Jump to content
PirateClub.hu

h lehet a világűr végtelen...hol a vége:S:)


yodamester
 Share

Recommended Posts

gery11111 persze értem, hogy mire gondolsz:9 csak leírtam a véleményem. Amuyg nehogy azt hidd, hogy én ezen gondolkozom minden percben xD Nem, néha lefekvés előtt ezen szoktam filózni. :D Nekem ez a véleményem, tudom, hogy hülyeségeket írtam de ez van:D NAh szal ne fikázzatok, mert csak leírtam a véleményem :D csőő

( gery11111 tudom, hogy nem szídtál, ha mégis akkor bocs, hoyg így veszem fel :D)

 

szerk: tom hogy jó a fantáziám sokan mondták már :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gery11111 persze értem, hogy mire gondolsz:9 csak leírtam a véleményem. Amuyg nehogy azt hidd, hogy én ezen gondolkozom minden percben xD Nem, néha lefekvés előtt ezen szoktam filózni. :D Nekem ez a véleményem, tudom, hogy hülyeségeket írtam de ez van:D NAh szal ne fikázzatok, mert csak leírtam a véleményem :D csőő

( gery11111 tudom, hogy nem szídtál, ha mégis akkor bocs, hoyg így veszem fel :D)

 

szerk: tom hogy jó a fantáziám sokan mondták már :D

 

Hát nem tom.. sztem amit a legjobb csinálni az ágyban az az alvás (a korhatáros cselekményekre most nem térek ki :D ) és ha ezt oltogatásnak vetted, akkor én kérek bocsánatot. Am, nem minden hülyeség amit írtál, ha az lenne az sem lenne gond, mivel ez a gumiszoba. De sztem, egy embernek felesleges azon gondolkodni, (főleg 13 évesen) pl: hogy mi lesz a halál után, meg hogy hol a világűr vége... persze ennyi idősen, nekem is elég sokat forgott hasonló dolgokon az agyam, de még mindig, ott tartok mint akkor (a világűr végéről, és a semmiről már elmondtam a véleményem, a halál után, meg szerintem a nagy semmi jön.) és rájöttem, hogy sokkal közelebbi dolgokkal kéne foglalkoznom, ( így hát megelégszem a fekete lyukakkal is :lol: ) mint pl az élet kissebb nagyobb problémáival. Hidd el a többivel egyszerűen nem éri meg foglalkozni, mert úgysem mész velük semmire. Amúgy meg azért kapnak a tudósok fizetést, hogy az ilyen teljesen felesleges dolgokon elgondolkodjanak helyettünk... Csak nem akarod elpazarolni azt a pénzt, amit a tudósoknak osztanak ki :D dolgozzanak meg a pénzükért ;) (mondjuk elég nagy sületlenségeket képes némelyik megállapítani :huh: )

 

 

Most nézzünk. Attól hogy valaki tudja hol a vége mi lesz jobb? Semmi. Naugye, Teljesen értelmetlen ezen filozni.

 

 

Az biztos :D de most téleg. Nem azért van a Gumiszoba, hogy tök értelmetlen fórumokon írkáljunk? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nézzükcsak! Az univerzum vége? Nálam a város széle! A világ legszebb városa, és nekem ennyi elég! Oszt kit érdekel, hogy nemtomhánymillió fényévre mi van? Mire kiderül, én már kileszek nyiffanva, és talán a sírom sem lesz meg!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Én csak azt nem értem, hogy bárki aki konkrét dolgokat ír a világűr szerkezetéről, kiterjedéséről és ilyen biztos is saját igazában...az honnan veszi, hogy igaza van? Egyesek szerint a tudósok látják a világűr végét és mindent tudnak róla, de akkor minek van a műszerekkel belátható univerzumnak és a nem beláthatónak külön tudományos megnevezése? Pf...

Link to comment
Share on other sites

hego, ez nagyon jó kérdés... Newton honnan "jött rá" a gravitációs elméletre, és miért volt benne biztos hogy jó ? : D

teszek egy kijelentést... : a tejútrendszernek kétszáz milliárd csillaga van, ebből a kétszáz milliárdból körülbelül egymilliárdnak lehetnek bolygói és ebből százmillión lehet élet... honnan tudom hogy igazam van ?

egyszerűen nem tudom, lehet hogy 200 év múlva kiderül, hogy ennek a fele sem igaz... majd meglátjuk, azért is foglalkozunk vele.

De a jelenlegi legmegbízhatóbb kísérleteink által alkotott 'bizonyításokat' el kell fogadnunk! ; )

Link to comment
Share on other sites

Tudjátok én azért hiszek Istenben, mert vannak olyan kérdések amire nem tud ember választ adni és talán Istenben való hit ad egy kis megnyugvást.

 

Ezen lehet filózgatni, hogy a világegyetem végtelen vagy nem... de ez az egész nagy feketeség, ez az univerzum, a mindenség ennek egyszer volt kezdete nem?????

Hiszen mindennek van kezdete... az ember megszületik... de a mindenség hogy jött létre? Végtelen idővel ezelőtt nem jöhetett létre, volt egy pont, egy "idő" mikor csak úgy kipattant? Vagy akkor a jelen,múlt,jövő is megcáfolható?

De akkor Isten miből lett? Ki teremtette az univerzumot? Hogy jött létre ? Milyen céllal?

 

Na ezt soha, de SOHA nem fogja megválaszolni senki. Ehhez kevés az emberi agy.

Link to comment
Share on other sites

Tudjátok én azért hiszek Istenben, mert vannak olyan kérdések amire nem tud ember választ adni és talán Istenben való hit ad egy kis megnyugvást.

 

Ezen lehet filózgatni, hogy a világegyetem végtelen vagy nem... de ez az egész nagy feketeség, ez az univerzum, a mindenség ennek egyszer volt kezdete nem?????

Hiszen mindennek van kezdete... az ember megszületik... de a mindenség hogy jött létre? Végtelen idővel ezelőtt nem jöhetett létre, volt egy pont, egy "idő" mikor csak úgy kipattant? Vagy akkor a jelen,múlt,jövő is megcáfolható?

De akkor Isten miből lett? Ki teremtette az univerzumot? Hogy jött létre ? Milyen céllal?

 

Na ezt soha, de SOHA nem fogja megválaszolni senki. Ehhez kevés az emberi agy.

 

 

Attól függetlenül, hogy ez "gumiszoba"; tudok rá értelmesen válaszolni. Nem kevés hozzá az emberi agy, egyszerűen az átlagember nem ezzel foglalkozik, nem érti, nem tudja a relativitáselméletet, mert mire is lenne jó ha tudná.... : D

 

Nagyon durván úgy 15 milliárd évvel ezelőtt, volt egy matematikai pont, amely egyetlen egy szingularitásban végződött, azaz végtelen sűrűségű volt, végtelen kicsi, és végtelen forró...

