Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Szerény véleményem szerint nem lesz itt semmi féle szétszakadás, jön 1-2 új csapat, nagyok maradnak, én egyedül a Toyota maradásában kételkedem :blink::(

Remélem tévedni fogok és nem igazolódik be a sejtésem ;)

 

Button esélyei:

 

Jacques Villeneuve: "Szerintem, amíg Jenson utolérhető, addig még nem eldöntött a bajnoki cím sorsa. A Formula-1-es bajnokság során ennél nagyobb hátrányt is ledolgoztak már. De Jenson és a Brawn szereplése bámulatos."

 

Alain Prost: "Remek érzés vezetni a bajnokságot, de hatalmas terhet is jelent. Egy versenyzőnek mentálisan erõsnek kell lennie, a technikai szakemberek feladata pedig, hogy megőrizzék az előnyt. Nem írom le a vetélytársakat, de Jensonnak van esélye arra, hogy megõrzi az előnyét."

 

Fernando Alonso: "Jenson Törökországban becsukhatja a kapukat előttünk a bajnoki címet illetően. Ha rendszeresen pontszerző lesz, ő a legesélyesebb a győzelemre."

 

Mika Häkkinen: "A Formula-1 változó, és többször előfordult, hogy a bajnoki esélyesek nem jártak sikerrel. Elég egy apró hiba és elúszik a cím. Jenson soha nem lehet biztos a dolgában. Nem szabad kísértésbe esni."

 

Lewis Hamilton: "Jenson és a Brawn kiváló munkát végzett. A helyzetük remek, de még sok minden történhet a versenyeken."

Link to comment
Share on other sites

Hát igen. Én is úgy érzem, hogy Button fogja megnyerni az idei bajnokságot. Valami nagyon nagy fatális hiba kell ahhoz, hogy elúszon ez a lehetőség!

Azért nagyon durva Button és Brawn GP statisztikája: Button 6 futamból 5-öt nyert, és ebből 3 kettős győzelem a Brawn GP-nek! nem semmi...

Link to comment
Share on other sites

Rövid: Jön a Briatore GP?

 

Több külföldi újság tényként közli, hogy a Renault az utóbbi idők gyenge teljesítmény okán átgondolta Formula-1-es szereplését, és jövőre már csak mint motorbeszállító kíván részt venni a sorozatban. A kiszállásról szóló hírek alapjául a sikertelenség mellett a csapat névadó szponzorának, az ING-nek és világbajnokuknak, Fernando Alonsónak a távozását is emlegetik.

 

A lapok azonban úgy tudják, hogy amennyiben a Renault csapat valóban úgy dönt, hogy nem kívánja tovább folytatni a királykategóriában való szereplést, úgy a csapat jelenlegi vezetője átvenné a teljes irányítást a gárda felett. Ross Brawn után tehát egy újabb gyári csapat kerülne át magánkézbe.

 

Érdekes, újból visszajönnek a '90es évek, rengeteg független csapat, gyári támogatás nélkül, hm szép idők voltak :D

Link to comment
Share on other sites

Az összes jelenlegi F1-es csapat benevezett 2010-re

 

Bár feltételeket szabott, de a Forma-1-es csapatok szövetsége, a FOTA péntek délután megerősítette, hogy összes tagja, vagyis a sorozatban jelenleg szereplő istállók kivétel nélkül mindannyian leadták nevezésüket a 2010-es szezonra.

 

A jelek szerint tehát megoldódik a hetek óta húzódó vita, és bár csorbult a Forma-1 presztízse, legalább a szakadást elkerülték a csapatok.

 

"A FOTA megerősíti, hogy összes tagja hosszú távon kívánja képviseltetni magát a Forma-1-es világbajnoki sorozatban. Még egyszer megerősítjük, hogy továbbra is aktívan dolgozunk a költségcsökkentésen úgy, hogy közben a sorozat továbbra is nagy kihívást jelent a technika és a sport terén egyaránt"- áll a FOTA közleményében.

