Jump to content
PirateClub.hu

Fimek, amiket meg kellene csinálni...


bmwsan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sokan írtátok a gta-t, de gondoljatok bele. egy silány akció film lenne, csak lövöldözés meg ijenek. szal egy ojan film lenne belőle, amiből már egy rakat van.

 

a Gyűrűk Urát lehetne folytatni valahogy, mert nagyon jó film.

 

Jah, meg a Harry Potter befejező részeit várom.

Link to comment
Share on other sites

Amikor megláttam a topic címét, én kicsit máshogy fejeztem be:

Filmek amiket meg kellene csinálni...

...rendesen.

Mivel most a Battle Royale című remekművet olvasom (immár másodjára), egyre jobban felzaklat a tudat, hogy a film, ami belőle készült az egyik legrosszabb feldolgozás volt, amit valaha láttam (azért nem a legrosszabb, mert a Dragonlance nevű istenharagja még a BR-t alulmúlja).

 

Nade hogy mit is látnák szívesen?

Könyvekből: A Gergő sorozatot, és a Csodaidőket, bár egyik se a jó öreg magyar alacsony költségvetésű produkciókra van szabva. XD

Játékból: Lineage II!!! Persze, MMORPG, nincs nagy sztorija (kivéve, ha valaki utána nem jár :P), de azért elég brutál dolgot lehetne belőle kihozni.

Folyatást: Csillagkapu!! O'Neill-lal, és ha már mindenképp szinkronosan, akkor az első verzióval. :D

Link to comment
Share on other sites

Amnéziának közelsincs annyira jó sztorija hogy film legyen belőle.

itt most az Amnéziára, mint játékra gondoltok? mert ha igen, akkor szeintem az simán meg lehet filmesíteni...

amúgy szerintem ilyenek jöhetnének:

-Sztárom a párom 2 (igaz, más szereplőkkel)

-Men in Black 3 (bár azt hallottam, hogy mintha már csinálnák)

-Agyatlan ágyasok 2 (ajánlom mindenkinek az első részét, garantált hasfájás a röhögéstől B) )

na ezeket

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg folytassák a Star Warst egy hetedik résszel, onnan ahol a hatodik részben abbahagyták :D Arról még csak könyvet olvastam.Király lenne látni filmen Luke akadémiáját a Yavinon.

Őszintén szolva elegem van már a herri potterekből :) lehet hogy a könyv az nem olyan rossz, de a filmek szánalmasak.

 

A Final Fantasy 8ról is jó lenne filmet látni.Vagy megcsinálni a FF 7 crisis core és a sima FF7 történetét egy filmbe.Az azthiszem nagyot ütne, lenne benne dráma bőven, és azok akik nem játszottak a 7tel rájönnének hogy miért nyűgöz le sok embert.A Final Fantasyknek nagyon király a történetük (bár a Harc szelleme nem annyira fogott meg)

Link to comment
Share on other sites

Egy cikk, mely szorosan kapcsolódik a topik témájához:

 

A Variety magazin beszámolója szerint a 300 című digitális opusz sikerén felbuzdulva a közeljövőben egyre több görög eposzt rendelnek majd be a stúdiók: a következő a listán Xenophón Anabaszisza lehet, amely a Tízezrek epikus küzdelmekkel tűzdelt útját írta le.

 

A Tízezrek kalandja azonban jóval kevésbé ismert, mint a 300 spártai katona helytállásának története, ám ennek ellenére nem kevésbé mozgalmas. A történet az ifjabb Kürosz sikertelen hadjáratáról szól bátyja, II. Artaxerxész perzsa nagykirály ellen, illetve zömben görög zsoldoscsapata, a Tízezrek híressé vált vándorlásáról. A hadjáratban és a vándorlásban Xenophón maga is részt vett, sőt a vándorlás közben a Tízezrek egyik vezetője volt. Önmagáról egyes szám harmadik személyben beszélt, a történetmondás új módszerét honosítva meg.

