Jump to content
PirateClub.hu

RPG és Stratégia vs Akció és MMORPG


cerh2
 Share


Recommended Posts

Mivel azt vettem észre, hogy az Akció és FPS szint mndig (1-2 kivétellel, pl. Counterstrike) értelmetlen agyatlan lövöldözés.

 

És azért van köze a divathoz, mert a 80as és 90es években legjobban a Stragégia Játékokat és az RPG-ket készítették és részesítették előnyben, a 21. században viszont az RPG-s és Stratégiás cégek mind csődbe mentek és mindehol azt hallana hogy az FPS és az MMORPG a reneszánszát éli a 3. évezredben, stb.

Módosította spdeluxe
Tilos az előtted írott hozzászólás teljes beidézése!
Link to comment
Share on other sites

Mi ez a hányás topik cím? Divat? MILYEN DIVAT ISTENEM? Ha valaki FPS-el játszik az egy igénytelen divat majom vagy aki MMORPG-vel játszik ??? A MMORPG-k sokkal szorakoztatobbak a csapat miatt és az emberek miatt , már az is "gáz" ha valaki jol érzi magát ? Fogalmad nincs hogy miröl beszélsz .... Ha valakinek nem az tetszik ami neked az egy senki , ugye ?

Link to comment
Share on other sites

Én spec szeretem az MMORPGket a társaság miatt, de szeretem a sima RPGket az általában jobban kihangsúlyozott story vonal miatt, utána jönnek a stratágiák, és aztán az akció játékok, amúgy meg minden műfajban vannak jó és kevésbé jó játékok de akkor sem értem az igényesség szó hogy kerül ide, a játékvilágban rpgnek számít minden olyan játék, ahol exp-t szerezve szintet kell lépni, és így fejleszteni a karaktered, az hogy ezt egyedül van több emberrel teszed az teljesen mind1, vegyük például a WoW-ot, az RP része szvsz iszonyat, de a játékélmény isteni, nem adnám semmiért, viszont mondjuk a Fableben, nagyon rágyúrtak az RP részre, csakhát 1-2 nap alatt végigjátszod, aztán esetleg kezdessz még egy rossz karaktert vagy mazohista típus vagy és megpróbálsz pure mage skilleket fejleszteni, de 2 hétnél tovább nem fog lekötni sztem. Ezektől függetlenül mind2 nagyon jó játék, tehát az összehasonlítgatás érételmetlen, + én általában azért játszom egy játékkal mert tetszik és nem azért mert "divat".

Link to comment
Share on other sites

Azért ment csődbe, mert elk*rták a heroes 4-et és senki nem vette... (bár nekem az a rész tetszett a legjobban, de a legtöbb embernek nem)

 

Helyesbtek: A Heroes 4 és a Might and Magic 9 miatt :D

 

De mondjuk tegyük fel, nem kúrják el a H4-et és MM9et. Előbb utóbb úgyis csődbe ment volna, mivel ők RPG-ket és Stratégiákat csinálnak, ami ma nem nagyon divatos... tehát ha fennmaradtak volna a H4 után akkor (még akkor is ha FPS készítésre váltanak át) midnen út a csődbe vezet.

Link to comment
Share on other sites

De igen

 

Tegyük föl, van egy RPG-ket és Stratégiákat gyártó cég, amely 1986-ban alapul, és nagyon sikeres.

 

2002-re az Akciójátékok, MMORPG-k és FPS-ek divatba jönnek.

 

2 választása van a cégnek.

 

1. választás: Maradnak az RPG-knél:

 

Egy játék kiadó sem fogja kiadni a játékaikat. Bezár a bazár, csődbe megy, mint ahogy az összes többi RPG-ket gyártó vállalat.

 

1. választás: Áttérnek az FPS-kre:

 

A rajongók nem fognak örülni a radikális stílusbeli változásnak. Senki sem fogja megvenni az új játékokat. Csőd. Bezár a bazár.

 

Amúgy is. Szerintetek miért ment csődbe az RPG-s vállalatok 99%-a?

Egyértelmű hogy azért mert az FPS-k és MMORPG-k jöttek a divatba.

Link to comment
Share on other sites

WhiteSheep : Nem feltétlenül,bárki csődbe mehet különböző okok miatt.

 

Ma az a divat,hogy sok 10-16 éves gyerek leül a gép elé függeni,és semmi értelmesen nem csinál.(mmorpg + cs / cod kockák,de csak azok!!!)

[és igen,láttam már xy1998-as nevű gyereket,de általában 12től kezdődnek.]

 

Régebben mikor én 12-13 éves voltam aztse tudtam mi az,hogy internet.

Leültem az ilyen warcraft 1-2zni,meg sonicozni.És lehet,hogy az jobb volt,mint most mmo-zni.

[Én már meguntam,hogy öljé meg 300 szörnyet,menny vissz a quest emberhez, mikor lvl 80 vagy öld meg a bosst,utánna csak a tvt/ pvp / pk maradt mint szórakozás.]

Jobb érzés nekem,hogy megőletem a főellenséget,és végigvittem a játékot.

Link to comment
Share on other sites

Cerh, miből vonod le ezt a szerintem hibás következtetést, hogy ha egy cég RPG-t gyárt amikor más van divatban akkor csődbe megy, gondolod ha így lenne akkor fejlesztenék a Fallout 3-at vagy a Fable 2-őt??? De mondjuk nézzük a 2007es RPGket, szerintem egyik cég sem ment csődbe : The Witcher, S.T.A.L.K.E.R.; Jade Empire, Mass Effect. Az , hogy egy cég csődbe megy vagy nem, csak attól függ, hogy milyen minőségű játékokat gyárt, nem attól, hogy milyen műfajúakat, ha egy cég gyárt egy über rpg-t, megfelelő reklámmal, akkor azt fogják venni és nem a másik cég középkategóriás fps-ét, és akkor még számításba sem vettük az "öregebb" korosztály akik még az asztali rpgket nyomták...

