Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Azért akkor mindenki nagyot nézne ha kettős Ferrari győzelem lenne. :D :D :D :D :D

Hajrá Ferrari. (Y) :D

 

Nah most legyen nagy az arcod! :D Ajánlom, hogy ezentúl nézd rendszeresen a forma 1-et, és akkor képbe leszel, hogy mi a szitu!

 

Szerintem nagyon kevés ember szavazott volna Toyota győzelemre! Mivel a legkönnyebbek voltak, így a győzelem messze volt tőlük!

Nah és a Ferrarinak megvan az idei első pontja! jeeee! :lol: Jubileumi verseny volt ez! Ez egy győzelemmel felérő öröm, hogy pontot szereztek! :P:lol: ha így folytatják, akkor talán tudják magukat tartani az utolsó elötti helyen, a Force India elött! :P (hupsz egy kicsit durván megmondtam, de ez az igazság!)

Piké meglepően jól ment, szépen tartotta magamögött Baricsellót! az meg miért mutogatott?

Link to comment
Share on other sites

Szabó Norbi: Azért ez így erős, mert ez a Ferrari jelen helyzetben egy szinten van a Renault-val, Williamssel ;) Jó ez egy Ferraritól gyenge, de mindenhol vannak nehéz évek .... lásd Honda vergődése, Renault visszaesése, illetve régi Benettonos idők és még sok sok ilyen szitu volt.

Korábban is képesek voltak mélyről feljönni, most nincs Schumacher, Todt, Brawn, de nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő és mennyiben fognak változni ;)

Schumacher előtti időkben is felállt a csapat a padlóról (nem egyszer), most is képes lesz.

Link to comment
Share on other sites

Szabó Norbi: Azért ez így erős, mert ez a Ferrari jelen helyzetben egy szinten van a Renault-val, Williamssel ;) Jó ez egy Ferraritól gyenge, de mindenhol vannak nehéz évek .... lásd Honda vergődése, Renault visszaesése, illetve régi Benettonos idők és még sok sok ilyen szitu volt.

Korábban is képesek voltak mélyről feljönni, most nincs Schumacher, Todt, Brawn, de nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő és mennyiben fognak változni ;)

Schumacher előtti időkben is felállt a csapat a padlóról (nem egyszer), most is képes lesz.

 

Én csak azért mondtam ezt, mert nagyon furcsa a Ferraritól ez a színvonal! És csak gúnyolódtam, mert már ideje lenne összeszednie magát, mert ez nem Ferrari színvonal! Egy Ferraritól úgy gondolom ez nem várható el, hogy ilyen mélyre sűlyedjen!

 

Viszont, a McLaren és Hamilton fejlődött, és én nagyon örültem Hamilton 4. helyének! Az elején szépet rajtolt, előzgetett!

Link to comment
Share on other sites

Viszont ez most jó, végre nem ferrári 1-2, meg ferrári igy meg ferrári úgy...

Massa meg ha már valami nem jó egy kicsit is az autóban...ő már nemtud versenyezni, már 14. meg stb.

Először beszólt h nemjó a Kers, utána beszólt még valamiért hogy nem működik...nyavajog össze-vissza, ahelyett hogy a dolgát végezné...

Alonso pedig nem kérdezett Trullival szemben, egész jó volt látni, kb ilyen: nem fogsz te egy kétszeres vb-ot feltartani, meg hátvédesdit játszani... :D

 

jelenleg most "gyűlölöm" az összes nagy csapatot! :D És nem is várom hogy feltámadjanak...legyen ez csak legenda.

Renyó és Redbull renyó győzelmet akarok!!! :D Most azonnal...

najó viccet félretéve, egy Alonso 1. Vettel 2. helyezésnek nagyon örülnék! :D

Jah meg egy Alonso vagy Vettel vb címnek. :)

 

Futam előtt volt egy ilyen nyilatkozat mikor Coulthard volt a riporter... :D aranyos volt, aszonta Michael mindig nekem akart jönni valamiért... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Vettel - Button a legesélyesebb a VB-re jelen állás szerint. Renault nagyon gyenge, de javulhatnak még bőven.

