Jump to content
PirateClub.hu

Legerősebb bajnokság


Marky18
 Share

Legerősebb bajnokság  

43 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Leger?sebb bajnokság

    • Angol bajnokság
      27
    • Spanyol bajnokság
      10
    • Olasz bajnokság
      4
    • Német bajnokság
      1
    • Portugál bajnokság
      0
    • Holland bajnokság
      1
    • Francia bajnokság
      0


Recommended Posts

azért az angol bajnokságban is kell a TÁMADNI tudás ;)

elvégre anélkül nem lehet focizni :)

 

abban igazad van , hogy az PL-ben dominál az erő , ezenkívül szerintem a támadni tudás is ...

a kondíció pedig alap a fociban :)

 

a spanyol , mivel latin fociról van szó inkább a látványos focira épít :)

 

mindkettő erős , de mivel egészen más stílusú felesleges , és nem is lehet összehasonlítani a kettőt :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Elég a pontokat megnézni, hogy a spanyolban melyik volt idén a legjobb kieső és angolban. Spanyol csapatnak több volt a pontja.

 

18. Zaragoza Pont: 41

 

18 . Reading Pont: 36

17. Fulham Pont: 36

16. Bolton Pont: 37

 

Azért a 2 legjobb kieső véletlenül sem egy gyenge csapat... :)

Link to comment
Share on other sites

najó , de ez a fajta összehasonlítás relatív :)

 

lehet hogy többet ikszelt bravúrral stb. ;)

szóval ez a max. a spanyol szurkolók szerint helyes :D

 

csak úgy lehet megtudni hogyha egymással játszanak , illetve megnézzük az élcsapatok nemzetközi porondon való szereplését...

 

ami inkább az angolokat igazolja... :D

Link to comment
Share on other sites

Én is az angol bajnokságra szavaztam B):D csak meg kell nézni h a BL-elődöntőkben pl mennyi angol csapat volt :)

 

A spanyol bajnokság is elég erős, de nem annyira mint az angol

 

Meg akkor ennyi erővel hasonlítsuk össze a 4 első csapatot az előző szezonból :lol:

 

1. Real Madrid 38 27 4 7 84-36 +48 85

2. Villarreal 38 24 5 9 63-40 +23 77

3. Barcelona 38 19 10 9 75-43 +32 67

4. Atletico Madrid 38 19 7 12 66-47 +19 64

 

1. Manchester United 38 27 6 5 80-22 +58 87

2. Chelsea 38 25 10 3 65-26 +39 85

3. Arsenal 38 24 11 3 73-31 +42 83

4. Liverpool 38 21 13 4 67-28 +39 76

 

Az angol csapatoknak több pontja van, mint az ugyanazon a helyen végzett spanyol csapatoknak, ezenkívül sokkal jobb a gólkülönbségük is, pl nézzük meg a Liverpool és az Atletico Madrid gólkülönbségét B)

Link to comment
Share on other sites

Én is az angol bajnokságra szavaztam B):D csak meg kell nézni h a BL-elődöntőkben pl mennyi angol csapat volt :)

 

A spanyol bajnokság is elég erős, de nem annyira mint az angol

 

Meg akkor ennyi erővel hasonlítsuk össze a 4 első csapatot az előző szezonból :lol:

 

 

 

 

 

Az angol csapatoknak több pontja van, mint az ugyanazon a helyen végzett spanyol csapatoknak, ezenkívül sokkal jobb a gólkülönbségük is, pl nézzük meg a Liverpool és az Atletico Madrid gólkülönbségét B)

 

 

 

Az eszedbe sme jutott, hogy spanyolban azért nem szereznek több pontot az élcsapatok, mert kiegyenlítődöttebb a mezőny, MAGYARÁN ERŐSEBB a bajnokság?

Link to comment
Share on other sites

lehet hogy kiegyenlítettebb , talán megeshet, de ez majdhogynem mindegy.

az már inkább hogy mennyire erősek a csapatok :)

 

szerintem ezt így nem lehet összehasonlítani , ha meccselnének egymással akkor talán :)

 

az angol szerintem azért is erősebb , mert amilyen meccseket láttam hajtás volt végig , rohantak a labda után ezerrel .

ez a jellemző , kemény , rohanós ERŐ foci.

 

a spanyol inkább a technikásabb és csapatjátékra fekteti a hangsúlyt szerintem.

 

és ezt nemúgy értem hogy a Premier League-ben nincs szerepe a csapatjátéknak :)

 

szóval Én Úgy Gondolom, hogy az angol bajnokságban jobban meg lehet edződni , a nagyobb hajtás miatt , aminek szerintem köze van ahoz hogy az egyik , ha nem a legjobb és legerősebb bajnokság. :)

 

ez csak az én véleményem nem kell anyázni :)

Link to comment
Share on other sites

Az eszedbe sme jutott, hogy spanyolban azért nem szereznek több pontot az élcsapatok, mert kiegyenlítődöttebb a mezőny, MAGYARÁN ERŐSEBB a bajnokság?

De, eszembe jutott, csak gondoltam készítek én is egy ien összehasonlítást mint Robinho11, nem ezzel akartam bebizonyítani h az angol az erősebb.

 

lehet hogy kiegyenlítettebb , talán megeshet, de ez majdhogynem mindegy.

az már inkább hogy mennyire erősek a csapatok :)

 

szerintem ezt így nem lehet összehasonlítani , ha meccselnének egymással akkor talán :)

 

Ezért vannak a nemzetközi kupák, BL, UEFA-kupa... :)

 

Egyébként egyetértek Colt.45-el, leírta a lényeget :)

Link to comment
Share on other sites

Hogy miért futnak az angol bajnokságban sokat és miért technikásak a déliek? Anno Arsene Wenger mondta, hogy mikor edzik Angliában a gyerekeket állandóan futtatják őket nehogy lemerevedjenek (kihűljenek) a szinte állandóan hűvös szeles időjárás miatt. E miatt nem tudják jól megtanulni a cselezni egy az egy ellen, mert azt futva elég nehéz megtanulni.

Ellenpéldaként meg ott vannak a déli bajnokságok. Az olaszok az utolsó fordulókat, sőt a legtöbbet 15:00-kor játszák a tűző napon. Nyílván nem lesz 30-35°C-ban akkora hajtás és inkább a technikájukkal próbálnak előnyt kovácsolni.

Lehet tovább okoskodni melyik a jobb bár ezen a szinten teljesen felesleges. Jók. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...