Link to comment
Share on other sites

Én nem tudok dönteni közülök. Mert én nekem mindegy milyen kategória egy játék, nem azt nézem. Attól még lehet jó, mert akció, vagy mert rpg.

 

Nálam nem a játék műfaja/stílusa/kategóriája számít, hanem a játékélmény.

 

Amúgy macsek90-nek igaza van. Volt pár nagy cím rpg terén, és jön is még. Én a Fallout 3-at emelném ki. Csődbe mentek a készítők? Nem :)

Link to comment
Share on other sites

Cerh, miből vonod le ezt a szerintem hibás következtetést, hogy ha egy cég RPG-t gyárt amikor más van divatban akkor csődbe megy, gondolod ha így lenne akkor fejlesztenék a Fallout 3-at vagy a Fable 2-őt??? De mondjuk nézzük a 2007es RPGket, szerintem egyik cég sem ment csődbe : The Witcher, S.T.A.L.K.E.R.; Jade Empire, Mass Effect. Az , hogy egy cég csődbe megy vagy nem, csak attól függ, hogy milyen minőségű játékokat gyárt, nem attól, hogy milyen műfajúakat, ha egy cég gyárt egy über rpg-t, megfelelő reklámmal, akkor azt fogják venni és nem a másik cég középkategóriás fps-ét, és akkor még számításba sem vettük az "öregebb" korosztály akik még az asztali rpgket nyomták...

 

Oké.

 

De manapság csak Egyszereplős RPG-k vagy Akciós RPG-k vannak. És az Egyszereplős / Akciós RPG és a Körökre Osztott / Csapatos RPG között nagy különbség van.

 

A Csapatos és Körökre osztott RPG-s cégek mind elbuktak, csődbe mentek. R I P

 

A STALKER pedig inkább FPS mint RPG.

Link to comment
Share on other sites

Igaz a csapatos rpg-k helyét átvették az mmorpg-k a körökre oszottak pedíg valóban eltűntek, bár szerintem ez a rendszer elavultsága miatt van ( pedíg milyen jó még néha elővenni a Final Fantasy 5öt :D)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a körökre osztott RPG-k egyáltalán nem elavultak.

 

Tudom, nem RPG, hanem Stratégia, de a Heroes of Might and Magic 5 (2005-s játék) is Körökre van osztva.

 

 

És akármit mondanak az akció pártiak, a Csapatos Körökre Osztott RPG-ket gyártó cégek csődbe menése és az Akciójátékok divatbamenése között akkor is van valami összefüggés vagy kapcsolat.

Link to comment
Share on other sites

Pl Fallout tactic,Jagged alice 2 és hasonló játékokkal is el lehet játszani pedig. :)

Pár Final fantasy-t én is nyomtam. :D

A FF 5öt elvittem a közepéig kb, de elég nehéz volt a Real time miatt.

Most Pokem Sapphire-zek, GBA emuval. xD

Link to comment
Share on other sites

Én abszolút WoW fan vagyok, csak a gond az hogy eredeti szerón nem tudom tolni, köszönhetően a pénz hiányának..

Közvetlen utána, holtversenyben van vele a jó öreg CoD2 :D (only&all rifle, only Toujane)

mással nem is tolom..

 

update: körökre osztottban pedig a Neverwinter Nights 2-t tudom említeni..azzal is játszok néhanapján :)

Link to comment
Share on other sites

Akció játékokból is rosszul mennek azok amiknek nincs multi funkciójuk, amúgy annyi kapcsolatot látok, hogy vegyünk egy sima RPG-t megveszi az ember, végignyomja, de csak 1x fizet érte, no akkor nézzünk egy mmorpg-t : megveszi a felhasználó aztán 1,2,3,6,12 havonta fizet érte amíg játszik, persze a fejlesztés is pénzbe kerül de sokkal többet hoz, a konyhára, így jobban megéri ilyeneket gyártani, kiadóknak is több csurran cseppen.

Link to comment
Share on other sites

Igazad van. Ezért nem csípem annyira az MMO-kat.

 

Lássátok? Ha nem is teljes mértékben, hanem csak kicsit, de valaki mégis beismeri hog az FPS / MMORPG divatba jövése és nagyon sok RPG-s cég feloszlása között van vallami öszefüggés vagy kapcsolat

Link to comment
Share on other sites

Igazad van. Ezért nem csípem annyira az MMO-kat.

 

Lássátok? Ha nem is teljes mértékben, hanem csak kicsit, de valaki mégis beismeri hog az FPS / MMORPG divatba jövése és nagyon sok RPG-s cég feloszlása között van vallami öszefüggés vagy kapcsolat

 

K*rva jó. Most akkor erről szól az egész téma?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nem tom, de egy igényes FPS (UT2004,Crysis,anno Duke Nukem, FEAR) mindig valami újat hoz, meglepi az embereket, annyira élethűre, vagy éppen igényesre csinálják magát a játékot. De itt van a kedvenc RTS-em a Dawn of War és a Dark Crusade...a grafika szinte semmit sem fejlődött, pedig telt el idő a két játék kiadása között...Habár az RTS szerintem inkább Proci, az FPS meg inkább videókártya igényes...és kártyát egyszerűbb cserélni! :)

Én 70% FPS, 20% RTS és 10%egyéb fan vagyok, mégis nagy kedvencem a Flatout 2., mert ott aztán lehet rombolni...

 

Jah és cerh szerintem vegyél vissza, mert megint baromságokat írsz, nem kell ledivatozni és keverni a stílustokat amihez nem értesz, ne szólj és mindenkinek jobb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...