Jump to content
PirateClub.hu

Kérdezz-Felelünk


Matheus
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Sajnálva láttam, hogya mit anno írtam a fórum egyik urának levelet, nem talált szavakra, azaz nem jött létre, normál fotós topic. Remélem itt be tudjuk bizonyítani, hogy mi is sokan vagyunk :)

A kérdezz-felelünk részt azért nyitottam meg, mert sok ember van aki fényképezőgép vásárlása előtt áll, memóriakártya stb. és nem tudja, melyiket vegye! Kell-e neki Class6-os kártya? Egyáltalán mit is jelent?

Ezért jött létre ez a topic, hogy itt kérdezzgessük egymást, ameddig a piratclub atyjai nem hoznak létre egy

Grafika, Photoshop

Képszerkesztés, layout és design, rajz, fotókorrekció

Zeneszerkesztés

Filmszerkesztés

és ezekhez hasonló struktúrájú alfórumot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akkor így "elsőként" meg is szólalnék!

Lenne 80e Ft, ebből gazdálkodnék ki egy gépecskét!

Nézegettem persze, de nem nagyon értek hozzájuk, inkább ilyen parasztvakítós dolgokat néztem mint mp és dzoom.

De a Sony dsc h9 -es megfogott, de nem tudom hogy mennyire lenne jó ár/teljesítményben.

Nem kell nagy gép, inkább kompakt, 1 kézben fogós :) , olyan hétköznapi használatra, de viszont a képekel azért el is tudjak egy pöppet dicsekedni.

 

Ezért fordulok hozzátok, előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Annyira nem értek hozzá, de azért leírom az én gondolataim.

Az én szvsz szerint a digit zoom tök felesleges, azt ne nézd, nem számít, csak a kép minőségét rontja. Ami lényeg az az optikai zoom. Vásárláskor az az egyik fő szempont. A megapixelek száma az én szememben szintén tárgytalan, de azért nem árt egy jobb gépnél már a 7,2-10,2 Mp.

A Sony DSC-H9-et én is nézegettem, mert árban sztem nagyon jó és végülis tudásilag sem egy rossz gép. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt ahol nagyon részletesen kivesézik a készüléket.

http://pixinfo.com/cikkek/sony_cybershot_dsc-h9

Egyedüli dolog ami nekem nem tetszik benne, hogy nem cserélhető objektíves. (Bár 80e ft-ért mit várjunk.)

Ha majd megnézed a tesztképeket, abból sztem el tudod dönteni, hogy mennyire jók a dicsekedésre. :)

Én azt mondom, hogy megérné megvenni, de ez az én véleményem, sztem várd meg még egy két ember írását is.

//Ha most lenne pénzem, én beruháznék egyre az biztos.//

Üdv, olacko

Link to comment
Share on other sites

Nincsmit ;)

 

Egyébként én még ajánlanám a Canon Powershot S5 IS-t is. Szintén 80e Ft-ért körüli összegért be lehet szerezni és a tulajdonságai is elég jók. A minap voltam a Media Markt-ba és épp volt ilyen készülék. Megnézegettem, (és szerencsémre) ezt éppen be tudtam kapcsolni, mert ott a legtöbb gép le volt merülve. Készítettem ott pár képet, emberekről, tárgyakról, stb. A 12x opt. zoom-ot is megnéztem. Jó kis gép és szép képeket készít.

Újfent a pixinfo.hu-t ajánlom, nagyon jó írásaik vannak.

http://pixinfo.com/cikkek/canon_powershot_s5is

 

Remélem megtalálod a neked megfelelőt.

 

Üdv, olacko

Link to comment
Share on other sites

hm

Na tessék, muszáj volt ezt megmutatnod? :D

Most még annyi fogalmam sincs mint eddig, hogy melyiket válasszam.

Melyiket válasszam, hm... :)

 

Mit jelent a Raw különben?

 

A tesztképeket megnéztem és valahogy nekem a canon jobbnak tűnik + a külső vakupapucs sem utolsó dolog!

Link to comment
Share on other sites

A Raw a veszteségmentes képtömörítést jelenti. Gondolom tudod, hogy a Jpeg egy tömörített képformátum. Na most én úgy tudom, h a jpeg képeknél leszedi a felesleges dolgokat a fényképről és ezzel csökkenti a méretet. Ezek sztem nem szemmel látható dolgok. A raw ellenben megtartja ezeket a a dolgokat, de nagyobb helyet is foglal.