 

A FOTA két feltételt azért megszabott a nevezések benyújtásával egyidejűleg: "Az első, hogy 2009. június 12-ig minden félnek alá kell írnia az új Concorde egyezményt. A FOTA-csapatok ezzel 2012 végéig elköteleznék magukat a Forma-1-gyel. Az új egyezmény a sportág jövőjét biztosítaná és garantálná a stabilitást."

 

"A másik feltétel, hogy a 2010-es szabályok a 2009-es évre vonatkozó szabályokon alapuljanak, és azok minden résztvevő csapatra egyformán vonatkozzanak. Az új szabályok csak a FOTA által az FIA-nak eljuttatok javaslatok figyelembevétele mellett változzanak"- folytatódott a közlemény. Mindezzel a csapatok természetesen azt szeretnék elérni, hogy a jövőben az FIA ne dönthessen önkéntesen, a résztvevőkkel való egyeztetés nélkül.

 

"Ma tehát az összes FOTA csapat benyújtotta nevezését a 2010-es Forma-1-es világbajnokságra azzal a feltétellel, hogy (a) minden FOTA alakulatot azonos szabályázás alapján engednek versenyezni a 2010-es Forma-1-es szezonban és (B) őket csak teljes egészében lehet elfogadni."

 

"Most az összes FOTA csapat optimistán várja, hogy proaktívan és eredményesen együtt dolgozzon az FIA-val azon, hogy egy olyan biztos alapot teremtsenek, amelyre egy egészséges és sikeres Forma-1-nek a jövőjét lehet építeni tartós stabilitást és megbízható kormányzást biztosítva"- állt a közleményben.

 

A jelenlegi csapatok mellett eddig összesen öt új istálló is beküldte nevezését, a US F1, a Lola, a Campos, a Prodrive és a Litespeed közül azonban csak hárman csatlakozhatnak jövőre, a szabályok értelmében ugyanis 13 csapatos lesz a 2010-es mezőny.

 

 

 

Nah végre...

Link to comment
Share on other sites

Még érvényteleníthetik nevezéseiket a FOTA tagjai

 

 

Kilenc jelenleg is versenyző Forma-1-es istálló jövő évre beadott nevezése érvénytelenné válik, amennyiben a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) nem teljesíti a csapatok szövetségének (FOTA) követeléseit, tisztázta a helyzetet Stefano Domenicali, a Ferrari csapatvezetője.

 

A tizedik csapat a Williams lenne, de a grove-i istállót kizárta berkeiből a FOTA, mivel korábbi egyezségük ellenére Frank Williamsék hamarabb leadták jelentkezésüket 2010-re.

 

A Ferrari sajtóközleményben közölt egy interjút Domenicalival, akihez az első kérdés az volt, mit ért a FOTA feltételes nevezés alatt: "Nagyon egyszerű. A kilenc csapat - akik jelenleg a FOTA-t alkotják - nevezése a 2010-es szezonra csak akkor lép érvénybe, ha a Concorde-egyezmény aláírtuk, és ha a szabályok megegyeznek majd a jelenlegiekkel, a FOTA javaslatai alapján módosítva."

 

A következő kérdésre, hogy mi történik abban az esetben, ha ezek a feltételek nem teljesülnek Domenicali határozott választ adott: "Akkor a kilenc (FOTA-tag) csapat nevezése érvénytelenné válik."

 

Így egyelőre úgy tűnik, a helyzet változatlan az FIA és a FOTA között, és nem hozott egyetértést a nevezések határidőre, azaz május 29-re történt leadása sem. A végleges(?) megállapodásra június 12-ig várni kell, ugyanis akkor kell a kormányzó testületnek hivatalosan közreadnia, mely csapatok alkotják a jövő évi mezőnyt.

 

Domenicali azt is elmondta, semmiféle költségvetési plafont nem hajlandóak elfogadni, ragaszkodnak a jelenlegi szabályokhoz. A költségvetés csökkentésével azonban teljes mértékben egyetértenek, ám ezt a folyamatot szigorúan a FOTA-n belül vezetnék le és ellenőriznék.