 

A múlt-hoz ez úgy jön, hogy jóóó most akkor volt ez a pont, de mi volt előtte ? valaminek kellett lennie, ugye ez volt részben a kérdésed is : )

Nem tudjuk. Azért nem, mert mindjárt mondom:

Tudjuk, hogy ha egy kis vizet melegítek, tehát energiát adok neki, akkor az atomjai, és mindenféle szerkezete több energia hatására szétbombilk. Persze így lesz belőle gőz, meg egyéb dolog...

Ha fel tudnám odáig melegíteni, hogy az atomok is felbomoljanak, meg az őket alkotó részek is, meg az azokat is.... és így tovább (amit nem tudok) akkor megszűnik létezni. Ugye ? Vagyis lesz, de nem hordozza magában az eredeti létét.

 

tehát ha egy kis időre is, 1 másodperc milliomod részére, a világegyetem végtelenül forró volt akkor az az előtti események megszűntek létezni. Egyszerűen nem maradtak onnan sem atomok sem kvarkok sem semmi [olyan alkotóelemek is elbomlottak amiket talán még nem is ismerünk. Szubatomi részek... Még az elektron is, ami mostani felfogásunk szerint bonthatatlan.]... egy matematikai pont maradt.

 

Na ennyit a múltról. Próbáltam úgy fogalmazni, hogy általánosan is érthető legyen, de ha valami nem világos, csak kérdezz(etek) nyugodtan, mert azért vagyok itt : P

 

Van rá másik ok is hogy miért nem létezhet végtelen ideje a "mindenség". Mert akkor a körülöttünk levő dolgoknak, mindnek végtelennek kellene látszania. Azt meg tudjuk, hogy a legöregebb csillag max 13 milliárd éves.

Nincs ennél öregebb. Tehát ekörül az időpont körül, tudtuk azt is plussz egy érvvel igazolni, hogy volt egy ősrobbanásnak/ nagy bumm-nak nevezett időpont, amiből ez az egész kiindult.

 

Aztán, hogy miért indult ki... na azon lehet gondolkodni.

 

A másik, a világegyetem végtelen-e vagy nem ?

Most miért mondjuk rá hogy végtelen? Azért mondjuk rá, mert a jelenlegi legmegbízhatóbb kutatásaink szerint a világegyetem szerkezetéről alkotott, többszörösen igazolt állítások, miszerint a világegyetem egy görbült négydimenziós téridőnek a háromdimenziós felülete, igazak.

 

Ezenfelül tudjuk, hogy a világegyetem tágul. Ráadásul annál gyorsabban távolodnak tőlünk a galaxisok, minél inkább tágul. Tessék venni egy lufit, és fújjuk fel, annyira hogy már kifeszült, de ne nagyon csak kicsit. Fessünk rá pontokat.

Majd fújjuk föl és figyeljük közben. Minél gyorsabban fújom, annál gyorsabban távolodnak a pontok egymástól.

 

Mégvalamiért mondhatunk rá végtelent. Ez pedig nem más mint, az, hogy tessék, a világegyetemünk 4 dimenziós téridője, görbült. De annyira, hogy visszazár önmagába. Mint egy földgömb. Az is végtelen, nem ? Gömb alakú, nincs vége. Felszíne, mindene van de vége nincs.

Link to comment
Share on other sites

Dávid!

Köszönöm a válaszod, sok érdekességet olvastam a hozzászólásodban, de...

 

Nagyon durván úgy 15 milliárd évvel ezelőtt, volt egy matematikai pont, amely egyetlen egy szingularitásban végződött, azaz végtelen sűrűségű volt, végtelen kicsi, és végtelen forró...

 

Az a bizonyos matematikai pont, a végtelen sűrűség, hogy keletkezett? 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 trillió évmilliárdokkal ezelőtt azt a bizonyos "végtelent" ki, vagy mi? és miért? milyen céllal hozta létre?

Én értem ezt a bizonyos matematikai pontot, de az is lett valamiből, az előtt is volt valami. Erre mi a magyarázat?

 

+ Ezekre amiket leírtál ki tud magyarázatot adni? Vannak már olyan műszerek, vagy tudósok akik 15 milliárd évvel ezelőtti valamit is meg tudnak állapítani?

 

:) Nagyon érdekes téma, imádok ilyenekről filozofálni, nem értem miért gumiszobában tesszük ezt hiszen ez teljesen értelmes és nagyon érdekes.

 

Ja és Dávid Te fizikus lennél? Én soha nem voltam sem matekból sem pedig fizikából 5ös, de az ilyen témák mindig is foglalkoztattak! :)

Link to comment
Share on other sites

Hogy hogyan keletkezhetett ?

Talán lehetett előtte egy a mostanihoz nagyon hasonló 'mindenség' ami szintén gyorsulva tágult.

Majd bekövetkezett egy Nagy reccs-nek nevezett esemény, és az egész ami volt, összezuhant egy pontba.

 

Ez nem kijelentés, csak feltételezés. Hogy hogy keletkezett arra nincs válasz, ellenben hogy hogy keletkezhetett arra lehet adni párat. Mivel a mi "világmindenségünk" is gyorsulva tágul, ennek is egy Nagy reccsben lesz vége. Akkor összezuhan egy ilyen pontba. Esetleg utána előről kezdődhet, de ez megint csak fantázia... [mert nincs jól működő kvantumgravitációs elmélet azért nem tudjuk..]

Mégvalami. Igaz nem volt kérdés, de ha érdekel... hogyan lett ebben a pontban a hőmérséklet ekkora ? : D

Nagyon egyszerű. Tessék megnézni a mi Napunkban mennyi hélium és hidrogén van. Jó sok.

Kérem, ha egy gáz tágul akkor hül. Ha összenyomom akkor melegszik. Most képzeljük el azt hogy milliárd Nap és még annál is nagyobb csillagok anyagai egy pontban végződnek. Na hát az nagyon forróó...

ehez kapcsolódik mégvalami.. mivel tágul az univerzum ezért hül.

 

 

Ki/mi hozta létre ? Nem hozta létre senki. Mikor volt a nagy bumm valószínűleg azért keletkezhetett a végtelen hőmérséklet és egyéb -ből atomok + miegymások mert minden ami létezik ugye a legkissebb energiaszintet keresi.