 

Igazából én úgy gondolom, hogy a Sony jó meg minden, de nem éppen fényképező gyártásban. (Ez az ÉN véleményem) A Canon akárhogy nézzük egy parányival jobbnak tűnik. És igen a vakupapucs sem elhanyagolható, igaz csak a Canon vakukat lehet rátenni, de legalább lehet rátenni. :)

 

A Canon megjelenésének idején 115e Ft volt. A Sony 110e Ft. Ez az ötezer sztem nem számít ilyen nagyságrendnél.

A mostani áruk (Canon) 76-77e Ft a Sony 79-80e Ft ó. Én még itt is azt mondom, hogy az a pár ezres már igazán nem számít.

Itt még megemlítenék vmit a Canon javára. Nem tudom mennyire nézted át a Canon-os tesztet, de a videó amit csináltak vele, egyszerűen jó. A 12x zoom-nál is majdnem ugyanolyan jó a kép mint zoom nélkül.

 

És azt se felejtsük el, hogy a pixinfo-s cikk végén, azt írják:

Ilyen nincs és mégis van! Ez a fényképezőgép mindent tud, amit egy fényképezőgépnek 2007-ben tudnia kell. És majdnem mindent jól!

 

Azért ez is számít sztem.

 

Na remélem sikerül dülőre jutnod a kérdésben.

 

Üdv, olacko

Link to comment
Share on other sites

Még annyit hozzátennék, hogyha van a közeledben Media Markt, vagy egyéb fotós bolt akkor mindenképp menj el és nézd meg a gépeket. Mint írtam nekem a Canont sikerült kipróbálni és nagyot dobott az élményindexemen h láthattam élőben és megfoghattam.

 

olacko

Link to comment
Share on other sites

Nekem is lenne egy kérdésem:

 

Van egy FinePix a500-as fényképezőgépem

http://www.argep.hu/product_377908.html

 

és az a gondom vele, hogy amikor akármilyen mozgó tárgyat fényképezek mindig elmosódott a kép... :(

pl egy sétáló macskát, vagy gyalogló embereket.

 

Mit kell beállítani és hol, hogy normális fényképeket készíthessek?

 

előre is köszi

Módosította Gabi89
Direkt link használata tilos.Máskor használj Code tagot. [code] [/code]
Link to comment
Share on other sites

Jó kérdés!

Ami miatt ez lehet, hogy nincs a gépben képstabilizátor. Ami annyit jelent, hogy a kezed "legkisebb" remegését is érzékeli a fényképező és ezért mosódik el a kép.

Esetleg próbálj meg állvánnyal fényképezni egyet. Úgy h csak az expozíciós gombot fogod/nyomod. Nem tzdom ezen h van az exponálás, de az én fényképezőmnél ha félig lenyomod akkor beállít mindent és ha teljesen lenyomod akkor pedig exponál. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet az a hiba h Te rögtön lenyomod az exponáló gombot és nem hagyod h beállítsa.

Ez a én véleményem, hirtelen ezek a dolgok jutottak eszembe.

 

Még annyit esetleg megpróbálhatsz, hogy csinálsz egy újraindítást a gépen. Nálam ez úgy történik h egy bizonyos ideig ha ki van véve az akksi, akkor el veszt minden eddigi beállítást és a köv. bekapcsolásnál be kell újra állítani az időt meg a dátumot. Próbálj meg Te is egy ilyen újraindítást. Ha ez sem válik be akkor vidd el egy fotószaküzletbe, hátha ott tudnak vmi mást mondani.

 

Üdv, olacko

Link to comment
Share on other sites

Sikerült megcsinálni a gépet?

 

Egyébként én azt mondom inkább vegyél vmi komolyabb készüléket, még ha kicsit drágább is, de legalább tovább bírja meg jobb is.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egyszerűbb a probláma. Ha küldesz egy képet nekem, vagy feltöltesz valahova, akkor meg is tudom mondani, hogy az-e, de szerintem a záridő a probléma.

Gondolom automatába fotózol és a gép nem állítja jól be a záridőt. Azaz a gép szeme túl sokáig van nyitva és azalatt túl sokat megy a macska, így elmosódott lesz.

Nézz be a fotósuliba is, ott egy-két fogalmat találhatsz! :) Remélem segíttettem!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok már régebben is irtam de aztán nem vettem gépet. most ujra el kezdtem keresgélni és szerintetek milyen ez a gép ? mert ha minden jol megy akkor ilyet vennék. tudom mondták már sokan hogy ha ennyibe fáj akkor már tükörreflexeset. de apám szerint azt azé még nem mert nehéz beállitani meg bla bla (jo nem is vitáztam vele tovább belekellet egyeznem) na szovla a gép:

 

http://www.fujifilm.hu/termekek/digitalis_fotozas/digitalis_fenykepezogepek/S9600/index.xml

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Én nem ajánlanám, mert lehet jó meg minden, de már régi. Most is a jó öreg pixinfo.hu-t ajánlom, olvasd el Te magad is és döntsd el, hogy mennyire jó. Ennyi pénzért, már sztem sokkal jobb gépet kapsz magasabb felbontással, magasabb optikai zoom-al, jobb procival, stb. /és nem tükrösre gondolok/

http://pixinfo.com/cikkek/fujifilm_finepix_s9600.8

Ja, és nézd meg mikor íródott a cikk. :unsure: Szal egy pöppet régi.