De az előbb említett 2 fiatalembert tartom legesélyesebbnek, persze ez még változhat, de Renault sajnos 2006 óta eléggé visszaesett, tavaly utolsó pár futamot leszámítva sehol sincsenek korábbi önmagukhoz képest.

Fellángolások szerintem idén is lesznek, de több nem.

Alonso megérdemelné, de lehet jobban járt volna, ha a pletykák igazak és elmegy a Brawn GP-hez, de hát az nagyon bizonytalan volt, meg hát vagy igaz vagy nem ... :D

Na mindegy én azt szeretném, ha Piquet elmenne, helyére vissza Kovaleinen ;)

Link to comment
Share on other sites

sztem amúgy a redbull már a brawn elött jár, tudom nincs ha de vettel behúzta volna bahreint ha nem ragad be mindig vki mögé. és ez az előzést segítő szabályváltozások semmit sem segítenek, idén is minimum 1.5 seccel kell gyorsabb lenned hogy előzz.vagy kers-sel kers nélkülit.szóval ha mindenki használja a kers-t ugyanott járunk mint tavaly.az idei kívánságom hamár kimi nem nyerhet vb-t márpedig nagyon úgy néz ki :S. hogy spa-ban nyerjen vagy monacoban.és vettel nyerje a vb-t.ez a fiú engem emlékeztet kicsit kimire, mikor még fiatal volt, piszok gyors és piszok tehetséges.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

még nem mondtam el a véleményem a hétvégi futamról....

végre megvan kimi és a ferrari első pontja :D lassan már kereket sem tudnak cserélni... 10 másodperc ...közben a brawn-osok 6.6 körül .... B) Kíváncsi vagyok hogy az "F60B " fel tudja e majd venni a versenyt a többiekkel. Amúgy nem volt rossz futam .

Link to comment
Share on other sites

Vitapontok - Motorsport Világtanács ülés - 2009. április 29.

 

Maximalizált költségvetés

 

- A költségvetés határa

Max Mosley korábbi 34 millió dolláros javaslata még a privát csapatok számára is túl alacsony, így az új büdzséhatárt 50 millió euróra emelhetik.

 

A tervek szerint sem a marketing kiadások, sem a versenyzői fizetések nem esnek korlátozás alá, és az esetleges FIA büntetéseket sem ebből az összegből kell fedezni.

 

- A maximalizált költségvetés előnye

Azok a csapatok, akik vállalják a költségvetési limitet, korlátozás nélkül tesztelhetnek a teljes évad során, és a szélcsatornában sem kötelező 60 százalékos, vagy annál kisebb modellekkel kísérletezni. A nagyobb technikai szabadság a tervek szerint magában foglalja, a fordulatszám korlátozás eltörlését, és nem szab határt a motor- és a váltóhasználatra sem. A szárnyat hat fok helyett tízzel állíthatják a versenyzők, és 120 kW-ra növelik a hibrid rendszer teljesítményét is, amely egy kör során 800 kJ energiát biztosíthat. A hajtótengelyre vonatkozó korlátozásokat is eltörölnék.

 

- Résztvevők száma

Az FIA maximálisan 26 autó részvételét engedélyezné az elkövetkezendő esztendőben. Az új istállók évi 10 millió dolláros támogatást kapnak Bernie Ecclestone-tól, valamint két autó és tíz tonna felszerelés ingyenes szállítását és húsz munkatárs utaztatását az Európán kívüli versenyhelyszínekre.

 

További napirendi pontok

- McLaren hazugságbotrány

- Gumimelegítő használat betiltása

- A futam alatti tankolás betiltása

- Minimum súly megemelése 620 kilogrammra.

 

Tankolás és gumimelegítő remélem nem kerül betiltásra ;)

Minimum súly megemelését is jónak tartom.