Pl egy marék vizet feldobsz a magasba az udvaron. ha jól megfigyeled ilyen kis kerek cseppekké áll össze. Tessék, ez mondjuk a legkissebb felületi feszültséget keresi, de példának jó.

 

Van-e már ilyen készülék a tudósok birtokába ami a múlt eseményeit feltérképezi ?

Van. CERN-i gyorsító például.. ha újraindítják, és sikerül és nem romlik el és minden jól megy.... ---> akkor szimulálni próbálnak majd a nagy bumm-nak létezésekor uralkodó 'hatásokat'. Elektronokat ütköztetnek, felgyorsítják őket... majd reméljük eredménnyel járnak.

 

Nem, én tanuló (gakusei) vagyok jouhougaku és butsurigaku szakon [Kyoto].

Ami, az aláírásomban szerepel az egy idézet Lukács Béla elméleti fizikustól.

 

Ha érdekel tényleg, akkor nagyon javaslom Lukács Béla előadásait, hogy hallgasd meg őket.

Itt van egy pár:

 

http://eper.elte.hu/eper.phtml?cim=lukacsbela.html

 

Javaslom, hogy kezdd ezekkel:

- Ősrobbantunk tehát vagyunk.

- Az idők kezdete

- Időgép, meteoritek, fekete lyukak, és kisbolygók.

 

Nagyon élvezetesen meséli a kolléga :D Majd meglátod! Remélem elnyeri a tetszésed. [A harmadikban még időutazás is van... szóval kicsit gyerekesen mondom, de figyelj oda :P Igazat mondd, mert énis hallottam egyik szemeszteren itt előadást róla .]

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, pár észrevétel, és pár dologra válasz (ma már csak párat olcastam)

 

A tejút valóban kb 200 milliárd csillagból áll, és azt először azt hiszem Carl Sagan tette fel elméletben, ha csak minden százezrediknek lenne bolygólya, stb... de mára már kb 200 exobolygót fedeztek fel ,ami a naprendszeren kívüli bolygót jelent, és ezek csak óriásbolygók, amik a csillag kitakarásával, esetleg a csilaggal közös gravitációs központja köröli csillagimbolygásból látszik, hogy ott van. De lehet ez is már több, ésezek igen közeli csilagok, tehát akár azt is feltehetjük, hogy minden tizedik csillagnak van bolygója, és lehet igazából mind körül van valmi, ami márm,egnyugodott korban van. Azaz épp nem robban, vagy születik....

 

Másik, az univerzum tágulására, és a nagy reccsre, valamint az újra"keletkezésre" Ez egy régi elmélet, a pulzáló univerzum nevet viseli, ami ezt jelentette volna, hogy felrobban , majda gravitáció miatt újra összeesik, majdmegint kirobban. ebben azt is feltételezték, persze elmélketi szinten, hogy akér minden egyes új univerzumban a fizikai állandók, így az egész felépítése is talán más is lehet...

 

Ebben csak egy bibi van, hogy mikorm eg akarták mérni, hogy mennyire lassul az univerzum tágulása, teljesne egyértelműen kimutatták, hogynemhogy lassulna a gravitációtül, hanem GYORSUL a tágulása, azaz. olyan, mintha valami dobná szét, és nem mint egy robbanás, mert az szétdobja, amjd lassul, vagy azonos sebességgel tágulna, ha nincs ellenállás, meg gravitáció. De van gravitáció, és ennek ellenére mégis gyorsul a szétesés!!!

 

Az, hogy a tudósok ellátnak az univerzum végéig, eleve egy homályos fogalom, mivel amit látnak az időben is visszafelé való látás, mivelk a fény véges sebességével valamikor el kellett hogy induljon, és ideérjen, kb 13-15 néhol 20 milliárd fényévre lévő univerzum határról beszélnek, ennek mérése is szép lassan körvonalazódott ki, a távoli galaxisok, kvazárok vöröseltolódásának mértékéból tudják nagyjából kimutatni. de az ősrobbanás után még egy jó idő volt, míg ezek kialakultak, tehátaz univerzum "széle" ennél meszebb lehet.

 

eleve azt még egy csillagásztól sem hallottam , pedíg egy általános iskolás rájöhetnem, hogy ha az az objektum, amit néznek, kb fénysebességhez közeli sebességgel távolodik, és onnan ,abból a pontból, ahol most épp látják, kb pl 15 milliárd év alatt ért ide a fény, akkor az már kb ma 30 milliárd fényévre lehet igazából, vagy mondjuk 25-30 milliárd között!!! (erre eddíg senki mást nem hallottam, hogy gondolt volna) tehát akkor az univerzum átmérője vagy 60 milliárd fényév lehet ma, és csaka feléig látunk el max.

 

amúgy meg valóban ellátunk a legelejéig, pl a TV-ben a zizi, hangyaháború az ősrobbanás forróságának a kitágult maradéka (kb 15 évvel ezelőtt olvasgattam csak a témában komolyan, és ez szerint emlékszem kb:) 3,7 K (Kelvin) fokos háttérsugárzás az, ami a forró univerzum legkülső részéről is jön, és betölt mindent.

 

Ez igazából egyinverz forró végtelen sűrű pont, amiből az "ősrobbanás indult" csak mi a 60, vagy 30 fényéves gömb belsejéből nézönk kifelé a gömb felölete, kölső burka felé, ami igazából időben visszamenve maga volt a pont, amiből kiindult a világegytem! kb Mátyás okos lánykája, ha kifordította volna a korsót, ez annál is felfoghatatlanabb, de így van. egy pont, kifeszítve, ami "végtelen" forró volt és most kitágulva 3,7 Kelvines. és azért nem láthatunk túl, a világegyetem peremén, mert ez azt jelentené, hogy a végtelen forró, és sűrű ponton át visszaláthatnánk az időben is. ami egy szingularitásnál eleve végetérnek az épeszű gondolatok, fizika. stb... tehát a világegyetem pereme, maga az időbeli nulla pont is!!! azaz a Kezdteben! azaz a teremtés előtt! azaz Isten,aki kívül van ezen a 3 dimenzión!

 

Eleve a végtelenre is furcsa, lehet hogy nem végtelen, de határtalan. Ezt két dimenzióban úgy lehet elképzelni, ahogya föld felületét, vagy egy gömb felöletét. hogy simán körbemész, sehol sincs vége, mint a lapos földnek, hogy leesnél. ez görbült 2 dimenziós felület. a 3D-s tér is lehet egy önmagába forduló tér, azaz bármerre indulnál, és végtelen sebességgel mehetnél, akkor ugyanoda érnél vissza az ellenkező irányból, azaz ha mejdnem végtelen nagyítású távcsöved lenne, látnád a saját tarkódat, amint bámulsz a távcsőbe. persze szintén végtelen fénysebességet alapulé véve...