 

Nézz szét itt, hátha megtalálod a neked tetszőt. Sok jó gép van, jó árban, de azért nem árt utánuk olvasni.

http://fotomarket.hu

Link to comment
Share on other sites

Én még az

http://www.edigital.hu

-t nézném meg. Én minden fotós cuccomat itt vettem és mindig a legalacsonyabb áron kínálják a dolgokat. Ha nem akkor várj 1 hónapot max.

Pl.: Nikon 55-200mm VR... mindenhol 66 900,- ott ill. az edigitalnal 65 900,-

Fényképezőgépet nem tudok konkrétat ajánlani, nézdd meg itt a piraten a fotósuli ott részletezve van mik a fontos infok gépvásárláskor.

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

köszi a segitséget.megnéztem sok gépet nem igazán tudtam választani. de ma apám keltett telon hogy tudna 50 ezer forinért szerezni egy ilyet:

http://pixinfo.com/cikkek/ps_pro1/

 

szerintetek milyen? néztem képeket amiket ezzel a géppel csináltak és volt egy két jo.

ma délután kézbetudom fogni aztán majd kiderül mit küldünk vissza a csávonak (pénzt/gépet)

elöre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Én csak annyit mondanék, hogyha van pénzed egy jobb gépre, akkor inkább egy újabb/jobb gépet vegyél.

Egyébként mennyit szánsz a vásárlásra?

Link to comment
Share on other sites

100 körül gondolkodtam. de nem tom melyik gép lenne a legjobb ilyen árban. mert tükrösöm nem lesz még az biszti. a többit meg nem tudom meik lenne jo. azért is kértem hogy ajánljatok vmeiket. ez a gép azért lenne jo mert ma már meglenne és olcso.

Link to comment
Share on other sites

Ne legyél türelmetlen, mert azt még később megbánhatod!!!

100 körül már igen jó kis gépek vannak. Sztem a Canon PowerShot S5 IS is jó lenne, akkor például most nekem nagyon tetszik az Olympus SP-570 UZ típusú gépe is.

Ami még nekem nagyon tetszik az a Panasonic DMC-FZ18-as digitális fényképezőgép.

Szóval lehet válogatni, aztán amelyik tetszik, arról egy kicsit olvasgatni. Aztán meg, ha aránylag jó akkor megvenni. Sok sikert! ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

köszi a segitséget. hát elvileg apám 5-kor hozza a pro1-t megnézem. aztán bejon az s5 IS. majd meglátjuk megbeszéljük apámmal aztán majd lesz vmi :)

 

végülis a pro1-nél maradtunk és nekem nagyon bejön. lehet rá tenni másik optikát. vna hozzá távirányító :D majd rakok fel képet hogy mit tudtam vele összehozni

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello!

 

Hát ennyi infó-ból azért elég nehéz tanácsot adni. :unsure: Mennyi pénz szánsz rá? Elképzelésed van e, hogy mégis milyen legyen? Tehát egy kicsit több információt, ha kérdhetnénk. :)

Link to comment
Share on other sites

Hello creadive!

 

Először is:

Összegyűjtöttem neked egy excel fájlba az össze fontos tudnivalót a felsorolt gépekről - bár személy szerint feleslegesnek tartom, mert:

Másodszor:

Több márka közül lehet választani kompaktoknál, de! DSLR-eknél már ez nem igaz, szerintem. Ugyanis a tapasztalati szint nem ugyanaz a gyártónak. Én ha választanom kéne Nikont vagy Canont választanék. A Sony sem utolsó, de ha megnézed a termékpalettát, akkor igencsak szembeötlik, hogy a Pentax minősége nem az igazi, a Sonyhoz nincs nagy termékskála amiből később mazsolázhatsz ill. a Nikonhoz és a Canonhoz képest.

Személy szerint neked a D60-at ajánlanám.

Kellemes válogatást, jó olvasást, remélem hasznos az xls. :)

Felhasználói tapasztalatra meg ott a világháló, abban nem tudok sajnos segíteni, csak a Nikonról, mint egy tökéletes márkáról tudnék írni :)

 

 

Módosította Gabi89
halott link
Link to comment
Share on other sites

Köszöném szépen Matheus a segítséget!

