikre képesek, akit hallotok, Mikael Akerfledt, vszínű a világ egyik legjobb death metal énekese, érdekes, nem csak olyat tud ;)

 

De ez csak egy kitérő volt, hallgassátok szeretettel ;):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...