Maximalizált költségvetés pedig a FIA eddigi legjobb döntése lenne, reméljük elfogadják :)

Mclarent meg nem hiszem, hogy megbüntetik, maximum Hamiltont kéne, mert Heikkinek ehhez semmi köze, nehogy már ő is szívjon emiatt ;)

Link to comment
Share on other sites

A Motorsport Világtanács úgy határozott, hogy amennyiben a csapat az elkövetkezendő tizenkét hónapban ismét vét a Nemzetközi Sportszabályzat 151c cikkelye ellen, vagy újabb terhelő információk bukkannak fel a eset kapcsán, életbe lép a háromfutamos eltiltás.

 

Várható volt hogy nem kapnak nagy büntetést ,de azért vigyázniuk kell.

Link to comment
Share on other sites

FIA Formula-1-es világbajnokság 2010

 

A csapatoknak 2009. május 22. és 29. között kell leadnia a nevezését a 2010-es Formula-1-es bajnokságba. A nevezés során jelezni kell ha egy istálló maximalizált költségvetés mellett akar szerepelni.

 

A maximális résztvevő autók száma 26, csapatonként két indulóval.

 

Az FIA június 12-én nyilvánosságra hozza a csapatok és a versenyzők nevét, miután a sikertelen pályázatról tájékoztatta az érintett istállókat.

 

Költségcsökkentési szabályozás

 

A 2010-es esztendőtől a csapatoknak lehetősége lesz arra, hogy szigorú költségkorlátozás mellett építsék autóikat és versenyezzenek.

 

A költségvetés határa évi 40 millió brit font*, amely minden kiadást fedez az alábbi kivételekkel:

 

- marketing és vendéglátás

- versenyzői-, és tesztversenyzői juttatások, beleértve az utánpótlásprogramot

- FIA pénzbüntetések

- motorköltségek (csak a 2010-es esztendőre)

- minden olyan kiadás, amely bizonyíthatóan nem befolyásolja a teljesítményt

- a Formula-1-es nyereségből kifizetett osztalékok (adóterhekkel)

 

* A tárgyév január 1.-től december 31-ig tart

 

Az új Költségvetési Bizottság felügyeli a maximalizált költségvetés betartását. A Költségvetési Bizottság egy elnökből és két bíróból áll, amelyet a Motorsport Világtanács választ három évre.

 

A bíróság egyik tagjának gazdasági, másik tagjának Formula-1-es szakértőnek kell lennie. Az elnöknek is rendelkeznie kell sport-, vagy autósport tapasztalattal. A Költségvetési Bizottság valamennyi tagja független minden résztvevő istállótól.

 

A kereskedelmi jogok birtokosa, a Formula One Management hozzájárult ahhoz, hogy a bajnokság első tíz helyezettjének járó kifizetések mellett, részesedést és költség-hozzájárulást biztosítson az új istállóknak. Ez évi tízmillió dolláros kifizetést, két autó és tíz tonna felszerelés tengerentúli utaztatását, valamint húsz alkalmazott Európán kívüli futamra szóló repülőjegyét tartalmazza.

 

Ennek feltétele, hogy az új csapat 'konstruktőr' legyen, és rendelkezzen minden szükséges feltétellel, technikai- és pénzeszközökkel ahhoz, hogy részt tudjon venni a Formula-1-es bajnokságban.

 

Annak érdekében, hogy a nem maximalizált költségvetéssel versenyző csapatokkal fel tudják venni a harcot, nagyobb technikai szabadságot kapnak.

 

A technikai szabadságok

 

1. Állítható első- és hátsó légterelő

2. A motor fordulatszám korlátozásának eltörlése

 

A csapatok az évadon kívüli időszakban korlátozás nélkül tesztelhetnek, és a szélcsatornában szabad méretarányú modellel és sebességgel tesztelhetnek.

 

Változtatások valamennyi csapatra vonatkozóan

 

A költségcsökkentések jegyében tilos a futam alatti tankolás. Ezzel nemcsak a speciális tankolóberendezések szállítási költségeit lehet megtakarítani, hanem arra kényszeríti a motorgyártókat, hogy gazdaságosabb fogyasztású erőforrásokat építsenek.

 

Tilos a gumimelegítőpaplanok használata, a gumimelegítési terveket a későbbiekben ismertetjük.