 

(ha nem érted ,ajánlom az -=XXX=- rovatot :DDD

 

Ugyanis az univerzum, azaz a mindenség, épp azt takarja, hogy ezen kívül nincs semmi, nincs is határa, mert azon túl tér sincs, se midő, tehát nem egy nagy űr, vagy szövet, vagy üveggolyó,ami után más világ jön, hanem ennyi, azon kívül tér sincs! Tehát az "ősrobbanáskor" maga a téridő szerkezet is magával az energiával, majd nemsokára a "megkövült" energiával (ugye E=mc), azaz az anyaggal együtt terült ki!

 

Ezt mind tudományosan is állítják sokan, mind a bibliában is így találjuk:

Ézsaiás 40:22. Ki ül a föld kereksége fölött, a melynek lakói mint sáskák előtte, ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra;

 

Itt látszik, hogy míg sokana középkorig mindenféle hiedelmekkel gondoltaka föld laposságára, meg teknős tartja, meg ilyenek, itt már a KEREKSÉGÉRŐL beszél Isten, az egeket meg kifeszítette!! azaza táguló univerzum, mint egy palást, a tér, ki lett feszítve... felállt a téridő rendszer. Dea 42:5 ben is simétezt mondja róla...

 

tehát minda a tudomány, minda biblia erről beszél, hogyki lett feszítve, kitágult a világegyetem.

 

Dea végtelen dolgok tárgyalásában ugyanilyen érdekes a méretben lefelé menő keresgélése a határoknak, erre meg a bizonytalansági elv, meg maga a dolgok mérése, mérési energiák, ilyenek határolják be a belátást, innentől elméletek, ésmatematika az, amivel a dolgokat fel lehet fedezni. Már régóta a kísérleti fizika legfőbb dolga, hogya mérésekkel cáfoljon, vagy alátámasszon már meglévő elméleteket, ritka, hogy olyasmit fedeznek fel, ami még meg nem lévő elmélet gyártását tenné szükségessé.

 

A csillagászatban viszont a tágulás gyorsulásának ténye minden elméletet lealázott! Teljesne új szitut teremtett, mert egy teljes szétesés, kihülés, rideg tényét vetíti az ember elé, és ez nem fért bele addíg egyetlenegy elképzelésbe sem, mert az ember alapvetőn optimista, ha mi nem is, de a világegyetem tűlél, újjászületik... de hát a valóság rácáfolt erre. Erről persze a biblia más végkifejletet mond, de az most nem téma :D

 

holnap még olvasom a többi hozzászólást, majd lehet még írok! sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

jajj, nem bírtam, még párba beleolvastam! Dávid, remek dolgokat írtál! Köszi a Lukács Béla linkért, nagyon örülök neki, Friderikusznál néha elcsíptem, nagyon élvezetes, és nagyon nagy ész!

 

01Petya, én is hiszek Istenben, csak én nem úgy, hogy nem értettem mi volt, és miért (bár nem értettem valóban, de én régen ezekbe a csillagász dolgokba, meg asztrofizika, magfizika, szingularitásm, világvonal... ilyeneket szerettem olvasni, filózni. bibliát is az UFO-k miatt kezdtem olvasni, aztán megfogott a dolog, illetve Isten, és tökélet3es logikát bírtam felfedezni az egészben, teljhes összefüggést, a valós világgla teljesen összefüggő magyarázatokat, még a csillagászat témakörében is, bár nekem ism aradt pár kérdés, de rengeteg meg nem...

 

A 4 dimenziós világról még annyit, hogy nem 4 dimenziós világ 3 dimenziós vetülete vagyunk, hanem a 4 dimenzió az 3 tér, és az idődimenziót foglalja magában, ami egy különlegesdolog, mert eleve csak egy irányban mehetünk benne. De maga az is görbül, deformálódik, együtt a térdimenziókkal, azaz összekapcsolódik. a világegytem téridőszerkezetén kívül nemcsak tér, de idő sincs, csak az örökkévalóság.

 

amúgy Stephen Howkins (ha jól írom) beszél 9 tér, és egy idődimenzióról, amiről az álltlam olvasott könyvében csak ennyit említ, hogy többek szerint van, és hogy nem csak elmélet, hanem valamiből következik, és épp ennyi, csak azok valami angstrőmnél kisebb atomi szinteknél kisebb résen, vagy min fel vannak csavarodva. amit évekig sem érteni, sem felfogni nem tudtam. A biblia viszont beszél erről is! A teremtésnél eredetiben ez van Berésit bara Elohim sammaim et harec (ha szintén jól emlékszem) azaz Kezdetben teremtette (egyeszám) Istenek (többeszám!) az egeket (többeszsám!) ésa Földet (egyesszám!) azaz mindaz Isten többes (hármassága) ki lett jelentve a legelején, mégis egységben teremtette, mind az, hogy több ég ,mazaz több dimenzió lett teremtve párhuzamosan!!!!

Ószövetség, valamint az új mégvilágosabban beszél ezekről. Pál is beszélt arról, hogy elragadtatott, és belátást nyert a 3. égbe! de beszél a második égről is a biblia. Valamint a Földről, és az azt körülvevő világegyetemről. ezek mind 3-3 dimenziósak, azaz pont 9, mint a tudósok, és Stephen Howkins is feltételezik, és a másik hat nem elérhető a számunkra! mint ahogy szintén állítják, hogy számukra nem elérhető, mert nincs bejárás, átjárás....

 

Ez azért megdöbbentő szerintem!!!

 

Ja, az E=mc négyzetnél nem találtam az ascii kódot a kicsi felső kettesre, azaz E=mcc, pl így akakrtam, de elküldtem egy c-vel...

Link to comment
Share on other sites

Ez igazából egyinverz forró végtelen sűrű pont, amiből az "ősrobbanás indult" csak mi a 60, vagy 30 fényéves gömb belsejéből nézönk kifelé a gömb felölete, kölső burka felé, ami igazából időben visszamenve maga volt a pont, amiből kiindult a világegytem! kb Mátyás okos lánykája, ha kifordította volna a korsót, ez annál is felfoghatatlanabb, de így van. egy pont, kifeszítve, ami "végtelen" forró volt és most kitágulva 3,7 Kelvines. és azért nem láthatunk túl, a világegyetem peremén, mert ez azt jelentené, hogy a végtelen forró, és sűrű ponton át visszaláthatnánk az időben is. ami egy szingularitásnál eleve végetérnek az épeszű gondolatok, fizika. stb... tehát a világegyetem pereme, maga az időbeli nulla pont is!!! azaz a Kezdteben! azaz a teremtés előtt! azaz Isten,aki kívül van ezen a 3 dimenzión!

