Jump to content
PirateClub.hu

AMD Radeon HD4850/70


Recommended Posts

Melyiket lenne célszerübb beszerezni?

 

Gainward Radeon HD 4850 ~ 34.5k

Sapphire Radeon HD 4850 ~ 41k

 

Gondolok itt a hűtésre, mert olvastam valamerre hogy a Sapphire szeret melegedni, és hogy a Gainward hogy van ezzel? Meg a 2 gyártó közül melyiket jobb, vagy érdemesebb beszerezni?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sziasztok!

 

Nekem 1 Gigabyte 4850 van és olyan problémám van vele hogy folyamat kikapcsolja a monitort még akkor is ha felhuzom a ventrit igy kb 45-55 fokos!

 

Lehet az alap lap miatt ez mivel sajna az alaplapom nforce-s chip készletes vagy a catalyst miatt van mert a VPU Recover nem tudja visszaállítani:S

 

Pls help :)

Thx

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hát ez valószínűleg tápgond lesz, pláne hogy tesztek szerint 450W-os táp kell neki, de a dobozokon is rajta van hogy 450-es vagy nagyobb táp. LEginkább a Chieftec-et ajánlották mellé.

itt olvasgass

http://hardver-teszt.hu/test.php?tID=109&tPage=4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok,

 

Van egy kis gond a CFX rendszeremmel. Van benne egy HD 4870 LITE és egy HD 4870 FULL és a FULL-os az mindig melegebb(a LITE-os az 50 fok a FULL-os pedig olyan 68 fok) mint a LITE-os verziójú kártya és játék közben ez a FULL-os típusú kártya nagyon felpörög és eléggé zavaró. Mit tehetnék? :blink:

 

Köszi előre is ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem hiába 50 fokos a LITE, mivel nincs meghajtva sem, ezt a visszavett órajel is jelzi. Valószínűleg a játék abszolút nincs optimalizálva CF-re, így csak az egyik kártyát használja.

 

Sapphire kártyád van gondolom. A LITE és a FULL nem hardveresen, hanem a körítésben különbözik.

 

-De bazze FULL verzió öcsém, hallod FULL. -Van benne pendrájv, meg távolsági buszbérlet,nyelesfésű,kombánykulcs,biciklipumpa,és egy kis szotyi bazze. FULL ÉÉÉÉRTEEED??!?!?!?" by Hammon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok.

 

Meg szeretném tőletek kérdezni,hogy kb hány W-os táp kellene egy ATI 4850X2-es videókártyához?

 

Előre is THX a válaszért.

 

Ja igen,egyáltalán ebbe az alaplap-ba belle túdnák rakni egy 4850X2-es karit?

 

GIGABYTE GA-M52S-S3P (rev. 1.0)

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2567

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Szerintem bele tudod rakni, de van neki értelme? Úgy értem ki tudod hajtani processzorilag ezt a kártyát?

Másik felmerülő kérdés, hogy be fér-e a házba (méreti adatot nem találtam róla)

Leírása alapján legalább 450W os táp kell neki -> Táhát ennél csak valami jóval nagyobb minőségi táp kell a házba. (de ezt majd valaki leírja milyet-mekkorát tegyél bele.)

Link to comment
Share on other sites

A Hajtással nem lesz gond sztem,mert 2x2GB Geil Black Dragon DDR2 800mhz-es kitt memória,és egy Amd X2 6400+,vagy egy Phenom X4-es proci hajtaná.

 

A gépház sem egy lócitrom lesz,hanem egy AeroCool Hi-Tech 7 lenne:

http://prohardver.hu/hir/aerocool_haz_oriasi_ventilatorral.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Szia Chipi!

 

Bocsi, hogy nm voltam elég részletes,(lehet rosszul fogalmazok, vagy csak hülyeséget akarok csinálni... ;) )

A problémám a következő:

Nem az Asus drivert szeretném feltenni, hanem a sima Sapphire drivert, ha ez megoldható lenne...

(tehát más gyártó driverét fel lehet-e tennni a vga-m ra)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...