 

A www.fia.com oldalon hamarosan a megtalálható lesz a 2010-es Sport- és Technikai Szabályzat.

 

További döntések

 

Azok a csapatok, akik nem a maximalizált költségvetést választják továbbra is 18.000/perc-es motor fordulatszám korlátozással léphetnek pályára, és a versenyzők csak az első légterelőn állíthatnak. Az évadot megelőző időszakban legfeljebb húsz napot tesztelhetnek, és a szélcsatornai munkálatokat is heti negyven órára korlátozzák.

 

Átmeneti megoldás

 

Az FIA szóvivője elmondta, hogy ez egy átmeneti megoldás, és 2011-től mindenkire egyaránt vonatkozik majd a maximalizált költségvetés.

Link to comment
Share on other sites

"A sportág túlélné a Ferrari hiányát"- vágott vissza Mosley, az FIA elnöke a Financial Timesnak nyilatkozva. "Persze nagyon szomorú lenne, ha elveszítenénk őket, hiszen az olasz nemzetet képviselő csapatról van szó."

 

jövőre sikerülhet mégjobban megtorpedózni a "nagy csapatokat"... Mosley meg menjen inkább és hancúrozzon a prostituáltjaival vagy mittudom én ,csak ne nyilatkozzon már ilyen hülyeségeket...

 

az F1 régen bármennyire is szar de arról szólt ,h van a Ferrari meg a McLaren mint nagy csapat és vannak a többiek akik hol felfejlődnek (lásd Renault) hol visszaesnek... de ennek a két csapatnak sikerült mindig olyan színvonalasan ,és kimagaslóan teljesíteniük ,h egy saját versenyt vívjanak egymás között . A legöregebb csapatok közé tartoznak az F1-ben , és a szurkoló tábora is ennek a 2 csapatnak a legnagyobb...

 

Ha a McLaren esne ki én mint Ferrari drukker mondanám azt ,h így már soha nem lesz a régi a sportág ,és nem azért mert nem lenne kivel versenyezni (épp most mikor a Ferka és a Meki is szarban van) ,hanem azért mert a McLaren Mercedes és a Ferrari is egyet jelent az F1-el ... legalábbis számomra...

 

Ezek a költséghatékony dolgok meg nagyon szépek ,de tényleg megéri úgy megcsinálni a dolgokat ,h a nagyok felálljanak és aztmondják "ennyi volt"??? MEgéri beáldozni egy McLaren-t vagy egy Ferrarit ,egy Force Indiáért ???

 

Nagyon örülök a Brawn GP-nek ,meg jó ha jönnek új csapatok ,és az is dícséretes ,h próbálják egyenlőbbé tenni az erőviszonyokat , de ha megnézzük mennyivel lett idén jobb a helyzet ? Brawn-t megtolták hátulról , mekit ,ferkát visszafogták , Red Bull meg már tavaly is jó volt ... kb ennyi történt.... ez aztán sokkal igazságosabb...

 

Megértem ,hogy a kis csapatoknak nehezebb az előrelépés ,de azért ostobaság lenne azt hinni ,h a nagyokat nem értinette a gazdasági válság ... Honda kiszállt ,mert az eddigi tevékenységük gyári csapatként nem ütötte meg a mércét ,és a gazdasági válságra hivatkozva szépen kivonultak... de hülyeség lenne azt gondolni ,h nem lett volna elég pénzük folytatni ,mint ahogy azt is ,h a Ferrarit vagy éppen a Mercedest nem érintette a válság (csak nekik éppen sokat jelent mind marketing ügyileg ,mind "tradíció" ügyében a szereplés...)

 

rossz látni ahogy rombolják szét az egész sportágat ,és ami régen pilótákról és versenygépekről szólt az ma már csak nézettségről és reklámpénzekről szól :S ...egyszerűen undorító néha amit művelnek csapatfőnökök egymás közt (lásdd Briós és Bráw ) vagy FIA kontra csapatfőnökök (lásd Mosley és Montezemolo)... :(

 

na ez így most kikívánkozott :D

Link to comment
Share on other sites

Pokoli energia gyorsítja az AT&T Williams autóit

200905071009481.jpg

 

A Magyarországon is piacvezető HELL energiaital hosszú távú megállapodást írt alá a napokban az AT&T Williams csapattal az istálló főhadiszállásán, az angliai Grove-ban.

