Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
magyar0

Megvan az ideális sajtos szendvics képlete

Recommended Posts

Brit tudósok (naná) kikísérletezték az ideális sajtos szendvics képletét. A Bristoli Egyetem kutatói által kidolgozott formula kilenc változóval számol. A képlet segítségével milliméterre pontosan ki lehet számítani a kenyérszeletek közé kerülő cheddar sajtszelet vastagságát - az ideális szendvics másfajta sajtokkal is elkészíthető, ám mindegyik esetében más és más az ajánlott szeletvastagság. A kívánt adatot a cheddarometer honlap segítségével lehet kikalkulálni.

szenya.JPG

szenyakeplet.JPG

A fenti képlet figyelembe veszi, hogy milyen vastag a vaj-, margarin vagy majonézréteg, mennyi paradicsom szükséges, mennyire csípős a savanyúság, és van-e salátalevél vagy paradicsom a szendvicsben. A kutatást irányító Geoff Nute a vizsgálatokkal kapcsolatban elmondta, hogy speciálisan képzett kóstolókat alkalmaztak, ám nem hagyatkoztak teljes mértékben a szubjektív emberi ízlelésre. A kísérletek eredményeit műszeresen és nyomásérzékelőkkel ellenőrizték. "A kísérlet során nyert adatokat extrapoláltuk, hogy olyan képletet alkossunk, amely figyelembe veszi a különböző sajtfajták egyéni sajátosságait, valamint a legelterjedtebb szendvicsadalékok arányát, hogy elérjük az ízek matematikailag kiszámított egyensúlyát" - magyarázta Nute. Mivel a honlapon konkrét márkák szerepelnek, mi nem tartjuk kizártnak, hogy a cheddarlobbi műve az egész.

index.hu

jéézusom XD hogy ezeknek télleg nincs jobb dolguk.. :Dlassan télleg olyanoklesznek a brittek mint az amcsik :D

Szerintem meg pont úgy jó, ahogy én vágom magamnak... pont megfelel :D

Hát én is ugyan azt megcsinálom, talál még finomabbra, és még számolgatnom sem kell hozzá :D

Hogy az unalom mikre nem ösztönzi az embereket. :lol:

sztem nagggyon király :lol: egyszer ki kellene próbálni biztos van valami előnye ha így kiszámoljuk

Újabb hülyeség a Brittektől :P

ez mekkora :D mondjuk, aki éhes sztem nem fog számolgatni :D

Ez :lol: . Ezek az angolok jól el vannak a kis "Szigetükön" ez látszik is :D De én nem fogom számolgatni . Csinálok egy jó kis bányász szendvicset azt szevasz :D

Tényleg hogy ráérnek, eddig nem lehetett a kocsmában inni késő estig, egész nap esik, otthon ülnek és ilyeneket méregetnek, meg még honlapot is készítenek hozzá, ez már beteges!

ezt a képletet öcsém :D:lol: 70 éves csóró mamika akar magának csinálni egy szenyát és majd fél óráig számolgatja a komponenseket xD :D

Bazzeg,ezek teljesen betegek :D

foglalkozhatnának komolyabb dolgokkal is <_< a szendvics meg elég csúnya sztem :D a képletet viszont megjegyzem,jó lesz még valamelyik tanórára hogy lássa a tanár miket tudok B):P

Aza para, hogy nem tudok olyan helyzet szituációt kitalálni, ahol azt beszélik, hogy mit kéne most kutatni, megtudni.. És pont a sajtos szendvics lett a megoldás.. Az igaz, hogy így legalább nem kellet utazni és a meleg házukban oldhatták meg ezt a rejtvényt..

Úgy néz ki nincs jobb dolguk...........nem hogy a rák gyógymódját kutatnák......................

De jó hogy ilyenre van pénz tökéletes sajtos szendvicsre, bezzeg Afrikába nem hogy tökéletes sajtos szendvics sincs, hanem még vajas kenyér se. Ezek meg erre költik a pénzt... <_<

ááhhh erre vártam már évek óta hogy végre egy iszonyat bonyolúlt képlet alapján tudjak megcsinálni egy olyan sajtosszendvicset amit Maris néni szokott csomagolni Pistabának a napszámra...

Sok szőrösfejű atom tudós (bocs szendvics tudós) XD

Én csak azt számolom hányat eszem meg:D Vagy néha még azt sem:D

Mikre készteti az időjárás az angolokat... tejjel isszák a teát, uniformist hordanak a suliban, most még ez is :lol:

Remélem figyelembe vették hogy a paradicsom és a sajt se mindig egyforma. Szóval más az ízük. Butaságnak találom az ilyen dolgok precíz elkészítését mint az étel. Érzésből kell, nem így erőltetve. Az meg vicc hogy ilyenekre költenek pénzt.

Inkább a rákot kutassák mint ezt az állatságot <_<

Hát ez hatalmas! Szerintem a Humor topikban is megállná a helyét :)!

Szetm reklám az egész, bár még annak is rossz. Szegény angolok nem tehetnek róla h ilyenek... túl sokat unatkoznak, meg sz@r az idő, meg ilyenek...

Óóóóóó b+ hogy nincs jobb dolguk!!!!

És ezért a fantasztikus tudományos kutatásért vajon pénzt is kaptak??? :huh:

Na ez tényleg egy újabb ...

A cikkben lévő link alapján kiszámolta, nekem 3.09 mm sajt kell bele.

Most már csak azt szeretném tudni, mivel vágjak ilyen pontosan? Lézerrel? :lol:

Mondjuk nem baj legalább tom h ilyen a számomra ideális szendvics:

White Bread : 13mm

Tomato : 4 mm (4 slices of average tomato)

Cheddar : 5.64 mm

Mayo : 2 mm (about 2 teaspoons)

Margarine : 1 mm (average spread thickness)

White Bread : 13mm

Ha anyám ezentúl nem így csinálja hatalmas balhé lesz otthon!!!!! :lol: :lol: :lol:

mindjár megyek méregetni