 

anabaszisz.jpg

 

A hadjárat azért lett sikertelen, mert - Xenophón szerint a görög zsoldosoknak köszönhetően - i.e. 401-ben a trónkövetelő Kürosz Babilon közelében megnyerte a kunaxai csatát, de ő maga életét vesztette az ütközetben és ezzel a hadjáratnak sem volt további értelme. Tisszaphernész szatrapa ráadásul hitszegően megölette Klearkhosz spártai hadvezért és a görögök több vezetőjét is. A sereg - részben Xenophón rábeszélésének engedve - úgy döntött, hogy nem hisz a perzsák szavának és nem adja meg magát, hanem a rövidebbnek és biztonságosabbnak gondolt úton, észak felé elhagyja a perzsák birodalmát.

 

A Fekete-tenger délkeleti partjaira vezető útján teljesen magukra voltak hagyatva Anatólia fennsíkja ellenséges területein, kapcsolatuk nem volt az anyafölddel és utánpótlásuk sem akadt, abból éltek, amit út közben tudtak elvenni, vagy - ha piacot nyitottak nekik és pénzük is volt - vásárolni. A hosszú, veszélyes és fáradságos vonulás után a tízezrek a Madur hegyről pillantották meg a tengert. Ekkor hangzott el a híres örömkiáltás: "thalatta, thalatta" ("a tenger, a tenger"). Még ezután is sokáig tartott és sok viszontagságot követelt, hogy hazaérjenek, innen viszont már hajóval hírnököt küldhettek, hogy segítséget kérjenek a hazai földről.

 

Az Anabaszisz (görög írással Aνάβασις) a görög hadvezér és történetíró Xenophón egyik leghíresebb műve, amely teljes terjedelmében fennmaradt. A mű egyben az ógörögöt tanulók egyik első klasszikus olvasmánya. Az Anabasziszt dolgozta fel Sol Yurick The Warriors című regénye, illetve az utóbbi alapján készült az azonos című 1979-es Walter Hill-film. Ilyen feldolgozás Michael Curtis Ford A Tízezrek című regénye is.

 

A stúdiók eddig nem álltak elő lehetséges rendezővel, ám az már bizakodásra adhat okot, hogy a forgatókönyvet Robert Schenkkan, az HBO miniszériáinak egyik bevett szerzője jegyzi majd. Tanácsadóként bevonják majd a Róma című sorozat tanácsadóit is.

Link to comment
Share on other sites

A Variety magazin beszámolója szerint a 300 című digitális opusz sikerén felbuzdulva a közeljövőben egyre több görög eposzt rendelnek majd be a stúdiók: a következő a listán Xenophón Anabaszisza lehet, amely a Tízezrek epikus küzdelmekkel tűzdelt útját írta le.

 

Nekem nem jött be a 300, mert egy képregényadaptáció volt aminek csak nagyon kevés köze van a valósághoz! Hatalmas effekthalmaz lett belőle! Különben jó lenne monumentális történelmi filmeket jó minőségben, hitelesen látni.

 

Link to comment
Share on other sites

Bull01: Én láttam a Max Payne előzetesét abban nem voltak szörnyek. A Max Payne mind2 részét végig vittem ezt tegyük hozzá. Az előzetesben se láttam szörnyeket. Lehet rosszat álmodtál? :D

Nem tudom milyen előzetest láttál de lesz benne valamilyen szörny !