 

A Magyarországon is piacvezető, 16 országban jelenlevő HELL energiaital az utóbbi évek dinamikus fejlődésének köszönhetően szponzorációs megállapodást kötött az AT&T Williams csapattal, így a márka teljes mellszélességgel megjelenik a világ legnépszerűbb autóverseny-sorozatában. A Spanyol Nagydíjon érvénybe lépő szerződés eredményeképpen a HELL lesz a pilóták és a csapat hivatalos itala, a márka logója felkerül a Williams versenyautók hátsó szárnyára, illetve a sportág történetében példanélküli megoldásként az üzemanyag töltő csapattag a márka ördögös-tüzes dizájnját viseli majd a boxutcában.

 

„Nagy öröm számomra, hogy egy ilyen kiemelkedő jelentőségű szponzorációs megállapodást köthettünk a HELL energiaitallal. Kiváló lehetőséget biztosítunk a HELL-nek nemzetközi üzleti tervei eléréséhez, és csak dicsérni tudom a növekedést és terjeszkedést célzó magabiztos marketing stratégiájukat" - mutatott rá Frank Williams, az AT&T Williams csapatfőnöke.

 

„A HELL energiaital dinamikus növekedése teremtette meg a lehetőséget, hogy egy ilyen nagy lépést tegyünk a márka globális fejlesztésének útján. A Forma1 különleges világa olyan többletértéket biztosít, ami nagyban támogatja fő célunkat, hogy a nemzetközi energiaital piac második legnagyobb szereplőjévé váljunk" - hangsúlyozta Tomas Grosch, a Hell nemzetközi stratégiai igazgatója.

 

forrás: formula.hu

 

Jó hír, hogy végre magyar szponzor is van az F1-ben :)

Volt már magyar szponzor, de az csak ugyebár 1 futam erejéig ;)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Hát most az időmérő elején sikerült jól felhúzni magam :angry: mennyi idő kell még a ferkánál h rájöjjenek h nagy változásokra lesz szükség mert ez már nem méltó a ferrarihoz amit művelnek így kiesni a q1-ből 1 jó autóval pff :angry:

Szégyent hoznak a gyárban dolgozó mérnökökre és dolgozókra akik bebizonyították h nem rajtuk múlik ez az év mert messze ők fejlesztettek a legtöbbet az autón <_< új csapatfőnök új stratégák meg kell lépni még ha nem lesz azonnal minden jobb...

Massa nagyot ment kihozta az autóból a maxot kíváncsi leszek majd a súlyokra talán jó esetben 1 dobogó kinézhet :)

Az erőviszonyok nem sokat változtak max annyi h a ferka nagyon feljött

A red bull és a brawn továbbra is az élmezőny legeleje sztem ez a vb már köztük fol eldőlni 3. helyért pedig elég sok csapat ott van mögöttük még lehet 1 jó év ebből... :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Teljesen egyetértek veled, csak azt sem hiszem el, hogy a pilótáknak egy fikarcnyi beleszólásuk sem lehet a dolgok menetébe. Szerintem ebbe egy kicsit benne volt Räikkönen is... <_< szerk.: És ezt alátámasztja Räikkönen nyilatkozata is:

Tény, hogy én magam sem szorgalmaztam, hogy újabb kört fussak mivel arra gondoltam, hogy meg kellene takarítani egy szett új lágy gumit a Q3-ra és a csapat úgy gondolta, hogy meglesz.

De valahogy nem is a Ferrari lett volna, ha minden simán ment volna :)

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de már kezdem unni ezt a Brawn (inkább Button) dominanciát. Mindig a végén az jön ki, hogy a Brawn a legjobb...még mindig...