 

Érdekes hozzászólás volt ez is.

De... a világegyetem pereme, az a bizonyos időbeli nulla pont előtt is volt valami, az is lett valamiből! És így tovább... és így tovább, minden összefügg mindennel! Mindig volt valami ELŐTTE!!! Értitek? Végtelenül előtte!!!

Na akkor mi volt? Az idők kezdete előtt? Tegyük fel h volt egy Isten aki megteremtette a világmindenséget. Lehet hogy százmilliárd ilyen világmindenség van.

És akkor az a bizonyos Isten miből lett? Semmiből nem lehetett. Az előtt mi volt mikor még nem volt Isten?

Elég volt ennyi így estére, mert én nagyon-nagyon beleélem magam az ilyen filozofálásba... ha az ember mélyen belegondol meg lehet ebben zavarodni! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Eleve az is kérdéses, hogy miért van egyáltalán valami, de ezen meg nem kell merengeni ,mert van. De mégis, miért pont ennyi? miért pont ilyen, miért nem fele ennyi, vagy 2x ennyi, vagy miért nem 542x ennyi, vagy miért nem 174-edszer kevesebb?.... ezek persze felvetülhetnek, de pont ez van. Ugyanígy ,ahogy ez "csoda" hogy van, ugyanígy lehet Isten is. Hogy Ő mikortól? Azért beszél a biblia Örökkévelóról, mert ő VAN. az örök VAGYOK,ahogymagáról szól, de Jézus is. Azért örökkévalóság, mert annak nincs kezdete, nincs vége, ott idő sincs... Elve, mikor a világegyetemet teremtette, akkor teremtetett a téridó is, tahát annak van kezdete, és ugyanígy lesz vége is. Ezt legjobban úgy lehet szemléltetni, hogy egy elipszisbe húzol egy egyenest, úgy, hogy ne érje el egyik vége sem az egyenesnek, az elipszist. Az örökkévalóságban így van benne az idő. Ezért van az, hogy Isten mindent lát előre, mert ő, mint egy időegyenest, mindent tálát az örökkévalóságból, mert ő felette van, mint te egy időegyenest, Ő tálát mindent. Őbenne van minden! Ez hasonlít azokhoz a régen álltalam nagyon kedvelt sci-fi ötletekhez, melyek a világ létére adnak mindenféle érdekes ötleteket, magyarázatokat, én is kedveltem, és még érdekességképp most is kedvelem a Man in bélack üveggolyós dolgokat... szóval, voltak olyan elgondolások, (és sajna sok ember hasonló marhaságokat vallás szintjére emelt) hogy a világ csak illúzió, és mindent csak elképzeltél... igazából lehet azt venni, hogy mi Isten állmai vagyunk, csak valóságban megteremtett álom. Illetve mi is az anyag? "megfagyott" energia. azaz ami nekünk kőkemény áthatolhatatlan anyag,az pl a neutrínósugárzásnak meg sem kottyan, milliárdodnyi veszteségekkel ,azaz tisztábban sokkal, mint a fény egy nagyon tiszta üvegen, annál lényeógesen tisztábban hatol át az egész földgolyón. tehát ezzel azt akarom mondani, hogy amilyen "gyenge álomanyagból" vagyunk, olyan gyenge álomanyag a többi ,akkor mi egymásnak kemény valóság vagyunk... ez elmélet, nem gondolom, hogy álomanyagból vagyunk, csak nekünk ez tűnik kemény valóságbnak...

A bibliában több döbbenetes kijelentés is van a világról, a már említett ég kifeszítése, föld kereksége csak szösszenet volt. a Kezdetben, azaz az a kijelentés, hogy az időnek volt egy eleje (berésit) és a jelenések könyvében, hogy van egy vége is, amikor is egy angyal:

 

Jelenések könyve 10. fejezet

1. És láték egy másik, erős angyalt az égből leszállani, a ki felhőbe van öltözve; és a fején szivárvány vala, és az orczája olyan vala, mint a nap, és a lábai mint a tűzoszlopok;

2. És a kezében egy nyitott könyvecske vala; és tevé a jobb lábát a tengerre, a bal lábát pedig a földre;

3. És kiálta nagy szóval, mint mikor az oroszlán ordít; és mikor kiálta, megszólaltatá a hét mennydörgés az ő szavát.

4. És mikor a hét mennydörgés megszólaltatta az ő szavát, le akarám írni; és az égből szózatot hallék, a mely ezt mondá nékem: Pecsételd be, a miket a hét mennydörgés szóla, és azokat meg ne írd.

5. És az angyal, a kit láték állani a tengeren és a földön, felemelé kezét az égre,

6. És megesküvék arra, a ki örökkön örökké él, a ki teremtette az eget és a benne valókat, és a földet és a benne valókat, és a tengert és a benne valókat, hogy idő többé nem lészen:

 

meg van ilyen, ami görög atomról alkotott képnél fejlettebben (ami ugye oszthatatlan részecskét jelentett) kijelentette, hogy ezek is felbonthatóak, és fel is fognak bomolni, ráadásul hatalmas energiafelszabadulással!!!

 

2Pét 3,10. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.

2Pét 3,12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!

 

Eleve én úgy álltam hozzá, hogy útáltam a vallást, főleg ,amit láttam az emberek életében, világegytem érdekelt, meg minden kérdés, miértek, hogynaok, minden ezzel kapcsolatos dolog. De mikor felfogtam ,hogy Isten, ha tényleg van, és megtudtam, hogy van, akkor már ha mindent Ő teremtett, csak tudja már, hogy mit is csinált, meg hogy miből, és hogyan, és hogy miért. Mert ha van,akkor nem egy bárgyú valami nagyszellem, hanem akkor nem egy ostoba valaki, hanem ha már megcsinálta, és sok emberhez, éls sok emberen keresztül közölt is dolgokat ,akkor már csak tudja mit hogy csinált. azaz érdemes elolvasni. na, épp ez lepett meg, hogy nagyon kevés korábban feltett kérdésem maradt megválaszolatlan, minden lugikus, és teljesne smakkol a valósággal. Eleve, ahogy a világegyetem létezése lehet (mert ugye első mondatok, miért van, miért ekkora, miért ilyen) ugyanennyiből ugyanúgy lehet Isten is. Eleve sok kijelentés, látás róla arról szól, hogy megemésztő tűz, hegy eszméletlen nagy energiájú valaki, tehát az egész világegyetem ugye energiából indult ki, azaz simán Istenből, aztán ahoz meg bölcsesség kellett, hogy az energiából, a világot jelenleg fenntertó törvények alapjén elemek, mezonok, qvarkok, hadronok, azaz atommagok, elektronok, meg minden elem keletkezzen... tehát semmi "életidegen" furcsa nincs a teremtésben, Istenben még tudományosan nézve sem, főleg az utolsó évtizedekben, sőt néhány felfedezés csak a legutolsó évtizedben lett ,és mégis teljesne ezeket kijelntő dolgok vannak a bibliában!

