Jump to content
PirateClub.hu

Érdemes átváltanom Vistára?


van Persie
 Share

Recommended Posts

Azt a kérdést kell feltenned,hogy miért akarsz váltani és megéri-e azért?

Szóval ha játszani akarsz akkor mivel? Ha nem mindig a legfrissebb játékokkal játszol és nem akarsz DX10-et (esetleg a VGA-d nem is támogatja) akkor felesleges.A géped elég-e hozzá ez is fontos mert ha játszani is akarsz vista alatt normálisan akkor 2gb nem árt :) Ha a géped ok és sokat játszol érdemes amúgy ha az XP jól fut nálad nem kell havonta újratenni és biztonságos akkor szerintem felesleges.Persze lesz aki azt mondja megéri meg lesz aki azt,hogy nem.Az én gépemen még nem volt vista mert nem érzem szükségét pedig a gépem elbírná mégse raktam fel.(nem árt ha tudod mit tud a vista miben jó és miben nem stb..)Ezért is mondtam ha neked szükséged van rá akkor rakd fel.

Ja még annyi,hogy általánosan 5-10% lassulás várható a játékok futásában vista alatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerintem kipróbálás céljából érdemes feltenni, aztán majd eldöntöd maradjon-e vagy nem.

Ha pl dual ch. Ramot használsz, és 2magos procit, akkor mindenképpen érdemes.

Nekem egy X2-es AMD-m van 2 giga dualch DDR2-vel, és a vista bootolási ideje is kevesebb, mint az XP-é.

 

Ennek ellenére egyetértek mindenkivel, aki azt állítja, hogy az XP jóval stabilabb. Noha még nem kellett Vistát újraindítanom, mert a LINUXokhoz hasonlóan csak 1-1 ablak fagy ki, amiket meg ki lehet lőni, de játékoknál néha lejjebb kellett vennem a grafikát, de ez adódik az integrált VGA-mból és az üresjárási memóriahasználatból is.

 

Én azt ajánlom, döntsd el te magad, egy xp mellé tegyél föl egy vistát, aztán ha nem tetszik formázod a meghajtót, a boot.ini-t meg átírod és kész is. Ha meg tetszik akkor használod, ha meg meghal XP-re bebootolsz és csókolom.

Szerintem :)

 

Na meg az sem elhanyagolható, hogy az NEC dvd írómmal XP - néróval és anélkül is 1 dvd megírásárával elbasz közel 40 percet, vistán ez avi -> dvd konvertálással sem haladta meg az 5 percet, az integrált dvd készítőjével.

 

Én voltam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...