 

A súlyadatok alapján nagyon bízok Massában holnap. Egy dobogó simán meglehet ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát a Ferrarinál a taktikai érzék szokás szerint 0. Most, pedig mindkét Ferrari ott lehetett volna az első 6-ban (szerintem).

Nem tudom Massa mennyire van megtankolva, de szerintem azért a legkönnyebbek között van, de lehet tévedek.

Kimi:

"Azt hittük, hogy az idő elegendő lesz arra, hogy a második etapban is pályára lépjünk, de sajnos nem. Hibás döntés volt, aminek nem örülök, de sajnos ez van."

 

Brawn dominancia, főleg Button teljesítménye, igencsak a 2004es évre emlékeztet, de hátha máshogy alakul majd, reméljük :D

Még a 2 Red Bull és a 2 Toyota is bekeverhet majd, bár a Brawn-k versenytempója messze a legjobb, szóval nagyon érik agy sima Brawn 1-2, de ez technikai sport, meg ugye bármi megtörténhet.

Remélem izgi futam lesz, bár szerintem nem ez lesz az év versenye ... ;) De hátha .... :D

 

Ferrari tényleg sokat javult, ez Massa üzemanyag mennyisége jelzi:

 

01 McLaren Mercedes Lewis Hamilton 683.0*

02 McLaren Mercedes Heikki Kovalainen 657.0*

03 Ferrari Felipe Massa 655.0

04 Ferrari Kimi Räikkönen 673.0*

05 BMW Sauber Robert Kubica 660.0

06 BMW Sauber Nick Heidfeld 676.3*

07 Renault Fernando Alonso 645.0

08 Renault Nelson Piquet 677.4*

09 Toyota Jarno Trulli 655.5

10 Toyota Timo Glock 646.5

11 STR Ferrari Sébastien Bourdais 669.0*

12 STR Ferrari Sébastien Buemi 678.0*

14 RBR Renault Mark Webber 651.5

15 RBR Renault Sebastian Vettel 651.5

16 Williams Toyota Nico Rosberg 668.0

17 Williams Toyota Kazuki Nakajima 676.6*

20 Force India Mercedes Adrian Sutil 675.0*

21 Force India Mercedes Giancarlo Fisichella 656.0*

22 Brawn Mercedes Jenson Button 646.0

23 Brawn Mercedes Rubens Barrichello 649.5

 

Ha Kimiék nem cseszik el simán ott lehetett volna az első 6-ban .... ahogy előbb is írtam ....

Link to comment
Share on other sites

ez már nem igaz, ekkora egy hozzánemértő társoságot is csak montemezelo tűr meg.

de nem is értem, ha egy átlagember a tv elött rájön h nem lesz elég az idő és ők akik milliókat keresnek, nem jönnek rá , abszurd .

vettel jót ment.ha nem tartja fel senki, akkor megnyeri holnap

Link to comment
Share on other sites

A minap ugyan a Mercedes motorsport-igazgatója, Norbert Haug hangsúlyozta, hogy a gyártók nem tervezik a Forma-1-ből való kilépést, a Toyota valószínűleg nem fog nevezni a 2010-es szezonra. A japán csapat csak abban az esetben nyújtja be nevezését, ha jelentősen megváltoznak a jövő évre tervezett szabályok.

 

elég kemény hír ... szeritnem abszolút elhibázott döntés ,h azoknak akik kevesebb pénzből gazdálkodnak gyorsabb ,és sok szempontból jobb autójuk lehet ... értem én ,h meg kell húzni a határt valahol ,de az F1-et mindig is azok a csapatok vitték előre akik folyamatosan fejlesztettek ,teszteltek ,stb ... nem a force india és társai...

Link to comment
Share on other sites

Az időmérő elején még örültem ,hogy a Ferrari összekapta magát és technikai téren tényleg valami fejlődés látszik,aztán ez az öröm elszállt ,mert azt is megmutatták hogy taktikailag még mindig szánalmas szinten vannak. Nagyon jó esetben szerezhet a két pilótájuk összesen 10pontot ma ,amit ha nem massa nyeri a versenyt egy másik pilóta egyedül szerez majd meg a csapatának.