 

A kiadások visszaszorítására azonban konkrét ötletekkel tudnak szolgálni a csapatok: "Amiről már határoztunk a FOTA-n belül is, az az, hogy a privát istállóknak 6 és fél millió euróért adunk egyben motort és váltót az egész szezonra. További csökkentés az aerodinamika területén lenne, itt korlátoznánk a fejlesztési munkákat, például a felhasználható különféle terelőszárnyak számát egy szezon alatt. Így a technológiai versengés is fennmaradhatna, és a kiadásokra is jó hatással lenne. A csapatok felépítését is lehet csökkenteni a versenyhétvégékre, például azzal, hogy beszüntetjük a tankolásokat a futam alatt."

 

Ennél többet azonban nem volt hajlandó elárulni az olasz szakember, arra hivatkozva, hogy az egyeztetések jelenleg is zajlanak az ügyben az FIA-val. Domenicali úgy véli, az új csapatok így is meg tudnának élni a Forma-1-ben, mert a fent említett megszorítások már versenyképes helyzetet teremtenének a kisebb büdzséjű gárdáknak is.

Link to comment
Share on other sites

Nem egy lényeges információt hoztam, hanem egy sima interjút, de beleolvasva mégsem az, hiszem ilyen őszinte és korrekt nyilatkozatot, hát nagyon ritkán olvasok :) Pláne az utolsó bekezdés, ami miatt bemásoltam nektek az interjút ;)

 

Webber: Én is nyerhetek futamot az idén

 

A Red Bull Racing autója az egyik legjobb az idei mezőnyben, amit Sebastian Vettel győzelme is bizonyít. Mark Webber a lábtörése miatt hátrányban volt az évad elején, de biztos abban, hogy hamarosan ő is harcba szállhat a diadalért.

 

"Úgy gondolom, hogy sikerül futamgyőzelmet szerezem az idén, és talán többször is nyerhetek. Pályafutásom során most versenyezhetek előzör olyan autóval, ami ezt lehetővé teszi." - idézi a Times az ausztrál pilótát.

 

"Néhányan biztos úgy vélik, hogy jobb munkát kellett volna végeznem, de nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy eddig milyen autókkal kellett versenyeznem. Mindig gyorsabb voltam, mint a csapattársam, így Sebastian jó szereplése még számomra is szokatlan." - tette hozzá Webber, aki tudja, hogy nem ő a legjobb a mezőnyben.

 

"Mindig őszinte voltam önmagamhoz. Tudom, hogy nem vagyok egy Michael Schumacher, de abban biztos vagyok, hogy megvannak a képességeim arra, hogy futamot nyerjek."

Link to comment
Share on other sites

Első szabadeddzés:

 

1. Nico Rosberg

2. Lewis Hamilton

3. Jarno Trulli

4. Sebastian Vettel

5. Felipe Massa

6. Nakadzsima Kazuki

7. Kimi Räikkönen

8. Fernando Alonso

9. Rubens Barrichello

10. Heikki Kovalainen

11. Jenson Button

12. Adrian Sutil

13. Timo Glock

14. Nelsinho Piquet

15. Mark Webber

16. Robert Kubica

17. Nick Heidfeld

18. Giancarlo Fisichella

19. Sébastien Bourdais

20. Sébastien Buemi

 

 

 

 

 

Második szabadeddzés:

 

1. Heikki Kovalainen

2. Fernando Alonso

3. Robert Kubica

4. Nakadzsima Kazuki

5. Sebastian Vettel

6. Jarno Trulli

7. Nico Rosberg

8. Rubens Barrichello

9. Mark Webber

10. Nelsinho Piquet

11. Felipe Massa

12. Jenson Button

13. Lewis Hamilton

14. Timo Glock

15. Kimi Räikkönen

16. Nick Heidfeld

17. Adrian Sutil

18. Giancarlo Fisichella

19. Sébastien Bourdais

20. Sébastien Buemi

 

forrás: f1hirek.hu
Link to comment
Share on other sites

már nagyon hiányzott a forma 1 :D holnap végre időmérő B) Remélhetőleg meglátjuk végre ,hogy a Ferrari valójában mennyit lépett előre és szoros csata lesz.

