Jump to content
PirateClub.hu

Motorosok! Jogsival vagy anélkül?


Invideo
 Share

Recommended Posts

Hát érdekes topicot nyitottál!

 

Elég baj, ha valaki így merészkedik ki a közútra, és még dicsekedni is szeretne vele.

 

Hú de nagy bátorság, de ha a rendőr meg mefogja, érdekes módon elszáll a bátorsága, és a szülők nyögig ki a bírságot, vagy rosszabb esetben orvost fogadnak!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Hát érdekes topicot nyitottál!

 

Elég baj, ha valaki így merészkedik ki a közútra, és még dicsekedni is szeretne vele.

 

Hú de nagy bátorság, de ha a rendőr meg mefogja, érdekes módon elszáll a bátorsága, és a szülők nyögig ki a bírságot, vagy rosszabb esetben orvost fogadnak!

 

Miért kell mindjárt a legrosszabbra gondolni? Én 5 évig motoroztam jogsi nélkül és egyszer sem kaptak el. Soha nem veszélyeztettem a közlekedést...Egyszerűen az a gond, hogy manapság az emberek 90%a ha motorosról kérdezik, egy hülyegyerek jut az eszébe, aki nyélen tolja ész nélkül mindenhol...csakhogy az autósok is gondolkodhatnának...

Link to comment
Share on other sites

Egy megjegyzés: Én nagyon nem szeretem ha valaki jogsi nélkül motorozik, de egyébként semmi bajom nincsen velük, ameddig balesetet nem okoznak. Természetesen azt megértem, ha valaki véletlenül otthon felejti a jogsiját (faterom járt már így), de akinek még nem is volt jogsija, az ne is menjen közútra!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello!!

 

Nekem nincs jogsim, de van egy magánút ahol "elvileg" probléma nélkül mehetek.

Nem mondom, hogy soha nem voltam közúton vele, amikor pl meghoztam, úgyse bírtam volna ki :)

Mondjuk én le szeretnék vizsgázni, csak nagy motorról van szó, és most töltöttem a 16-ot. :blush:

Ja, és előre leszögezem, hogy nem "apuci pénztárcája" hanem én saját fizóból vettem gixxert. :)

 

 

üdv.:miszkyy

Link to comment
Share on other sites

Nekem sikerült jogsi nélkül menekülnöm rendőrautó elöl, nagyon nagy feeling mikor szirénázva mennek utánnad fél falun át, és sikerült egy jó 2 kilóméter után földesre mennem szerencsére onnan közel volt a kertünk vége, így ott betudtam menni, de nem lett később semmi belőle, csak egy pletyka... :D

akkor mikor meglett a jogsim, motorpróbláshoz nem szoktam felvenni sisakot, és akkor nem volt nálam a jogsim sem, akkor nívával útolértek földesen, 1 büntetőponttal meg 5e ft bírsággal megúsztam, meg enyhítés is volt egy kicsi mert segítőkész voltam, amúgy kb 60e ft lett volna a bírság ennyi a kalandom, de előtte pár nappal igazoltatott ugyan az a rendőr, meg rá 1 hétre is mindig ugyan az, bár utoljára elég viccesen szált ki a kocsiból, bele is esett majdnem az árokba, szóval az is elég vicces volt! Szóval ha tehetitek akkor jogsi legyen meg bukó, de biztosítás is nagyon fontos, a jogsit ki lehet magyarázni de a biztosítás nemlétét már nem és azt jobban büntetik is!

Link to comment
Share on other sites

Húú, mit kapnák én azért :D (mint említettem nagymotor)

Jogsi - nincs

Forgalmi - most nincs

Biztosítás - Az sincs

Sisak - az van :)

 

Ezért nem nagyon megyek közútra :)

 

Van egy haverom aki "versenyző", madarason szokott menni.

Neki is van egy GSX1000, de marhára fel van pumpálva, szal 200 paci fölött jóval.

Forgalmi nincs, de a rendőrség előtt elmegy 200al a hülye :D

Link to comment
Share on other sites

Ja én csak egy 50-es KTM Okay-t hajtok!! Josi nélkül csak buko van..:P

Csináltam is egy videót felraktam Youtub-ra csak nem tudtam rendesen felvenni felfelé mer húzott jobbra a motor de lefelé már jobban látszik...

 

 http://www.youtube.com/watch?v=vJbMGLNyqZE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmm érdekes topic, az tény!

Én most a múlthéten kezdtem el hajtani tesóm Mz-jét, de csak szigorúan gyakorlás céljából, nem úgy akarod oda menni gyakorlati órára hogy semmit sem tudok, és amúgy is csak földúton, meg bekötőutakon ahol nagyon gyér a forgalom, és csak felügyelettel, jön fater és vele, nem egyedül!

Amúgy most egy Yamaha Xv 250 Virago -t veszek, ha valakinek van bármi tapasztalata vele, igazán megírhatná!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Először leraktam a jogsit!!:P:D

Másodszor olyan balszerencsés voltam hogy akadt egy két probléma a motorommal!

A következők a problémák!!

A motor menet közben ugrállt ez szerintem a helytelen szikra leadás miatt volt!! Harmadszor elkezdett valami furcsa hangot adni a motor ilyen csettegő kattogó hangot úgy kb 2000-3000 fordulat között!

Szédszedtünk a motort megnéztük a hengerfejet a csapszeget mindent de semmi, de nem rendesen dolgozik vissza szal egyszerűen megszűnt létezni az erő a motoromban! egy sima dombon sem ment fel csak felpörögött és gurult vissza!