 

Szerintem ez döbbenet, és érdekes, érdemes utánajárni, belegondolni, kutatni, rá figyelni.

 

Tehát van örökkévalóság, és van benne egy teremtett világ, idő kezdetével, és majd idő végével. ezen belül a miérteket fűszerezi a szabad akarat, melyről a fekete lyukak melletti időutazás kapcsán Lukács Béla is érdekes gondolatokat tesz, de inkább csak érintőleges kérdéseket... de az emberi dolgok, angyali szinten történt lázadás, emberek megmentéséért tett keresztáldozat az egy külön dolog, az a miértekhez tartozik, most pedíg a miből, meg a mi dolgaival foglalkozunk.

 

Eleve, nekünk akik a meglévő agyunknak is kb a 3%-át tudjuk kihasználni, és ha 100% lenne, is véges lények vagyunk, és mégis, még ha csak sejtések, megérzések, kis bepillantás erejéig is talán mondhatjuk, hogy kicsit belelátunk ezekbe a fogalmakba, amik a végtelent, az örökkévalóságot, az univerzum egészét érintik, hát ez már maga a csoda szerintem!

Nekem az is határeset, ami a világegyetem pereme felé való nézéssel az időbe visszaérünk a nullához, ami előtt az örökkévalóság van, azza a végtelen, ésami az unierzum pereme, azaz a lehető legnagyobb gömbfelület, maga volt az időbeni nulla kiterjedésű pont! azaz a végtlene kicsi pontot mi belülről szemléljük, majdnem még30-60 milliárd fényévet előosztva a mi méretünket -szer kisebb pontokként, az már kiakasztó az agynak! ezért sem lehet elképzelniaz ősrobbanást, azaz az Isten teremtő szavát, mikor az energia ((görögül dünamisz) amit ír is az ige, hogy Isten beszéde dünamisz, vagy dynamisz, (ebből ered adinamit)) tehát az erőből, energiából álló teremtésben benne van maga a tér, és az idő!!! tehát igazából mi mindíg is benne voltunk ebben a végtelen kicsi (azaz csak kívülről annak látszódnba, ha lenne olyan hogy kívül!) de igazából azon mi mindíg is belül voltunk, sohasem kívül! tehát a majdnem végtelen kicsi pont, innen belülről majdnem végtelen nagy, mert mi ebben vagyunk majdnem végtleen kicsi valakik! szóval baromijó ilyeneken filózni, én élvezem :D

post-1263175-1251028760_thumb.jpg

szóval, érdekes elmetorna!!! és nagy próba, a vaskalaposság, megszokások, beidegzett, megtanul, dolgokra, hogy mennyire szabad valaki gondolkodni!

Link to comment
Share on other sites

jajj, nem bírtam, még párba beleolvastam! Dávid, remek dolgokat írtál! Köszi a Lukács Béla linkért, nagyon örülök neki, Friderikusznál néha elcsíptem, nagyon élvezetes, és nagyon nagy ész!

 

A 4 dimenziós világról még annyit, hogy nem 4 dimenziós világ 3 dimenziós vetülete vagyunk, hanem a 4 dimenzió az 3 tér, és az idődimenziót foglalja magában, ami egy különlegesdolog, mert eleve csak egy irányban mehetünk benne. De maga az is görbül, deformálódik, együtt a térdimenziókkal, azaz összekapcsolódik. a világegytem téridőszerkezetén kívül nemcsak tér, de idő sincs, csak az örökkévalóság.

 

Hát mondom, szívesen! : )

Amúgy hé-hé!!! Várjunk, ennyire gyorsan nem szabad rohanni.

Azt mondod, hogy 3+1 ... ugye, 3 tér + 1 idő. Jó ez, nincs vele gond. De téridőnek (raumzeit) hívjuk mert magában foglalja az egészet. Egyébként én jól írtam. Nem külön nézzük.

 

Amúgy is, mi az hogy egy irányban mehetünk benne ? Az időben ?

Ne haragudj, de ez nem jó.. :D

 

Az időben sokfelé lehet menni. E=mc^2 ... ha nincs tömeged, mehetsz fénysebességgel ahol az idő áll.

Ha hallgatod a Lukács-előadásokat, a Időgépek, meteoritek és kisbolygók, (lastminutelukacsbela) előadásban elmondja hogy hogyan utazunk visszafelé.

A Van Stockhum rúddal... amúgy erről volt egy téma már, azt hiszem időutazás néven, oda én ezt le is írtam.

 

Na visszatérve az időre... az időnek vannak nyilai. Miért nem látjuk, hogy a széttört bögre darabjai visszaugranak az asztalra ? ...Azért mert tiltja a termodinamika második főtétele, miszerint az entrópia (rendezetlenség) mindíg nő az időben.

 

Most figyelj!

 

Az entrópia vagy rendezetlenség időbeli növekedése egyik példája annak, amit az idő nyilának nevezünk. (Ami megadja az idő irányát és megkülönbözteti a múltat a jövőtől.)

Legalább három különböző nyíl van.

Először az idő termodinamikai nyila, amely az entrópia vagy rendezetlenség növekvő irányába mutat.

Másodszor a pszichológiai nyíl, melynek irányában érezzük, hogy folyik az idő, és a múltra emlékezünk nem pedig a jövőre.

Harmadik a kozmológiai nyíl, melynek irányában a világegyetem tágul.

Link to comment
Share on other sites

Értem én ,és jókat írtál, másik cikket majd megnézem ,de nemrég regeltem, még nem láttam.

 

Akkor is az időnek van egy iránya, és megfordíthatatlan, visszacsinálhatatlan.

Biblia is leír időutazást, pl János apostol, ott volt, amikor az idő bezárul, amikor lesz az ítélet, meg a csapások, valamint a mennyben jövőben majd történő dolgokat is leírja, de előtte is van pár dolog ,ami azt sejteti, hogynagyvalószínűséggel időbeli utazás is történt...