 

Massa (5. és 11. helyezés):

"A pálya felszíne ma nagyon poros volt, amint azt látni is lehetett a számos pályaelhagyásból. Ami minket illet, mi a vasárnapi versenyre való legjobb beállítások megtalálására koncentráltunk, és nehéz megmondani, hogy hol is állunk a többiekhez képest. Ennek tetejébe még teljesítmény szempontjából is nagyon közel vagyunk egymáshoz, ezért szerintem meg kell várnunk a szombatot, hogy megértsünk valamit. A keményebb keverékű gumik nem tapadnak annyira, mint vártuk, miközben úgy tűnik, hogy a lágyabbak jelentősen kopnak. Mindezek ellenére a helyzetnek változnia kell, mivel a pálya javul. Az új aerodinamikai elemek biztosan nem hoznak egy másodpercet, de segítenek egy kicsit, és ha összerakjuk őket, akkor javítanak a teljesítményünkön."

 

Kimi (7. és 15. helyezés):

"Ezen a pályán a feltételek nagyon gyorsan változnak, ezért nehéz a mai napi eredmények alapján megítélni a különböző autók teljesítményét. Az aszfaltcsík nagyon poros, és azt követően, hogy elvégeztünk néhány változtatást a beállításokban, egy kicsit különös volt az autó kezelése. De aztán a második szabadedzés utolsó etapjában minden újra normális volt. Még sok munka van az autóval, de én magabiztos vagyok: szerintem megtaláljuk a megfelelő megoldást arra, hogy versenyképesek legyünk szombaton és vasárnap."

 

f1hirek.hu

Link to comment
Share on other sites

Török GP - Az autók súlya

 

1. Sebastian Vettel RBR Renault 649.5

2. Jenson Button Brawn Mercedes 655.5

3. Rubens Barrichello Brawn Mercedes 652.5

4. Mark Webber RBR Renault 656.0

5. Jarno Trulli Toyota 652.0

6. Kimi Raikkonen Ferrari 658.0

7. Felipe Massa Ferrari 654.0

8. Fernando Alonso Renault 644.5

9. Nico Rosberg Williams Toyota 660.0

10. Robert Kubica BMW Sauber 664.0

11. Nick Heidfeld BMW Sauber 681.5*

12. Kazuki Nakajima Williams Toyota 680.4*

13. Timo Glock Toyota 689.0*

14. Heikki Kovalainen McLaren Mercedes 665.0*

15. Adrian Sutil Force India Mercedes 668.5*

16. Lewis Hamilton McLaren Mercedes 696.5*

17. Nelson Piquet Renault 689.6*

18. Sebastien Buemi STR Ferrari 686.5*

19. Giancarlo Fisichella Force India Mercedes 688.5*

20. Sebastien Bourdais STR Ferrari 701.0*

 

Ahogy az várható volt: Vettel autója az élmezőnyben a legkönyebb... ;)

Azt hittem azért a Ferrarikban jóval több üzemanyag van...Ezek szerint csak simán lassúak voltak. :)

Link to comment
Share on other sites

Jövőre ajánlanék Alonsónak egy sürgős átigazolást, mert ez igy undorító.

 

Én inkább a Renaultnak ajánlanám azt, hogy sürgősen csináljon egy jobb autót, mert ez így nem állapot. Meg Pikét cseréljék le!

 

Remélem holnap jó verseny lesz!

 

Link to comment
Share on other sites

Na ezen is túl vagyunk, nem volt a legizgalmasabb, de azért élveztem ;)

Barichello mai teljesítménye kritikán aluli ..... rajtnál beragad, kapkodott, tört .... 0 ....

Button ismét simán nyert, azt hiszem, ha így folytatódik, hamar ünneplünk VB-t.

2 Red Bull szépen ment, de nem értem a taktikájukat, furcsa volt ma a Red Bull .... majd nemsokára többet megtudunk ;)

Toyota kezd ismét magára találni, aminek nagyon örülök :)

Renault pocsék volt ismét ... Massa jó volt, Kiminek viszont nem ment ... őt se értettem mi is történt ... evvan, majd legközelebb.