 

Én is böngészgettem online pixinfó-n, e-digitalon, meg digitális fotó magazint.

Ugyan ezekre a következtetésekre jutottam.

Pentax K200D-nél a legjobb az ár/érték arány de valóban minőségben elmarad meg ahogy néztem edigitalon nem sok objektívet sem kinálnak hozzá.

Sony a300-at akartam az élőkép miatt, de arról meg lebeszéltem magam mert elég kezdetleges az élőképe, habár a leggyorsabb éleségg állítást élőképnél a sonynak sikerült elérnie.

Nikon és a pentax volt a fő esélyes de hát a minőség az minden.

Így nikon, amitől megilyedtem a nikonnál az a kis méret, igaz még nem fogtam a kezembe de ezen a héten sort kerítek rá, kégyelmes a fogása (azért merem kérdezni mert látom d40x-ed van:))?

VR objektívvel használod? A nikonnak van alap macro objektíve, aminél az ár nem a csillagos ég?

 

Bocsánat a sok kérdésért:)

 

Előre is ezer köszönet!!!

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Most látom, hogy van fotós topik... nagyon jó ötlet!! ;) Köszi Matheus!! :)

Nekem Nikon D40-em van. Nagyon megvagyok vele elégedve!! Nagyon jó gép!

creadive-nak!

Mint említettem Nikon D40-em van és nagyon jó a fogása is. Egyszerű kezelni is. Egyszerű beállítások. Persze ez igaz az általad említett D40X-re is!!

Vásárláshoz még tudom ajánlani a 220voltot. (www.220volt.hu)

Aki objektívet szeretne, de nem tudja, hogy milyet, illetve annak paramétereit neki érdemes ide ellátogatni:

www.phozone.de

Üdvözlettel: SzGabesz

Link to comment
Share on other sites

creadive:

Annyit tudok mondani, hogy nem a méret a lényeg :) Szerintem a tartalom fontosabb. D60-ban már van EXPEED feldolgozó rendszer ami az újjabbakban - újjabb gépekben is - van. A szemkagyló is jobb, mint a 40-esekben stb.

40x-nek kényelmes fogása van nagyon kellemes, minden kézre esik, szerintem tökéletes az ergonómiája.

Én is jobban szeretem a nagyobb gépeket, de a kis méret szerintem előny, ennél a 3 gépnél - 40, 40x, 60!!

A macros kérdésedre pedig az a válaszom, hogy pontos információkért, nézz körül az edigitalon. Egyébként meg van csak az a lényeg, hogy ne nagy fényerejűt válaszz, mert azok nagyon drágák.

Egyébként a bolthoz annyit írok, hogy én is a 220 voltnál vettem az 55-200-as objektívem, mert az edigitalnal nem volt és mellesleg pár száz forintal olcsóbb is volt.

Erre rá 2 hétre, az edigital 4000 HUF-al levitte az árát, feltöltötte a raktárait és bárhol meg lehet mostmár venni azonnal!!!

Szerintem az edigital a best, azon az obin kivül mindent az edigitalnál vettem!

 

SzGabesz017:

Örülök ha tettszik, és remélem sok hsz.-el fogod bővíteni a topicot!

Tervezem egy külön fórum/honlap létrehozását, még alakul :)

Link to comment
Share on other sites

Matheus:

Néztem a honlapod nagyon jó képeid vannak! Főleg az esküvői amit Balatonbogláron készítettél... Ott laktam 17 évig... :) na nem is ez a lényeg! :-)

Illetve Matheus milyen felszereléssel dolgozol?

Én tegnap előtt rendeltem 55-200-as obit 220voltról. Nem VR-es hanem sima.

Ha már beszélünk a gépekről, akkor had írjak le egypár dolgot ami sajnos nem tetszik d40-esemben:

Nincs benne fókuszmotor. (40x, és 60-ban sincs úgytudom)

E miatt a legtöbb objektív, (Nikkor AF-S) eléggé drága. A másik: szoktam nézegetni edigital... oldalakat és meglepődve tapasztaltam, hogy a VR (rázkódáscsökkentő) nélküli objektívek mennek ki a kínálatból.

Nekem is lenne kérdésem, méghozzá az, hogy mi a véleményetek a Tamron ill. Sigma objektívekről?

Sigmáról olvastam, hogy nem igazán ajánlják. A Tamront meg nem ismerem.

Illetve milyen eszközök az alapvetőek szűrők terén (UV, Polár /persze ezekből is van kismillió.)

Válaszotokat köszönöm előre is.

Jó fényeket!

SzGabesz017

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...