 

Eleve térugrás teljesne nyilvánvalóan le van írva a bibliában, pl Illésen sem csodálkoztak, hogyeltűnt, mikor a tüzes szekérrel Isten felvitte magához, mert korábban is el szokott tűnni, és máshol megjelenni, Isten Szelleme csinált vele ilyeneket, de Filep evangélista is az etióp (szerecsen) kincstárnokkal mikor találkozott, eltűnt, és máshol került elő.

 

Ez igazából ha az ábrát megnézed, nem nagy ügy Istennek, mert az időegyenesből (ami az ábrán ugye 1dimenziós, az örökkévalóságból benyúl, ésakárhová leteheti, mind térben, mind időben.

 

Csak Ő azt tudja, ami nekünk nem megy a másik terekbe az átjárást ,ami howkingék szerint fel van csavarodva, majdnem felfoghatatlan kis résben, vagy szálra, vagy mindegy, de nem hozzáférhető. Sokszor van leírás, hogy megnyílik az ég, és akkor a másik 3dimenziós égbe, pl a harmadikba, ahol a menny van, belát az ember, ez van sok helyen ,e pl István vértanuhalálakor is, ő belátott. ez olyan Sliders-es, (csak a távirányító a Teremtőnél van :( sajna)

 

az előadásokat pont ezzel kezdtem ,amit írtél, persze hogyh allottam, bár nemcsak az a baj ezekkel a feltételezésekkel, hogy nincs végtelen rúd, meg nagyonhosszú sem, mint pl akár csak egy föld-hold távolságu, de ehhez is baromisok energia kéne ,fénysebesség feléhez is, nemhogy nagyobbra, eleve a közelébe sem érne, már szétszakadna... stb

 

Érdekes volt, viszont, hogy a természetben van ilyen. De ott még sokkal-sokkal több a gond, mert hiába van a fekete lyukak körül, ilyen önmagába hajló, elvileg(!) végtelen gyűrű, nemhogy a tejútrendzser közepének a távolsága, hanem a csillag, és anyagsűrűség is nagy akadály, eleve kisebb, fekete lyuknál isaz lenne a gond, hogy a közelében az árapály erők, illetve ott már a testünk, de akár kisebb szondák pontjai közt is a pici távolság is akkora gravitációs vonzáskülönbséget kapna, hogy szana, meg széjjel szakadna. eleve szerintem az eseményhorizonton anyag tulajdonsággal atomok sem bizti hogy átléphetnek... nemhogy nagyobb dolgok. az a sci-fi sme volt hülyeség ,a halálhajó , vagy mi volt acíme, mikor a térugrás után visszatért üresen, aztán mindenkit megült, mert a "pokolban" volt. azaz a túlvilágon a film szerint. eleve a fekete lyukak körül, főleg a galaxisunk központjában , hatalmas csillagsűrűség miatt, rengeteg anyag hull bele, ez nagyon erős röntgensugárzást, és anyagsebességeket eredményez, ez sok sok fényév távolságról is halálos, de szondákra is. Ha egy valahol magányos fekete lyukra lelnénk, akkor meg a fentebbi dolog lenne a baj. Eleve, ha negyon nem mindegy, hogy milyne távolságra, miylne szögben érné a szonda a pörgő gyűrűt, akkor aszonda közelebb eső atomja pl visszamennének100.000 évet, kiljebb eső atomja meg csak 50.000-et ,a többi meg köztük elmosódna az időben ,és a térban egyaránt, szétkenődnének, mint légy a TGV-n!

de ez még atomon belül is lehet, hogy az egyik elektron csak pár nappal korábban érne vissza, nem is évezredekkel, vegy akár egy órával is korábban, már az atom is szétesne. De eleve én még ezt nem értem, nem hallottam a magyarázatát, hogy miért kell annak a rúdnak hosszúnak lennie, mert erre nem látszik nekem még értelmes magyarázat.

Ha tudod, hogy valahol erről írnak, akkor linkelhetnéd...

 

de jó ezeken filózni akkor is :D

 

Ja, és van bizonyítékomaz időutazásra, mellékelem! Egy messzi messz igalaxisból, téren és időn át a két főgonosz szövetségre lépett!

post-1263175-1251043572_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

na igen! :D

jó a kép xD amúgy ez elméleti fizika. és tényleg van időutazás. 1935-ben megmutatta egy Van Stockhum nevű hollandus.. : )

 

Az hogy lehetséges lenne elméletben, még nam azt jelenti, hogy van!!!

 

mondom, elhiszem, és nem azért mert 35-ben leírták az elméletet, egy teljesne végrehajthatatlan dologgal, még csak azért sem, mert azóta a természetben feltételezik, hogy feketelyuk kötül van ilyen végtelen forgó Stockhum rúd, mert oda sem eljutni, se mazon átmenni nem lehet... a fent részletesen leírt sugárzás, gravitációs árapályjelenségek miatt is, ami szétszedné még az atomokat is....

 

Hanem azért, mert a bibliában, nem 1935-ben, hanem Illésnél, aki időszámítás előtt kb 800 előtt élt, már volt térugrás...De őnála lehetett azt hioszem időugrás is, mert egy nála sokkal később élt király viselt dolgait, bűneit, meg a város, nép állípotát is leírta, és neki elküldette levélben... De János i.u. 100 körül elugrott a közeljövőbe, ami kb ebben az évtizedben majd lezajló eseményeket látta, és leírta 1900 évvel ezelőtt, és nem látomásban látta, hanem ott járt! De a jövőnek egy távolabbi részébe is előrement, tőlünk még ezer évvel későbbre is, azazelőször kb 1900, majd még 1000-et ugrott előre, majd 3000 évet vissza, és megírta... De Isten "teleportálta Filepet is"

 

Pár rövid mondathelyett, ha valki tud, várnám a válaszát a Stockhum rúd elméletére, miért is okoz egy rúd, prörögve időugrást? miért kéne végtelennek lennie? miért nem elég pl 100m, hogy mellette elmenve az ember átugorjon ,amiről beszéltek, de nem magyarázták meg? tudja valaki? Meg hosszabb eszemfuttatásokra is kíváncsi lennék még, nem csak pár szóra, 1-2 mondatra, oylan érdekes a téma!

 

köszike, ja, ha valki érdeklődik, tényleg töltse le Lukács Béla előadásait, én is hallgatom őket sorban!

 

(ha tetszett a kép, itt egy saját poén! Leiát és R2D2-t kényszermunkában látjuk egy pillanatképen :D)

post-1263175-1251116533_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ez a kép ... :D

Érdekes a Bibliai rész is.