Rosberg még megérdemli a gratulációt, szép volt ez az 5. hely, szépen ment :)

Link to comment
Share on other sites

Vettel-el jól elbánt a csapat evvel a fos taktikával na meg a végén a kódolt üzenet,hogy ne előzd meg Webbert szép mondhatom :(

Második hely sima lett volna ha nem ez a fos taktika van...Első helyet meg az elején Vettel rontotta el.

Link to comment
Share on other sites

Valahogy nem tudott annyira lekötni ez a verseny . Mondjuk végignéztem meg minden,de elég unalmas volt . Kezd nagyon szürkévé válni ez a Button-Brawn fölény.

 

A Ferrari semmit sem csinált,a Merci szenvedett ,egyedül a BMW lépett előre egy kicsit.

Barichello szánalmas volt.

Rosberg és Webber kihozta a maximumot.

Vettelt sajnálom ,de az elején ő szúrta el ,bár szerintem akkor is csak 2. lehetett volna Button mögött,és mint tudjuk,minden pont számít. (ez mondjuk lehet nem igaz majd az idei szezonra :D<_< )

Link to comment
Share on other sites

akármennyire utálom massat de elkell ismerni h a rajtoknál nagyon jól rátudja rántani kimire a kormányt.kiváncsi vagyxok h schumacherrel megmerte volna tenni.

vettel 2. helye a csapattaktika miatt úszott, el.

kimi harmat gyenge volt.

a többi meg rohadtuzl nem érdekel.jah és unalmas volt a futam

Link to comment
Share on other sites

Már csak arra lennék kíváncsi, kedves Ferrari és Schumacher utálók, de azokhoz is szólnék, akik mindkettőt egyszerre utálták és még jelenleg is utálják! Nem tartjátok unalmasnak, hogy minden verseny végén egy fehér autó nyer??? Ja vagy most nem, mert az nem Schumacher. <_<

Kösz a szabályváltoztatásokat FIA, meg a többi, még unalmasabb a F-1, mint mielőtt változtattak volna.

 

Ez a futam is harmatgyenge volt Vettel kicsúszik apám, akármennyire ügyes, van még mit tanulnia. :unsure: A pirosak még mindig gyengék, de majd lesz ez még így se.

 

szerk: de ahogy nézem más is unja már

 

ritka unalmas verseny volt szerintem, megint sima button győzelem. :(

 

Valahogy nem tudott annyira lekötni ez a verseny . Mondjuk végignéztem meg minden,de elég unalmas volt . Kezd nagyon szürkévé válni ez a Button-Brawn fölény.

 

Link to comment
Share on other sites

Már csak arra lennék kíváncsi, kedves Ferrari és Schumacher utálók, de azokhoz is szólnék, akik mindkettőt egyszerre utálták és még jelenleg is utálják! Nem tartjátok unalmasnak, hogy minden verseny végén egy fehér autó nyer???

én azért utáltam schumachert mert volt pár szemét húzása, és olyan manőverei, amik megkérdőjelezhetőek voltak.sok volt amit nem lehetett bizonyítani.de az mindent elárul h a legtöbbet büntetett pilóta volt az f1-es történelemben.

 

én is unom a button érát,és mondjuk engem nem zavarna ha úgy nyerne h egész futamon össze vissza előznék egymást és ő így nyert volna 6-cor, de így h toronymagasan a legjobb kocsija van, így tényleg unalmas.mindent elmond arról h milyen jó a kocsi h egy barichello a 2. a vb-n pff.mert ekkora az előnye a brawn-nak a töbiekkel szemben.

erre az előzési munkacsoportra viszont nagyon haragszom mert azt ígérték h lehet előzni,hát ahoz képest nem emlékszem olyan futamra ahol az első 5 vmelyikén előzés volt.ez az idei évad olyan mint a tavlayi nem lehet előzni de még csúnyábbak is az autók és van egy csapat aminek rohadt nagy előnye van.

 

én most legszivesebben lezárnám az idei bajnokságot.legyen button a vb, csak legyen már vmi változatosság

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...