Sok mindennt halottam hogy mitől lett ilyen de egysiksem oldotta meg a problémát!

Motor: KTM Okay 1983 50CC

PLS!! Csak a témához értő emberek írjanak!! THX!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

én csak "párszor" mentem jogsi nélkül.igy 15 évesen minek??-mondom magamba.de egyszer volt egy jó sztorim mikor nagybátyám 150es MZ-ével mentem az udvarba(jó hossz udvar,kb150 méter) már jól gyorsultam 60-nal biztosmentem.szépen megállok a kapuig.megálltam már majdnem és pont akkor járőröztek a zsaruk. Befele néztek a kapun,jó lassan mentek én meg amikor megláttam,megjedtem és akkorát estem hogy elrepedt a csuklómba a csont.Azóta nem hogy MZ-re nem ülök, motorra se nézek.És be is fejeztem a "motoros karrieremet" :P :P

 

csecse

Link to comment
Share on other sites

Az udvarod magánterület, azt csinálsz amit akarsz :)

Nee, nem szabad ilyen könnyen feladni! :D Amúgy jogsi nélküli motorozáshoz: szerintem nem a tanfolyamon kell megtanulni motorozni...ott nem lehet...biztos mindenki nyomta már jogsi nélkül...én is :D (van jogsim már azóta...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hali!

Nálunk az Asszony motorozik, de először Ő is lerakta az M-es jogsit. Nem is akart előtte kimenni, (mondjuk nem is engedtem volna) nem az a vakmerő fajta. amit meg az autós-motoros suliban leadtak, az túró. Egy ócska Babettán tette le a tanpálya-vizsgát, aztán át is ment egy másik autósiskolához, olyan idióta volt az oktatója. A forgalmi órákat már a saját motorján vette, de abból is többre fizetett be az előírtnál, mert közel nem szerezhető magabiztosság 4-5 gyakorlati óra alatt olyannak, aki életében nem ült motoron. Csoportban is Ő volt egy szál nőci, kreszvizsgán meg próbálta a vizsgáztató lebeszélni az M-es jogsiról, hogy inkább B-re menjen. Na mindegy, meglett az M-es és a telet leszámítva kb fél évnyi motorozással a háta mögött már tele van egy jó adag rossz tapasztalattal. Pld az utak katasztrófális állapota, az autósok és sok motoros hülyeségei. Alapfelszerelés nála a kesztyű, sisak, feltünő ruházat, eü csomag, pár szerszám, tűzoltóspray, ilyesmik. Igenis veszélyes dolog motorozni, nagyon kell vigyázni! Engem nem is tud meggyőzni, maradok az autónál.

Pont ma volt egy újabb halálos motorbaleset:

"Az elsődleges információk szerint a motorkerékpár Kistarcsa felől Budapest központja felé haladt a Veres Péter úton, a Vidámvásár utcai kereszteződésnél azonban a Nagytarcsa irányából érkező autós nem adta meg neki az elsőbbséget és összeütköztek - mondta Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletese.

Németh Cecília, az Országos Mentőszolgálat sajtóügyeletese arról tájékoztatott, hogy a motoron ülő másik embert súlyos sérülésekkel szállították a baleseti intézetbe.

A balesetben megsérült két gyalogos is, őket a zebrán sodorta el a személyautó és a motor. A nőt súlyos, a gyermeket pedig könnyebb sérülésekkel szintén a baleseti intézetbe szállították." Forrás: stop.hu

 

http://www.fn.hu/cikk/00210000/219946/2_N.jpg

Megdöbbentő! Az elmúlt 1 (!) hónap motoros balesetei az országban

Link to comment
Share on other sites

Húú, mit kapnák én azért :D (mint említettem nagymotor)

Jogsi - nincs

Forgalmi - most nincs

Biztosítás - Az sincs

Sisak - az van :)

 

Ezért nem nagyon megyek közútra :)

 

Van egy haverom aki "versenyző", madarason szokott menni.

Neki is van egy GSX1000, de marhára fel van pumpálva, szal 200 paci fölött jóval.

Forgalmi nincs, de a rendőrség előtt elmegy 200al a hülye :D

 

________________________________________________________________________

 

Igen nagy tisztelettel két kérdésem lenne :

 

1 : Orvosi szempontból egészséges vagy-e ?

2 : Milyen vércsoportod van ?

 

További jó száguldozást. :mellow:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Legújabb szerzeményem :D

Honda xlr 125... volt valamikor, most 140 es nikasilos malossi henger van rajta, jól pöfög :)

Önindító, tárcsafék elöl (ritkaság) leginkább jobboldali berugókarral és elöl (is) dobfékkel jöttek ki.

 

136865781F_nyk_pek-0039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

F_nyk_pek-0038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Sárba, földútra, pecázni, majd a hóba bohóckodni, nemutolsósorban magyar utakra tökéletes.

Link to comment
Share on other sites

Én jelenleg A korlátlan jogsiba kezdtem bele :D

remélhetőleg 2 hónap múlva a kezembe lesz a papír :D

ezekután megpróbálok venne valamilyen 600 endurót ( xr 600 , tt 600, ktm 610 , husqavarna te 610 vagy valami hasonló nem üzemórás motort ) természetesen forgalomba helyezhető gépet akarok megvenni lepapíroztatni meg egyebek 1.re rádobnék valami jó nyitott dobot legyen valami hangja is meg a városba jólessz vele kicsit feltűnősködni :P

a motort legfőképp a hegyen motorozásra használnám ;) a nagy sárba dagonyázásra meg túrázásra mindenfele itt borsodban áhhhh de nagyon várom már

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...