 

A Mercedes nem tudom mit csinált vagy csak ilyen gyengék voltak egyszerűen.

Button és Vettel nagy csatát fog vívni :) 1és negyed óra múlva rajt :P

Link to comment
Share on other sites

elég kemény hír ... szeritnem abszolút elhibázott döntés ,h azoknak akik kevesebb pénzből gazdálkodnak gyorsabb ,és sok szempontból jobb autójuk lehet ... értem én ,h meg kell húzni a határt valahol ,de az F1-et mindig is azok a csapatok vitték előre akik folyamatosan fejlesztettek ,teszteltek ,stb ... nem a force india és társai...

 

Egyetértek. Sőt, maga Vijay Mallya is azt nyilatkozta, hogy feljebb kéne vinni ezt a költségvetési határt, mert nem jó ez így nagyon ... ;)

Ha 60-70 millió lenne, abba a Ferrari, Toyota .. mindenki belemenne, mert tökéletes lenne ;)

 

Sok dolog nem tetszik ... pl KERS, nem rossz meg minden, de minek egységesíteni, na meg a BMW erősködött, hogy kell és már ki is vették ....

Vagy a tankolás betiltása ... na az a legnagyobb hülyeség, max az lehetne, hogy nem lenne kötelező a tankolás, de kerékcsere tuti marad, szal ezzel sem lesz jobb, maximum egy minimális összeget megspórolnak, nem gondolom, hogy ezen múlik egy csapat jövője, hogy nem tudja elszállítani a tankolóberendezést ;)

Egyedül a Slick gumik vissza hozatala volt normális döntés ;)

Szóval lehet költség csökkentés, azt mondom 70 millió, Montezemolo arra azt mondta, hogy rendben van. Bár lehet 80-t mondott .... de az meg még jobb.

Azt hiszem a Force India a legkisebb költségvetésű csapat és ők is bőven 100 körül gazdálkodnak. Vagyis tavaly 80-nal indultak, de feljebb vitték, ha jól tudom ;)

Kasznit, meg ne lehessen venni ... kicseszés a többiekkel szemben, nagyon is, mindenki maga építse.

Link to comment
Share on other sites

szerintem meg szép dolog ,hogy lehet az üzemanyag mennyiségekkel is taktikázni ,és pl anak is aki a mezőny végéről indul teli tankkal reális esélye van ,h beérje azokat akik az élről mennek "üres" tankkal ...stb ... ez eddig is működött ,nem értem miért kéne ezen változtatni...

 

más kérdés ,h én nemigazán tudom hogyan oldanák meg tankolás nélkül ? akkora tankjuk lenne az autóknak ,h 60 körig simán kitart? és ezt a plussz súlyt hogyan osztanák le ? gumi kopás miatt meg közel mindenki aki azonos típusú gumikon van ,egyszerre jön ki a boxba ... valaki megválaszolhatná nekem ezeket ,mert erről eddig nemigen olvastam sehol...

 

Azért sem értem,h miért most kell ezen változtatni mert még Schumi idejében elhiszem ,h néha már unalmassá tette a versenyt ,h Brawn zseniális taktikájával sokszor szinte a "boxból" nyerték meg a versenyt ,de idén ez már abszolút nem jellemző ... nem látni olyan zseniális húzásokat ,max eltaktikázásokat ... ezzel a szabálymódosítással nemhiszem ,h akkorát spórolnának...

 

KERS jó dolog lenne szerintem ,ha a csapatok akik eddig is támogatták mögé állnának ... igazából nem azért vezetik be ,h az autók majd hű de gyorsak lesznek tőle ,hanem hogy így támogassák a "zöld" technológiát ,és megmutassák ,h az F-1 is nyitott az ilyen dolgokra... ezzel szemben sokan tiltakoznak ellene akik eddig egy centet sem költöttek rá ,azoknál a csapatoknál akiknél meg már volt ,hol bevetik- hol nem ,amivel nemigazán keltik azt a látszatot ,h elindultak volna abba az irányba ahova sokan terelgetik őket (Ecclestone ,Mosley...) és nyitnának a zöld technológiák felé...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...