Link to comment
Share on other sites

gondolom, lesz Fűrész 6, Max Payne filmről én is hallottam, hamarosan jön a Rocksuli 2 (AWESOME)

 

hogy mi kellene:

Men In Black 3-4, Bad Boys 3, rengeteg Simpson film, Jégkorszak 3, Madagaszkár 2, szerintem lesz Shrek 4-6 is (bízzunk benne), Csillagkapu filmek, Jóbarátok 11.évad, Joey 3-4, X-Akták filmek, Scrubs 9-10.évad, South Park 2, Végső Állomás 4, Alien Vs Predator 3, Tucatjával olcsóbb 3, Agymenők 2, Step Up 3 (húgomnak), új Rémálmok meg Péntek 13, Freddy Vs Jason 2-3, FELVÉVE 2-3....., Bérgyilkos a szomszédom 3, Cool Túra 2, Tökalsó 3, Bourne 4-5, Aki bújt Aki nem 3, Hullajó 2 :), Happy Tree Friends 5-6...., Roswell 4.évad,

 

viszont ami elég: Taxi-ról minden létező bőrt lehúztak (hójáró, repülő), bár, még tengeralattjáró nem volt

Die Hard-ot is meguntam, Csillagok háborúját még ezer év múlva is csinálni fognak, és PITÉT meg Karib-tengert sem akarok többet látni

 

 

de alighanem, nem rajtam múlik, hogy megvalósítsák ezeket. :(:(:(:(

Hú, nem is akartam ennyit írni

már nem tudom, ki vetette fel az Amnézia játékot, de érdekes film lehetne belőle.

Ja, és teljesen egyetértek Haboo-val, hogy Wass Albert műveiből forgassanak filmeket. Talán akkor az emberek megismernék a munkásságát. Bár szerencsére egyre többen olvassuk a könyveit.

Link to comment
Share on other sites

Ha Graham Edwards: Sárkányvarázs c. könyvéből filmet csinálnának, az minden idők legnagyobb fantasy-ja lenne. Hihetetlenül jó könyv, minden sárkányrajongónak kötelező. Én olyan grafikával tudnám elképzelni, ahogy a DÍNÓ c. animációs filmet is megcsinálták.

Link to comment
Share on other sites

Nos akkor kedves Matt24 remélem nem kell szemüveget venned ^^

 

33 mp nél . 53 mp nél . 1.28 tol én is végig nyomtam a 2 játékot de te igazán szerencsés lehetsz ha ilyeneket láttál bene na de mindegy ^^

 

AvP 3 om lesz legalábis a Fangoirában azt irták ^^

Link to comment
Share on other sites

A GTA film biztos nagy siker lenne, mondjuk a Vice City-t ültetnék át a mozivászonra :D

Meg a Nemzet Aranya 3-nak örülnék nagyon, de ha jól tudom az lesz is, de lehet tévedek :D

 

Én úgy tudom h a Vice Cityben vannak a Scarface(sebhelyesarcú)-ra utaló jelenetek. Pl.:(én is láttam) a fürdőszobát ill. lakást amiben szétfűrészelik a csávót.

Persze lehet h csak én gondolom így...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Huh

annyi játékot felsoroltatok amiből film kéne (CS most tényleg a SWAT nem volt elég - még sok is ...)

és rengeteg filmet amiknek még több folytatását szeretnétek látni (persze, BadBoys 12-t mindenkinek ...)

 

Szokott valaki olvasni?

Pl: Ian Watson, Clive Barker, Isaac Asimov, R. A. Salvatore, Terry Pratchet ...

ajánlom figyelmetekbe az urak müveit, akkor talán fantáziadusabban ötletbörzéznétek

bár persze néhányuk műveiből készültek filmen (Barker - Pokolkeltő; Asimov - Én, a robot; Pratchet - HogFathet, Color of magic)

 

de amit én igazán szeretnék, az egy Warhammer 40.000 film !!!!!!!!!!

 

Remélem nem gázoltam senki lelkébe!

Link to comment
Share on other sites

Bull01 ne keverd rám a hü**eségeidet én sehol sem említettem, hogy szörny lesz benne te beszélted.

 

Elvielg a Max Payne 2-ben amikor álmodot a csávó voltak benne ilyen repülő valamik. Én erre nem emléxek. Nem is ezt a trailert láttam én. Kezdjük ott. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...