Amúgy, forgó fekete lyukról beszélünk! Azért mert a '35-ös technológia nem tudja megoldani, nem kell azt hinni, hogy megoldhatatlan. Meg tudjuk oldani, de inkább nem kellene, mert most teszem azt, visszaküldök valakit 10 évvel ezelőttre, ha csak levegőt vesz onnan el és visszajön a jelenbe, majd kiengedi a levegőt, már ennek a következményei is halálosak lennének talán...

 

Forgó fekete lyuknál, ugye az anyag gyűrű alakot formázva forog, legalább fél fénysebességgel. Mi történik ekkor ?

Hát nézzük... a gyűrű tömege megnő. Elég nagyra mivel fél fénysebesség. Még ha gázból van akkor is.

A fekete lyuknak is van tömege ráadásul annak is nagy. Mi történik a téridő 4 dimenziós szerkezetével, ha két egymástól a tömegükben független test, egymás közvetlen közelében mozgást végez ?

 

----- > Kerr-megoldás. |Na ez nagyon jó magyarázat a Van Stockum rúdra is|

 

[innentől én csak a képleteket ellenőriztem]

Időben nem változó forgásszimmetrikus geometria. Van neki M tömege, amiből megint megcsinálhatjuk m-et, és van J perdülete, amiből csinálhatunk egy másik hosszat: a=J/Mc. Két eset van, vagy az a nagyobb, vagy m. A második esetben a geometria fekete lyuk, de az elsőben nem.

 

Ez nem meglepő. Ha "m" a nagyobb, a tömeg dominál a forgás felett, ha "a" nagyobb, a forgás a tömeg felett. Ha most azt keressük, hol a tömeg, azt kell mondanunk, hogy ott, ahol a téridő a leggörbültebb. Nos, most a görbület végtelen nagy egy a sugarú karikán. Remek: egy forgó csillag omlott össze, és a "röpítőerő" (ami megint csak nem erő) ide kente az összehúzódó anyagot. Ha pontosan megcélozzuk a karika közepét, nem ütközünk a karikába, nem lép fel végtelen nagy árapályhatás, és átjuthatunk. Jó ez nekünk valamire?

 

Először intézzük el az a > m esetet, amikor a geometria nem fekete lyuk. Van valahol egy forgó karika: ha a karikához nagyon közel megyünk, széttép, ha nem, nem. Van itt valami izgalmas? Van bizony, habár ezt az olvasó most egyszerűen el kell higgye, mert képletet nem adtam. Kevéssel a gyűrű síkján belül (hogy a "belül" itt mit jelent, arra mindjárt kitérünk) a geometria olyanná válik, hogy a test mozgása közben ds^2 még úgy is tud negatív lenni, hogy sem r, sem J, sem t (!) nem változik, csak j.

 

De j-ben 360°-ot körbejárva ugyanoda jutunk, tehát az űrhajós egyszerre jelen lehet egy egész kör minden pontjában, és önmagával találkozhat! Ez ocsmányságnak tűnik. Kicsit még beljebb már visszafelé is lehet menni időben: itt az időutazás.

 

[egész idáig]

Kielégítő volt a válasz ? :D

 

Forrás: Lukács Béla

Link to comment
Share on other sites

már tudom hogy miért nem szeretem a fizikát...

 

amúgy én úgy képzelem el a világegyetemet, mint egy gömböt, és ez a gömb tágul, mi pedig a gömben egy apró pont vagyunk és egyszer csak azt vesszük észre hogy ez a gömb összeesik, összeugrik mintha a lufiból kiengedjük a levegőt, csak itt egy pici pont lesz minden amit el tudunk képzelni, majd utána jön egy nagy bummm megint éskezdődik előröl minden...

 

végtelen nincs esetleg határtalan de az is csak azért mert nem tudunk rá magyarázatot

Link to comment
Share on other sites

már tudom hogy miért nem szeretem a fizikát...

 

amúgy én úgy képzelem el a világegyetemet, mint egy gömböt, és ez a gömb tágul, mi pedig a gömben egy apró pont vagyunk és egyszer csak azt vesszük észre hogy ez a gömb összeesik, összeugrik mintha a lufiból kiengedjük a levegőt, csak itt egy pici pont lesz minden amit el tudunk képzelni, majd utána jön egy nagy bummm megint éskezdődik előröl minden...

 

végtelen nincs esetleg határtalan de az is csak azért mert nem tudunk rá magyarázatot

 

 

Hát erre csak annyi, hogy épp leírtuk többször is, hogy nem elsz nagy összeomlás, hiszen ezt gondolták a legnagyobb agyak is, sőt, még a Lukács Bála előadásain is errő van szó, amik 88-89-ben lettek felvéve, azt hiszem kb 10 éve, hogy pont meg akarták mérni, mennyire lassul ez a tágulás, eléggé ahoz, hogy majd valamikor összeessen, és legyne egyn agy "reccs" vagy nem eléggé lassul, és akkor mindíg is tágulni fog, azaz a saját szökési sebességénél gyorsabban tágul, de így is lassulva, fel sem tételezte egyetlen ember sem, hogy ez még egyáltalán gyorsul!!! De ez lett a mérés eredménye, és ez mindenkitm eglepett, nem is tudják mitől gyorsul! Amúgy ez sok már kérdést is felvet, de ezt még egyetlen tudóstől sem hallottam, majd ha lesz megin kis ídőm, flevetek pár kérdést ebből adódóan.

 

Amúgy a fizika szeretéséről: én sme szerettem suliban, engem a valóság érdekel, a mi, miért, en ma pontos képletek, és hármas, néha négyes voltam, mert ne mszerettem tanulni.

 

Az meg hogy ki hogy képzeli el a világegyetemet, baromira attól függ, hogy mennyi infót, és milyent, meg pont előbb leírtak alapján, mikorit hallott. én pl vagy egy évtizedig nem érdeklődtem a csillagászat felé, család, meg miegymás miatt, és meglepődve hallottam egyzsercsak róla, hogy az addíg még csak feltételezett naprendszeren kívüli bolygók létét több tucat esetben már bizonyították,azóta, emg talán 100 fölé is emelkedett ezek száma!

 

Meg persze érdeklődéstől, vagy érdektelenségtől is függ a világkép. Szerintme bármi isl egyen az érdeklődése (pl anyu baromira útál minden technikai dolgot meg rengeteg dologra tojik, és pár dolgot szeret, de ezt még ő is megnézi a tv-ben , ha ilyenekről, fekete lyukakról van szó. Ehez nem kell érteni hozzá, elég elgondolkodni. dumcsizni róla. számolni számoljanak az egyetemisták, meg a professzorok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...